Şimdi Ara

ALCATEL OT-995 ROOT, ROM, TWEAK (ANA KONU - RESİMLİ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.487
Cevap
21
Favori
135.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kuzgun54

evet bende aynen burası çıkıyor çözemedim root yokken bile böyleydi defalarca kaldırdım kurdum %14 15 buralarda aynı mesajı veriyor

Bamkan ve sana titanium ile kullanabileceğin bir paket hazırlamaya çalışıyorum. TABİ Kİ yüklemek için ROOT ŞART :)

Teli bunları geri yükledikten sonra unroot edin. Google+ falan eksik galiba. Onları marketten çekersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 3 Haziran 2012; 20:00:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • root mesel değil göze almıştık sonucta bunları ama fazla kurcaladık heralde... ama eminim dialer i ellemediğime...inşallah hallolur sende olmasan....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun54 -- 3 Haziran 2012; 19:57:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blindness

quote:

Orijinalden alıntı: AliAytaçBey

quote:

quote:

quote:

bilindness kardeş şu güncelleme olayına bir el atsan kurtarsan bizi

OTU güncellemiyor telefonu malesef.donup kalıyor sadece.fotadan zaten güncelleyemiyoruz.hepimiz bu işi yapsan yapsan sen halledersin diye düşünüyoruz.

Donuyor dediğin şey nasıl bir şey, bu pencereyi mi görüyorsun?

ALCATEL OT-995 ROOT, ROM, TWEAK (ANA KONU - RESİMLİ)

Evet kardes aynen kendisi

Kardeş bu donma değil. Son sürüm zaten yüklü diyor sadece.

Senden ricam güncelleme çıkmasını beklemen olacak, ben de öyle yapacağım.

kardeş fotadan neden güncelleme yüklenmiyor o zaman.şurda kaç kişiyiz güncelleme yapamayan?bir bizemi gelmedi yani bu güncelleme.fotadan yapmamız lazım ki boizde radyo dinleyelim,iyileştirmelerden bizde yararlanalım değilmi?fotadan güncelleme sorunu için yapabileceğin birşey yoksa ayrı konu.ama halledebileceksen çok rica ederim şu sorunu çözelim.bende güncellemek istiyorum

• sanırım dailer bozulmadan önce aldığım titanium backup dosyaları buldum deneyeceğim
  • quote:

quote:

kardeş fotadan neden güncelleme yüklenmiyor o zaman.şurda kaç kişiyiz güncelleme yapamayan?bir bizemi gelmedi yani bu güncelleme.fotadan yapmamız lazım ki boizde radyo dinleyelim,iyileştirmelerden bizde yararlanalım değilmi?fotadan güncelleme sorunu için yapabileceğin birşey yoksa ayrı konu.ama halledebileceksen çok rica ederim şu sorunu çözelim.bende güncellemek istiyorum

Aşağıdaki yazıda bol miktarda FOTA ve OTU geçiyor.

FOTA = Firmware over the Air (PC'ye telefonu bağlamadan güncelleme yapılmasına verilen tabir)
    OTU = One Touch Upgrade (OneTouch serisi telefonlar için resmi firmware güncelleme programının ismi)

FOTA ile update yapılmamasının nedeni; çok büyük ihtimalle telefonun internal hafızasındaki custpack ve system klasöründen bazı dosyaları yedeklemeden kaldırmış olmamız. Ben de misal Google+'ı kaldırmışım.

Bunu aşmak için, FOTA yapılmamış ama rootlu bir OT-995'in custres ve system klasörünü elde etmemiz gerekiyor.

FOTA ile ilgili olarak oluşan en büyük fark dediğin gibi fmradyo. Sistem üzerine genel iyileştirmeler de vardır ancak telefon şu haliyle stabil olduğundan yukarıdaki kriterleri sağlayan birine ulaşıp ilgili dosyaları istememiz gerekiyor ki insanlara deneme/yanılma uğruna zahmet ettirme taraftarı değilim.

Özetle bir süre daha beklenip kendiliğinden çözülecek bir problem için karşılık garantisi olmadan emek harcama taraftarı değilim.

Radyosuz bir süre daha kullanabilirsin telefonunu, eğer bu uğurda uykusuz kalıyorsan, bence kalma.

Hatamız belli. Root yaptıktan sonra kökünden kaldırılmamalıydı programlar. Evvelinde yedeklemeliydik. Zaten kaldırmak yerine dondurma seçeneğinden sık sık bahsettim ilk yazıda.

Benim beklentim fmradyo ve iyileştirmeler konusunda OTU üzerinden bir güncelleme geleceği idi, ancak FOTA gelince böyle bir sorunla karşılaşmış olduk.

Şunu da belirteyim; yurt dışındaki kullanıcılara FOTA hiç gözükmedi. Bu belki de Türkiye'ye özel bir yama. Alcatel'in OTU'da bu FM eklentisini de entegre ettiği komple bir rom sunması lazım. Bu sorunlarımızı giderir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 3 Haziran 2012; 20:52:15 >

• quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki yazıda bol miktarda FOTA ve OTU geçiyor.

FOTA = Firmware over the Air (PC'ye telefonu bağlamadan güncelleme yapılması
    OTU = One Touch Upgrade (OneTouch serisi telefonlar için resmi firmware güncelleme programı.

FOTA ile update yapılmamasının nedeni; çok büyük ihtimalle telefonun internal hafızasındaki custres ve system klasöründen bazı dosyaları yedeklemeden kaldırmış olmamız. Ben de misal Google+'ı kaldırmışım.

Bunu aşmak için, FOTA yapılmamış ama rootlu bir OT-995'in custres ve system klasörünü elde etmemiz gerekiyor.

FOTA ile ilgili olarak oluşan en büyük fark dediğin gibi fmradyo. Sistem üzerine genel iyileştirmeler de vardır ancak telefon şu haliyle stabil olduğundan yukarıdaki kriterleri sağlayan birine ulaşıp ilgili dosyaları istememiz gerekiyor ki insanlara deneme/yanılma uğruna zahmet ettirme taraftarı değilim.

Özetle bir süre daha beklenip kendiliğinden çözülecek bir problem için karşılık garantisi olmadan emek harcama taraftarı değilim.

Radyosuz bir süre daha kullanabilirsin telefonunu, eğer bu uğurda uykusuz kalıyorsan, bence kalma.

Hatamız belli. Root yaptıktan sonra kökünden kaldırılmamalıydı programlar. Evvelinde yedeklemeliydik. Zaten kaldırmak yerine dondurma seçeneğinden sık sık bahsettim ilk yazıda.

Benim beklentim fmradyo ve iyileştirmeler konusunda OTU üzerinden bir güncelleme geleceği idi, ancak FOTA gelince böyle bir sorunla karşılaşmış olduk.

Şunu da belirteyim; yurt dışındaki kullanıcılara FOTA hiç gözükmedi. Bu belki de Türkiye'ye özel bir yama. Alcatel'in OTU'da bu FM eklentisini de entegre ettiği komple bir rom sunması lazım. Bu sorunlarımızı giderir.

tamam kardeş.usta sensin senin dediğini yapıcaz beklicez :) son bir soru sorayım :) OTU dan güncelleme gelince yapabilecekmiyiz yoksa o da sorun çıkartırmı :)

• quote:

sanırım dailer bozulmadan önce aldığım titanium backup dosyaları buldum deneyeceğim

Hayırlısı. Ben yine de linki veriyorum; benim yedeklerimden önce kendininkini dene;

Eğer kendininkileri dener ve başarısız olursan, şunları yapmanı istiyorum.

Teli bilgisayarla USB'den tak,
    SD kartı bilgisayara bağla,
    SD kart içerisindeki TitaniumBackup klasörünün adını değiştir (Misal TitaniumBackup2)
    Benim verdiğim klasörü SD kartına aktar (TitaniumBackup klasörünün içinde bir sürü dosya olacak)
    Telefon üzerinden USB bağlantısını kes
    Titanium Backup'ı çalıştır, geri yükleme kısmında verdiğim dosyaların gözükmesi gerekiyor.

Umarım çalışır.

Ayrıca dosyayı şifreledim. Şifresi aşağıdaki imgede üst köşedeki parlak metindir. "b" ile başlayıp "h" ile biten kısım.

http://www.mediafire.com/?7dfda7p738081fu

Bu yedek tam değil. Servise götürmek konusundaki endişelerini gidermen için oluşturdum. Bamkan da faydalansın, bir süre sonra kaldıracağım.

Servise vermeden önce Google+ gibi uygulamaları da yükleyebilirsiniz. Telefon ilk alındığında hangi programların yüklü olduğuna bakmak için rehber yazımdaki fotoğraflardan faydalanabilirsiniz. İlgili programları marketten yükleyebilirsiniz. (Açıkçası servisin bu telefonda ne yüklü ne silik diye bakacağını zannetmiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 3 Haziran 2012; 20:53:54 >

• quote:

tamam kardeş.usta sensin senin dediğini yapıcaz beklicez :) son bir soru sorayım :) OTU dan güncelleme gelince yapabilecekmiyiz yoksa o da sorun çıkartırmı :)

Umarım çıkartmaz! :D Hiç ama hiç ama hiç zannetmiyorum. Ama Alcatel, ne yalan söyleyeyim, beni şaşırtıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 3 Haziran 2012; 20:58:52 >
  • bendekiler işe yaramadı...
  • arkadaşlar telefonu tavsiyelerinizle aldım ve gayet memnunum

ama tanımadığım işlemler olduğu için hiç güncelleme ya da root işlemi yapmadım

son güncellemeyi telefonun tarayıcısından Alcatel in sitesinde görebiliyorum

önce şu meşhur %70 de takılan güncellemeyi mi yapmalıyım, yoksa son günceleme yeterli mi?

bir de hangisini yapmamı önerirseniz bilgisayara mı bağlamalıyım, wifi dan mı yapmalıyım?
  • senin yedekleri kurdum ve ekranda sürekli touchpal ve one touch launcher ugyulaması beklenmeyen bir sekilde durdu diyor zorla kapat seçeneği çıkıyor hiçbir şey yapamıyorum..=)
  • quote:

senin yedekleri kurdum ve ekranda sürekli touchpal ve one touch launcher ugyulaması beklenmeyen bir sekilde durdu diyor zorla kapat seçeneği çıkıyor hiçbir şey yapamıyorum..=)

resetle.

• quote:

quote:

senin yedekleri kurdum ve ekranda sürekli touchpal ve one touch launcher ugyulaması beklenmeyen bir sekilde durdu diyor zorla kapat seçeneği çıkıyor hiçbir şey yapamıyorum..=)

resetle.

işe yarasa keşke=) aılırken volume + ve güç açma kapamayabasıyorum fabrika ayarları için ünlem çıkıyor... kalıyor
  • quote:

quote:

quote:

resetle.

işe yarasa keşke=) aılırken volume + ve güç açma kapamayabasıyorum fabrika ayarları için ünlem çıkıyor... kalıyor

Dostum kusura bakma ama opsiyonlarım bitti. Telefonun açılıyor mu? Açılmıyor mu? İki durumda da servise götürmeni tavsiye edebilirim ancak.

Tabi açılıyorsa unroot et. Eksik program kaldıysa onları da yükle için rahat etsin. Açılmıyorsa sorun yok, aynen servise.

• tel açılıyor ama direk olarak hatalar karşıma çıkıyor zorla kapat seçeneği ile birini kapadığın an diğeri ve döngü devam ediyor ana ekran altta kalıyor işlem yapılmıyor şuanki haliyle göndermek sıkıntı yaratırmı sen elinden geleni yaptın çok teşekkür ediyorum
  • Sorunun neden olduğunu tam kestiremiyorum ama muhtemelen sorun olmaz kardeşim. Hatta telefonuna sıfır bir rom yüklerler sorunu çözmek için. Mis.

Servise vermeden önce servisle bir görüş ama. SD kart kayıpları, çizmeler, vs. oluyormuş. Bir diğer başlıkta bahsetmişti bir arkadaş hatırladığım kadarıyla. Tedbir al.

FC'leri engellemek istersen teli o FC'lere rağmen adb'den bağlayıp bir başka launcher yükleyebilirsin, ama boşver uğraşma be :)
  • İstanbul için hangi servise versem ben sakarya dayım maltepe altunizade ve ataşehir olarak 3 tane sanırım maltepe veren arkadaş sorun yaşamıştı çizik ve hafıza kartı yok gibisinden eni iyisi arayıp sormak bu arada rootu kaldırmaya deniyorum ama program yanıt vermiyor pc de yarıda bi şekilde usb yi bağlayabiliyorum
  • quote:

quote:

evet bende aynen burası çıkıyor çözemedim root yokken bile böyleydi defalarca kaldırdım kurdum %14 15 buralarda aynı mesajı veriyor

Bamkan ve sana titanium ile kullanabileceğin bir paket hazırlamaya çalışıyorum. TABİ Kİ yüklemek için ROOT ŞART :)

Teli bunları geri yükledikten sonra unroot edin. Google+ falan eksik galiba. Onları marketten çekersiniz.

Blindness çok saol, süpersin; yalnız benim durum çok sıkıntılı oldu artık telefon menüye bile ulaşamıyor; dialer'ı silme mallığından sonra fabrika reset yaptım ve sonrasında kurulum sihirbazında takılıyor; böyle olunca da telefondan Android manager ı da başlatamadığım dan telefonu pc ye bile bağlayamıyorum..

Telefon açılsa arama yapamasam oyun falan oynardım en azından da şimdi iice çöp oldu :)

• quote:

quote:

sanırım dailer bozulmadan önce aldığım titanium backup dosyaları buldum deneyeceğim

Hayırlısı. Ben yine de linki veriyorum; benim yedeklerimden önce kendininkini dene;

SD kart içerisindeki TitaniumBackup klasörünün adını değiştir (Misal TitaniumBackup2)
    Benim verdiğim klasörü SD kartına aktar (TitaniumBackup klasörünün içinde bir sürü dosya olacak)
    Titanium Backup'ı çalıştır, geri yükleme kısmında verdiğim dosyaların gözükmesi gerekiyor.

Umarım çalışır.

Ayrıca dosyayı şifreledim. Şifresi aşağıdaki imgede üst köşedeki parlak metindir. "b" ile başlayıp "h" ile biten kısım.

Bu yedek tam değil. Servise götürmek konusundaki endişelerini gidermen için oluşturdum. Bamkan da faydalansın, bir süre sonra kaldıracağım.

Servise vermeden önce Google+ gibi uygulamaları da yükleyebilirsiniz. Telefon ilk alındığında hangi programların yüklü olduğuna bakmak için rehber yazımdaki fotoğraflardan faydalanabilirsiniz. İlgili programları marketten yükleyebilirsiniz. (Açıkçası servisin bu telefonda ne yüklü ne silik diye bakacağını zannetmiyorum)

10 dakikadır koyduğun şifreyi bulamadım walla; sorun olursa pm den de söyleyebilirsin..

Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: BaMKaN

quote:

quote:

Umarım çalışır.

10 dakikadır koyduğun şifreyi bulamadım walla; sorun olursa pm den de söyleyebilirsin..

Teşekkürler..

Arkadaşlar şu şifrenin ne olduğunu çözen bi müslüman yazsın bana da deneyeyim, bulamıyorum...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.