Şimdi Ara

Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.508
Cevap
26
Favori
186.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CwLk

Takipli kargoların bile 20 25 gün gumruk işlemi sürüyor takipsizleri sen hesap et gecen ay sonu ülkeye giren paket bugun geldi
    Bize ulaşmıyor bile. 2.5 aydır bekliyoruz.
  • Traful T kullanıcısına yanıt
    İstanbul'a belediye başkanı olan şahsın mal varlığınında maaşallahı var ama işte herkes kendi görüşünü aklamaya çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyetkin

İstanbul'a belediye başkanı olan şahsın mal varlığınında maaşallahı var ama işte herkes kendi görüşünü aklamaya çalışıyor.
    en azindan bizden çalıp bizim paramızla yapmadı.

senin destekledigin partidekilerin gemileri var ve sen bunu bile bile sirf boş muhabbet için yazıyorsun.

elektriğe gelen zammı da bu şahıs yapıyor degil mi? işinize geldigi gibi konuşuyorsunuz gerçekleri soyleyince sesiniz kesiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 27 Haziran 2019; 22:21:7 >
  • 11 ve 13 Mayıs tarihli siparişlerim son işlemleri 17 ve 18 mayıs olarak kaldı gelmiyor. Hiç bu kadar sürmemişti. Bu yavaşlık neden acaba? Önceden hiç bu kadar sürmezdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

11 ve 13 Mayıs tarihli siparişlerim son işlemleri 17 ve 18 mayıs olarak kaldı gelmiyor. Hiç bu kadar sürmemişti. Bu yavaşlık neden acaba? Önceden hiç bu kadar sürmezdi.
    Ukim de görünüyo 10 gündür
    Muayene sürecindeymiş ne kadar süreceği belli değil dedi müşteri hizmetleri. 5 gün mü 3 ay mı süre veremiyolarmış Bu kadar plansız saçma olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

11 ve 13 Mayıs tarihli siparişlerim son işlemleri 17 ve 18 mayıs olarak kaldı gelmiyor. Hiç bu kadar sürmemişti. Bu yavaşlık neden acaba? Önceden hiç bu kadar sürmezdi.
    Benimde ayni şekilde. Yeni düzenleme gelmeden arkadaşın dükkanına sipariş veriyordum. 15 20 gün arasında en geç geliyordu takipsizler. Yine düzenleme gelmeden PTT den kutu kiraladım. Geçen ay bu vergi işleri nasil olacak diye bir alışverişim.oldu. 28 inde son hareket hala gelen yok.

• Allah sonumuzu hayır etsin. Voltmetre alıcam çinden bakıyorum 5 TL vergiyle belki 13 olacak. Vicdansız yerli satıcılarımız 39tl satıyor aynı ürünü. Nereden yakarsan yak

• Bizim hükümet sadece vergi, haraç almayı bilir.
    3kuruşluk şey alıyoruz üzerine 3 vergi alırım gümrüğe sunma ücreti ayrı alırım. Alırım da alırım. E aldın tamam da benim ürünüm niye aylarca gümrükte?! Hizmet nerede? Ha o yok! Parayı neden aldın?

• Evet saçmalığın daniskası....!!!! maliyeti 10 kuruş olan şeyleri burada 40-50 tlye satan insanları biliyorum e niye çinden almayalım.

Bugün bi postam geldi Değeri 0.60 $ Yani türk parası ile 3 tlye falan geliyor. ödediğim vergi ise 7.26 tl. Ayıp yahu ayıp... Yatacak yeriniz yok

Edit: Ben gelen paketleri almayacağım daha gelecek 15-20 paketim var hepsine 7 tl ödesem evin yolunu bulamayız. Almasam iade etsem iade vergisi vs ödüyor muyuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 28 Haziran 2019; 0:51:26 >
  • Mayisda takipsiz verdigim siparis halen gelmedi. Normalde en gec 3 haftada gelirdi. Ayrica 1 de takipli var. Bakalim ne olacak.

• Mifa Bluetooth speaker aldım. Satıcı üzerine 8 dolar yazmış ama 28 lira gümrük aldılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PcExpertt

Evet saçmalığın daniskası....!!!! maliyeti 10 kuruş olan şeyleri burada 40-50 tlye satan insanları biliyorum e niye çinden almayalım.

Bugün bi postam geldi Değeri 0.60 $ Yani türk parası ile 3 tlye falan geliyor. ödediğim vergi ise 7.26 tl. Ayıp yahu ayıp... Yatacak yeriniz yok

Edit: Ben gelen paketleri almayacağım daha gelecek 15-20 paketim var hepsine 7 tl ödesem evin yolunu bulamayız. Almasam iade etsem iade vergisi vs ödüyor muyuz ?
    Ödemezsiniz.
  • bir yurtdışı alışveriş keyfimiz vardı. içine ettiler.

• PcExpertt kullanıcısına yanıt
    birde haberlerde yüzde 20 vergi alınacak yazıyordu. gümrük sunma ücretinden kimse bahsetmedi bunuda eklesen 2 liralık ürün alsan 7 lira cebinden vergi veriyorsun. bakan diyor yok efendim paketlerden neler çıkıyor neler. açın bakın söyleyin o zaman kimin paketinden neler çıkıyor bana ne kardeşim milletin paketinden benim 2-3 liralık telefon aksesuarının günahı nedir. bizim yaptığımız hep yanlış ama 2-3 liralık ürünlerin kızılayda 50 liraya satılması işte bu çok normal bir durum.

15e yakın da benim de paketim var bittikten sonra artık alışveriş yapmayacağım. böyle adaletsiz bir düzen olmaz.
  • Arkadaşlar Aliexpressten elektrikli bisiklet seti alacaktım ama vergi konusunda kafam karıştı. Toplam 2.130₺ yapıyor. Şimdi vergi be kadar öderim buna takriben. Yüzde yirmi olduğu söyleniyor ancak 100₺’ liralık ürün için 150₺ gümrük ödediğini söyleyen arkadaşlar var. Bilen varsa sevinirim

Ürün bu

Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sulphur -- 29 Haziran 2019; 1:11:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

en azindan bizden çalıp bizim paramızla yapmadı.

senin destekledigin partidekilerin gemileri var ve sen bunu bile bile sirf boş muhabbet için yazıyorsun.

elektriğe gelen zammı da bu şahıs yapıyor degil mi? işinize geldigi gibi konuşuyorsunuz gerçekleri soyleyince sesiniz kesiliyor.

Alıntıları Göster
    Maşallah hemen savunmaya geçmişsin ne farkın kaldı. İmamoğlunun Beylikdüzü belediye başkanlığı yaptığını bilmiyorsun heralde. Belediye başkanı iken inşaat firmalarına ortak ve belediye başkanı iken yeni gayrimenkul firması kuruyor. Açıkladığı mal bildiriminde bile insanları salak yerine koyuyor Beylikdüzü nde 460 metrekare dükkan 71 bin TL miş. Tabi bunları sorgulama için beyin lazım. Ha bu arada bana onlarda şöyle deme yok birbirinizden farkınız.

• Bu hükümet böyle yaptığı sürece hiçbir kargomu teslim almayacağım. Aldığım 50 lira ve altı hiçbir ürüne 5 TL den fazla vergi vermem direk iade. Ne zaman vergi işi düzene girer o zaman tekrar düşünürüm. İadelerle uğraşırsınız artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyetkin

Maşallah hemen savunmaya geçmişsin ne farkın kaldı. İmamoğlunun Beylikdüzü belediye başkanlığı yaptığını bilmiyorsun heralde. Belediye başkanı iken inşaat firmalarına ortak ve belediye başkanı iken yeni gayrimenkul firması kuruyor. Açıkladığı mal bildiriminde bile insanları salak yerine koyuyor Beylikdüzü nde 460 metrekare dükkan 71 bin TL miş. Tabi bunları sorgulama için beyin lazım. Ha bu arada bana onlarda şöyle deme yok birbirinizden farkınız.

Alıntıları Göster
    Parasal ederlere takılmayın lütfen, bunlar bence önemli değil çünkü zaten günlük değişirler. Önemli olan totalde edinilmiş mal. Bence bu dikkatle devam ettirilmesi gereken bir uygulama. Aslında zorunlu zaten ama uygulama pek sürdürülmüyor idi.

• murty_ kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Tl ederi üzerinden %20 gümrük, bunun üstüne %20 ÖTV ve gümrük sunum ücreti+damga vergisi alınmış. Aşağı yukarı 28tl yapar.

Şaka gibi ama çok kötü bir şaka.

Ben de 8usdlik kablo bekliyorum. Bakalım ne çıkacak?

• Sulphur kullanıcısına yanıt
    %20 gümrük

%7-20 aradı ÖTV. Ürüne göre değişiyor. Szin ürün hangi kategoriye girer yasadaki cetvelden bakmak lazım

6-7 tl de gümrük sunum+damga vergisi

Gümrük ve sunum ücreti kesin. Ötv işi biraz değişken. Her pakete uygulanmıyor gibi ama sizin paket büyük olur ve muhtemelen bu pahalı bir malzemedir deyip ÖTV de uygular gümrük.

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.