Şimdi Ara

Alien: Covenant a.k.a Prometheus 2 -- 12 MAYIS 2017 (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
7
Favori
20.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Film eh işte kötü değil ama bir Prometheus veya Life değil kesinlikle, Devam filmi olarak beğenmedim daha çok beklentim vardı afişi filan görünce.
  • Çoğunluğun aksine.... GÜZEL....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu soundtrackı baya güzel olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

hdrip ve web-dl bugün çıktı, ben sinemeda izledim ama deleted scene bekliyorum, ayrı olarak izlemek lazım. sanırım full bluray indirmek zorunda olacam.

directors cut bluray de gelmiyor ne yazikki.. Bence 1 yıl sürer çıkması çünkü satış politikası bu önce güzelce normal bluray satılır sonra çıkar cut serileri..

Burada var ne çıkacagı d. cut yok ama.
    http://www.blu-ray.com/Alien-Covenant/577989/#Releases

bluray'de extra'lar bulunuyor diye okudum, yorumlarda.

extralar dediği , kamera arkası , söyleşiler , digital book vs... Directors Cut apayrı bir üründür.Daha Prometheus'un Directors Cut'ı çıkmadı 5 sene oldu... Önce bir o çıkar sonra bu film.Yani daha çok seneler bekleyebilirsiniz.

Hatta hiç çıkmayabilir.. Prometheus un extended cut versiyonu 30 dakika kesilmiş sahneler içeriyormuş.. Ama Ridley Scott piyasaya çıkmasını istememiş Cut versiyonunun çünkü istediğim film buydu izleyeciler bunu görecek demiş... Valla forumdan uzaklaştırma almayacağımı bilsem çok ağır küfür yazıcam Ridley Scott'a .. Bu kadar pis adi bir adam olamaz.

Ridley Scott Refused ‘Prometheus’ Director’s Cut; Original Script Details Revealed
    http://screenrant.com/prometheus-directors-cut-ridley-scott-original-script/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 5 Ağustos 2017; 1:10:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hdrip ve web-dl bugün çıktı, ben sinemeda izledim ama deleted scene bekliyorum, ayrı olarak izlemek lazım. sanırım full bluray indirmek zorunda olacam.

directors cut bluray de gelmiyor ne yazikki.. Bence 1 yıl sürer çıkması çünkü satış politikası bu önce güzelce normal bluray satılır sonra çıkar cut serileri..

extralar dediği , kamera arkası , söyleşiler , digital book vs... Directors Cut apayrı bir üründür.Daha Prometheus'un Directors Cut'ı çıkmadı 5 sene oldu... Önce bir o çıkar sonra bu film.Yani daha çok seneler bekleyebilirsiniz.

Hatta hiç çıkmayabilir.. Prometheus un extended cut versiyonu 30 dakika kesilmiş sahneler içeriyormuş.. Ama Ridley Scott piyasaya çıkmasını istememiş Cut versiyonunun çünkü istediğim film buydu izleyeciler bunu görecek demiş... Valla forumdan uzaklaştırma almayacağımı bilsem çok ağır küfür yazıcam Ridley Scott'a .. Bu kadar pis adi bir adam olamaz.

Ridley Scott Refused ‘Prometheus’ Director’s Cut; Original Script Details Revealed

Ya yayınlamayacaksa niye çekiyor bu ihtiyar hiç mi dövmediler bunu ya.

• quote:

quote:

quote:

quote:

deleted scenes'de var içinde ama. prometheus'da da deleted scene'ler vardı, onları ayrı izlemiştim. director's cut gelmesin zaten mümkünse çünkü filmi baştan sona izlemek istemiyorum yine.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

deleted scenes'de var içinde ama. prometheus'da da deleted scene'ler vardı, onları ayrı izlemiştim. director's cut gelmesin zaten mümkünse çünkü filmi baştan sona izlemek istemiyorum yine.

deleted scenes farklı birşey Directors Cut farklı birşey.. Biz 1 sayfadır directors cut dan bahsediyoruz hocam.. Directors Cut nedir...

Directors Cut yönetmenin bazı sebeplerden dolayı çıkarmak zorunda kaldıgı sahneleri tekrar eklemesi.. Ama bu defa montaj başına kendi geçer ve şu sahneyi şuraya ekle bu sahneyi buraya ekle diye filmi tekrardan oluşturur.Film neredeyse komple değişir.Bazı filmlerin farklı sonu olur.

Mesela Payback filmini izlemişsinizdir.. Peki Directors Cut ı izlediniz mi ? Filmin adını bile değiştirdi yönetmen Payback Straight Up

Sadece sonu değil , bambaşka bir film oldu hemde muhteşem , o kadar farklı bir film oldu ki imdb Payback Straight Up adıyla yeni bir film açıldı.. Orjinal filmden kat kat daha güzel...Sonu bambaşka , film bile başka.. Yani directors Cut bu oluyor 1-2 tane kesilmiş sahneyi eklemek değil olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 6 Ağustos 2017; 3:47:50 >

• Devian kullanıcısına yanıt
    aklın karışmış. ben ilk mesajımda deleted scene'lerden bahsettim, bluray'de olur tek tek izlerim manasında, ki bluray'de bunlar extra'lar da sunuluyor (bu bir gerçek).

director's cut'tan bahseden olmadı hiç, onu araya sen soktun nedense. director's cut, kesilen sahnelerin (r-rated oluyor çoğu) filme eklenmesiyle olur. genellikle bu sahneler filme fazla birşey katmadığı için theatrical sürümde bulunmaz. artı olarakta değiştirilmiş sahneler olur, bahsetmiş olduğun alternate ending (farklı bir son) gibi ya da hikayeyi az da olsa değiştiren yeni sahneler. zaten bu son söylediğim şey extended cut ile director's cut'ı birbirinden ayırır.

tüm niyetim extra'lar daki kesilen sahneleri izlemekti o kadar. yönetmen bunları tekrar filme sokup extended cut çekerse çeksin ayrı mesele banane.

edit: alternate ending'ler de ayrı olarak extra'larda sunuluyor çoğu zaman (deleted scene gibi).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 6 Ağustos 2017; 3:25:16 >

• quote:

aklın karışmış. ben ilk mesajımda deleted scene'lerden bahsettim, bluray'de olur tek tek izlerim manasında, ki bluray'de bunlar extra'lar da sunuluyor (bu bir gerçek).

director's cut'tan bahseden olmadı hiç, onu araya sen soktun nedense. director's cut, kesilen sahnelerin (r-rated oluyor çoğu) filme eklenmesiyle olur. genellikle bu sahneler filme fazla birşey katmadığı için theatrical sürümde bulunmaz. artı olarakta değiştirilmiş sahneler olur, bahsetmiş olduğun alternate ending (farklı bir son) gibi ya da hikayeyi az da olsa değiştiren yeni sahneler. zaten bu son söylediğim şey extended cut ile director's cut'ı birbirinden ayırır.

tüm niyetim extra'lar daki kesilen sahneleri izlemekti o kadar. yönetmen bunları tekrar filme sokup extended cut çekerse çeksin ayrı mesele banane.

edit: alternate ending'ler de ayrı olarak extra'larda sunuluyor çoğu zaman (deleted scene gibi).

ok deleted scene olabilir ben karıştırdım pardon.Hangi bluray sürümünde yazıyor deleted scenes oldugu link verirmisin ? Bluray indirdim çünkü yoktu deleted scene.. Link verirsen sevinirim.

• filmde +18 sahne mi var? İmdb parents guide'dan baktım da duş sahnesinde kız-erkek öpüşmesi varmış ve genital bölgeler gözüküyor yazıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

filmde +18 sahne mi var? İmdb parents guide'dan baktım da duş sahnesinde kız-erkek öpüşmesi varmış ve genital bölgeler gözüküyor yazıyor?

Kadının memintoları biraz gözüküyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Vaay! Payback filmini 3-4 defa izlemiştim zamanında. Güzel filmdi. DC versiyonu ile bunun arasında bu derece muazzam fark var mı ya? Varsa bir daha izleyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Vaay! Payback filmini 3-4 defa izlemiştim zamanında. Güzel filmdi. DC versiyonu ile bunun arasında bu derece muazzam fark var mı ya? Varsa bir daha izleyelim.

Delimisin Bambaşka bir film gidişat da başka sonu da başka...
  • quote:

quote:

Çok iyi, izlenecek film bulamıyordum. Bunu izleyelim. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Payback yazınca bu çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 6 Ağustos 2017; 19:58:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    link veremem, private tracker kullanıyorum. bende daha indirmedim zaten, sadece full bluray için yorumlarda extra'lar dahil mi denildiğinde evet yazdıklarını gördüm. extra'lar da olması lazım deleted scene'ler. ayrıca adamın masterclass bölümleride varmış, masterclass paralı üyelik isteyen, hans zimmer gibi adamların ders verdiği bir online eğitim sitesi.
  • quote:

quote:

quote:

Çok iyi, izlenecek film bulamıyordum. Bunu izleyelim. Teşekkürler.

izle bakalım beğenecekmisin

• Merak edenler için Extras klasörünün içeriği.

• Film 3D olarak salonlarda gösterildimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok bu Payback o Payback değil. Bu Payback başka Payback.

http://www.imdb.com/title/tt0120784/combined

http://www.imdb.com/title/tt0958860/combined Bu da Director's Cut versiyonu.

@Devian Hocam filmi izledim de ben normal versiyonunu daha çok beğendim.
    Normalinde örgütün başındaki adamı görüyorduk. Bizim Mel Gibson abi bu adama kadar ulaşıyor, işkencesini tadıyor en son hepsini tuzağa düşürüyordu. DC versiyonunda ise örgütün başında bir hatun var ama sesi dışında hiçbir şeyini bilmiyoruz. Olay daha kansız, daha masum bitiyor.
    Filmin sonunda da bir eksiklik hissediyorsunuz. Sanki film bitmeyecekken birden kesiyorlar gibi. Normal versiyonda olaylar tamamen bitiyordu. Yalnız 99 yapımını yıllardır izlemediğim için film ortalarında ne gibi farklar oluşmuş fark edemedim. Mesela Val karakterini Mel Gibson abi DC verisyonunda öldürüyor ama normal versiyonunda sanki filmin sonuna kadar yaşıyordu diye hatırlıyorum.

Neyse sonuç olarak farklı bir film izlemiş kadar olduk. Bilinen güzel yapımlar arasında DC ile normali arasında büyük farkları olan filmlere rastlarsam bana bir mention yollar mısın? Bunu tesadüfen gördüm, bunu saymıyorum.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.