Şimdi Ara

Aliexpress tahmini teslimat suresi bunu mu kastediyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teslimat suresi dedigi tr ye girip gumruge girmesi mi

Yoksa

Evime varis suresi mi?

Cevap evime varisi ise gumrukten gecme suresini mi biliyorlarda hesapliyorlar?

• Hocam onu takip etme kanser eder.
    Son bir kaç siparişim bazen 1 haftada bazen de max 20 günde adresime teslim edildi. Hatta son siparişim teslim edildikten bir kaç gün sonra aliexpresste teslim edildi bildirimi ve maili geldi.

Yani orada hala nakliyede görünüyordu ama ürünü teslim almıştım bile.
  • Sing_a_song kullanıcısına yanıt

Hocam ne kadarlık ürüne ne kadar vergi ödediğini sorabilir miyim?

• Yurtdışından bir ürün alırken öyle DHL falan ile almıyorsan hiç takip etmeye uğraşma, aldığını unutuyorsun bi süre sonra. Eninde sonunda geliyor.
  • Blitz. kullanıcısına yanıt

DHL gerçekten aşmış bir şirket.. Fransa dan aldığım bir elektronik cüzdan arızalandı, garantisi devam ediyordu, firma ile iletişime geçtim, adamlar bana 4 sayfa konşimeto evrağı yolladı, dhl aradım adrese geldiler. perşembe günü benden aldılar, adamlara cumartesi ulaştı. yeni cihazı yolladılar, salı günü de benim elime ulaştı. şaka gibi.

• focusrite kullanıcısına yanıt

Evet harbiden öyle hocam ben Banggood'dan aldığım bir şey için DHL kullanmıştım 5 günde gelmişti.

• Eve gelme süresi, gümrükte takılmazsa zaten bir günde geçiyor. Takılırsa da geçmiş olsun bir daha alamıyorsun.  

• OptikForm kullanıcısına yanıt

Ürüne göre değişiyor ama son alışverişimde;

600 TL’lik ürüne 400 TL vergi ödedim, toplam 1.000 TL’ye geldi.

(diş lekesi temizleyici zımbırtıdan aldım, yorumları çok iyi diye)

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt

Cok haklisin yanlis gosteriyor

• OptikForm kullanıcısına yanıt

Bunun anlamanin en kolay ve iyi yolu girersin aliexpress e mesela oradan urun secersin ileri ileri yaparsin odeme ekraninda odemeden bakarsin orada vergisi yaziyor ama bi not duseyim sanirim her urunde vergi odeme kolayligi olmuyor goremezsen baska satici ve urune gec

• Blitz. kullanıcısına yanıt

Ben urun alirken aliexpressten bana secenek sunmadi sadece standart secenegi vardi.

Bu dhl aliexpresste oluyor mu acaba?

Ben bangood da gordum o ozelligi sadece.

Birde dhl dediginiz sey mesela evde bulamadi kargo herhangi bi subesi var mi orada alabiliyor muyuz ben evde olmuyorum genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 15 Eylül 2023; 6:5:0 >
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt

Sanirim gumruge giderden urunu iade edebiliyorsun almazsan dogru mudur

• VolcanoPower kullanıcısına yanıt

Aliexpress'te yok hocam bildiğim kadarıyla. Banggood'da var dediğiniz gibi.

Hocam subeleri var fakat çok fazla değil galiba, tam emin değilim. Farklı bir adres veya seçenekler var ama, evde olma durumunuza göre ayarlayabiliyorsunuz. DHL bu işin uzmanlarından.

Ürün gümrükte takılırsa iade şansı yok. Gümrüğe giren her ürünün ister iade, ister yurt içi adrese gitmesi için önce gümrük işlemlerinin bitmesi gerekiyor.

Bana gümrük muşavirlerinin dediği bu.

Gumruk isleri bitti bizi cagirdilar gumeuge gittik konustuk diyelim geri gonderin desen geri iade etmiyorlar mi? Cevabini yuzde yuz anlamadim hocam cunku aliexpresse dispute acip iade nasil aliniyor o zaman anlatabilir misin biraz nasil ispatlicaz iade oldugunu yada takildi fiye parayi gene iade ediyorlar mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 15 Eylül 2023; 15:23:0 >

Gümrük de takılırsa size email veya sms geliyor, anlaşmalı gümrük müşavirinden. Onlarla muhatap oluyorsunuz. Onlar sizden eğer ürünler gümrükten çıkartılabilir gibi ürünler olursa vekalet alıyorlar. Gümrükten çıkarılabilmesi için o ürünün sistemde daha önceden kayda geçmiş olması gerekiyor. Sistemde kayıtlı değilse zaten alma ihtimaliniz pratikte mümkün olmuyor, malı ithal etmiş gibi evraklar istiyorlar.

Benim gümrüklerde tanıdığım olmadığı için başka bir yol ile gümrüğe soramadım. Ama firmanın söylediği, gümrüğe giren ürünün iadesi için bile gümrük işlemlerinin bitmesi gerekiyormuş.

Aliexpress gümrüğe takılan ürünler için insiyatif almıyor. Kendi ülkenizin gümrük kurallarını sizin bilmeniz lazım diyor.

Cok tesekkur ederim bilgilendirme icin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.