A

Yarbay
27 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Yazlık ev için hibrit mesh sistemlerini düşünüyorum.

Bir seçenek Huawei Q2, üçlü seti.
https://consumer.huawei.com/uk/smart-home/q2/

Diğeri Tp link Deco P7, yine 3'lü seti.
https://www.tp-link.com/fi/home-networking/deco/deco-p7/

Fiyat olarak Huawei neredeyse yarı fiyatına geliyor.

Hangisini tercih edersiniz performans olarak?

Teşekkürler
Merhabalar,

Ev için multi split 7 tane klima almam gerekiyor. Son teklifi Fujitsu General markalı klimalar için aldım, en ucuzu da bu marka.

İyi marka mıdır?, bilinen markaların birbirinden çok farkları var mı yoksa aşağı yukarı hepsi aynı mı?

Teşekkürler
Yıllardan beri CD'leri itunes'a ALAC modunda ripleyip 1500'den fazla CD'lik arşivim oldu, herbirinin CD kapağını önceleri scanner'dan geçirip albüme yerleştirdim, sonraları nette bulabilmeye başladım. Sonraları itunes da bulma özelliklerini geliştirdi.

Yine son birkaç yıldır, HD müzik sitelerinden VPN kullanarak ABD/Almanya üzerinden yeni albümler aldım, bunlarda AIFF formatında HD albümlerdi. Bunları da itunes içine yerleştirdim.

Böylece iyi bir arşivim olduğunu düşündüğüm zamanda önce spotify'a üye oldum, sonra Deezer'a üye oldum, bunlar max 320kbs olduğu için genelde kızım ve annemin kullanmasına yönelikti, ama geçen hafta Tidal'e de üye oldum.

Bu kadar yıl uğraştıktan sonra binlerce albümü CD kalitesinde Tidal'den dinlemeye başladım.

Artık herşey bu kadar basit oldu...
Bu aralar fazla kilolardan kurtulmak icin gym'e gidiyorum, spor sonrasi da 5-10 dakika surelerle sauna ve buhar banyosunu kullaniyorum. Saatimi cikarmiyorum, sorun olur mu?

(saat rolex daytona)

Tesekkurler.
Imac'ime thunderbolt-hdmi ile TV bagladim. TV'yi Imac'in extension'u olarak kurdum. TV'de app'u full screen yaptigim zaman imac ekrani devre disi kaliyor. Bilinen bir problem ama nette cozum bulamadim, sadece sikayetler var.

Bu konuda bir cozum var mi?

Ikinci problem ise yine ikinci ekrani birinci ekranda goremedigimiz icin programi ikinci ekrana atarken muhakkak ikinci ekranin onunde olmak gerekiyor. Iki ekran ayni masada olursa sorun yok ama ikiside birbirini gormeyinde ikinci ekranda programi ayarlamak icin yerimden kalkmak zorunda kaliyorum.

ikinci ekrani desktop gibi birinci ekrandan gorebilirmiyiz?

Tesekkurler
Bendeki Rolex Daytona hafta sonları takmayınca duruyor, Amazon'da watch winder'lara baktım ama çok çeşitli modelleri var. 100 USD civarında uygun modelller var gibi ama karar veremedim.

Okuduğum kadarı ile titreşim özellikleri de değişiyor, bu konuda biraz bilgi alsam da saate de zararı olmasa..

Teşekkürler
Dün Bulgari mağazasında bu saati taktim, fiyat olarak 42000 USD verildi indirim sonrası.

Böyle bir saati almak ne kadar mantıklı olur, zamanla fiyatından değer kaybeder mi? Bu saatin günlük kullanımı pek kolay olmayacağı için arada kullanırken bir de değer kaybederse çok anlamsız bir alışveriş olur.

http://en.bulgari.com/productDetail.jsp?prod=BRRP46C14GLCHP
Hurriyet gazetesinin arka sayfasinda bir haber vardi..

Amerikan kizilderililerinin kokeni Cinliler cikti diye.. Max Planck enstitusunun raporuymus...

Bizim butun dunya Turklerden geliyor diyen arkadaslar icin kotu bir haber...

Hurriyet'de haberi bir sehir efsanesi coktu diye vermis..
Yarım saat önce apple buyers guide sayfasına bir haber düştü, apple Türkiye ve Brezilya'da açacağı mağazalar için eleman alımına başladı diye..

http://www.macrumors.com/2012/11/12/apple-hiring-for-future-retail-stores-in-brazil-and-turkey/

Ben haberi yeni gördüm, daha önce konusu açıldıysa kusura bakmayın
Merhabalar,

Bu aralar 27' imac almak istiyorum. Güncel model değişecek diye yazılar okuyorum ama radikal ne değişiklik olacak net bilgi yok.

Sizce beklemelimiyim yoksa gidip alayım mı?

Teşekkürler
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.548
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 204.163 (Bu ay: 393)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 159 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.