Yarbay
08 Haziran 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri

İthalatçı garantili telefonlar hakkında bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

Garantili faturalı Xiaomi telefon almak için alış veriş sitelerine bakarken İthalatçı garantili ürünler diğerlerinden uygun olması sebebi ile tercih ettim.

Ürün tek sim kart imei resmi kayıtlı ve Xiaomi Türkiye dışında başka bir firma garantili olduğunu bilerek satın aldım. Fakat çakallıklar çok fazla olunca iade ettim.

Gelen telefon jelatini açılmış yeniden jelatinlenmiş GLOBAL üründü. Jelatini aman açmayın iade almayız alırsakta ikinci el muamelesi görür yazıları yapıştırılmış. Korkutulmak istenmiş

Kutu üstüne etiket ile gerçek bir Xiaomi model imei no yapıştırılmış. Kutuyu açmadan kontrol edince model sistemde kayıtlı çıkıyor. Muhtemelen o model satılılan tüm telefonlarda o imei sabittir. Müşteriyi kandırma amaçlı yapılmış.

Faturada telefona ait imei no yazılmamıştı. Sadece model belirtilmişti

Jelatini açınca telefonda ki imei başka ucuz bir marka telefona ait çıktı.

Özet ile Global kaçak ürünü almışlar telefonu aktif edip bir müddet sonra imei yazmışlar, sonra kullanılmış telefonu jelatinli kutuya yerleştirip fatura keserek bilindik alışveriş sitelerinden satış yapıyorlar.

Bu yöntem ile nasıl fatura kesebiliyorlar sistem yakalamıyor mu? Çözemedim

İthalatçı garantili satıcılardan uzak durun. Piyasa çakal dolu. Direk global ürün alın daha iyi

Android 2 den beri android telefon kullanıyorum ama google amca bu işi bir doğru düzgün yapamadı gitti. Gmail altında online rehber mevcut fakat ciddi senkronizasyon problemleri mevcut birbirleri arasında silinen ve kaybolan çok fazla telefon numarası olduktan sonra artık tiksindim kullanmaya elim varmıyor. Bir telefonun en önemli özelliği rehberi ama Google bu işi önemsemiyor. Bana adam gibi bir uygulama lazım. Önerileriniz nedir?

3. parti adam gibi bir yazılım varsa para verip almaya bile razıyım.

Beklentilerim.

-PC ve bulut üzerinden yedek alabilmeli,düzenleme ve birleştirme yapılabilmeli.
-Rehbere resim eklenebilmeli ve resim mevcut stok yazılımdaki gibi minicik değil eski android sürümlerinde ki gibi ekranı kaplayan boyutta olmalı.
Rehber PC ortamında çok kolay bir arayüz ile düzenlenebilir olmalı..

Mi Buluta rehberi yüklemeyi başaramadım. Nasıl yapılıyor.

Telefon: xiaomi redmi note 8 pro (3500 üstü kayıt)
PC yazılımı: Şuan MyPhoneExplorer kullanıyorum ama çok başarılı değil.
Güzel ülkemde paypal kapalı, ebay de satıcılar genelde paypal ile ödeme kabul ediyorlar. eBay den alışveriş yapmanın yeni bir yolu var mı?

Paypal üzerinden kredi kartı tanımlaması ve adres değiştirdim oldu gibi ama alışveriş esnasında sorun çıkarıyor mu bilemiyorum, fikirlerinizi deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
Merhabalar aracıma 17" jant takmayı düşünüyorum fakat jantta bilemediğim farklı değerler mevcut uyum konusunda yardımcı olup beni yönlendirmenizi rica ediyorum.

Arabam Hyundai Coupe 2007
Tire Rim Bolt pattern THD CB
215/45ZR17 7Jx17 ET41 5x114.3 M12 x 1.5 67.1

Elimde 225/45ZR17 Lastik var

ikinci el hoş bir jant buldum kargo ile alıp almamakta kararsız kaldım.

Bulduğum jant 8JJx17" 5x114,3 ET3/8

Burada 8JJ ve ET3/8 neyi ifade etmektedir. Arabama uyar mı?
Rehberi düzenlemek ve yedeklemek adına doğru düzgün sorunsuz bir program arıyorum bir türlü bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz bir yazılım varmı? Aslında iyi bir apk arıyorum. Direk bu işlemleri cepten yapabilecek güzel bir apk tavsiye edebilirmisiniz.

LG G5 kullanıyorum. Yedekleyelim derken rehberi çoklandı her isim altında 5 kayıt oldu.
Myphoneexplorer güzel program fakat bazen kayıtları yok ediyor düzenledim zannediyorsunuz meğersem silmiş geçmiş.
PC için oyun ve masaüstü kullanmak amaçlı büyük boy ekran arayışındayım. (film için 50" kullanıyorum) F/p olarak memnun edecek ama kaliteden de ödün vermeden aşağıdaki seçenekleri olumlu ve olumsuz yönleri ile değerlendirir misiniz? Siz olsanız hangisini alırdınız. Hangi teknolojileri desteklemeleri gerekir.

1. Seçenek: Standart 27" IPS monitör almak. Alınabilecek olanlar 60Hz 2K çözünürlük destekliyorlar. 4k destekleyenler çok uçuk fiyatlarda o fiyatlar da TV almak daha mantıklı geliyor.
- 27" ASUS VX279H 5MS IPS
- Viewsonic VX2363SMHL 24" 2ms IPS

2. Seçenek: Üst düzey küçük boylu bir tv alıp monitör olarak kullanmak. 3D Tv panelleri mantık gereği min 100Hz paneli olmak zorunda HDMI ile Pc bağlantısında bu özelliği kullanabilir miyim? Tv alıp monitör olarak kullanmanın handikapları nelerdir? aşağıda ki ürünleri direk yorumlar mısınız.
- LG 32LB652V _ 32" 2K 3D 500Hz işlemci hızı
- REGAL 40R8070U veya Vestel 40UA9300 _ 40" 4K 3D 1000hz işlemci

3 Seçenek: 1ms 144Hz destekli TN panel almak fakat burada da renklerden feragat etmek mantıklı mıdır?

4 Seçenek: OLED piyasaya oturana kadar 23" IPS bir monitör ile geçiştirmek ve beklemek

Teşekkürler....
Stok rehber uygulaması yerine geçecek gelişmiş bir android rehber uygulaması tavsiye edebilir misiniz.
Kendi içinde gelişmiş yedek alabilen, Whatsapp ve Facebook üzerinden resim alabilen bir rehber uygulaması varmı?

Mevcut rehberde yedekleme yapayım dedim telefon, gmail, vs derken rehber iyice şişti temizlik yapabilecek ve PC üzerinden kolayca yönetebilecek bir yazılım tavsiye edebilir misiniz. Myphoneexplorer kullanıyorum fakat bazı noktalarda yetersiz kalıyor.

Gmail üzerine yedekleme yaptırdığınızda ve yeni kayıtları telefon hafızasına kaydettiğinizde gmail senkronizasyonu eksik kayıtları eşitlemiyor. (senk. açık) Elle yedekle derseniz mevcutların üzerine 3. kayıtlar oluşuyor. Google bu başarısından dolayı kutlarım.

Rootlu Fulmics Romlu G3 telefon
Samsung marka (seagate üretimi) 3Tb harici hddlerim fabrika çıkışı MBR formatlı tek parça 3Tb olarak geldi. Her ne kadar tek parça 3tb mantıksız gelmiş olsa da Seagate biliyorda yapıyordur diyerek hiç bozmadan içini doldurdum. Uzun zamandır sorunsuz çalışmaktaydı fakat geçen gün MBR uçtu partition düzeni gitti bazı programlar ile içeriği görebiliyorum (Active Partition Recovery) ama MBR geri yazamıyorum çünkü MBR max 2tb destekli hatası alıyorum oysa 3TB olarak kullanılmaktaydı.

Tek parça 3tb olarak MBR kurtaracak bir yazılım önerebilir misiniz. Başka öneriniz varmı? GPT dönüşümde dosya kaybetmekte istemiyorum.
Fiyat güzel ihtiyacı olanlar için
499TL
20TL kargo

ALTUS AL-412 T A+ Enerji Sınıfı 2 Programlı Bulaşık Makinesi
Hakkında
Meslek: Elk-Elk Müh.
Forum İmzası:
GEN.Coupe; Sport.Cruiser & Plasma TV
Forum İkinci El İmzası:
Alınık: Şimdilik YOK
.
Hakkımda:
alışveriş yaptıklarım aklıma geldikçe ekleyecem bende modaya uyayım bari : magunes117,Jenk,blacksk,ocosgun,oztin,nx_7010,alfonzo,Alish,sky__walker,kachus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.683
İkinci El Bölümü Mesajları: 361
Konularının görüntülenme sayısı: 563.634 (Bu ay: 1.951)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 45 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.