Şimdi Ara

Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.508
Cevap
26
Favori
186.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • urun neredeyse 1$lik ürün için gümrük sunum ücreti kesilmiş. Paketin kenarı açılıp tekrar zimbalanmis. Görende çok çok önemli pahalı birşey için şüphelenmişler de öyle açmışlar diye düşünür. İçinde ne olduğu dışında yazıyor. Bicycle light. Bisiklet lambası.
    Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor
    Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kobo clara Hd kabı d&r da 109 lira.
    Aynı işi fazlasıyla görecek kılıfı çinden almak istersek
    Ürün 19 lira,
    kargo 22 lira
    vergi 10 lira.(küsuratı hatırlamıyorum)
    Toplamda 51 lira
    Fark yarıdan fazla.
    Takdir yüce Türk Milletinindir.

• Elektrikli bsiklet dönüşüm kiti ötv'ye girmiyor değil mi? (batarya yok bu kitin içinde) ben listede bulamadım. yanlış yere mi bakıyorum acaba. sadece yüzde 20 gümrük vergisi ödemeye razıyım.
    https://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm
  • Bıktım her şeye vergi vermekten.
  • benim de var iki sipariş bir takipli bir takipsiz. sonucu buraya yazarım.

aklıma bir şey takıldı. şimdi bu gümrük mallarının satıldığı yerler var malum. girip bakınca, elektronik üründen tut giyime kadar ıvır zıvır ne ararsan olmasa bile bir şeyler var. bunların yanında kullanılmış ve hasarlı elektronik ürünler de var bu ürünler gümrük malı olarak nasıl satılıyor anlamadım? diğer anlamadığım konu ise şimdi bu ürünler gümrükten çekilmediği için vergileri yüksek olduğu için terk edilmiş ürünler mi oluyor acaba? eğer terk edilmiş ürünler oluyor ise bu ürünlerin satışından elde edilen gelir helal mı haram mı oluyor acaba? diyanet işlerine sorsak mı acaba? sigarayı haram yaptılar, suriyeli kardeşlerimiz nargile dükkanı açıp nargile satıyor. burnumuzun dibinde. 40 yıldır böyle bir dükkan görmedim muhitde. başımızın üstünde yerleri var. hoş gelmişler sefa getirmişler ama yani..

• Sulphur kullanıcısına yanıt
    girmiyor olsa bile, bu ürüne ötv kesseler, kimi nereye şikayet edeceksin? öyle bir duruma getirildik ki, kafasına göre takılıyor herkes. işte gerçek risk budur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verginin, vergisinin, vergisini ödemek...

• yazık yazık bir dümbük yüzünden olanlara bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balamirkan

urun neredeyse 1$lik ürün için gümrük sunum ücreti kesilmiş. Paketin kenarı açılıp tekrar zimbalanmis. Görende çok çok önemli pahalı birşey için şüphelenmişler de öyle açmışlar diye düşünür. İçinde ne olduğu dışında yazıyor. Bicycle light. Bisiklet lambası.

hocam işte 2.3 tl. gümrük vergisi demek bu ürünün 11.5 tl olduğu kabul edilmiş. yani 2$ kabul edilmiş, oysa üzerinde 1$ olduğu yazıyor. yani en fazla 1.2 tl alınması gerekirdi. cimer'e ilgili fotograflarla beraber yazınız. benim bir kaç paketim var, gelirse ben de yazıp şikayet kaydı oluşturacağım. tepki vermezsek bu iş böyle gider. gördüğüm kadarıyla çoğu kişiye 7.5 tl ücret standart hale gelmiş. herkesin cimer'e , gümrük ve ticaret bakanlığına vs. şikayet maili göndermesi lazım.

• vergili gelmesine razıyım artık yeterki getirsinler ulaştırsınlar 1 siparişim vardı 2 ay oldu Turkey Post olmasına rağmen gelmedi
  • yasin_92 kullanıcısına yanıt
    20 Mayıs'ta Çin'den çıkan 1 takipli 2 takipsiz ürünüm hala gelmedi.vergi olayı olmadan önce bu kadar geç gelmiyordu

• benimde bekleyen 3 ürünüm var. sırf para kopartmak adına 3 kuruşluk ürünleri halen göndermiyorlar yazıklar olsun.
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    benim ki 14 nisan da yola çıktı Turkey post ile

• "ne o öyle gidip çin'den falan alışveriş yapıyorlar. yapmasınlar, bunun olmasını istemiyorum" demiş gibi biri sanki.

• Uzun süredir gelmeyen bir kargom vardi. Yaşadığım yerdeki ptt'ye gittim, kargonuz bizde bekliyor dediler. Neden gondermiyorsunuz dediğimde il ticaret müdürlüğünden birisinin mailini verdiler, sipariş sayfamın ve kart ekstremdeki alış verişi gösteren yerin ekran görüntüsünü verdikleri maile göndermeli istediler. O kişi onay verdikten sonra dağıtıma çıkarıyorlarmış. Dediklerini yaptım, ertesi gün kargo elime ulaştı. 100tl'lik ürün için 40tl vergi ödedim gelen postaciya.

• Ürünüm geldi ve 7.5 tl vergi parası denildi, ürünü teslim almadım bakalım ne olacak

• myname21 M kullanıcısına yanıt
    Niye teslim almadınız ki,çok saçma..savaştığınız kim aliexpress mi..keyfi olarak geri giden her ürün,
    bu millete zarar veriyor yine, öyle ki,satıcılar başladılar gönderimi bırakmaya,ülkenizde ki vergi değişikliği bizi değil sizi bağlar diyerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 3 Temmuz 2019; 13:5:43 >
  • GYKA G kullanıcısına yanıt
    yüzde 40 kesilmiş ürün neydi ötv kapsamında ürün müydü?

• 4.9tlye pil almıştım bugün geldi 10.95 vergi çıktı. Gerzek satıcı 5 dolar yazmış üstüne. Çok zoruma gitti. Her geçen gün bu ülkeye dair umutlarım, heyecanım tükeniyor.

• Su veren itfaiyenin hortumunu seveyim.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.