Şimdi Ara

Aliexpress ürünlerine Gümrük vergisi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
34.397
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben 12 temmuzda linkteki çantayi aldim 152 kusür liraydi.takipli bir sekilde geldi.dun itibariyle evde olmadigim icin komsuya teslim ettiler.tlf etti ptt memuru.komsuya teslim et abi dedim

sadece 11.5 lira para aldiler.niye boyle oldu bu durum.şansliyim galiba :))

https://s.click.aliexpress.com/e/4jRr7lI

daha evvel kac lira oderim diye konuda sormustum.bir arkadas en az 36.5 lira odersin demisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 6 Ağustos 2019; 12:46:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • $ 1.27 aldığım bileklik için 11,46 TL vergi ödedim mk.

Küfür mü edeyim ne yapayım bilemiyorum. Hem Gümrük vergisi alıyor hemde Gümrük sunum vergisi diye bir şey alıyor mk.
  • Vergiyi ptt görevlisi alıyor.ufak bir kablo için 11.37 tl vergi alındı (mi 6 3.5 mm çevirme için.)
    Aliexpress ürünlerine Gümrük vergisi

• Arkadaşlar AliExpress'ten 2 tane kulaklık alacağım. Aynı firmadan alıcam, büyük ihtimalle aynı kargoda gönderirler. Vergi sınırı 22 dolar mı, ya da direkt %20 mi bi türlü anlayamadım. Yukarıda bi arkadaş 150 tl'lik alışveriş yapmış 11 tl gelmiş sadece. Herkese mi 11 tl vergi konuluyor artık? Bir de 2 ürüne teker teker mi vergi biçiyorlar yoksa kargoya mı vergi biçiliyor? 2 ürün de yaklaşık 100er tl. Tek kargo geldiğinde 200 tl'nin %20sini mi ödeyeceğim, yoksa 100'er tl için 11 + 11 gibi mi ödeyeceğim? Eğer farklı kargolarla gelmesini istersem 11 + 11 olarak mı ödeyeceğim? En az vergi ile nasıl çıkarım bu işten?

• quote:

Orijinalden alıntı: djraperman

Arkadaşlar AliExpress'ten 2 tane kulaklık alacağım. Aynı firmadan alıcam, büyük ihtimalle aynı kargoda gönderirler. Vergi sınırı 22 dolar mı, ya da direkt %20 mi bi türlü anlayamadım. Yukarıda bi arkadaş 150 tl'lik alışveriş yapmış 11 tl gelmiş sadece. Herkese mi 11 tl vergi konuluyor artık? Bir de 2 ürüne teker teker mi vergi biçiyorlar yoksa kargoya mı vergi biçiliyor? 2 ürün de yaklaşık 100er tl. Tek kargo geldiğinde 200 tl'nin %20sini mi ödeyeceğim, yoksa 100'er tl için 11 + 11 gibi mi ödeyeceğim? Eğer farklı kargolarla gelmesini istersem 11 + 11 olarak mı ödeyeceğim? En az vergi ile nasıl çıkarım bu işten?
    hocam benim aldığım çantanın barkoduna sağolsun satıcıya ben hiç bir şey tenbihlemediğim halde satıcı
    türkiyedeki vergi durumlarından sanırım haberdar olduğu için 4 dolar yazmış.benim 11.50 lira ödememin sebebi bu sanırım

yoksa 40 liraya yakın vergi öderdim

• endülüs_faruki kullanıcısına yanıt
    Ha tamamdır hocam. İnanıyorlar mı ya ona hala :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djraperman

Ha tamamdır hocam. İnanıyorlar mı ya ona hala :D
    SADECE bu gözden kaçmış.Rastgele paket açılıp gercek değer araması yapmamış.
    ben 350 tllik ürün aldım , pakete 11 dolar yazdırdım , gümrüğe yakalandım.
    60 tl vergi verdim.Yani random uygulama .yakalanırsan.
  • Peki boyutu küçük lan bir ürüne Satıcı firma tarafından değer olarak 1$ veya 0 $ "Gift (hediye)" yazdırsak da en az 11,5 ₺ gümrük vergisi çıkıyor mu? Yoksa bu durumda biraz daha az bir miktar mı alınıyor?
  • 122 liralık ürüne kargo takipten bakınca 46 lira vergi gözüküyor. var mıdır bunu şikayet edebileceğimiz bir yer? yasal sınırın bile altında çünkü aldığım şey. yorumlarda herkes 11 lira vergi ödedim diyor. ben de neden böyle yardımcı olabilecek biri var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Broness -- 13 Eylül 2019; 10:54:12 >

• Broness kullanıcısına yanıt
    kulaklıkların %44 vergisi var size az bile kesmişler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vantilator icin 8.5 TL lik kondansator aldim 11 kusur tl vergi alarak teslim ettiler...yaşasin yeni Turkiye

• Arkadaşlar 5 tane apple watch saat kordonu için 75 tl vergi cıktı.Toplam alışverişim 12 dolardı. BU vergi doğru mu?

• @uiKSilveR @ kullanıcısına yanıt
    20-30 lira falan çıkması lazım çok fazla çıkmış. saat kordonunda da ÖTV varsa bilemeyeceğim tabi.

• haksancan H kullanıcısına yanıt
    benim tel. adaptörünü "yasaklı ürün " diye geri göndermeleri geldi aklıma. telefon şarj edecek ya, yasakmış. kordonu da , telefon parçası diye özel tüketime vb. sokmuşlardır.

• Bir sitede şöyle denilmiş: AliExpress 2019 vergi ücreti; ağırlığı 2 kg’ın altında olan ve 22 Euro’yu aşmayan ürünlerinizin için 4,50 TL gümrük sunum ücreti ve 0,70 TL gümrük vergisi olmak üzere toplamda 5,20 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Satın aldığınız ürünlerin toplam bedeli 1 Euro dahi olsa 5,20 TL’lik vergi ödemesini yapmanız zorunludur. Satın aldığınız ürünlerin tutarı 22 Euro’yu aşıyorsa ürün bedeli üzerinden %20 gümrük vergisi ödemeniz gerekecektir.

Ama diğer yorumda ifade ettiğim gibi koşulsuz her kargodan mutlaka en az 15 lira vergi olarak alınıyor teslimat sırasında. Son alışverişimde ki 1 ay içinde oldu, kargo dahil US $ 10.89 dolarlık ürün aldım. Kargo bana terslim edilirken kargo çalışanı 14 lira aldı vergi olarak.

Yoksa fazla para mı alıyorlar kafalarına göre?
  • arkadaşlar çocuğa manyetik mıknatıslı oyuncak alıcam. 30 lu 2 ayrı paket alıp 2 farklı kupon kullansam adet i bana 32,5 tl ye geliyor
    2 x alırsam tek pakete koyar yollarlar sanırım 94 tl ye geliyor bu defa 2 farklı kupon değil tek kupon kullanabileceğim için . benim asıl merak ettiğim konu . oyuncakdan ne kadar vergi alınıyor. paket başına ne kadar alırlar . 30 lu 2 paket alsam paket başı ödeme alacaklar yada tek paket gelirse büyük paket diye dahamı fazla alacaklar .
  • Bir soru:

Örneğin 100₺ lik “kargo dahil“ bir ürün var. 20₺ ya da her ne kadarsa vergi gelir diyelim.

Bir de 40₺ lik ürünüm var, kargosu 60₺. Vergiyi cihazın ücretine mi keserler yoksa yine o 20 küsür ₺ yi mi keserler?

• Ali express olayını da bitirdiler malesef. 15liralık telefon kılıfına 15lirada vergi ödedim. Yani bence bir standart yok. %20falan hikaye sanırım. Sonra birdaha 15liralık kılıf için yine 15lira ödedim. Geçen 7$lık kılıf aldım 18lira aldılar.

Heleki pahalı birşey hiç söylenmez artık.

• Bu ürünü almak istiyorum. Sizce ne kadar vergi gelir. Gamepad'ler de vergi oranı ne kadardır.

Alacağım ürün 51 TL
    Benim tahminim en kotu senaryo ile
    8 TL gibi gümrüğe sunum ucreti
    21 TL gibi de gümrük vergisi. %40 vergi alınıyorsa.

• benim merak ettiğim vergisini ödemediğim bi kılıf vardı
    kargocu gitti ama o kılıf nereye gitti ? kılıfı geri kargolamadıklarına göre ? kargocunun mu oldu şimdi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.