Şimdi Ara

Alfa Romeo 4C - 240 hp, 0-100 4,5 sn (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
15.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harleyci34

2013 yazinda gelecek-mis ... :)

teşekkürler bilgi için desene daha iki yıl var. . gözüme çok geldi şimdi ha. .

• ön sinyalere bittim ya videonun sonuna doğru görünüyor, ama adamlar bunu değiştireceklermiş
  •  Alfa Romeo 4C - 240 hp,  0-100 4,5 sn

2013 yılı başında görülüyor 4c nin çıkışı harleyci34 yazına dedi ama kalmaz umarım. . buarada yeni spider 2014 te görünüyor . .

Edit: 2013 yaza kalmis resmen . . Harleyci dediyse dogrudur demeliydim sanirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 15 Eylül 2011; 23:29:49 >
  • Aracin cikisi ertelendi ama yeni tasarlanan 1.8 lt tb motorun yerini alacak olan yine 1.8 hacminde maksimum 300 hp guc ureten motorla piyasaya surulmesi planlaniyormus buarada yeni motor eskisi gibi 4 silindirliymis . . Multiairmi bilmiyorum ama giulietta qv de de 2013 itibariyle bu motor kullanilacakmis . Daha fazla ayrinti buldugumda burada paylasirim. .
  • bu bilgiler kesin mi arkadaşlar...
    alfadan böyle bir haber açıklanmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: explorer1000

bu bilgiler kesin mi arkadaşlar...
    alfadan böyle bir haber açıklanmadı...

http://www.autonews.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111003/ANE/111009992/1494

Kesin gibi birsey benim anladigim . . Ilk olarak da 4c de kullanilacagi dusunuluyormus . .
  • tam bir süper spor tasarımı, fiyatlar da düşük olursa eğer araç tam anlamıyla bir "gariban ferrarisi" olmaya aday
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

tam bir süper spor tasarımı, fiyatlar da düşük olursa eğer araç tam anlamıyla bir "gariban ferrarisi" olmaya aday

böyle gariban ferrariye can kurban...
  • yani, eğer 250 bin euronuz yoksa veya bu parayı bir arabaya bağlayacak imkanınız yok ancak bir ferrari hayaliniz var, 40 bine alın bunu; zaten bu da safkan italyan, arkadan itiş, ortada motor ve süper spor tasarım
  • http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/260535/

aracın sürüş denemeleri 2012 ortalarında yapılacakmış ve de 2013 başında satışta olacağı söyleniyor. .
    komple karbpn fiber tasarımı değiştirmişler aliminyum demir falan ekleme yapılmış gövdeye 900 kg olacağı söyleniyor
    gövde ağırlığı artsa da hızlanması yine de muhteşem kalmış 0-100 km 4.5 saniye olacağı belirtilmiş.
    ilk önce 1.75 lik motorla 230 hp olarak gelecek sonradan da fiatın yeni 300 hp lik motoruyla satışa çıkacakmış
    satışa çıktıktan sonra birkaç yıl içinde spider modeli de üretilecekmiş. .
    aracın fiyatının da 45000 euronun altında tutulmaya çalışılacakmış. . (bizdeki otv kdv yle 70000 euroyu geçer heralde)

güzel yapmış kim yaptıysa. .
     Alfa Romeo 4C - 240 hp,  0-100 4,5 sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 21 Aralık 2011; 20:26:49 >

• yaw avrupada bu araba 40 bın eur'dan satılacaksa sizler niye hemn 40+otv+kdv yapıyorsunuzki:(

Sonucat o 40 bın eur içinde satıldıgı ülkenın vergisi+satanın kazancı ıvırı zıvırıda var sankı birmot gidip 40 bın eur'danmı alacak aracı sakın kanmayın buna bu arabayı tofaş en fazla 30 bın eur'dan alır oda en fazlaaa
    yanı sonucta benım tahmınım 50 bın eur nun altında bile olabilir satış fiyatı(eğer tofaş acgözlülük yapmaz ise)

eğer 50 bın altında olsun sokaklarda 50 taneden fazla görürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naxos

yaw avrupada bu araba 40 bın eur'dan satılacaksa sizler niye hemn 40+otv+kdv yapıyorsunuzki:(

Sonucat o 40 bın eur içinde satıldıgı ülkenın vergisi+satanın kazancı ıvırı zıvırıda var sankı birmot gidip 40 bın eur'danmı alacak aracı sakın kanmayın buna bu arabayı tofaş en fazla 30 bın eur'dan alır oda en fazlaaa
    yanı sonucta benım tahmınım 50 bın eur nun altında bile olabilir satış fiyatı(eğer tofaş acgözlülük yapmaz ise)

eğer 50 bın altında olsun sokaklarda 50 taneden fazla görürüz

Italyada kdv %20 ya da 21 bu fiyatin icinde kdv vardir ama bildigim kadariyla ikinci bir vergileri yok bizdeki otv gibi yuzde 60 kusur otv konulunca da uzerine 60 -65 bin euro arasina gelir . Kar da dediginiz gibi zaten yurt disindaki fiyatin icinde de var. . Ama bu fiyat araliginda tercih edilecek baya araba girer (benim icin z4 mesela) insallah dediginiz gibi olur ya da otv zikkimi 2013 e en azindan eski araligina cekilir. .

• Arkadaşlar ben bayi ile konustum. verilen fiyat vergili fiyatmis. genel müdür bana 50-60 000 avro olacağını söyledi.

ben sahsen 300 bg modeli gelmeden almazdim. onda 0-100 rakamı değişebilir. kaldiki suanki mevcut 1750 cc qv motordan alınan %25 lik ECU performansı ile bu araba...uçar.

görüntü olarak bir sorum olacak. suan ortalarda dolaşan fuar resimleri üretim versiyonu mu? çünkü yan havalandirma girişleri çok arka planda kalmış. bir r8 hissi yok. umarım kapılar öne çekilince düzelir. birde şu farları kim tasarladı yahu!! kim başlattı bu mito far olayını. gtv 159 falan nerede bu yeni farlar nerede.

son olarak sizce bu araç bizim yollarda gidebilir mi?
  • %20 vergili fiyati 42000 olacak dendi uzerine bizim yuzde80 i ekleyince 70000 civarlari yapiyor ama o sekilde hic sansi yok turkiye de benim de tahminim 55000 60000 araliginda olacagi
    300 hp lik motor kullanilacak dendi sonrasinda devami gelmedi ama mevcut tct ler 230 hp nin uzeri icin uygun degil denmisti onu napacaklar bilmiyorum. .
    Uretim versiyonu icin 2012 ikinci yarisi denmisti sanirim eyluldeki paris fuarinda tanitilacak henuz uretim versiyonuyla ilgili bir resim yok ama kapilara denk gelen havalandirmalarin daha da geriye alinacagi soylenmisti ic tasarim komple degisecek dendi bakalim nasil olacak dort gozle bekliyorum ben. .
    Farlarina acikcasi hastayi ben mito sahibi olarak mito farlarini giu daki farlari da cok begeniyorum arabalarin kasalarina gayet uyumlu bence, 159 ve breradaki farlar da o kasalarla cok uyumluydu (yanlis anlasilmasin o tasarim da cok hosuma gidiyordu ama giu veya mitoyla cok yakisacagini dusunmuyorum) ayrica bu tarz arlar 8c yle tasarlandi sanirim ilk sonrasinda devami geldi. . Buarada 4c deki farlarin da degisecegi soylenmisti (bana gore com guzeller ama)
    Ben asil aracin spider versiyonunu cok merak ediyorum hard top veya removable olarak gelirse cok hos olur gibime geliyor . .scudetto bana kizacak belki ama :) umarim onun cikisini cok ileri atmazlar da ayni anda ikisine kavusuruz. .
    Dun bir sitede 4c platformuyla ortak maserati marka iki kisilik dusuk motor hacmiyle yeni bir spor otomobilin uretilecegini okudum 2013 sonlarinda uretilip satilacagi soyleniyor 4c ile es zamanlarda cikacak ama fiyat olarak heralde bariz fark olur . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 11 Mart 2012; 8:36:42 >

• Bence soft top yakışır alfa romeo gibi geleneklere bağlı bir markaya. Hele bi gelsin de, ne de olsa ben sıfır km alamıycam, bari yollarda biraz görelim de ilerde ikinci ele düşerse fiyatları da çok uçuk olmasın.

2006dan beri gelen şu oval far olayını ben de sevmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scudetto

Bence soft top yakışır alfa romeo gibi geleneklere bağlı bir markaya. Hele bi gelsin de, ne de olsa ben sıfır km alamıycam, bari yollarda biraz görelim de ilerde ikinci ele düşerse fiyatları da çok uçuk olmasın.

2006dan beri gelen şu oval far olayını ben de sevmiyorum.

Sen gelenekcisin ben yenilikci ama son yillarda alfa da daha cok yenilikci bir tasarim anlayisi benimsiyor . . Ben de iki yil iyi bir para biriktirip alabilmeyi umuyorum ama 4c nin spiderini gormeden 4c ye karar vermem galiba cabrio bir model istiyorum cunku o yuzden yeni kasa z4 ve toyota subaru nun ortak yapim modelinin de cabriosunu ( cikacak deniyor henuz yok ama) merak ediyorum

• Cenevre den haber çıkar mi sizce? Fuarı takip edebileceğimiz kaliteli bir oto sitesi var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Endyru

Cenevre den haber çıkar mi sizce? Fuarı takip edebileceğimiz kaliteli bir oto sitesi var mı ?

Haberden kastin 4c haberiyse cikmaz hocam hic sanmiyorum . . Worldcarfan ve autocar ingiltere sitelerini takip ediyorum ben
  • motorun 1.4 olma ihtimali var mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.