Şimdi Ara

Aliexpress ürünlerine Gümrük vergisi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
34.384
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chembond

Hocam ben vatandaştan vergi alınmasını savunmuyorum, bir daha okursan göreceksin.

Madem yapacaklar böyle bir şey hani Microsoft, Google, Yandex TR ofisi açtı ya zorla yada isteyerek; o şekilde imkan sunsunlar bu adamlara. Avrupa dağıtım üssü kurma imkanı versinler mesela. Buradan gidecek ürünlere PTT indirimli gönderim imkanı sunsun, adamların yaptığı her gönderiden kargo bedeli alıp kâr elde etsin devlet. Sonuçta TR şirketi olduğu ve ithalat ihracat yapacağı için vergisi verecek zaten gümrükte.

Alıntıları Göster
    Anladim da bu adamlari zorlayamazsiniz, eli guclu olan onlar. Paypal, Aliexpress vs, bunlar bize muhtac degil. Turkiye, Rusya vs... iki ulke ekonomilerinin toplami dunya ekonomisinin %1`i yapiyor...

Nasil zorlayabiliriz bu adamlari biz, akil aliyor mu ? Mumkun mu ?

• Ben baskül almıştım hem İstanbul'da hem de Erzurum'da kontrol etmişler kağıt gönderdiler ekstre yolladım bir sürü kontrol ıvır zıvır olmasına rağmen herhangi bir ücret ödemedim bir de daha önce aldığım bir ürün de aynen bu şekilde ücret yazmasına rağmen ptt bir şey talep etmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihtomruk

100 kadar düğme vardı içinde :) konuyu bilmediğim için yanlış algılamışım o zaman, gerçi hükümet açıkladı Aliexpress ürünlerine vergi getirilecek diye ama ne şekilde uygulanır bilmiyorum.
    Toplu alışveriş olarak algılamış olabilir. Bir üründen en fazla 3 adet alabiiyorsun, fazlası tiçarete mi giriyor öyle birşey var.

Top alışveriş değilde toplu olarak tek parça ürün saydığı için sorun olmadı.
  • -OFLU- kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim 5 ve üzeri çünkü ben 1-2 üründe denedim 4 ün üzerine çıkınca kargo yöntemi ücretsiz ise hemen ücretliye dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenskuresi

benim bildiğim 5 ve üzeri çünkü ben 1-2 üründe denedim 4 ün üzerine çıkınca kargo yöntemi ücretsiz ise hemen ücretliye dönüyor
    O farklı bir olay, ben gümrük için demiştim. Sen alırsın, orası yollar ama tespit edilirse işlem yapılıyor ama nasıl işlem olduğunu şuan hatırlamıyorum.
  • Hiç denk gelmedim o şekilde teslimat seçeneğine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CZ

Bu mesaj silindi.
    Turkey Post iyi hoş da maalesef Ali deki satıcıların işine gelmiyor . Varsa yoksa Yanwen Airmail . Turkey Post ile 6 günde geldiğini bilirim kargomun ama yok doğru dürüst hiç bir satıcıda .

• banggood alışveriş sitesinden vergi dahil seçeneği ile almak şu an için en mantıklısı.

• Gumruk memurunun isi nedir? Sunum ucreti nedir yahu? Deli dumrul vergilerinden bir tanesi daha..yurt disina cikis vergisi, sunum vergisi, trt vergisi, uzaydan TV seyretme vergisi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipsiz postanın usülü apartman kapı dışına bırakıp gitme şeklinde olduğu için bu zaman kadar takipsizlerin gümrüğe girdiğini görmemiştim.

Ürünü nasıl getirdi postacı? Takipli gibi kapıya kadar getirip tahsilat mı yaptı?

• cokbaska kullanıcısına yanıt
    İçinde neleer neleer var diye merak etmişler demek ki.

• Bugün ptt ye gittim ve 1 adet aliexpress paketi gelmişti. İçinde oyuncak bebek kafası vardı. 1.6 usd civarında idi. Ürünü alacağım zaman 5tl istediler. Verdim. Vergi mi dedim, yok dediler, zaten üstünde de vergi olmadığı yazıyordu, merak edip sordum. Vergi için ayrıca çalışma yapılıyor muş ve kısa sürede geçerli olacakmış.

Anladığım kadarıyla;
    Gümrük Snm + Vergi bindirecekler.

Hem devlete kaynak, hemde ABD'nin Çin yaptırımlarına destek amaçlı.

Bundan sonra yurt dışı alışverişlerinize +3usd daha ekleyin beyler.

Bu arada, zarfı filan da açmamışlar. Direk etiket vurup göndermişler.

• Iki yıldır ilk defa 5 TL inceleme için ücret kestiler artık aba altından sopa göstermeye başladılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sistem Bilgisayar kullanıcısına yanıt
    5 lira verip karşılığında bir ödeme belgesi falan almadınız mı? para nereye gitmiş acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

5 lira verip karşılığında bir ödeme belgesi falan almadınız mı? para nereye gitmiş acaba?
    Paket üzerine yapıştırmışlar hocam.
  • benimde siparişlerim vardı. Bugün gelmiş bir tanesi. Arkadaşlar aradı kargon var dediler. 5.20 TL. ödemesi var. Tamam dedim ödeyin siz ben gelince veririm size. Sonra almaya gittim. Aşağıdaki linkteki telefon tutacağını aldım. 0.40 cent'e 5.20 TL. vergi kesmişler. Neye göre hesaplıyorlar. Anlamadım. 2.15 TL.'lik ürüne 5.20 TL. verdik.

Aliexpress ürünlerine Gümrük vergisi

• Arkadaşlar istanbul ukim i aradım. Bana hep 5,20 tl nin Berat Albayrak'ın konuşması üzerine ve gümrük bakanlığından gelen yazı üzerine alınmaya başlandığını söylediler. Yazının yasal dayanağı istedim. SÖYLEMİYORLAR. Sizde arayın bari toplum baskısı yapalım.
    (0212) 567 6565
    (0212) 565 7451
    (0212) 465 5519
    Arayın ve yasal dayanağını isteyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonichak -- 5 Mart 2019; 16:3:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.