Şimdi Ara

Ali Sami Yen'in Kapasitesi Arttırılıyor 62.500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galatasaray'dan kapasite hamlesi: 62.500!

Falcao ve yapılan flaş transferler sonrası Galatasaray taraftarı kombinelere akın etti, sarı-kırmızılı yönetim de tribün kapasitesini artırarak hem talebi karşılamak hem de maddi kaynak sağlayabilmek için harekete geçti.

Buna göre Türk Telekom Stadı'nın kapasitesi 10 bin artırılacak. Stadın 52 bin 500 olan seyirci sayısı 62 bin 500'e çıkarılacak. Süper Lig ve kupa maçlarında taraftarlar Avrupa'da bazı ülkelerde olduğu gibi kale arkasında ayakta maç izleyecek. Bunun için İngiltere'den özel demir korunaklar getiriliyor. Açılır kapanır koltuklar iç saha maçlarında kapatılacak ve böylece alan açılacak. Koltuklar, Avrupa mücadelelerinde UEFA'nın istediği şekle getirilecek.

Cim-Bom'da kombine satışının şimdiden 40 binlere ulaştığı dile getirildi. Bu da ilginin ne kadar büyük olduğunun bir göstergesi...

Galatasaray Yönetimi'nin diğer bir düşüncesi de deplasman takımının tribünlerinden avantaj sağlamak... Kurala göre rakip takım taraftarı için yüzde 5'lik bir kontenjan ayırmak zorunda kalan sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile oynanacak maçlar dışında bu bölümü dolduramıyor. Bu nedenle deplasman tribününü de ikiye bölecek olan Aslan, satılmayan bölümlere de kendi seyircisini almayı planlıyor.

Başvuru yapıldı

Bu düşüncelerini hayata geçirmek için önce gerekli izinleri alacak. Türkiye Futbol Federasyonu'na bu konuda başvuruda bulunan sarı-kırmızılılar, buradan gelecek cevabı bekliyor. TFF Yönetimi de ilk toplantısında konuyu ele alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tadeon -- 4 Eylül 2019; 10:59:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TT Arena açıldığından beri neredeyse her maça gitmiş birisi olarak şunu çok net söylüyorum. İntihar olur. Şuan 40 bin dolduğu zaman bile stattan dönüş nasıl bir eziyet bilenler bilir. Ulaşım altyapısı buna kesinlikle müsait değil. Metro seferleri zaten şuan yeterli değil. Stadın etrafındaki merdivenler, yaya yolları trafikten geçilmiyor. Zaten derbilerde bile 47-48 bini görebiliyoruz ancak.

Ayrıca şuan bile bazı tribünlerde insanlar hala koltuklarına oturmuyor başka insanları koltuğunuzdan kaldırmak zorunda kalıyorsunuz. Onlar da merdiven boşluklarına gidiyor. Güvenlik görevlileri de merdiven boşluklarındakileri içeri tıkıştırıyor. 1 koltukla 2 kişi ayakta sıkışarak durmak zorunda kalabiliyorsunuz. 62 bini değil 52 bini bile kaldırmayan bir ulaşım altyapısı ve yollar varken bu hareket taraftara eziyettir.
  • güvenlik nedeni ile izin çıkmaz.
  • Kapasitesi fazla bile. 42.500'e düşürülmeli ve daha rahat koltuklar yerleştirilmeli.
  • 10000 kişilik kapasite arttırımı mümkün değil.. Stad yapılırken uefa kriterlerine ve daha da önemlisi stadyum yönetmeliğine göre yapıldı. Yani kapasite arttırımı demek yönetmelik ve kriterlere aykırı hareket etmek anlamına gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: igunduz

10000 kişilik kapasite arttırımı mümkün değil.. Stad yapılırken uefa kriterlerine ve daha da önemlisi stadyum yönetmeliğine göre yapıldı. Yani kapasite arttırımı demek yönetmelik ve kriterlere aykırı hareket etmek anlamına gelir
    Haber içeriğinde bu sorularının cevapları var. Stada ek yapı yapılmayacak kale arkalarına yeni koltuk sistemi getirilecek, istenildiği zaman açılacak istenildiği zaman kapanacak. İngiltere'deki statlara benzetilecek.

• Tadeon kullanıcısına yanıt
    içeriği okumamıştım hocam.. benim verdiğim cevap tabii ki koltuk kapasitesi arttırma ile alakalıydı.. yalnız koltuklar sökülürse bilet satışında yer belirtme nasıl olacak ? yani bilet alan kişiler nereye isterse oraya mı geçecek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: igunduz

içeriği okumamıştım hocam.. benim verdiğim cevap tabii ki koltuk kapasitesi arttırma ile alakalıydı.. yalnız koltuklar sökülürse bilet satışında yer belirtme nasıl olacak ? yani bilet alan kişiler nereye isterse oraya mı geçecek ?
    Avrupa'daki beş büyük ligdeki statlar bu yönde dizayn edilmeye başlandı bilehttps://www.fanatik.com.tr/avrupa-da-tribunler-ayaga-kalkiyor-1291950

Galatasaray Avrupa kulüplerine ayak uyduruyor, biletleri de heralde basamak olarak satarlar. Ya da koltuksuz direk blok olarak onu bilemeyeceğim.

• Haberin içeriğinde bir şey dikkati mi çekti TFF ye başvurulacakmış. Oradan red cevabı geleceğini bile bile bak biz başvurduk reddeddiler. Yıldırım Demirören istifa, pardon Fenerli Federasyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

Haberin içeriğinde bir şey dikkati mi çekti TFF ye başvurulacakmış. Oradan red cevabı geleceğini bile bile bak biz başvurduk reddeddiler. Yıldırım Demirören istifa, pardon Fenerli Federasyon.
    Red cevabı geleceğini bile bile derken demek ki TFF Galatasaray'ın güçlenmesini istemiyor. TFF Galatasaray'a harşeyi yapsın ama Galatasaray buna itiraz etmesin bu mu istediğiniz?

Avrupa'da kulüplerin yeni yeni uygulamaya geçtiği metot bu, UEFA geçen sene çıkardığı kararla izin de verdi bu duruma. Galatasaray gene Türkiye'ye bir ilki, yeniliği getiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabi böyle bir durumda seyirci kapasitesinin arttırılacağı tribünlerin gerekli statik ve dinamik analizlerinin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir
  • TT Arena açıldığından beri neredeyse her maça gitmiş birisi olarak şunu çok net söylüyorum. İntihar olur. Şuan 40 bin dolduğu zaman bile stattan dönüş nasıl bir eziyet bilenler bilir. Ulaşım altyapısı buna kesinlikle müsait değil. Metro seferleri zaten şuan yeterli değil. Stadın etrafındaki merdivenler, yaya yolları trafikten geçilmiyor. Zaten derbilerde bile 47-48 bini görebiliyoruz ancak.

Ayrıca şuan bile bazı tribünlerde insanlar hala koltuklarına oturmuyor başka insanları koltuğunuzdan kaldırmak zorunda kalıyorsunuz. Onlar da merdiven boşluklarına gidiyor. Güvenlik görevlileri de merdiven boşluklarındakileri içeri tıkıştırıyor. 1 koltukla 2 kişi ayakta sıkışarak durmak zorunda kalabiliyorsunuz. 62 bini değil 52 bini bile kaldırmayan bir ulaşım altyapısı ve yollar varken bu hareket taraftara eziyettir.
  • Öyle ha diyince yapılacak birşey değil bu, belki izin çıksa bile devre arasına veya sene sonuna belki.. Ben izin çıkacağına ihtimal vermiyorum.. Satılmış TFF bi yana bunun Fifasi Uefasi var, adamlar Şampiyonlar Ligindeki maçları oynamadan stadlari gelip gezip onay veriyolar, yani sen onay aldıktan sonra stadı degistiremezsin öyle kafana göre.

Devre arası veya sene sonu olacak iş bunlar.. Biz kendimizi sağlama alalım zaten hasetlerinden çatlayan rakip sürüsüyle oynayıp Şampiyon olacağımız bi sezon bizi beklerken bide bununla uğraşmaya değmez şuan 52 bin yeter. Türkiyenin en büyüğü Galatasaray hakkında hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Öyle ha diyince yapılacak birşey değil bu, belki izin çıksa bile devre arasına veya sene sonuna belki.. Ben izin çıkacağına ihtimal vermiyorum.. Satılmış TFF bi yana bunun Fifasi Uefasi var, adamlar Şampiyonlar Ligindeki maçları oynamadan stadlari gelip gezip onay veriyolar, yani sen onay aldıktan sonra stadı degistiremezsin öyle kafana göre.

Devre arası veya sene sonu olacak iş bunlar.. Biz kendimizi sağlama alalım zaten hasetlerinden çatlayan rakip sürüsüyle oynayıp Şampiyon olacağımız bi sezon bizi beklerken bide bununla uğraşmaya değmez şuan 52 bin yeter. Türkiyenin en büyüğü Galatasaray hakkında hayırlısı olsun.
    Haberin içeriğini okursan hiçbişeyin kafaya göre değil Uefa'ya ve TFF'ye göre İngiltere'deki örnekleri gibi yapılacağı yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Zırva mı? stadın konumu berbat, ulaşımı berbat, trafik desen zaten işkence, sen ne anlatıyorsun yahu?
  • Ondan önce şu merdivenlere el atsınlar bk gibi duruyor.
    Koltukların arkasında duran demirleri boyasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Taraftarlara laf ettiğin için yazdım yoksa tabi ki suçlu olan yönetim.

Fener ve Beşiktaş'ın stadı mükemmel konumdalar, Ali Samiyen stadıda çok güzel yerdeydi ama bu yeni stad malesef facia.
  • 3 5 maçı tam kapasite oynayacağım diye ligin geri kalanını ruhsuz bir ambiyansla oynamak demektir. portatif bir çözüm ile bazı maçlarda talebe göre artışı mantıklı görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tadeon

Red cevabı geleceğini bile bile derken demek ki TFF Galatasaray'ın güçlenmesini istemiyor. TFF Galatasaray'a harşeyi yapsın ama Galatasaray buna itiraz etmesin bu mu istediğiniz?

Avrupa'da kulüplerin yeni yeni uygulamaya geçtiği metot bu, UEFA geçen sene çıkardığı kararla izin de verdi bu duruma. Galatasaray gene Türkiye'ye bir ilki, yeniliği getiriyor.

Alıntıları Göster
    Ya uefa hariç neyi getirdiniz söylesene

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.