Şimdi Ara

Aldığım aracın km si düşürülmüş çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
13
Favori
54.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
235 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GÜNCEL 21.03.2018; Avukatım aracılığı ile arabayı aldığım kişiye noterden ihtarname yolladık ve ihtarname sonucu satan kişi suçunu kabul etti ve bana verdiğim para ile zararımı verip arabayı aldı, şahıs bu arabayı tekrar satacağını söyledi ve izmire geri döndü, linea alacak arkadaşlar var ise bu plakaya dikkat etsin uzak dursun 34PP8369 gri 1.3 linea. Km düşürmek suçtur. 157. Madde gereği nitelikli dolandırıcılık olarak geçiyor, böyle bir durum ile karşı karşıya kalan arkadaşlara tavsiyem hakkınızı sonuna kadar arayın, ben 1 hafta için de noterden ihtaname ile çözdüm işi, şahıs aracı tekrar ilana koymuşhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-uygun-fiyatli-linea-2013-euro-5-95-hp-541985728/detay ilan bu haberiniz olsun.
    GÜNCEL 13.03.2018, Konuyu takip eden arkadaşlar gelişmeler den haberdar etmemi istiyordu, dün akşam aracı satan kişi beni aradı ihtarname eline ulaşmış, ve şu şekilde bir konuşma geçti aramızda;
    -abi beni niye mahkemeye verdin, bu işi herkes yapıyor nasıl olcak şimdi, ihtarnameyi eşim almış ailemle de kavga ettim.
    ben- bu işi yaparken düşünseydin, ihtarname de 10 gün süre verildi sana 10 gün içerisin de masraflarım ile birlikte paramı vermezsen hem tüketici mahkemesinden ve asliye ceza mahkemesinden dava açacağım, bu işin emsal kararları var aç oku.
    -Abi tamam babamla konuşayım kredi çekelim ödeyeceğim paranı 1-2 gün içerisinde.
    ben- bekliyorum.
    bu şekilde bir konuşma geçti.
    DÜZENLEME: Konu ile alakalı son durumumuz avukatım tarafın dan satıcıya noter aracılığı ile ihtarname çekildi, karşı taraftan hakkımız olan araç bedelini ve yaptığımız masrafları (sigorta ve kasko) talep ettik ve bunları geri ödemesi için de 10 gün süre verildi. İhtarnamemiz satıcıya ulaştığı günden itibaren 10 günlük süre başlayacaktır. Arkadaşlar daha önce de bu başlıkta bir konu açtım ancak açtığım konu dan belli olduğu üzere 2.el olarak 7 ay önce aldığım arabanın kilometresinin benden önceki sahibi tarafından düşürüldüğünü belgelerle çıkarttım ve avukatımla konuyu görüştüm, avukatımın da belirttiği gibi, km düşürme 157.madde de nitelikli dolandırıcılık olarak karar hükmü var, pazartesi günü avukatım noterden satıcıya bir ihtarname çekerek aracın iadesini ve aldığım tarihten bu tarihe kadar olan bütün masrafları ( sigorta,kasko, tamir vs. ) talep etme hakkımız olduğunu, noterden sonra da asliye ceza mahkemesinden de ayrıca bir mahkeme açacığımızı belirtti. Bu konu hakkın da ki bütün gelişmeleri sizinle paylaşacağım. Bu hakkın da muzdarip olan arkadaşlara da elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanbalci -- 21 Mart 2018; 11:46:3 >

• Hocam ben 205 binde aldım, ama araç 2016 yılın da 541 bin ile muayene giriyor sonrasın da 2017 yılın da 7 ayda 204 bin ile muayene giriyor 1 ay sonrasında da ben aldım, bu konu da kanun sizden yana istediğiniz gibi yüklenebilirsiniz. Kanuna göre benim arabayı aldığıö tarihten mahkeme sonuna kadar paramı faizle alabiliyorum. Ve satıcıya 3 ile 5 yıl arası hapis var nitelikli dolandırıcılık sucundan
  • geçmiş olsun hocam
  • batuhanbalci kullanıcısına yanıt
    hocam olay nasil oldu ?
    neden bu kadar gec aciga cikti?
    daha once alirken sorgulama vs yapmis miydiniz ?
  • Hocam tramer den sorgulama yapıldığın da km bilgisi çıkmıyor, benim de aklımda hiç km düşürülmüş olabileceği gelmedi hiç aklıma, aracı satın aldıktan sonra bir çok kez arıza çıkartmaya başladı, turbo arzalandı( zaten arzalıymış aldığım da farkına varmadım), direksiyon kutusu sıkıntılı, benzin deposu delikmiş depoyu doldurunca bir miktar akıyor ve kesiyor, ve yağ eksiltiyordu araç buna istaneden gittiğim usta sen bu aracın orjinal km de olduğunu düşünüyorsun falan dedi kıllandırdı beni, sonra sorgulatayım dedim ve sorgulattım yaklaşık 350 bin km düşürülmüş araç
  • hocam insanlara nasıl güveniyosunuz, babamın oğlundan araba alsam her türlü sorguyu yaparım şahsen. Geçmiş olsun inşallah iyi sonuç çıkar.
    siz kaç km de aldınız ve gerçekteki kilometresi neymiş?
  • 350bin km hiç de azımsanacak bir sayı değil. Geçmiş olsun. Umarım hakkınızı alırsınız.
  • Hocam ben 205 binde aldım, ama araç 2016 yılın da 541 bin ile muayene giriyor sonrasın da 2017 yılın da 7 ayda 204 bin ile muayene giriyor 1 ay sonrasında da ben aldım, bu konu da kanun sizden yana istediğiniz gibi yüklenebilirsiniz. Kanuna göre benim arabayı aldığıö tarihten mahkeme sonuna kadar paramı faizle alabiliyorum. Ve satıcıya 3 ile 5 yıl arası hapis var nitelikli dolandırıcılık sucundan
  • masallah az düşürmemiş kilometreyi ahlaksız insanlar aracın markası neydi
  • 550bin km lik araca binip 7 ayda birşey anlamadınız yani?
  • Beter olsun bir önceki sahibi
  • Fiat linea hocam
  • Hocam anlamaz olurmusunuz tabiki anlıyorsunuz ama istanbulda yaşayıp burda çalışıyorum özel bir hastanede çalışıyoruö iş yoğunluğundan zaman bulup ustaya bile gitmem çok zor oluyor malesef çalışan olarak herkes eminim aynıdır
  • Aracı aldığınız km bilgileri resmi olarak elinizde var ise belki

Ancak 500 k km de muayeneye girmiş fakat şuan 205 falan bu bağlayıcı bir durum değil ilan resimleri falan varsa iyi olur.
  • Hocam arabanın 2016 da ki kö bilgileri ve bende önce ki sahibinin 2017 de ki muayene km bilgileri elimde belge olarak var. O yüzden sıkıntı yok, aracı gördüğüm site ile de görüştüm savcılık kararı olduğu taktirde ilan çıktısını paylaşacaklar
    Arac niye 1 yil arayla muayeneye girmis ? Sanayideki usta tamir etmis iyi guzelde nasil masraflari belgeleyeceksin fatura kesmiyor ki ? Birde bu adamin dusurdugunu nasil anladin ? Adam 550 bin nasi yapmis korsan taksicilikle mi cok garip.

Adama ihtarname cekince evine aradi mi ?
  • Hocam araç birde taksi çıkması çıktı zaten, gittiğim ustalar kurumsal iş yapan yerler, bütün işlerim için fatura veriyorlar
  • Hocam geçmiş olsun. Sonuç ne olursa olsun siz yanılmadınız o kendini uyanık sanan zavallılar yanıldı emin olun.
    ilk başta bu km kesin cıkmadir diye tahmin etmistim doğruymus kaca almistiniz araci
  • 25 e almıştım hocam, ama noter satış belgesin de 39500 yazıyor şimdi allah korkusu olmasa içim de, o kendini uyanık sanan insanlar gibi düşünceli biri olsam 39500 üstünden dava açma hakkım var ama 25 bin üstünden dava açıp masraflarımı alacağım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.