Şimdi Ara

ALCATEL OT-995 ROOT, ROM, TWEAK (ANA KONU - RESİMLİ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.488
Cevap
21
Favori
135.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle telefon elime geçmediği için henüz bir işlem yapamadım.

Kliksa denen saçma internet sitesinden alışveriş yapınca mağdur oldum. Cuma gecesi verdiğim sipariş için pazar günü bana mail yollamışlar. Ancak fırsatım oldu bugün gördüm. Banka bilgilerim güncel değilmiş o yüzden onay alamamışlar, yani siparişim hala banka onayı beklemekte.
    Böyle bir saçmalık nasıl olur anlamış değilim? %10 chippara kampanyasından yararlanıp chipparaları bile harcadım. Kim neyin onayını alıyor veriyor bekliyor hala anlamış değilim.
    Bu olay direk siparişi geciktirme taktiğinden başka bir şey değil. Bankanın 444 lü telefonundan canlı birisiyle konuşmak da mümkün değil. Neymiş güncel olmayan bilgim merak ettim ama ulaşamadım.İki tarafa da mail attım bakalım neler olacak. Bir-iki gün içerisinde sonuçlanmazsa siparişi iptal edeceğim. Ondan sonra bir de parayı geri almak için uğraşacağım.
    Tövbe ettirecek bu sabancı grubu en sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newbie1 -- 12 Haziran 2012; 17:11:25 >

• Merhablar,

Telefonunda system dosyası silinmesi sonucu Force Close hatası alanlar ve Root edilmemiş orijinal backup arayanlar için;

http://www.mediafire.com/?hty5tokn557rjjt

Bu dosya Macaristan'dan bir arkdaş tarafından upload edildi, Radyo yazılımını da içeren root edilmemiş, bizim yazılımla aynı sadece tek farkı browser'da macar Favorites'ler içeren image dosyasıdır.

Telefonunu servise verecekler Clokworkmode ile bu dosyayı restore ederlerse root edilmemiş orijinal yazlıma kavuşacaklardır.

Kolay gelsin..

EDIT: blindness'ın CWM için yapılması gerekenleri yazdığım esajı buraya ekliyorum...

1- çalışır bir adb hazır olsun. (superoneclick içindeki adb klasörünü c'ye kopyala, c:\adb)
    2-http://dump.pargon.nl/alcatel/cwm-recovery/ buradan img dosyasını indirip adb klasörüne at.
    3. USB'den bağla telefonu bilgisayara
    4. Ayarlarda USB hata ayıklama seçili olsun.
    5. Komut satırını aç (Windows/Çalıştır kısmına cmd yaz)
    6. ADB klasörüne gir. Misal cd c:\adb
    7. Komut satırına "adb reboot-downloader" yaz.
    8. biraz bekle. ekran ışıklandığında, komut satırına "fastboot boot recovery-2012.06.05.01.img" yaz.
    9. clockwork mod recovery'ye girdin. Ses düğmesi ile menüler arasında gezebilir, güçtuşuyla menülere girebilirsin. geri tuşu ise bir üst menüye dönmene izin verir.
    10. Bu aşamada backup özelliğini seçerek hafıza kartına telefonunu yedekleyebilirsin. Bundan böyle herhangi bir problem oluşsa dahi bu komple yedeğe dönebileceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaMKaN -- 13 Haziran 2012; 0:35:35 >

• eywallah bamkan şimdi cihaz servisten geldiğinde direkt olarak bu işi yaptığımızda ileride doğacak problemlerden bizi kurtaracak olan romun yedeğiniimi almış oluyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun54

eywallah bamkan şimdi cihaz servisten geldiğinde direkt olarak bu işi yaptığımızda ileride doğacak problemlerden bizi kurtaracak olan romun yedeğiniimi almış oluyoruz

Hayır zaten yukarıda direk alınmış yedek var; sorun olduğunda bunu telefona atıp direk servise göndereceksin...

Edit: Bu arada telefon açılış ve kapanış sesini nasıl kapatıyoruz daha önce yazıldı ama bulamadım kusura bakmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaMKaN -- 13 Haziran 2012; 10:04:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaMKaN

Merhablar,

Telefonunda system dosyası silinmesi sonucu Force Close hatası alanlar ve Root edilmemiş orijinal backup arayanlar için;

Bu dosya Macaristan'dan bir arkdaş tarafından upload edildi, Radyo yazılımını da içeren root edilmemiş, bizim yazılımla aynı sadece tek farkı browser'da macar Favorites'ler içeren image dosyasıdır.

Telefonunu servise verecekler Clokworkmode ile bu dosyayı restore ederlerse root edilmemiş orijinal yazlıma kavuşacaklardır.

Kolay gelsin..

EDIT: blindness'ın CWM için yapılması gerekenleri yazdığım esajı buraya ekliyorum...

1- çalışır bir adb hazır olsun. (superoneclick içindeki adb klasörünü c'ye kopyala, c:\adb)
    2-http://dump.pargon.nl/alcatel/cwm-recovery/ buradan img dosyasını indirip adb klasörüne at.
    8. biraz bekle. ekran ışıklandığında, komut satırına "fastboot boot recovery-2012.06.05.01.img" yaz.
    9. clockwork mod recovery'ye girdin. Ses düğmesi ile menüler arasında gezebilir, güçtuşuyla menülere girebilirsin. geri tuşu ise bir üst menüye dönmene izin verir.
    10. Bu aşamada backup özelliğini seçerek hafıza kartına telefonunu yedekleyebilirsin. Bundan böyle herhangi bir problem oluşsa dahi bu komple yedeğe dönebileceksin.

buna bir satır daha eklemeliyiz.

ilk maddede "çalışır bir adb ve fastboot olsun" yazmalıydım, ben düzeltiyorum şimdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 13 Haziran 2012; 11:14:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: blindness

quote:

Orijinalden alıntı: BaMKaN

Merhablar,

Kolay gelsin..

buna bir satır daha eklemeliyiz.

ilk maddede "çalışır bir adb ve fastboot olsun" yazmalıydım, ben düzeltiyorum şimdik.

Ayrıca önemli bir ekleme, bu image ile (sadece yanlış hissiyat da olabilir) görüşme esnasında giden ve gelen ses kalite bayağı düzeldi...

Karşı taraf hep şikayet ederdi şimdi soruyorum ses nasıl diye, düzelmiş cihazı mı değişitrdin diyorlar :)

Ben de karşı tarafın her söylediğini ilk söyleyişinde anlar oldum; ama dediğim gibi belki sadece plasebo...

• Arkadaşlar ben bu telefondan yeni aldım. Daha önce rom yükleme konusunda deneyimlerim var. Sormak istediğim bazı arkadaşların telefonları garantiye gitmiş. Güncellerken kapananlar olmuş.

Öncelikle sağlıklı bir şekilde güncelleyebilmek için ne yapmalıyım ? Ve yapmamam gerekenler nelerdir ?

Yarıdımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopuq61

Arkadaşlar ben bu telefondan yeni aldım. Daha önce rom yükleme konusunda deneyimlerim var. Sormak istediğim bazı arkadaşların telefonları garantiye gitmiş. Güncellerken kapananlar olmuş.

Öncelikle sağlıklı bir şekilde güncelleyebilmek için ne yapmalıyım ? Ve yapmamam gerekenler nelerdir ?

Her ne yapıyorsan yap, bir yedek alarak başla.

• quote:

Arkadaşlar ben bu telefondan yeni aldım. Daha önce rom yükleme konusunda deneyimlerim var. Sormak istediğim bazı arkadaşların telefonları garantiye gitmiş. Güncellerken kapananlar olmuş.

OTU isimli programı kullanma. Şarjını tamamla, arkasından hiç karıştırmadan wifi ile bağlanıp telefondaki FOTA'yı çalıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 14 Haziran 2012; 21:53:29 >
  • quote:

quote:

Her ne yapıyorsan yap, bir yedek alarak başla.

evet cwm ile backup alırsan çok hora geçer. ..

teşekkürler. ..

• quote:

quote:

OTU isimli programı kullanma. Şarjını tamamla, arkasından hiç karıştırmadan wifi ile bağlanıp telefondaki FOTA'yı çalıştır.

Cevabınız için teşekkürler hocam.
  • Selam arkadaşlar...
    Sizlerin yorumlarını uzun uzun okuduktan sonra bu telefonu almaya karar verdim ve bugün İzmir Forum Bornova'daki Teknosa'dan aldım...

Öncelikle almak için rastlantı eseri çok uygun bir gün seçtiğimi farkettim. Zira bugüne özel Worldcard ile alanlara 3 ay erteleme, 12 taksit ve %10 chip para hediye vardı. Yani bana telefon 630 TL ye geldi, ve ödemeye de 3 ay sonra başlayacağım. Bu durum beni çok memnun etti doğrusu...

Ben sürekli f/p ürünü cihazlara ilgi duyan biriyim. Sorunları olsa da onlarla uğraşmak hoşuma gidiyor. Bundan önceki telefonum 1 sene önce satın aldığım Huawei Ideos X5 idi. Ondan da oldukça memnun olarak kullandım. Sorunları oldu tabi ki, kimisini aştım, kimisini kabullendim, gene de bu performansı bu fiyata alabildiğim için mutlu olarak kullandım... Alcatel ile ilgili yazarken sık sık X5 ile kıyaslayacağım....

Bu telefonda beni çeken 2 önemli nokta vardı: 4.3" lik geniş ekranı ve ön kamerası. Alırken hoşlanmadığım şey ise 1500 mAh lik pili idi. Bir saat kadar önce eve geldim. Telefonu çalıştırdım. %55 lik şarjı vardı. Biraz kurcaladım. Wifi ile internete bağlandım. Bir kaç deneme yaptım. Sonrasında telefon güncelleme tespit edip indirmek için onay aldı. 20 Mb lik fiber internetime rağmen 24 MB lık dosyayı oldukça uzun sürede indirdi ve sonrasında da kurması için onay vermemi istedi. Onu da OK ledikten sonra kurulumu yaptı, telefon kapanıp açıldı.

Yani güncelleme ile ilgili sorun çözülmüş durumda. Bilgisayara filan bağlamanız gerekmiyor. O kendisi wifi ile indirip cihazı güncelliyor. Bence bu bir müjde...

Ama asıl 2. müjde de şu ki, güncelleme ile telfona radyo programı geliyor ve oldukça güzel çalışıyor.

Kısacası telefonda sizlerin rahatsız olduğu sorunlar birbir çözülüyor ve OT 995 gittikçe daha alınası bir telefon haline geliyor... :)

Kullanmaya başladıkça sık sık deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim...

İyi forumlar...

• Arkadaslar bana yardımcı olacak yada tavsıye verebılecek bırısı varmı

Dah oncede burada konuyu paylasmıstım. Bende teknosadan bırbucuk ay once akdım telefonu. aldığım gunden berı telefon servıse 3 defa gıttı geldı.her seferınde telefonda belırtmıs olan probleme raslanmamıstır gereklı guncelemeler yapılmıstır denıyor. Telefon sureklı kendını reset edıyor. Masanın ustunde bır bakıyorum acılma sesı. cantamdan cıkarıyorum kapanmış bu ıslem gunde 7 8 defa oluyor. Telefon gercekten ozellıklerı bakımından tam ıstedığım gıbı. param olsa yıne aynısını alırım.

Teknosa bız karışmıoruz dıyor. Sadece servıse gönderırız. Telfonun kıtlendığını onlarada gsterdım bız herhangı bır fıkır beyan edemeyız dıyorlar. Musterı hakları hakem heyetıne basvurdum. bana aralık ayına gün verdıler. dedım delımısınız. cok younlarmıs. Teleservısı arıyorum dınlemıyorlar bıle tekrar servıse gönderın dıyorlar.

Telefonla berabar kaldım tek basıma o bana bakıyor ben ona.....

Goruslerı olan varsa lutfen paylasın. Sıteyıde bu tur konular ıle meskul etmek ıstemıyorum ama yapacak bır şeyım yok

Selamlar

• İdeos X5 ile kafa kafaya takas yapacak varsa yapabiliriz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: baskanser

Arkadaslar bana yardımcı olacak yada tavsıye verebılecek bırısı varmı

Dah oncede burada konuyu paylasmıstım. Bende teknosadan bırbucuk ay once akdım telefonu. aldığım gunden berı telefon servıse 3 defa gıttı geldı.her seferınde telefonda belırtmıs olan probleme raslanmamıstır gereklı guncelemeler yapılmıstır denıyor. Telefon sureklı kendını reset edıyor. Masanın ustunde bır bakıyorum acılma sesı. cantamdan cıkarıyorum kapanmış bu ıslem gunde 7 8 defa oluyor. Telefon gercekten ozellıklerı bakımından tam ıstedığım gıbı. param olsa yıne aynısını alırım.

Teknosa bız karışmıoruz dıyor. Sadece servıse gönderırız. Telfonun kıtlendığını onlarada gsterdım bız herhangı bır fıkır beyan edemeyız dıyorlar. Musterı hakları hakem heyetıne basvurdum. bana aralık ayına gün verdıler. dedım delımısınız. cok younlarmıs. Teleservısı arıyorum dınlemıyorlar bıle tekrar servıse gönderın dıyorlar.

Goruslerı olan varsa lutfen paylasın. Sıteyıde bu tur konular ıle meskul etmek ıstemıyorum ama yapacak bır şeyım yok

Selamlar

Eğer anlattığınız gibi bir sorun yaşadıysanız, ve buradaki ithalatçı,satıcı,servis vs. sorununuza çözüm üretmediyse, ve Eğer İngilizceniz varsa ,bence aşağıdaki linkte bulunan ALCATEL yurtdışı merkezine ingilizce olarak mesaj atın ve yaşadığınız sorunu özetleyin, engeç 48 saat içerisinde size çözüm için döneceklerdir veya Türkiye'deki temsilcileri ile sizinle bağlantıya geçeceklerdir. Yurtdışı bu gibi büyük firmalar marka değerleri için küçük sorun dahi olsa bu konulara çok dikkat ederler. Maalesef bu anlayış ülkemizde yok.

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/company/contactus.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hookman -- 20 Haziran 2012; 13:21:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hookman

quote:

Orijinalden alıntı: baskanser

Arkadaslar bana yardımcı olacak yada tavsıye verebılecek bırısı varmı

Selamlar

Eğer anlattığınız gibi bir sorun yaşadıysanız, ve buradaki ithalatçı,satıcı,servis vs. sorununuza çözüm üretmediyse, ve Eğer İngilizceniz varsa ,bence aşağıdaki linkte bulunan ALCATEL yurtdışı merkezine ingilizce olarak mesaj atın ve yaşadığınız sorunu özetleyin, engeç 48 saat içerisinde size çözüm için döneceklerdir veya Türkiye'deki temsilcileri ile sizinle bağlantıya geçeceklerdir. Yurtdışı bu gibi büyük firmalar marka değerleri için küçük sorun dahi olsa bu konulara çok dikkat ederler. Maalesef bu anlayış ülkemizde yok.

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/company/contactus.html

İngilizceye gerek yok.sen turkce yaz onlar ceviri,yapip sana ingilizce donuyor.sende google dan cevirip okuyorsun.ben hep direk turkce maip attim hepde hallettiler sagolsunlar

• Arkadaşlar birtürlü rootlayamadım cihazı. Windows 7 32 bit kullanıyorum. Pc ye ilk bağladığımda bazı driverları yüklemedi. Superoneclick te hata verdi. Verilen siteden driver indirdim setup dosyası falan yoktu direk c windows sytem 32 driver içine attım. Ama yine hata veriyor root edemiyorum.

export TEMPRANDOM=89419;export PS1=END:$TEMPRANDOM;./zergRush

./zergRush: not found

END:89419export PS1="" bu hatayı veriyor.
  • Titanium backup full sürümünü birtürlü bulamadım. Crack yapıyorum ama full olmuyor. Full bitane yükledim ondada programları görmüyor.
  • hookman hocam,

Bılgı için teşekkur ederım. verdığınız lınkten yazımı yazdım. bakalım nasıl bır ceva gelecek.

selamlar
  • quote:

Titanium backup full sürümünü birtürlü bulamadım. Crack yapıyorum ama full olmuyor. Full bitane yükledim ondada programları görmüyor.

B.m de olacakti baktinmi?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.