Şimdi Ara

Aldığım aracın km si düşürülmüş çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
13
Favori
54.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
235 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok haklısınız, burda paylaşmamın sebebi de bu örnek olsun, insanları kandırmanın bir cezasını olduğunu bilsin bu zavallı insanlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batuhanbalci kullanıcısına yanıt
    çok gecmis olsun taksiden cıkma arac alinir ama bilerek alinir sonucta belli bir fiyat düşüklüğü olur düpedüz yalan dolan taksiden cikma dese bu fiyata satamiycak

• Siz siz olun en yakın tanıdığınız bile olsa ekspertiz yaptırmadan araç almayın derim. Ben de bir ay önce Fiat Linea Urban aldım. İlk kez araç aldım. Almadan önce eksperi dahi araştırarak gittim. Sizin ki tamamen kötü niyet ile yapılmış bir şey zaten. Cezasını çeksin yapan sonuna kadar hakkınızı arayın derim. Size de çok geçmiş olsun. Bir de araç alacak arkadaşlar şunu aklında bulundursun. Bazı kalitesiz eksperler değişen bir parçada işçilik çok çok iyi olduğu için ekipmanları kaliteli olmadığından dolayı orjinal parça gibi gösterebiliyor. Kullandıktan sonra satış yaparken diğer eksper değişen parça olduğunu söyledi. Çok yakın bir tanıdığım böyle bir olay yaşadı. Yani kötü niyet olmasa bile, en yakın arkadaşınız da olsa eksper yaptırmadan, tanıdığınız düzgün bir ustaya göstermeden araç almayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ottoman1538 -- 4 Mart 2018; 23:44:14 >
  • Kesinlikle haklısınız hocam, bundan sonra bir araç alacağım zaman hem geniş bir zaman ayıracağım hemde en kaliteli expertize sokup satıcıdan da gerekli bir yazılı beyan alacağım, ( satış sırasında ki kö vs.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman Cx

Siz siz olun en yakın tanıdığınız bile olsa ekspertiz yaptırmadan araç almayın derim. Ben de bir ay önce Fiat Linea Urban aldım. İlk kez araç aldım. Almadan önce eksperi dahi araştırarak gittim. Sizin ki tamamen kötü niyet ile yapılmış bir şey zaten. Cezasını çeksin yapan sonuna kadar hakkınızı arayın derim. Size de çok geçmiş olsun. Bir de araç alacak arkadaşlar şunu aklında bulundursun. Bazı kalitesiz eksperler değişen bir parçada işçilik çok çok iyi olduğu için ekipmanları kaliteli olmadığından dolayı orjinal parça gibi gösterebiliyor. Kullandıktan sonra satış yaparken diğer eksper değişen parça olduğunu söyledi. Çok yakın bir tanıdığım böyle bir olay yaşadı. Yani kötü niyet olmasa bile, en yakın arkadaşınız da olsa eksper yaptırmadan, tanıdığınız düzgün bir ustaya göstermeden araç almayın derim.

Ekspertizte km düşürülmüş mü diye çıkmıyor ki hocam. Eskiden 5664te sms olarak km bilgisi çıkıyordu. Şimdi o da yok.

aracı alırken expertiz yaptırmadınız mı?
    bir de galeriden mi şahıstan mı aldınız?
    Adam 25 bini banka yoluyla gondermisseniz kanitlayabilir veya ilandaki fiyat bedelini gosterir. Kaldi ki niye 25 bin olan araca niye 39500 tl yazdiriyor adam para mi alacak edecek bir yerlerden ?

Taksi cikmasi oldugunu bilmiyormuydunuz ? Computestte is yokmus motora turboya adam gibi bakmamislar. Adam ihtarname cekince sizi geri aradi mi ? 25 bine 1.3 linea olmasi garip degisensiz boyasiz mi ?

• şu işe bir çözüm bulamadılar ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sanayi de bir ustaya gittik okadar, adam ile konuşmamız şu şekildeydi bana arabanın kendi çalıştığı şirketin şirket arabası olduğunu ve şirketde de sadece 6 ay kullanıldığını sonra da arabayı kendisinin aldığını söyledi, ancak araba 2014 yılından itibaren istanbul da ticari taksi olarak çalışmış, benim kimsenin hakkına girmek bir niyetim yok, 25 bin tlyi bende banka kredi ile aldım ve para direk satıcının hesabına geçti, ben bu paramı ve yaptığım bütün masrafları belgeşeyebildiğim taktirde onları geri alacağım. Sonrasında da asliye ceza mahkemesinden bir dava ve şahsın yargılanmasını talep edeceğiz. 1 saat sonra avukatım ile görüşmem var, ilk adım olarak noterden ihtarnameyi bugün çekeceğiz, zaten satıcının bundan sonraki muhattabı da avukatım olacak. Arabayı şahıstan aldım hocam

• Ken Block43 kullanıcısına yanıt
    Kilometre bilgisi çıkmasına gerek yokki. Eksper arabanın ne durumda olduğunu söyleyince zaten vazgeçiceksiniz. Zaten arabanın her detayına bakınca bütün foyası ortaya çıkıyor hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ottoman1538 -- 5 Mart 2018; 9:11:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

şu işe bir çözüm bulamadılar ya

Dün bir arkadaşım ısrarla bazı beyinciler (işi iyi bilenleri kastediyor) geri alınan kilometreyi görüyorlar dedi.
    Benim mümkün olmadığını söylememe rağmen ısrarla var dedi ki arabalardan çok iyi anlar kendisi.
    Gerçekten mümkün mü acaba biryerlerden görülmesi?
  • Hocam internetden sorgulatabiliyorsunuz km yi şase nosu ile

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhanbalci

Hocam internetden sorgulatabiliyorsunuz km yi şase nosu ile

Yok ondan bahsetmiyorum.Benim merak ettiğim aracın yazılım kısmında geri alınan km.yi görebilecek bir nokta var mı idi.
    Yoksa adam mesela muayeneye 150binde girmiş, 2 senede 300 bin olmuş araba,muayeneye girmeden hemen önce 170bine çekmiş kmyi
    istediğiniz kadar sorgulatın bunu göremiyorsunuz ki!
  • 25 bine linea almışsınız taksi çıkması olmasının dışında ne olmasını bekliyorsunuz ki?

Kelepir fiyata araç almışsınız zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    geçmiş olsun yalnız expertiz yaptırmadan araç almayın lütfen hele hele hiç tanımadığınız bir insandan.

Genel bir kanı var araba değeri düşükse "expertize o kadar para veremem ben" diye fakat 25 bin az para değil bence 200-250 tl insanı büyük masraflardan kurtarıyor.ama işinin ehli kurumsal expertize sokmak lazım yoksa önüne gelen expertiz açmış durumda.
    Kendi açımdan konuşuyorum expertiz garantili yetkili satıcıların 2.ellerini alırsam expertiz yaptırmam gibi onlar da garanti verdikleri için.
    Gecmis olsun,ne demek gerek bilemedim.

Arac yillanmis sarap gibi zaman gectikce guzellesiyor.Yada estetik olmus veya kemik yasi gencmismi diyelim.

Aslinda 500bin km de miayneye girmis araci o 200bin e indirdikten sonra kimsenin muayneye izin vermemesi gerek.Bu olay ancak bu yoldan duzeltilir ilaveten cezalar konulmali ve uygulanmali ama imam cemaat hesabi.

Kolay gelsin.

• Öncelikle geçmiş olsun. Yakın bir zamanda bende aynı durumla karşı karşıya kaldım. PTT'nin muayene km bilgilerini içeren bir uygulaması sayesinde km verilerinin uyuşmadığını fark edip aracı satın almaktan vazgeçtim. Eğer satın almış olsaydım neler yaşayacağımı merak ediyordum, açtığınız konuyu takip edip nasıl sonuçlanacağını göreceğiz artık. Umarım en kısa sürede maduriyetiniz giderilir.
  • hocam, avukatıma vekalet verdim bugün, kendisi noterden ihtarname çekerek veridğim paranın ve yaptığım masrafların (sigorta ve kasko) faiziyle iadesi için 10 iş günlük bir süre tanıyacağını ve 10 gün içerisinde paramı geri vermez ise asliye ceza mahkemesinden de dava acacağımızı belirtti. Gelişmeleri paylaşacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

şu işe bir çözüm bulamadılar ya

Dün bir arkadaşım ısrarla bazı beyinciler (işi iyi bilenleri kastediyor) geri alınan kilometreyi görüyorlar dedi.
    Benim mümkün olmadığını söylememe rağmen ısrarla var dedi ki arabalardan çok iyi anlar kendisi.
    Gerçekten mümkün mü acaba biryerlerden görülmesi?

maalesef net bir bilgim yok lakin bend eişin püf noktalarının olduğunu duymuştum, zaten gerçekler de bu noktalardan yola çıkarak ortaya çıkıyor diyebiliriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Geçmiş olsun umarım hızlı bir şekilde çok uğraşmadan mağduriyetinizi giderirsiniz. Süreci buradan detaylı paylaşmanız aynı durumda olanlar için yol gösterici olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.