Şimdi Ara

Aldığım aracın km si düşürülmüş çıktı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
13
Favori
54.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
235 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Süreci ve sonucu merak ediyorum öne çıkardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inş. hocam sonuna kadar gideceğim
  • teşekkürler hocam, bütün gelişmeler den bilgi vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanbalci

Hocam ben 205 binde aldım, ama araç 2016 yılın da 541 bin ile muayene giriyor sonrasın da 2017 yılın da 7 ayda 204 bin ile muayene giriyor 1 ay sonrasında da ben aldım, bu konu da kanun sizden yana istediğiniz gibi yüklenebilirsiniz. Kanuna göre benim arabayı aldığıö tarihten mahkeme sonuna kadar paramı faizle alabiliyorum. Ve satıcıya 3 ile 5 yıl arası hapis var nitelikli dolandırıcılık sucundan

bildiğim kadarıyla km düşürüldüğünde muayene esnasında ortaya çıkıyor.

Muayeneden geçmemesi gerekli aracın

sonuna kadar gidin hocam peşinden . aracın oynanmış km'ye rağmen muayeneden nasıl geçtiğini de araştırın bence tuvturk'e de dava açabilirsiniz belki .

o kadar muayene ücreti veriyoruz . arabanın altına üstüne baksınlar diyemi.

• haklısınız hocam, tüvturk ne işe yarıyor o zaman, buna nasıl göz yumdu, bu konu da tüvtürk ile de görüşeceğim mutlaka, herhangi bir yaptırım uygulatabiliyormuyum araştıracağım mutlaka
  • quote:

haklısınız hocam, tüvturk ne işe yarıyor o zaman, buna nasıl göz yumdu, bu konu da tüvtürk ile de görüşeceğim mutlaka, herhangi bir yaptırım uygulatabiliyormuyum araştıracağım mutlaka

geçen şirket aracını götürdüm km.yi yuvarlak söyledim diye nerdeyse tartışma çıktı . 182.500 yerine 182.000 demiştim. geri dönüp bakmaya üşendim

peşini bırakmayın takipteyim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irfanconi -- 5 Mart 2018; 15:8:8 >
  • hocam tuvturk müşteri hizmetleri ile görüştüm ve aldığım cevap şu; ''km düşürme istaasyonlarımız da hafif kusur olarak geçmektedir'' yani muayeneye de güvenmeyin diyorlar
  • Aslında üç kağıtçı araba sahibinden fazla bu km düşürme işlemini kim yaptıysa onu süründürmeleri lazım.
    Sanırım oto sanayilerde kekolar bile bu işi yapıyor. Nasıl bir cesaret anlamak güç.
    Nereden buluyorlar bu işi yapanları, nasıl duyulmuyor ve nasıl bunlar enselenmiyor !
  • güzel bir ceza verilse bir daha yapamazlar da, ceza caydırıcı bir ceza değil..
  • geçmiş olsun
    inşallah böyle bir iki namussuz ceza alır da artık şu km düşürme olayı tarihe karışır
  • Bu piyasa da 25.000 TL'ye nerdeyse 2000 model şahin bile zor alınıyor şuan Linea almışsınız ve bu işte bir bit yeniği olma ihtimalini düşünmemişsiniz.

Geçmiş olsun umarım çözüme kavuşur.
  • Hocam ben bu aracı 15 e de almış olsam, varsa bir sıkıntısı sorunu bunu satıcının belirtmesi lazım.

• batuhanbalci kullanıcısına yanıt
    Hocam kabaca sahibinden sitesinde linea fiyatlarına baksanız. 25.000'e ya taksi çıkması, ya pert kayıtlı çıkar. Satıcı adam kusuru söyler mi bir an evvel geçirmeye bakar.
  • quote:

Hocam arabanın 2016 da ki kö bilgileri ve bende önce ki sahibinin 2017 de ki muayene km bilgileri elimde belge olarak var. O yüzden sıkıntı yok, aracı gördüğüm site ile de görüştüm savcılık kararı olduğu taktirde ilan çıktısını paylaşacaklar

Aracın motoru değiştirilmiş olmasın 1 yılda tekrar muayeneye gitmesini bu açıklar belki, biliyorsunuz motor yenilendimi km sıfırlanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam yada aracı ticariden çekme belgeli yaptılar, km düşürüp yeni km ile muayeneye sokup trafiğe soktular, yeni motor takılmış olsa o motor bu zaman da bukadar sıkıntı çıkartmazdı bence

• Geçmiş olsun hocam bence peşini bırakmayın insanlar uğraşmakdıkça eski sahibi gibi haysiyetsizler türüyor.

• Geçmiş olsun hocam.

• Çok geçmiş olsun. Şu hayatta en çok istediğim şeylerden biri sanayide km düşüren yerleri müşteri kılığında tespit edip eş zamanlı 80-100 bin lira para cezası yazmaları. Hocam genel kural olarak bir araç piyasadan ucuza satılıyor ve 1 gün içinde ilandan kalkmadıysa kesinlikle kıllanmanız ve seçenekleri düşünmeniz lazım: 1- Arabanın anlatılmayan bir kusuru vardır. 2- Piyasada tutulmayan bir araçtır. İyi bir araç siteye düşünce her ildeki galericiler ortalama 1-2 saate kapıyorlar aracı. Ya bu da bana nasipmiş 1 hafta kimse almadı ben kalktım kaç km uzaktan geldim aldım. Böyle bir diyalog ihtimali imkansız değil ama çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

O kadar kolay mı bu yaa, sensörün fişini çek km yazmasın. Üstelik kiralama şirketleri yapacak, bana pek olası gelmedi.

Merdiven altı kiralamalarda var

• Hocam yanlış anlamayında 2000 model arabalara bile 25bin istiyorlar memlekette.Direk kıllanmanız lazımdı o fiyata görünce,lineaların düşük fiyatlıları zaten taksi çıkması.umarım paranızı geri alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.