Şimdi Ara

Aliexpress ürünlerine Gümrük vergisi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
34.397
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boyut ve fiyat fark etmiyorsa, topluca takipsiz ve ücretsiz kargolu 0.10 - 0.20 dolar arası ürünleri (max 1,5 lira edecek toka, lastik vb.) tekli şekilde sipariş geçelim. paket geldiğinde de ürünlerimizi almayalım. kontrol etme ücretini nasıl kaldıracaklar görün.
  • Bu takipsiz kargonun ücret tahsilatını nasıl yaptılar sizden? Bana gelen takipsiz kargoları kapıya atıp gıdıyorlar. benim de yakın zamanda 3 tane takipsiz kargom gelecek. sistem nasıl işliyor ?
  • Bu sunum ücreti alınmaya devam ediyor mu? Bu vergiler gerçekten moral bozucu bi hal aldı artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipli kargo ile 20 tllik bir alışveriş yapmayı düşünüyorum da vergisi ne kadar olur?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 50 liralık çanta için 11 lira vergi ücreti çıktı, nasıl bir soygundur. Yazıklar olsun gerçekten. Üretimi yapan insanın bu kadar kazancı yok. İnsanlar fiyat uygun düşük olduğu için zaten oralardan alışveriş yapıyor. Ülke eğer milletin 5 liraya aldığı mal a 10 lira vergi alacak seviyeye geldiyse çok yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: siyasiyabend

50 liralık çanta için 11 lira vergi ücreti çıktı, nasıl bir soygundur. Yazıklar olsun gerçekten. Üretimi yapan insanın bu kadar kazancı yok. İnsanlar fiyat uygun düşük olduğu için zaten oralardan alışveriş yapıyor. Ülke eğer milletin 5 liraya aldığı mal a 10 lira vergi alacak seviyeye geldiyse çok yazık.
    Hocam ben de demin 47 liralik bir sipariş verdim(kulaklık süngeri).
    Bu vergi kısmını hiç hesap etmemişim;acaba ne kadara mal olur bana,bilginiz var mı?
    50 liraya 11 kesmiş ise bana da hemen hemen aynı ücreti geçirecekler gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Bu vergi kısmını hiç hesap etmemişim;acaba ne kadara mal olur bana,bilginiz var mı?
    50 liraya 11 kesmiş ise bana da hemen hemen aynı ücreti geçirecekler gibime geliyor.

Alıntıları Göster
    Büyük ihtimal aynı ücret çıkar. Aliexprese böylece veda edebiliriz.

• Yorumlar, özellikle beğenilenler konu ile çok alakasız.

Bizler Türkiye'de yaşıyoruz. Bizim ülkemizde devlet halkı için değil halk devlet için vardır. Ülkemiz vergi cenneti her gün biz koyun sürüsüne sürpriz yapıp yeni bir vergi getiriyorlar.

Malum bakanımız "vergiyi tabana yayacağız" demişti, kısaca işverenden alamadığı vergileri halktan deli dumrul yöntemlerle alacaklar. Bu daha başlangıç...

Vergiler ile Iphone üreticisi apple dan, Araba üreticisi Wv den kat kat daha çok kazanıyor. Ülkemizin arge yapıp bir ürün üretmesine gerek yok. Halkını her şeye boyun eğen koyun sürüsüne çevirmesi yeterli.

Koyun sürüsü üretimi üzerine uzun yıllardır Ar-GE çalışmaları yürütülüyor...
  • arkadaslar konuyu gorunce şok gecirdim.6. ayın 3 . de türkiye gümrügüne gelen ürünüm gümrük de bekliyor .icinde üzümleri korumak icin tül var sadece.bundan 2 ay once 15 günde gelen ürün aynı urunden tekrar verince 30 gundur gumrukde bekliyor takip numaramda bu. üzümlerim olmaya başladı ancak koruma tülleri gelmedi.yazık günah veli nimet. istanbul gümrük mudurlugunu arıyorum acmiyorlar. RV924449102CN
  • benim sormak istediğim, getirdiğimiz ürüne gümrük vergi vb şeyler çıkınca ödemeyi nasıl yapıyoruz? direkt kargoyu getiren kişiye mi ödüyoruz. nasıl oluyor?
  • arkadaşlar eski mesajları okuyamadım kusura bakmayon şimdi aliexpressten alınan tüm ürünlere vergi kesin olarak geliyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

arkadaşlar eski mesajları okuyamadım kusura bakmayon şimdi aliexpressten alınan tüm ürünlere vergi kesin olarak geliyor mu
    Burası Türkiye ve bu ülkede vatandaşın aleyhine olan bir karar mutlaka geciktirilmeden uygulanır. Şüphen olmasın söke söke alırlar : ) ...
  • Bu gün aliexpressten kargom geldi 27 tllik ürüne 12 lira vergi ödedim. Paket not defteri büyüklüğünde idi içinde 1 adet saatçi tornavidası ve para bandı büyüklüğünde tel. Haberim yoktu vergiden ptt görevlisine serzenişte bulundum adam birine 1 dolarlık telefon kılıfı götürmüş 120 lira vergi çıktı dedi inanasım gelmedi.120 tl lik vergiyi gözümle görmedim ama 27 tl lik ürüne 12 lira vergi verdim içim yandı daha gelecek 2 kargom var çinden

• Bu vergiyi ptt dağıtanına mi veriyoruz ?

• Ürünü almasak yinede bu çıkan vergiyi ödemek zorunda mıyız? Daha sonra bi kesinti yada faizli şekilde talep edilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Alıntıları Göster
    Kulaklık, hoparlör gibi ürünlere %20 ÖTV koydular, eğer süngeri de kulaklık olarak vergilendirirlerse %40+5,2TL vergi ödemeniz sözkonusu olabilir.
  • renkliorjinal kullanıcısına yanıt
    UP
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr5454

Kulaklık, hoparlör gibi ürünlere %20 ÖTV koydular, eğer süngeri de kulaklık olarak vergilendirirlerse %40+5,2TL vergi ödemeniz sözkonusu olabilir.

Alıntıları Göster
    90 tl ye aldigim hoparlor uc gundur gumrukte bekliyordu deger tespiti yapilamadigi icin belge istediler kredi karti ekstresi kimlik fotokopisi gibi gonderdim 42 tl vergi cikarmislar boyle bir olay oldugunu bilseydim hayatta almazdim yaziklar olsun elimizdende birsey gelmiyor iade etsek paramiz yanabilir odesek icim rahat etmeyecek
    Aliexpress ürünlerine Gümrük vergisi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.