Şimdi Ara

Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.508
Cevap
26
Favori
186.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu anda acil ihtiyaç dışında çinden ürün almayın. Her paket direkt incelenip vergilendirildiği için bu işe bakanların işi muazzam arttı İşler rayına oturana kadar beklemek en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cyetkin kullanıcısına yanıt
    inşaat ve taahhüt işleri ile uğraştığını adamın babadan bir miktar malının olduğunu araştırıp önce sen öğrenseydin.

hepsi bir tarafa vergi konusuna gelip insanları bu duruma düşürenleri savunuyorsun ya asıl akıl sana lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 29 Haziran 2019; 10:37:7 >
  • Mart ayında tablet için temperli cam siparişi vermiştim, dün geldi. Oldukça büyük bir köpük kutuya koyup göndermiş satıcı sağolsun. Sağlam gelmiş. Üstüne vergi vs falan da yapıştırmamışlar. Işin enteresan kısmı paketin hiç bir yerinde gönderim tarihi vs de yazmıyordu ki normalde gelen tüm ürünlerde yazar. Sanırım son alışverişi de vergisiz yapmış oldum. Bir defter daha kapandı hayatımızda, kapatanların da defteri kapansın inşallah...

• Cezdim34 C kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Mecbur kalmadıkça artık Çin işi de bitti demek bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chile_Mix kullanıcısına yanıt
    2 ayı geçti geçecek. Aciliyet olmazsa ancak sipariş veririm artık.

• 2 dolarlık ürüne 7,5 tl para verdim ABV bunların
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

Arkadaşlar Aliexpressten elektrikli bisiklet seti alacaktım ama vergi konusunda kafam karıştı. Toplam 2.130₺ yapıyor. Şimdi vergi be kadar öderim buna takriben. Yüzde yirmi olduğu söyleniyor ancak 100₺’ liralık ürün için 150₺ gümrük ödediğini söyleyen arkadaşlar var. Bilen varsa sevinirim

Ürün bu

hocam vergilerle beraber 2500 liraya tekabül eder, belki geçer. hiç gerek yok. ne kadar verimli olacağı belli olmayan bir sisteme bu kadar para verilmez. gidin 2. el bir elektrikli bisiklet alın aynı fiyata gelir

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    Bafang Motor oldukça başarılı motorları olan, çin menşeli bir marka. fiyatı nedir bilemiyorum sadece verimlilik üzerinden bir konu açılınca mid type motorları çok çok iyi performans gösteriyor onu söyleyebilirim.
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    Herkes babadan zengin zaten kimseyi savunduğum yok. Sanırım ona sinirlendin ben kimseyi savunmuyorum hepsi aynı diyorum. Şu an koyun olanlar 3-5 sene sonra size koyun diyecek zira koyunlaşma başlamış. Gözler bazı şeyleri görmemeye başlamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyetkin

Herkes babadan zengin zaten kimseyi savunduğum yok. Sanırım ona sinirlendin ben kimseyi savunmuyorum hepsi aynı diyorum. Şu an koyun olanlar 3-5 sene sonra size koyun diyecek zira koyunlaşma başlamış. Gözler bazı şeyleri görmemeye başlamış.
    tamam sen herkese o gözle yaklaş ülke kendi kendini kurtarır.

yeni birine şans ve imkan vermeden ne olmasını bekliyorsun?

doktor kesilip millete laf atacağına kendi sorunlarına tedavi bulmayı dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyetkin

İstanbul'a belediye başkanı olan şahsın mal varlığınında maaşallahı var ama işte herkes kendi görüşünü aklamaya çalışıyor.
    Bir altındaki yorumda adam fena laf çakmış

• HmB_SaL kullanıcısına yanıt
    Sizin kafanızın basmadığı da sürekli iade ederek cezayı,yine bütün millete kesiyosunuz aslında..aliexpresin de çokta tikindeydi..3 gün önce satıcı böyle giderse Türkiyeye gönderimi komple kapatacağız diyor..ptt nin de canına minnet olur,vergiyi ödemeyecekseniz ürünü boşa almayın..aliexpressteki satıcılar da insan sonuçta..böyle giderse Türkiyeye ürün gönderen satıcı kalmayacak..hükümetin istediği de bu zaten..Allah aşkına biraz mantıklı hareket edin ya.. şu konuya hususi girmiyorum,girince de sinirlerim alt üst oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 29 Haziran 2019; 18:5:17 >
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    Herkese o gözle yaklaşmıyorum çoğu öyle zaten. Açıkça yalan söylemiş birini dürüst diye başımıza çıkarıyorsunuz siz sürünürken birileri keyfini sürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Sizin kafanızın basmadığı da sürekli iade ederek cezayı,yine bütün millete kesiyosunuz aslında..aliexpresin de çokta tikindeydi..3 gün önce satıcı böyle giderse Türkiyeye gönderimi komple kapatacağız diyor..ptt nin de canına minnet olur,vergiyi ödemeyecekseniz ürünü boşa almayın..aliexpressteki satıcılar da insan sonuçta..böyle giderse Türkiyeye ürün gönderen satıcı kalmayacak..hükümetin istediği de bu zaten..Allah aşkına biraz mantıklı hareket edin ya.. şu konuya hususi girmiyorum,girince de sinirlerim alt üst oluyor..
    Bu ülkede zaten ne kadar beyinsiz adam varsa diğerlerini kafası basmamakla suçluyor. Suçlamak yerine neden benim beynim yok diye düşünseler tertemiz ülke olacak.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kobesahin kullanıcısına yanıt
    Evet hocam öyle. Türkiye’de de var ama 750w. Yeter mi bilmiyorum. 125 kg’um. AliExpressten 1500w alabiliyorsun aynı paraya. Şimdi alsam aylarca beklersin diyenler var o yüzden Türkiye’dekilerden yöneleceğim gibi. Aylarca beklemek istemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Bu ülkede zaten ne kadar beyinsiz adam varsa diğerlerini kafası basmamakla suçluyor. Suçlamak yerine neden benim beynim yok diye düşünseler tertemiz ülke olacak.

Alıntıları Göster
    Doğru diyosun, herkes düzden giderken bu ahmak güruh tersten gidip hala kendini haklı görüyo,haksız da olsa altta kalmamalı çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 29 Haziran 2019; 22:33:54 >
  • başlık değiştirilsin

vergi geldi...giriyor artık
  • Bari elektronik deney parçaları ve veya parçacıkları (direnc, kondansatör... vb.) vergilendirmeye girmese. Gümrükte "bu ürün/ürünler deney parçasıdır" diye imza atsak.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.