Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1750. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.521
Cevap
1.504
Favori
2.881.199
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17481749175017511752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her tamamlayana vermezler bence çekiliş filan vardır yoksa batar adamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ürünüm kargoya verildiği günden itibaren 18 gün geçmiş. Satın almadan önce tahmini teslimat 29 gün sonrasını gösteriyodu. Daha erken gelme ihtimali var mı ? Gecikme ihtimali var mı ?

İade alabilmem için 90 gün sonramı başvurabiliyorum yoksa tahmini teslimat süresi 29 gün sonra diyodu 30 gün sonramı iadeye başvurabiliyorum ?

İlk alışverişim ve ikinci el ürünün gümrükten geçmediğini bilmiyordum iki tane ikinci el ekran kartı sipariş ettim sıkıntı yaşarmıyım ?
  • Aliexpressin kargoları bu günlerde çoşuyor. 4 ürünümden 2si vergilendirilmiş biri denizlide diğeri de 2 güne gelecek.

Akıyor maşallah...

Biri 40 günü diğeri 45 günü bulmuştu. Buna da şükür

Darısı 65 günlük kargoya. Kısmetse 90.cu gün gelir diye umut ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gelse ne ya... 9 gündür bekliyor gümrükte. Yaz ücretini gönder bu kadar zor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meddah58 -- 11 Haziran 2020; 3:14:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Kılıf aldım ama artık bazı kargolar gümrükten geri gidiyormuş bu kargo geri gider mi takip nasıl ederim kendi sitesinde sadece uçağa bindiği yazıyor

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slymngbs48 -- 11 Haziran 2020; 9:40:43 >
  • Şimdi satıcı 2 ürünü tek kutuya değil de ayrı ayrı paketleyip yollasa ikisine de ayrı vergi mi yazılır?

• Ürün gümrükte bekliyor görünüyor 6 gündür aldığım iki kılıf ne yapmam gerekir süreç nedir

• Richards Covers kullanıcısına yanıt
    Takipli kargo muydu hocam.?

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Takipli kargo muydu hocam.?
    Yok hocam ülkeye girdi irtibat kesildi

• Merhaba

9 haziranda 330 dolarlık bir sipariş geçtim, 10 haziranda satıcı elinde o ürünün stoğu olmadığını belirtti istersem farklı bir ürün gönderebileceğini belirtti ama kabul etmedim. Satıcı sisteme istemediğim ürünü kargoya verildi olarak işaretlemiş ama konuştugumuzda kargoya vermediğini, sadece işaretleme yaptıgını söyledi.

Dispute açarsam full refund yani paramın tamamını ödeyeceğini söylüyor. Aliexpress canlı chat ile görüşüp durumu anlattım, satıcıyla olan ekran konuşmalarını da gönderdim. Müşteri temsilcisi sorunun 3-5 iş günü içerisinde çözüleceğini tarafıma mail atılacağını belirtti.

Şu an siparişlerime tıklayınca Awaiting delivery olarak gözüküyor, open dispute yazısı yok. Açıkçası huzursuzum, bir daha canlı chate bağlanmak istedim ama robot çıkıyor. Bir tavsiyeniz var mı? Çok teşekkür ederim

• Yanwen ile 1 inde sipariş verdiğim ipad kılıf bugün sabah Türkiye sınırlarına girmiş, bakalım bundan sonrası ne kadar sürecek.
    (İki farklı firmadan sipariş verdim, 2 şer ürün ikisi de yanwen ile geliyor ve ikisi aynı uçakta ya da gemide geliyor şansıma aynı işlemleri görüyorlar)
  • Bu vergileri ben doğrumu anlıyorum şimdi %20 gümrük + %18 kdv + %20 ötv şuna göre hesaplarsak 20 dolarlık alacağım mause'a yani 130 liralık bir ürüne 64 lira vergi çıkacak yani toplam 220 lira ödemiş olacağım doğrumu arkadaşlar ? Aynı ürün n11'de 250 liraya satılıyor 1-2 ay beklemeye değermi belkide gelmeyecek boşuna bekleyeceğim , içine ettiler ülkenin ya..
  • Aliexpress de bu kargo fiyatları neden uçmuş çoğu ürün artık ücretli gönderiliyor üstelik takipsiz kargo 1 dolarlık ürünler bile fiyatına yakın kargo ücreti çıkıyor

• 100 liralık deri cüzdana 35 lira vergi ödedim. Haram zıkkım olsun o vergi.
  • 23'ünden beri Arrive at destination/Arrival at airport olması normal mi?
  • thelastairbender kullanıcısına yanıt
    20 dolara ürünü satın al sonra satıcı ile iletişime geç ürünü 10 dolar göstertsin ve arkana yaslan şansın varsa ;

10$ = 70 tl diyelim. %20 = 14 tl gümrük vergisi + 8 tl gümrüğe sunum bedeli + 80 kuruş düz yuvarla 1 tl damga vergisi = 140+23=163 tl ye gelir sana.

Kupon silahı var ona sürekli tıkla günde 2 sefer hakkın oluyor. 7 tl lik kupon çıktığında onu da kullan 155 tl yapar.

Ben 4-5-6 dolarlık(satıcı ile anlaşmalı) ürün aldım hep 15.5 tl vergi çıktı bana.

Tv box projeksiyon oyun konsolu tablet gibi cihazlar dışında korkum yok vergi konusunda. Anlayışlı takılıyorlar 👍

• Bu ptt kargoyu getirdiğinde sürekli bozuk para yok diyor cimere şikayet ettim hala devam ediyor pezevenk.Bozuk yok diyip para üstü alamıyoruz 3 5 lira gidiyor cepten.Devlete vergi verdigimiz yetmiyormuş gibi 10 günde kargoyu getiremeyen ptt elema ı bide bahşiş alıyor.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Geçen aldığım ürün için 15.60 tl vergi ödemem gerekir iken adam 16 tl istedi neyse verdim geçtim.

Bugün ise peder ürünü almış 15.55 tl istemesi gerekir iken yine 16 tl istemişler peder 20 lira uzatmış adam 3 lira vermiş 1 tl yi arabadan getireyim demiş pederde gerek yok demiş. Hiç yoktan 1.5 tl kazandı adam.

Yarında bir ürünüm gelecek 15.55 tl vergi çıkmış yine ve paramda hazır kuruşuna kadar 16 tl ye eyvallah ama diğer türlüsü bahşişe girer.

Günde 50 kişiye aynı oyunu çekse ürün başı 50 kuruştan 25 tl yapar. Ayda 20 gün durumunda 500 tl ek maaş almak demektir.

Aliexpress dışında yurtiçinden alışveriş yaparım hepte ücretsiz kargoyu seçerim. Yeri geldi 60 kg yeri geldi 25 kg yeri geldi 10a yakın 15 kg kedi maması sipariş getirttim 1 kuruş para vermedim gelen kargocuya.

Bugünkü mevzudan sonra biraz doldum sizin yazınızı görünce akıttım içimi 😅

• 0MG90 kullanıcısına yanıt
    100/100×20 = 20+8+0.8 = 29 tl istemeleri gerekiyordu. 6 lira fazla istemişler.

Eğer satıcıya fiyatı düşük yaz demediyseniz iş kazası olmuş sizin için.

• Çıkan vergi belli sitesinde, ben her zaman ona göre bozuk para ayarlıyorum direkt onu veriyorum.

Ürünler ülkeye girince kaç paket aldıysam ona göre 16'şar lira ayarlarım ya da orada yazan fiyatı.
  • 
Sayfa: önceki 17481749175017511752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.