Şimdi Ara

ALCATEL OT-995 ROOT, ROM, TWEAK (ANA KONU - RESİMLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.488
Cevap
21
Favori
135.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1. 2.3.6 Sürümü OT 995 İÇİN ROOT İŞLEMİ

ROOT erişimi telefon sisteminize müdahalede bulunmanıza izin verir. ROOT sayesinde sizin manuel olarak system'e müdahale edebilmeniz bir kenara; ROOT gerektiren ve hayatı kolaylaştırabilen bir çok programı kullanmanız mümkün olur.

Eğer ROOT olmanızı gerektiren bir uygulama ile bugüne kadar karşılaşmadı iseniz, ROOT'un ne demek olduğuna dair en ufak bir fikriniz yoksa ve telefonun her şeyine hükmetmek size göre değilse ROOT işlemini yapmanıza gerek yoktur.

1.1 OT - 995 Nasıl Root Edilir ?

Öncelikle bu paketi indirip, bir klasöre açın.

1. Telefonunuzun menüsünde Ayarlar->Uygulama Ayarları->Geliştirme "USB Hata Ayıklama" ve "Bilinmeyen Kaynaklar" Seçili olsun.

2. Telefonu PC'ye bağlayın. Telefon ekranına gelen bildirimlere dokunmayın.

3. Açtığınız klasördeki SuperOneClick.exe'yi çalıştırın.

4. Programın Sağ üst köşedeki "Auto" yazan yere tıklayıp, "alcapwn" seçtikten sonra, Sol üst köşedeki ROOT düğmesine basın.

Eğer sorun yaşarsanız buradan Alcatel Android USB Sürücülerini indirebilirsiniz.

2. TWEAK - İNCE AYARLAR

OT-995 ile gömülü olarak zilyon tane (tamam, abatarttım; ama hangi telefonda antivirüs yüklü gelir yahu?) faydalı uygulama geliyor. Ancak bunlardan şahsen kullanmayacaklarınızı ve hakikaten gereksiz olanları kaldırmanız mümkün.

Bu sayede telefonda ikidebir çıkan uyarıları engelleyebilir; boş RAM ve ROM alanlarınızı genişletebilirsiniz. Genel olarak telefonunuzun hızlı çalışmasını sağlamanız mümkün.

PEŞİN PEŞİN UYARAYIM: TELEFONUNUZU ROOTLADIKTAN SONRA İLK YAPMANIZ GEREKEN ŞEY, DAHİLİ HAFIZADAKİ HEMEN HEMEN HERŞEYİN İYİ BİR YEDEĞİNİ ALMAK BU YEDEĞİ KORUMAK OLMALIDIR. NASIL YEDEK ALINACAĞINI BİLMİYORSANIZ ARAŞTIRIN; YEDEK ALMAZSANIZ DERMANSIZ SIKINTILAR YAŞAMANIZ ÇOK OLASIDIR! (3 Haziran 2012)

2.1 Hangi Programlara dokunmamalıyım?

Bir defa arınma isteği aklınızda yer edinirse, her şeyden arınabilirsiniz. Yalnız aşağıdakileri kaldırmanız telefonunuzun çalışmasını sekteye uğratabilir:

Android Keyboard 2.3.6 (ekran klavyesi)
    Downloads 2.3.6 (Playstore'u etkiliyor ?)
    Download Manager 2.3.6 (Playstore etkileniyor?)
    Messaging (SMS)
    Dialer (Çağrılar)
    Network Location (Yer bulma hizmeti)
    Bluetooth Share vb. (BT hizmetleri)
    Quallcomm gördüğünüz uygulamalar (Donanım)
    Jrdcom gördüğünüz uygulamalar (Telefon ağı ile ilgili)
    DRM Koruma programları (Playstore etkileniyor?)
    Google gördüğünüz uygulamalar (Haritalar, Müzik hariç) (Bulut senkronizasyonu)

2.2 Hangi Programları Dondurmak / Yedekleyip Kaldırmak güvenli?

Telefonda yüklü gelen programların birini ya da birkaçını "tamamen" kaldırmak, telefonun güncellemeleri esnasında sorun yaşatabildiğinden, size tavsiyem "freeze" özelliğidir. Aşağıdaki yazıları bu tavsiyeme uyarak okuyun.

Bu uygulamalar şahsi denemelerim sonucunda etkisizleştirmekte bir beis olmadığına karar verdiğim uygulamalardır. Siz tedbiri elden bırakmayıp "freeze" edin.

Bu uygulamaları kaldırabilmek için öncelikle ROOT erişimi açmış olmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı daha evvelden anlatmıştık.

ROOT'lanmış OT-995'inizdeki gereksiz uygulamaları, değişik programlar (Root Uninstaller, Rom Toolbox, vb) kullanarak kaldırabilirsiniz.

Bu uygulamalardan bazıları deneme yanılma yapmanıza izin verecek şekilde, kaldırmak istediğiniz uygulamaları etkisizleştirme özelliğine de sahipler. Ben titanium backup'ın "freeze" işlemini kullanarak aşağıda "dondurduğum" uygulamaları listeliyorum. Aşağıdaki uygulamaların hepsini "dondurdum" ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizler de özellikle ne işe yaradığını bilmediğiniz uygulamalar için adım adım giderek benzer operasyonla güvenli bir şekilde programları etkisizleştirebilir; yazılımsal olarak bir zarar gelmediğine kanaat getirirseniz de uygulamaları yedekleyip kaldırabilirsiniz.

OT-995'de herhangi bir sıkıntı yaşamadan "dondurduğum" uygulamalar (TAM LİSTE):

Yukarıdaki uygulamaları siz de benim gibi önce dondurmayı, sonra yedekleyip kaldırmayı seçebilirsiniz. Aralarında kullandığınız ve sevdiğiniz programlara (ör. Touchpal Keyboard, Facebook, Google+) dokunmanıza gerek yok.

3. BENCHMARK SONUÇLARI

Bu bölüme zaman içerisinde sizlerden gelen benchmark sonuçlarını da koymayı düşünüyorum. Şu an için kendi benchim var sadece:

(Beklediğimden az da olsa düşük bir skor aldım, nedenini bilenleriniz el kaldırsın ve tavsiyede bulunsun lütfen)

4. DİĞER

4.1 Kamera Çekimi Esnasında Denklanşör Sesini Yok Etmek

Bir root explorer uygulamasıyla, (Root Explorer, ES File Explorer gibi) aşağıdaki adresdeki Camera_click.ogg dosyasının uzantısını "yok" yapın (ya bu dosyayı silin) ve telefonu yeniden başlatın.
    /system/media/audio/ui

4.2 OT-995'de OLMAZSA OLMAZ Uygulamalar
    4.2.1 TouchPal Contacts
    OT-995 çıplak Gingerbread Dialer'ına sahip. Fonksiyonel gibi gözükse de bir akıllı telefonda olmazsa olmaz bazı özellikleri barındırmıyor.

Misal arkadaşınızın adı "Merve". Arama uygulamasına girip 637 tuşladınız.

Burada her akıllı telefon rehberinizden 6 3 ve 7 tuşlarındaki harflere uygun isimleri çekmeli. Ama OT-995 kutudan çıktığı haliyle bunu yapamıyor. (Bu özellik smart dial olarak bilinen özellik olabilir)

"TouchPal Contacts" ise bunu yukarıda da görebileceğiniz çok kibar bir arayüzle ve ekstra bir çok özellikle yerine getiriyor. Üstelik ücretsiz. Kesinlikle kullanılmalı!

Marketten hızla çekiniz!

4.2.2 İYİ Bir Kamera APP'ı
    Alette gelen program Gingerbread'in orijinal kamera programı. Bu program fonksiyonel olsa da menülere erişim zor. Bu zorluğu azaltan, diğer taraftan fonksiyon kaybı olmayan herhangi bir kamera programı biliyorsanız lütfen bildirin.

Aradığım özellikler;
    [o]1- Dokunulan alana odaklama özelliği[/o]
    2- Çok çeşitli resim boyutu ayarları
    3- Exposure ayarları
    4- Renk ve ışıklandırma ayarlarını içeren presetler (Mum ışığı, gece, text, vs.)

Yukarıdaki 3 özelliği çok iyi sağlayan Camera app'i: ProCapture
    http://duckduckgo.com/?q=procapture+android

5. İNCE AYARLAR/TWEAKLER

5.1 BUILD.PROPS Ayarları
    Build.Props, üretici şirketin Android işletim sisteminine ürettiği cihaza dair hangi ayarlarda çalışması gerektiğini bildiren bir dosyadır. Bu dosyada yapılan değişiklikler telefonunuzu kullanılmaz hale getirebilir. Bu yüzden dosyanın bir yedeğini almayı asla unutmayın!

BUILD.PROPS dosyasını değiştirmek için marketten build.props editör programlarını indirebilirsiniz. Bu dosyalar genel itibariyle yaptığınız ilgili dosyayı yedeklediklerinden kullanışlıdır. Ancak çok sayıda değişiklik yapacaksanız bilgisayarda düzenleme yapmanız daha kolay olacaktır. İlgili dosyanın nasıl değiştirileceği konusunda çok fazla bilgi / anlatım bulunduğundan o konuya girmeyeceğim.

5.1.1 Daha küçük (ama okunaklı) simgeler = Daha kullanışlı ekran = Daha çok bilgi!

Telefon geldiği halinde, build.props dosyanızda ro.sf.lcd_density=240 şeklinde bir satır bulunmaktadır.

Bu satır, daha doğrusu, ro.sf.lcd_density değişkeni, android işletim sisteminin ekrana şekilleri çizdirirken inç başına kaç nokta kullanması gerektiğini ifade eder. Aynı boyuttaki bir ekranda, bu rakam büyüdükçe simgeler büyür, küçüldükçe de simgeler küçülür.

Ben şahsi kullanımım esnasında, 4.3 inçlik Alcatel OT-995 için kendimce ideal ro.sf.lcd_density ayarını, 200 olduğunu fark ettim.

Örnek fotoğraflar aşağıda yer alıyor. Genelde bu incelemede evvelde kullandığım fotoğraflarla kıyaslayabilesiniz diye benzer alanların görüntülerini aldım. Siz de kıyaslamanızı bu şekilde yapın.

Bu ayarı ekran ünitesinin el verdiği kadar değiştirebilirsiniz. Ancak en fazla 180'a kadar düşün, 240'dan da yukarı çıkmayın ki ekranınızda tuhaf şeyler belirmesin!

200dpi ayarlanmış OT-995 görüntüleri (görüntünün netliğinden çok, incelemede daha önce verdiğim fotoğraflara nazaran butonların yerleşimi ve ekranın gösterdiği içerik miktarına bakın!)

Sizlere kendi kullandığım gibi 200dpi değerinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Eğer ekranı okumakta güçlük çektiğinizi düşünüyorsanız 220 gibi değerler de deneyebilirsiniz.

NOT: Google, markette program sunanların, programların uyumluluk listesine çözünürlük detayı belirtmelerine ve bunun üzerinden kısıtlama yapmalarına izin veriyor. Bazı programcılar bu ayarları seçtiklerinden markette gördüğünüz uygulama sayısı değişebilir. Bazı uygulamaları göremezsiniz.Eğer böyle bir uygulama ile karşılaşırsanız, çözünürlüğünüzü 240'a çekip markette arama yapmayı tekrar deneyin.

Ben misal SKYPE ile böyle bir durumla karşılaştım, program markette gözükmedi. Ayarı tekrar 240 yaptıktan bir süre sonra markette gözüktü ve programı yükleyebildim. Ardından tekrar 200dpi'a düştüğümde program sorunsuz ve eskisinden daha güzel bir şekilde gözükerek çalışmaya devam etti.

5.1.2 Daha yüksek ses!

lpa.decode=true yapıldığında ses kalitesinde iyileşme olabilir! adenz arkadaşımız sağolsun!

6. RESMİ 4.0.4 SÜRÜMÜNÜ YÜKLEMEK, CM9, JELLYBEAN ÇALIŞMALARI VE RECOVERY VE STOCK ROM'A GERİ DÖNME

6.1.1 Fransada çıkmış olan 4.0.4 sürümünü Türk 995'e yüklemek

Öncelikle, bu operasyon için 6.2.1 başlığındaki Recovery Rom yükleme başlığındaki kısmı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Recovery mod kurulduktan sonra ise, ihtiyacınız olan dosya, ius isimli enfes geliştiricinin oluşturduğu ICS imgesini bilgisayarınıza indirmek.
    ICS imgesi için indirme adresi:http://d-h.st/48T

Gerisini aşağıdaki resimlerden anlayabilirsiniz:

(tam olarak telinizdeki sd kartta bu klasör altında bu 4 dosya olacak(klasör satırına dikkat) )

(önce adb reboot downloader yazıp enter'layın, sonra da fastboot boot rec* yazıp enterlayın. bekletin. telefonunuzun ekranında clockworkmod recovery 5.5.0.4 belirecek. (NOT: Bu mevzu daha detaylı olarak bu yazının 6.2.1 başlığında anlatılmaktadır))

Sonraki adımlar için videolu anlatım:

[DHTUBE= http://youtu.be/dWwJOqLkgTA]

Bu işlemlerden sonra karşınıza CWM açılacaktır. Orada öncelikle kendi romunuzun bir backup'ını aldıktan sonra, indirdiğimiz ve resimlerdeki gibi açtığımız alcate_ics_fr restore image'ı ile ics kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

6.1.2 4.0.4 ICS Sürümünü rootlamak
    İhtiyaç duyulan paket: Root_with_Restore_by_Bin4ry_v15.7z isimli dosya. Dosya ismi ile google'da arama yapıp bir şekilde indirin.

6.2 CUSTOM MOD ÇALIŞMALARI

JB çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları ben ya da bizler yapmıyoruz. Bir macar ile bir hollandalı kardeş ilgileniyorlar. XDA'den takip edilebilir.

6.2.1 Recovery Mod Kurulumu

Aşağıdaki alıntı için newbie1 arkadaşımıza çok teşekkürler. Alıntılanma tarihi: 9/8/2012@22:00. Güncel hali değişmiş olabilir. Güncel hali için tıklayın.
    quote:

Orijinalden alıntı: newbie1

Uyarı:Bu anlatacağım işlemler cihazınıza kolay kolay zarar vermez ama oluşabilecek her türlü zarardan sizler sorumlu olursunuz, ben sorumluluk kabul etmem. Ayrıca bu yapılan işlemler cihazınızı garanti dışı bırakabilir.

Geçici ve kalıcı cwm recovery yükleme kılavuzudur:

İlk olarak telefonun sürücülerini bilgisayara yüklemenin en kolay yolu one touch upgrade 2.5.7'yi (sürüm versiyonunu güncelledim - blindness) yüklemektir. Root yapmak için dahil gerekli tüm driverları kuruyor. Programı kaldırırsak driverları da siliyor, o yüzden bir kenarda dursun.

1. Bilgisayarınıza adb dosyalarının olduğu (içinde ot-995 için olan cwm recovery dosyasının da bulunduğu) bu linkteki dosyaları yerel disk C: içinde adb klasörü oluşturup içine yükleyin.

2. Telefon açıkken bilgisayara bağlayın sırayla:
    a. başlat çalıştır kısmına cmd yazıp tamama basın
    b. cd c:\adb yazarak adb klasörüne geçin
    c. adb devices yazın enterlayın 1234567890ABCDEF devices yazıyorsa cihazın bağlantısı tamamdır.
    d. adb reboot-bootloader yazıp enterlayın 20-30 saniye kadar bekleyin boot edip usb bağlantısı tamamlansın.

3. Şu anda cwm recovery dosyasını yüklemek için hazırız. İki tane seçeneğimiz var biri sadece bir seferlik recovery kullanmak, biri de kalıcı hale getirmek.
    Geçici olarak kullanmak için yapmamız gereken:
    - fastboot boot recovery.img yazın cihaz cwm recovery ile kendiliğinden açılacaktır. Hemen ilk iş orjinal rom'un backup'ını alın.Sonra ne yapmak istiyorsanız yapın

Eğer kalıcı recovery olarak cwm recovery kullanmak istiyorsak aşağıdakileri uygulayın (root gerektirir)
    - Yukarıdaki 2. şıkkı c seçeneğine kadar uygulayın daha sonra:
    a. adb shell yazıp enterlayın $ işareti çıkınca su yazın enterlayın, # işareti çıkması lazım bu aynı zamanda cihazınızın root yetkisine sahip oldğunun göstergesidir.
    b. rm /system/etc/install-recovery.sh yazıp enterlayın
    c. rm /system/recovery-from-boot.p yazıp enterlayın
    d. exit yazıp enterlayın ikinci kez exit yazıp enterlayın adb klasörüne geri döneceksiniz.
    e. adb reboot-bootloader yazıp enterlayın 20-30 saniye kadar bekleyin boot edip usb bağlantısı tamamlansın.
    f. fastboot flash recovery recovery.img yazıp enterlayın.
    g. işlem tamamdır cihaz buradan direk cwm recovery'e geçmiyor, fastboot reboot yazıp cihazı normal boot ettirin daha sonra cihazı rom manager, rom toolbox gibi programlarla recovery modda çalıştırabilirsiniz.

-Ayrıca cihaz tamamen kapalıyken cwm recovery ile açmak için açma tuşuna basın cihaz açılıp ilk titrediği anda elinizi açma tuşundan çekip hemen ses açma tuşuna basıp bekleyin kalıcı cwm recovery işlemi yaptıysak cwm recovery ile açılacaktır. Ses açma tuşuyla aynı anda üstteki açma tuşuna basarak cihazı açarsanız hard reset atar aman dikkat!

Not: Bu anlatımların ve recovery dosyasının esas sahibi xda forumdaki @iuss nickli şahıstır. Ben sadece bize uygun bir dille çevirip yazdım.

6.4 STOCK ROM VE ONE TOUCH UPGRADE HAKKINDA

Telefonuna çok derinlemesine dalmış, boğulmuş olan arkadaşlar için olmazsa olmaz bir paket!
    Dükkandan taze çıkmış telefondaki temiz Gingerbread sürümü, DOKUNULMAMIŞ STOCK rom (cwm recovery imgesi) !!!
    İndirmek için tıklayın. newbie1 kardeşimiz sağ olsun!

Alcatel'in destek sayfasında indirime sunduğu güncelleme yazılımı çok sık sorun üreten, telefonu kalıcı olarak bozabilen, güvenilmez bir yazılım! 2.5.4 VE TÜM ÖNCEKİ SÜRÜMLER İÇİN KONUŞUYORUM! Lütfen ilgili programı denemeyin.

2.5.7 sürümü One Touch Upgrade yazılımı güncelleme başarısız olduğunda telefonu bozmuyor. Tek yapmanız gereken telefonun kablosunu ve pilini çıkartıp takmanız.

Diğer taraftan telefon üzerindeki güncelleme özelliği başarılı. Başarısız olduğunda dahi telefona kalıcı bir hasar vermiyor. Eğer güncelleme yapmak istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Telinizi Wifi'dan bağlamanız ya da sınırsız bir data paketinde olmanız tavsiye edilir.

7. SONUÇ
    Enfes bir fiyat / performans oranındaki OT-995, tüm sahiplerine hayırlı olsun. Gelişmeleri gücüm yettiğince buraya aktarmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 15 Ekim 2012; 16:24:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blindness

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bende bu ekran takılıp kalıyor

• başka neler yapabiliriz root olayında
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

başka neler yapabiliriz root olayında

mesela android icin geliştirilmis tweak uygulamalarını kullanabilirsiniz, boot esnasında neler calıssın neler kapatılsın, cpu değerlerini yükseltme vb uygulamaların cogunu calıstırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeyPanpa

bende bu ekran takılıp kalıyor

Benim paketi kullanmıyorsun kardeş :) Kullanırsan takılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 26 Mayıs 2012; 23:55:47 >
  • quote:

tamam dostum cözdüm sorunu ancak sunu da belirtmelisin program acıldıgı zaman exploit secenegi auto olarak geliyor, bunu alcapwn secenegine hic dikkat etmedim, not olarak eklersen diğer insanlarda beklemeden yapabilir
  • quote:

quote:

tamam dostum cözdüm sorunu ancak sunu da belirtmelisin program acıldıgı zaman exploit secenegi auto olarak geliyor, bunu alcapwn secenegine hic dikkat etmedim, not olarak eklersen diğer insanlarda beklemeden yapabilir

Ops! Auto olarak geliyor da, içine bir tek alcapwn koyulduğu için sorun olmamalı bu durum.

Sen benim paketi kullandığından eminsen?

Fotoğraflarla desteklediğim rehber'de alcapwn seçili. Benzer şikayetler oluşursa durumdan bahsederim koyu harflerle :)
  • quote:

quote:

quote:

Ops! Auto olarak geliyor da, içine bir tek alcapwn koyulduğu için sorun olmamalı bu durum.

Fotoğraflarla desteklediğim rehber'de alcapwn seçili. Benzer şikayetler oluşursa durumdan bahsederim koyu harflerle :)

auto olarak olmadı beklemeye aldı sonra alcapwn secince 1 dakika root olayına girdi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

auto olarak olmadı beklemeye aldı sonra alcapwn secince 1 dakika root olayına girdi :)

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun alabilirsem inşallah buralardayım

• birazdan eve gidip root yapicam insallah ne var ne yok silicem
  • Rehber'e elzem uygulamalar kısmını ekledim. İyi bir kamera uygulaması tavsiyesi bekliyorum sizlerden acilen !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 27 Mayıs 2012; 0:49:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

başka neler yapabiliriz root olayında
    orda yazılanları yaptım.cihazın root olduğunu nasıl anlayacağım?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AliAytaçBey

quote:

quote:

Rehber'e elzem uygulamalar kısmını ekledim. İyi bir kamera uygulaması tavsiyesi bekliyorum sizlerden acilen !

ben alcawn seçmeden outo kısmındayken root a bastım kardeş bişey olurmu? tekrardan alcawn seçim root etsem ne olur?yada ne yapmam lazım sen bana söyle

alcawn seçim root tuşuna bastım root has been compledet yazdı bende okey dedim ama cihaz root olmadı ne yapmam lazım?

Root olmadığını nerden çıkartıyorsun?

Alcawn değil, alcapwn olmalı. Acaba bir yanlışlık mı var?

ROOT ederken cihazın bozulması hususunda endişelenmene gerek yok. Bugüne kadar sırf root ederken cihazı bozulan biriyle karşılaşmadım. En fazla resetlenmesi gerekir telefonun. Ona da normal şartlarda servis gerekmez.

açıp kapattım cihaz root
    fakat dediğin programlardan titanium backup da silmek istediğim bütün dosyaların altında hiç yedek yok yazıyor kaldır deyincede gerekti apk bulunamadı deyip silmiyor.nasıl silecem ben bunları?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Rehber'e elzem uygulamalar kısmını ekledim. İyi bir kamera uygulaması tavsiyesi bekliyorum sizlerden acilen !

ben alcawn seçmeden outo kısmındayken root a bastım kardeş bişey olurmu? tekrardan alcawn seçim root etsem ne olur?yada ne yapmam lazım sen bana söyle

alcawn seçim root tuşuna bastım root has been compledet yazdı bende okey dedim ama cihaz root olmadı ne yapmam lazım?

Root olmadığını nerden çıkartıyorsun?

Alcawn değil, alcapwn olmalı. Acaba bir yanlışlık mı var?

ROOT ederken cihazın bozulması hususunda endişelenmene gerek yok. Bugüne kadar sırf root ederken cihazı bozulan biriyle karşılaşmadım. En fazla resetlenmesi gerekir telefonun. Ona da normal şartlarda servis gerekmez.

açıp kapattım cihaz root
    fakat dediğin programlardan titanium backup da silmek istediğim bütün dosyaların altında hiç yedek yok yazıyor kaldır deyincede gerekti apk bulunamadı deyip silmiyor.nasıl silecem ben bunları?

Şimdi cihazın root olduğunu nasıl biliyorsun? :)

Titanium kullanımı ile alakalı sıkıntı yaşıyorsan LinkSD ile dene bir de.

şöyle biliyorum root değilken titanium backup ı açınca cihazınız root değil kök dizine erişilemiyor diyordu root olunca erişildi fakat hiçbişey silmiyor.

• quote:

AliAytaçBey kardeşim, Titanium'da kaldırma işlemini nasıl yapıyorsun?

Programlara uzun basarak (long tap) en alttaki recovery açığı ile kaldırmaya zorla seçeneğini mi kullanıyorsun?

onuda yapıyorum üstüne tıklayıp kaldır da diyorum iki türlüde sistem uygulaması kaldırılamıyor apk dosyası bulunamadı diyor!
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Alcatel ot 995 sahiplerini toplayıp kullanıcı klubü açsak nasıl olur arkadaşlar? Orda her türlü oyun,uygulama paylaşımlarımızı yapsak ve sadece bir konu üzerinden devam etsek iyi olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4everlast7

Alcatel ot 995 sahiplerini toplayıp kullanıcı klubü açsak nasıl olur arkadaşlar? Orda her türlü oyun,uygulama paylaşımlarımızı yapsak ve sadece bir konu üzerinden devam etsek iyi olmaz mı?

Alıntıları Göster
    iyi olur
  • quote:

sevgili kardesim.cok baslik az bilgi demek.bir baslik daha acilirsa 2 tane baslikta yapilan dunya kadar paylasim heba olup gidecek.lutfen burdan devam edelim konuya.hepimiz burdayiz zaten.konunun basligina konu sahibi ek yapar olmazsa. zaten butun paylasimlari o yapti onada haksizlik olmasin
  • quote:

quote:

sevgili kardesim.cok baslik az bilgi demek.bir baslik daha acilirsa 2 tane baslikta yapilan dunya kadar paylasim heba olup gidecek.lutfen burdan devam edelim konuya.hepimiz burdayiz zaten.konunun basligina konu sahibi ek yapar olmazsa. zaten butun paylasimlari o yapti onada haksizlik olmasin

Alıntıları Göster
    root uninstaller kullanın user ve system app olarak iki kategori gösteriyor, one touch launcher silerken kapatmaya zorla hatası alacaksınız telefonun pilini cıkarın ve yeniden baslatın silinmis olacak.

root uninstaller ile yedek alabilirsiniz de. sd karta appbackup klasörüne yedek alır, 220-180mb ram bosta ve telefon asırı rahatladı, kamera uygulaması icin camera ics uygulamasını öneriyorum reklamlı isteyen internette pro versiyonunu bulur kullanır. mat ekran bandı telefonu mahvediyor tam saydam ekran bandı alın. video player icin! ise mx video player mx video player vp7 codec ve vp7 neon codec packlerini yükleyin. aksama dogru rom manager yükleyip bir kac rom denemesi yapacagım umarım tutar. system toolbox free ile sisteme ince ayarlar yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeyPanpa -- 27 Mayıs 2012; 15:03:51 >

• quote:

root uninstaller kullanın user ve system app olarak iki kategori gösteriyor, one touch launcher silerken kapatmaya zorla hatası alacaksınız telefonun pilini cıkarın ve yeniden baslatın silinmis olacak.

root uninstaller ile yedek alabilirsiniz de. sd karta appbackup klasörüne yedek alır, 220-180mb ram bosta ve telefon asırı rahatladı, kamera uygulaması icin camera ics uygulamasını öneriyorum reklamlı isteyen internette pro versiyonunu bulur kullanır. mat ekran bandı telefonu mahvediyor tam saydam ekran bandı alın. video player icin! ise mx video player mx video player vp7 codec ve vp7 neon codec packlerini yükleyin. aksama dogru rom manager yükleyip bir kac rom denemesi yapacagım umarım tutar. system toolbox free ile sisteme ince ayarlar yapabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Sizleri yakından takip ediyorum.Bende bu telefondan almayı planlıyorum.Tabi custom rom çıktığı zaman alırım ancak.En iyisi kamera uygulaması CameraMX( play'de var ).
    Birde Titanium backup ile romun köküne yerleştirilmiş app silemezsiniz boşuna uğraşmayın.Size tavsiyem root explorer programı ile system/app içine girip silmeniz.Son olarak rom manager programı her telefona destek vermez.Araştırın onu.Android konusunda bilgim vardır onlara dayanarak söylüyorum bunları.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.