Şimdi Ara

ALCATEL OT-995 ROOT, ROM, TWEAK (ANA KONU - RESİMLİ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.488
Cevap
21
Favori
135.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BaMKaN

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blindness

quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun54

sanırım dailer bozulmadan önce aldığım titanium backup dosyaları buldum deneyeceğim

Hayırlısı. Ben yine de linki veriyorum; benim yedeklerimden önce kendininkini dene;

Eğer kendininkileri dener ve başarısız olursan, şunları yapmanı istiyorum.

Teli bilgisayarla USB'den tak,
    SD kartı bilgisayara bağla,
    SD kart içerisindeki TitaniumBackup klasörünün adını değiştir (Misal TitaniumBackup2)
    Benim verdiğim klasörü SD kartına aktar (TitaniumBackup klasörünün içinde bir sürü dosya olacak)
    Telefon üzerinden USB bağlantısını kes
    Titanium Backup'ı çalıştır, geri yükleme kısmında verdiğim dosyaların gözükmesi gerekiyor.

Umarım çalışır.

Ayrıca dosyayı şifreledim. Şifresi aşağıdaki imgede üst köşedeki parlak metindir. "b" ile başlayıp "h" ile biten kısım.

http://www.mediafire.com/?7dfda7p738081fu

Bu yedek tam değil. Servise götürmek konusundaki endişelerini gidermen için oluşturdum. Bamkan da faydalansın, bir süre sonra kaldıracağım.

Servise vermeden önce Google+ gibi uygulamaları da yükleyebilirsiniz. Telefon ilk alındığında hangi programların yüklü olduğuna bakmak için rehber yazımdaki fotoğraflardan faydalanabilirsiniz. İlgili programları marketten yükleyebilirsiniz. (Açıkçası servisin bu telefonda ne yüklü ne silik diye bakacağını zannetmiyorum)

10 dakikadır koyduğun şifreyi bulamadım walla; sorun olursa pm den de söyleyebilirsin..

Teşekkürler..

Arkadaşlar şu şifrenin ne olduğunu çözen bi müslüman yazsın bana da deneyeyim, bulamıyorum...

kuzgun54 şifreyi verdi saolsun; yalnız benim telefonda Titanium backup kurulu değil ve de telefonun menüsüne ulaşamyorum, başka bir şekilde yüklemem lazım ama ne şekilde?

• EDIT: Şimdi tek ihtiyacım olan, hayırsever bir arkadaşımızın bilgisayarına MyPhoneExplorer kurup ya da Root Explorer kurup Phone.apk dosyasını bana yollaması...

Ya da yapmışken daha sağlamı şu olur:

Bilgisayara MyPhoneExplorer kurup ( http://netload.in/dateishnPaCj2WG/MyPhoneExplorer_Setup_1.8.2.rar.htm ), aşağıdaki resimdeki gibi Phone Memory/system/app altındaki tüm dosyaları seçerek "download files" düğmesine basarak kayderseniz harika olur..

ALCATEL OT-995 ROOT, ROM, TWEAK (ANA KONU - RESİMLİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaMKaN -- 5 Haziran 2012; 13:56:19 >

• quote:

EDIT: Şimdi tek ihtiyacım olan, hayırsever bir arkadaşımızın bilgisayarına MyPhoneExplorer kurup ya da Root Explorer kurup Phone.apk dosyasını bana yollaması...

Ya da yapmışken daha sağlamı şu olur:

Bilgisayara MyPhoneExplorer kurup ( http://netload.in/dateishnPaCj2WG/MyPhoneExplorer_Setup_1.8.2.rar.htm ), aşağıdaki resimdeki gibi Phone Memory/system/app altındaki tüm dosyaları seçerek "download files" düğmesine basarak kayderseniz harika olur..

http://www.mediafire.com/?uxzx6gu5bu9tuhn,n9eutg2dt7y1us4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eyw deniyorum hemen

EDIT: denedim ve biraz daha ilerleme katettim, Setup Wizard'da dili seçtikten sonraki menüde hata verirken şimdi Google hesabı kurdurtmaya kadar ilerliyor ve son aşamada tam SEtup bittiğinde telefon açılacakken hata veriyor; eksik birşey daha var ama ne?

@blindness system/app altının tamamını yollamanı istesem çok mu olur acaba?
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaMKaN -- 5 Haziran 2012; 14:58:59 >
  • quote:

eyw deniyorum hemen

EDIT: denedim ve biraz daha ilerleme katettim, Setup Wizard'da dili seçtikten sonraki menüde hata verirken şimdi Google hesabı kurdurtmaya kadar ilerliyor ve son aşamada tam SEtup bittiğinde telefon açılacakken hata veriyor; eksik birşey daha var ama ne?

Olmaz hacı. Ama o ispanyol eleman galiba komple içerik atacak. Bende de eksikler var. Ama atarım yani akşam 10 gün gibi ispanyoldan ses çıkmazsa :D

Senden iki ricam var:

1- Sen kendi system/apps içeriğinin bir listesini gönderir misin? Myphoneexplorer muhtemelen liste olarak aktarmana izin veriyordur; olmadı screenshotlarla atıver buraya.

Eksik apk ne ki bu kadar sıkıntı yaratıyor merak ettim. Setupwizard, Alcatel Help, vs. vs. Neymiş olay öğrenelim.

2- Bir de merakımdan soruyorum, sen bize Dialer ve DialerStorage eksik dedin; ama Phone ve Phoneprovider verdim ben sana. Çünkü dialer dialerstorage yok telefonda. Sen en başta bu iki dosya ismini nereden çıkartmıştın?

3- Gerçekten bir arkadaş, telefonu alır almaz rootlayıp bize şu custpack, system/apps vs dosyaları paslayabilirse çok makbule geçecek!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 5 Haziran 2012; 18:29:38 >

• umarım başarılı olur ben halen servise yollamadım cihazı sizi beklesem mi?
  • quote:

quote:

eyw deniyorum hemen

Olmaz hacı. Ama o ispanyol eleman galiba komple içerik atacak. Bende de eksikler var. Ama atarım yani akşam 10 gün gibi ispanyoldan ses çıkmazsa :D

Senden iki ricam var:

1- Sen kendi system/apps içeriğinin bir listesini gönderir misin? Myphoneexplorer muhtemelen liste olarak aktarmana izin veriyordur; olmadı screenshotlarla atıver buraya.

Eksik apk ne ki bu kadar sıkıntı yaratıyor merak ettim. Setupwizard, Alcatel Help, vs. vs. Neymiş olay öğrenelim.

2- Bir de merakımdan soruyorum, sen bize Dialer ve DialerStorage eksik dedin; ama Phone ve Phoneprovider verdim ben sana. Çünkü dialer dialerstorage yok telefonda. Sen en başta bu iki dosya ismini nereden çıkartmıştın?

3- Gerçekten bir arkadaş, telefonu alır almaz rootlayıp bize şu custpack, system/apps vs dosyaları paslayabilirse çok makbule geçecek!

Diğer taraftaki Burak sendin demek :)

Dediğin gibi eleman upload etmeye başlamış. Onu bekleyelim o zaman.. Listeyi SS olarak koyuyorum buraya, işteyim çıkmam lazım şimdi, istersen dosya olarak da yollarım..

Dialer ve Dialer Storage olayı nerden çıkarttım; Root Uninstaller ile sildiğim dosyaların adı bunlardı çünkü.. :)

Dediğin gibi, ben android işine aşina olmadığımdan almadım backup; şimdiki aklım olsa kensin alırdım...

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun54

umarım başarılı olur ben halen servise yollamadım cihazı sizi beklesem mi?

xda'de eleman system/app içeriğini koydu. Telefonun system/apps klasörüne myphonexplorer ile erişebiliyorsan o dosyaları yüklemeye çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 5 Haziran 2012; 20:49:38 >
  • quote:

Dediğin gibi eleman upload etmeye başlamış. Onu bekleyelim o zaman.. Listeyi SS olarak koyuyorum buraya, işteyim çıkmam lazım şimdi, istersen dosya olarak da yollarım..

Dialer ve Dialer Storage olayı nerden çıkarttım; Root Uninstaller ile sildiğim dosyaların adı bunlardı çünkü.. :)

Dediğin gibi, ben android işine aşina olmadığımdan almadım backup; şimdiki aklım olsa kensin alırdım...

Yok ben burak değilim.

Bu arada koyduğun ss yanlışım yoksa custpack klasörüne ait. system/apps'ı da gönderebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 5 Haziran 2012; 20:48:33 >

• Şu telefonu güncellemek istiyorum ama güncellenmiyor. Güncelleme içi,n bekliceğime söz verdim ama bekleyemiyorum.yokmu bunun çaresi güncelleyebilmek için fotadan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliAytaçBey

Şu telefonu güncellemek istiyorum ama güncellenmiyor. Güncelleme içi,n bekliceğime söz verdim ama bekleyemiyorum.yokmu bunun çaresi güncelleyebilmek için fotadan..

Yahu şimdi denedim de ben buna radyoyu yükledim? Radyoyu yüklemek sana bir süreliğine de olsa yetecekse dostum, bekle az.
  • quote:

quote:

Şu telefonu güncellemek istiyorum ama güncellenmiyor. Güncelleme içi,n bekliceğime söz verdim ama bekleyemiyorum.yokmu bunun çaresi güncelleyebilmek için fotadan..

Yahu şimdi denedim de ben buna radyoyu yükledim? Radyoyu yüklemek sana bir süreliğine de olsa yetecekse dostum, bekle az.

bekliyorum kardeş.inen güncellemenin içinden çekip atmıştım karta yüklemiştim telefona ama radyo açılmamıştı?
  • quote:

bekliyorum kardeş.inen güncellemenin içinden çekip atmıştım karta yüklemiştim telefona ama radyo açılmamıştı?

Anlatsana bir nasıl açılmadı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 5 Haziran 2012; 23:13:02 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Anlatsana bir nasıl açılmadı?

güncellemenin içini açtım içide radyonun olduğu klasörü komple hafıza kartına attım başka şeyleri vardır diye.hafıza kartından radyoyu telefona yükledim sorunsuz yüklendi.sonra telefondan menüden radyoyu açtım kulaklık istedi.kulaklığı taktığım an radyo kapandı.kulaklık takılıyken zaten hiç açılmıyor radyo.açılır gibi oluyor hemen geri gidiyor.ben kıt bilgimle ne yaptıysam olmadı.

• quote:

quote:

quote:

eyw deniyorum hemen

Senden iki ricam var:

benimde adım burak ama maalesef xda daki ben değilim=) xda ya göz attım dil bilmenin önemi dahada hissediyorum şu ingilizceye bi el atmak lazım baya yol kat etmişin bakman başaracaksın gibime geliyor...

• quote:

güncellemenin içini açtım içide radyonun olduğu klasörü komple hafıza kartına attım başka şeyleri vardır diye.hafıza kartından radyoyu telefona yükledim sorunsuz yüklendi.sonra telefondan menüden radyoyu açtım kulaklık istedi.kulaklığı taktığım an radyo kapandı.kulaklık takılıyken zaten hiç açılmıyor radyo.açılır gibi oluyor hemen geri gidiyor.ben kıt bilgimle ne yaptıysam olmadı.

Vallahi AliAytaçBey kardeş,

http://www.mediafire.com/?y8y4yp3aedxy66w

bunu titaniumbackup klasörüne at sdkarttaki, sonra titanium ile geri yüklemeye çalış.

Bende çalışıyor vallahi. Şu anda dinliyorum. Fena bişey değilmiş trt falan :D

Yine olmazsa build prop editörünü marketten indirip sadece şu satırı düzenle (başka şeyleri elleme!)

def.fmservice.enable=true

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 5 Haziran 2012; 23:19:37 >

• quote:

quote:

Vallahi AliAytaçBey kardeş,

http://www.mediafire.com/?y8y4yp3aedxy66w

bunu titaniumbackup klasörüne at sdkarttaki, sonra titanium ile geri yüklemeye çalış.

Bende çalışıyor vallahi. Şu anda dinliyorum. Fena bişey değilmiş trt falan :D

Yine olmazsa build prop editörünü marketten indirip sadece şu satırı düzenle (başka şeyleri elleme!)

def.fmservice.enable=true

kardeş dediğini indirmedim build prop dan dediğin şeyi yapıp bendeki dosyayı yükledim direk oldu.sağolasın radyo işini halletmiş olduk.demekki güncelleme orayı bizim için true yapıyormuş.güncellemeyide yüklesek süper olucak.aklına sağlık

• quote:

quote:

Yok ben burak değilim.

Bu arada koyduğun ss yanlışım yoksa custpack klasörüne ait. system/apps'ı da gönderebilir misin?

Haklısın kardeş, iş yerinde aceleyle yanlış yeri yollamışım, doğrusu bu şekilde olacak 41 öğe var;

Bu arada şimdi elemanın yolladıklarını atıyorum telefona sonucu yazacağım...

• OLAY ÇÖZÜLMÜŞ VE TELEFON GERİ GELMİŞTİR!!!

Emeği geçen herkese çok teşekkürler, şimdi sıra kuzgun54'te :) onu da hallederiz umut ediyorum ki... AliAytaç zaten programı yükleyince radyo aktif olur diye düşünüyorum, olmazsa senin yapacağın birşey kalmıyor yeni fw bekleyeceksin..
  • quote:

OLAY ÇÖZÜLMÜŞ VE TELEFON GERİ GELMİŞTİR!!!

Emeği geçen herkese çok teşekkürler, şimdi sıra kuzgun54'te :) onu da hallederiz umut ediyorum ki... AliAytaç zaten programı yükleyince radyo aktif olur diye düşünüyorum, olmazsa senin yapacağın birşey kalmıyor yeni fw bekleyeceksin..

kardeş bende radyo işini bilidness sayesinde çözdüm.seninde çözmene çok sevindim.inşallah kuzgun kardeşimizde çözer.ben hala bu saat olmuş güncelleme işini çözmeye çalışıyorum.root edip ne yaptıysak güncelleme yapamıyoruz..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.