Şimdi Ara

ALES nasıl oluyor? (zorluk seviyesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün kafama esti. Yüksek lisans programlarına bakıyordum bir tane beğendim. Nasıl başvururum diye bakıyordum ALES +55 puan istiyormuş.

ALES'ten bu puanı almak zor mu sizce? İşletme mezunuyum, kurumsal yönetim adında bir program beğendim tezsiz. ALES'in eşit ağırlık puanından +55 yapmak lazım sanırım.

Çalıştığımdan dolayı sınava hazırlanmak için ekstra zaman ayıramam sanırım. Hali hazırda SMMM sınavına hazırlanıyorum :D

Eğer aşırı zor değil derseniz haziran sonuna doğru başvurular açılacakmış. Ağustos'ta olacak sınava gireyim diyorum.

• Rahat alırsın o puanı. Son yıllarda Türkçe zor matematik kolay oluyor. Türkçe'deki metinler zorlayıcı, asıl zorlayan şey ise 50 soru ve hepsi de anlam sorusu. Bir yerden sonra kafan yoruluyor. Matematik özellikle son yıllarda çerez, temel şeyleri biliyorsan bile soruların çoğunu yaparsın.

• ygs türkçe ygs matematikle aynı

• kolay

• Ekimde girmiştim
    say 89 - söz 83 - ea 87

Ağustos'ta olan sınava girin hocam.
    YouTube'dan birkaç problem çözme videosuna bakın(mantık için), biraz da çıkmış paragrafların üslubuna bakın.
    İnşallah halledersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviEfendi -- 7 Haziran 2022; 4:25:52 >
  • Asıl mesele YDS-Yökdil diyorlar. Ben daha çok ondan korkuyorum. Bana göre Tus>Eus> Yds Yökdil>Kpss öğretmenlik sınavı> Ales-Dgs> Önlisans Lise Kpss.

• 1997 Kasımda ilk defa uygulanan LES sınavına girmiştim ve öfkeyle çıktım.
    Zira ilk oturum sayısal oldu ve aleternatifin yok. Halbuki benim sözel sabahın erken saatinde çalışır sayısal öğleden sonra...

ALES ismini aldığı zaman da uygulama değişmedi. Hiç bir zaman bu sınava çalışmadım zira formaliteden ibaret. 64 alabiliyordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem_Alim -- 5 Haziran 2022; 21:22:15 >
  • Ygs de 70 bininci olmuştum 4 sene sonra hiç çalışmadan girip 77 aldım.

• 70-80 almak kolay da 90+ zor.

tabi kime kolay, lise hayatından çöp sınıfta olmayan, en azından Türkçesi matematiği NORMAL olana göre.

• Sadece son gün bir tane çıkmış çözerek +90 geldi. Zor bir sınav değil, zaman yönetimi önemli. Türkçe tamamen paragraf soruları denebilir, matematik YGS/TYT benzeri.
  • Türkçe paragraflari biraz hayati sorgulatiyor, kitap okuma aliskanliginiz varsa yaparsiniz rahat. Üstteki yorumlarda belirtildigi gibi zamaninizi iyi yonetirseniz iyi bir puan alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.