Şimdi Ara

Alfa Romeo 4C - 240 hp, 0-100 4,5 sn

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
15.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alfa Romeo’nun Torino’daki tasarım merkezinde tasarlanan otomobil, çok kompakt, yerden yüksekliği son derece az ve geniş bir gövdeye sahip.

Araç 1180 mm yüksekliğinde, 2000 mm genişliğe ve 4000 mm’den az uzunluğa sahip. Dingil açıklığı 2400 mm.

Alfa Romeo güç-ağırlık oranını beygir gücü başına 4 kg’nin altında tutmayı başardığını söyledi; 4C’nin 1,75 litrelik turbo beslemeli, doğrudan enjeksiyonlu benzinli motorunun yaklaşık 240 bg üreteceği düşünülürse aracın ağırlığı muhtemelen 1.000 kg’dan az olacak.

4C’nin karbon fiber kokpitinde motoru barındıran ve süspansiyonları taşıyan ön ve arka alüminyum alt çerçeveler, ayrıca çarpışma testlerinde deformasyonu emecek şekilde tasarlanmış özel kısımlar bulunuyor.

4C altı vitesli, çift debriyajlı bir şanzımanla gelecek. Vitesler direksiyon simidinin arkasında bulunan vites değiştirme kulakçıkları kullanılarak değiştirilebiliyor.

Alfa ayrıca 4C’de dördüncü sürüş ayarı olan Yarış’ı da ilk defa kullanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 17 Haziran 2013; 12:14:05 >

• Evet, en güzeli de motorun ortada ve çekişin arka tekerleklerde olması Biz de merakla bekliyoruz, fakat o farları ve ön tarafı beğenen daha duymadım.. Arka kısım ise Maranello'nun 2011 modeli olsa ancak böyle olurdu dedirtiyor...

Zaten genellikle arkadan görüleceğinden çok sorun yok aslında
  • Motorda ayrica 265bg olmasi tahmin ediliyor :)
    Bmw Z4 bende zamaninda dusunuyordum, Ruh yok o aracta..
  • Umarim piyasa cikarken buyuk degisikliklere ugramadan cikartirlar benim hosuma gitti acikcasi arac onden de :) bircok kisi mitoyu da onden begenmiyor ama ben begendim iste :) buarada teknik konulari pek bilmem acaba motorun arkadan cekisli olmasi nasil bir avantaj sagliyor?
  • Daha sportif kullanıma olanak vermesi açısından arkadan itiş bir avantaj. Drift meraklıları için de şart diyebiliriz. Gerçi bunlar kullanım alışkanlıklarıyla da alakalı durumlar, zira Autodelta modlu önden çekişli 3.7 147 GTA'nın bir çok RWD ve 4x4 aracın (Porsche 911 turbo, M3 gibi) tabiri caizse eline verdiğini biliyoruz. Ama motorun ortada olması özellikle ağırlık dağılımının eşitlenmesi açısından çok büyük bir avantaj. Zaten motor orada olduktan sonra çekişi öne vermenin bir mantığı yok.
  • çok güzel makine...
    fiyatı 150 -200 bin arası olur tahminimce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explorer1000 -- 2 Nisan 2011; 18:57:25 >
  • Fiyatinin o kadar olacagini sanmiyorum ben yurtdisi fiyati 38000 euro olacak deniyor motorunun da 1750 cc olacagini dusunursek vergiside cok olmuyor heralde
  • 4c özel seri olacagı için 38000 euro ya vermezler...
    biliyorsunuz 8c ni fiyatı.........300 bin euro idi.....
  • 4C'nin fiyatı fiat ceo'su tarafından da belirtildiği üzere 40.000€ civarı oalcak. Türkiyede biraz daha farkedebilir tabi.

8C ise limitli üretimdi (tüm dünyada 500 tane). Bu yüzden fiyatı o kadar yüksek. Zaten 450 hp'lik V8 bir Maserati yapımı motor var o bebekte

oof of

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scudetto -- 7 Nisan 2011; 1:03:27 >
  • 4c den de 20000 adet uretmeyi planlamislar ama pek sinirli sayilmaz bu rakam heralde. .
  • bu otomobilin yurt dışı satışı 40000 desek %60 ötv + %18 kdv eklenecek üzerine 75.500 gibi bir tutar oluyor.
    Ee bunu TL ye çevirirsek de 150 Bin TL gibi bir para kolay kolay ulaşılacak bir otomobil olmadığını gösteriyor...
  • Yalnız bu modelin bire bir rakibinin Porsche Cayman S olduğunu ve ondan daha yüksek performans sunacağını da blirtelim. Cayman S'in baz donanımlı fiyatı 123.000€ yani yaklaşık 270.000 TL
  • Motoru 1.7 olunca otv %60 mi oluuordu? Buarada 40000 euro icinde zaten vergi olacak yani italyayi baz alip 40000 dedilerse de otanin vergisini eklemislerdir . Yani vergilerle okadarda yuksek olmaz gibime geliyor. .
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperMusa

bu otomobilin yurt dışı satışı 40000 desek %60 ötv + %18 kdv eklenecek üzerine 75.500 gibi bir tutar oluyor.
    Ee bunu TL ye çevirirsek de 150 Bin TL gibi bir para kolay kolay ulaşılacak bir otomobil olmadığını gösteriyor...

bende aynı fikirdeyim ötv+kdv'yide eklersek üzerinde 130 yada 150.000 tl'nin altında olmaz diye tahmin ediyorum.
  • 4c gta alman dergisi auto bild in okurları tarafından 2011 in en güzel konsept aracı seçilmiş arkadaşlar. .
    linki de burada . .
    http://www.socialnetwall.alfaromeo.com/c/alfa-romeo/alfa-romeo-wins-pres/6279
     Alfa Romeo 4C - 240 hp,  0-100 4,5 sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 3 Haziran 2011; 15:20:33 >

• araçla ilgili bir video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 28 Temmuz 2011; 12:45:52 >
  • Aracın seri üretim versiyonu konseptten biraz farklı olacağı açıklandı:

Farlar ve stoplar biraz değişecek. Kapı menteşeleri ileri alınacak.İç dizayn tamamen farklı olacak.Daha minimalist bir görünümde olacak(yerden kazanmak için)
    En önemli açıklama 4c de 2 temel düşmanımız var: Ağırlık ve Fiyat Ağırlığı 850kg altında tutmaya çalışacaklarmış.
    Bunları minimalde tutmaya çalışacaklarmış.

Lorenzo Ramaciotti (chief disegner Fiat Group)

Bu arabayla ilgili ciddi düşüncelerim var. Mantıklı alınabilir bir rakam olursa (70-80 bin) almayı planlıyorum.
    Yurtdışında konuşulan aracın Guiletta QV ile aynı motora sahip olacağı (TCT şanzımanın kaldırabileceği maksimum güç olduğundan) ve bu nedenle 35-40 bin Euro civarı fiyat beklendiği.

Ve son olarak yeni bir görüntü:

• evlenince (nasipse önümüzdeki yaz) mitoyu eşime devredip 4c yi kendime almayı kafayı koydum inmşallah ekstrem bir fyatla satmazlar türkiyede.. . ön farların değişmesini anlarım ama arkalar çok hoşuma gitmişti. . bir de şu kapı olayını tam anlamadım umarım şık olur bu haliyle güzeldi. . 100 km ye hızlanması 5 sn nin altında kalır umarım bu kg olayını düşük tutarlr. . bu arada fiyat en büyük avantajları olacak gibi konuşuyorlar inşallah yemezler bu laflarını. çünkü 38-40000 euro rakamı diyende var 40000 pound da diyen var (gerçi eurodaki bu yükselmeden sonra pound ne oldu bilmiyorum). fiyat olarak z4 e yaklaşmaz inşallah buarada kalır fiyat. muhtelen frankfurt fuarında piyasaya sürecekleri versiyonu tanıtırlar.
    bu tct şansumanı nette arattım biraz ama genelde beğenilmiyor acaba bu arabanın handikapı olabilr mi diye düşünüyorum. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 4 Ağustos 2011; 13:26:27 >
  • bulduğum iç kısım resimleri . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 30 Ağustos 2011; 15:55:35 >

• İç kısım illa ki çok farklı olacaktır demiştik zaten, alfanın tüm konseptlerinde iç kısmı çok füturistik yaparlar, son versiyonlar genellikle alfa 156 esintileri taşır Ortada 3 havalandırma veya 3 gösterge, yuvarlak kontrol düğmeleri, kapılardan ön konsola geçen, daha doğrusu "akan" çizgiler.. Bence içi çok güzel oalcaktır. 8C Competizione'ye benzeme ihtimali de yüksek. Zaten o model de 156'dan oldukça ilham almıştı (hayran olmamak elde değil..)

Motor Abarth'ın takviyesiyle 235 değil de 250 civarı bir şeyler olabilir. TCT şanzıman da biraz daha güçlendirilerek sunulacaktır, çünkü bu aracı alan kişi kaput altını biraz mıncıklamak isteyecektir. Bunu da mutlaka göz önünde bulundururlar. Hele ki turbolu bir araçta modifiye işine giren müşteri sayısı, girmeyenlere göre daha fazla olur.

Fiyatı bilmem ama yakıt tüketimi sakin kullanıldığında EFSANE olacaktır. Bundan adım gibi eminim. Alfa'dan beklemediğimiz şekilde sürpriz olacak. Çünkü bu hafiflik.. Giulietta'da bile şehir içinde 10 litre yaktırıyorsa, bu 4C'de 7 civarlarında olacaktır. uzun yolda ise 90km hızda (o hızda tutabilirseniz) 5in altında olabilir... Şahsen 2.0 TwinSpark kullanan ve şehir içinde 8 saniyede 100'e çıkan bir araçla 12 litre yakıyorken şu canavarın benim yarım kadar yakacağını bilmek içime cız ettirmiyor desem yalan olur.....

Ah ulan

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.