Şimdi Ara

ALCATEL OT-995 ROOT, ROM, TWEAK (ANA KONU - RESİMLİ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.488
Cevap
21
Favori
135.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AliAytaçBey

telefonu direk root ettim yinene var ne yok bu sefer silmedim dondurdumbütün ayarlarımı yeniden 300.kez kişiselleştirdim dahada ellemicem

cihazı servise verdim sorunsuz şekilde onarılıp geri gelirse yapacağım ilk iş tek fark tecrübe

• quote:

telefonu direk root ettim yinene var ne yok bu sefer silmedim dondurdumbütün ayarlarımı yeniden 300.kez kişiselleştirdim dahada ellemicem

aliaytaç hacı, telefonun internal hafızasını dump edip nete atsana :D

myphonexplorer ile ne var ne yok kopyala. sonra bunları mediafire.com 'a aktarıp bize linkleri veriver :D

servisin tavrı süpermiş yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 7 Haziran 2012; 14:19:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şu ışık sızma sorununu halletmişler mi? benim telin tuş ışıklarının ikisi çok sönük yanıyor ve alt taraftan ve sol üst taraftan sanki ekrana ışık yansıtılıyor. havuza ışık tutarsın ya sagdan soldan sanki onun gibi sinir oluyorum. bu sorunlar giderilebiliyorsa bende gönderecem servise
  • quote:

Orijinalden alıntı: blindness

quote:

myphonexplorer ile ne var ne yok kopyala. sonra bunları mediafire.com 'a aktarıp bize linkleri veriver :D

kardeş bu dediklerini seve seve yaparım ama ne dediğini bilmiyorum.bu konularda bilgisiz olduğumu biliyorsun.açıkçası hiçbirşey anlamadımbana ayrıntılı tarif edersen yarın sabah mesai olmazsa bu gece, yok mesai olursa ilk fırsatta yaparım.şimdi işe gidiyorum gece yarısı geleceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: arsonr

şu ışık sızma sorununu halletmişler mi? benim telin tuş ışıklarının ikisi çok sönük yanıyor ve alt taraftan ve sol üst taraftan sanki ekrana ışık yansıtılıyor. havuza ışık tutarsın ya sagdan soldan sanki onun gibi sinir oluyorum. bu sorunlar giderilebiliyorsa bende gönderecem servise

kardeş kale bile almamışlarçözüm ve yapılanlar yerinde adı bile geçmiyor burayada kopyaladım o kısmıolsun..şansımı denedim, yapmamışlar. Belkide yapamicaklardı ellemediler. Bu kadarı bile benim için büyük şansken hiç düşünmüyorum şimdi ışık sızmasını

• quote:

quote:

quote:

kardeş bu dediklerini seve seve yaparım ama ne dediğini bilmiyorum.bu konularda bilgisiz olduğumu biliyorsun.açıkçası hiçbirşey anlamadımbana ayrıntılı tarif edersen yarın sabah mesai olmazsa bu gece, yok mesai olursa ilk fırsatta yaparım.şimdi işe gidiyorum gece yarısı geleceğim

Ali Aytaç en yeni telefon sende şu an, benim telefona kavuşmam için senden alınan dump'a ihtiyacım var, metodu bilmiyorum ama arkadaşlar yardımcı olacaktır, sistemden bişeyler silmeden full dump alıp buraya koyarsan çok kişi faydalanacaktır.

Çok teşekkürler..

• quote:

quote:

quote:

aslında recovery image'ından backup alsan hepimiz telefonu şuanda senin telefonun gibi sıfır yazılıma getirebiliriz hiç sıkıntı yaşamadan. ama yapmak ister misin? adımlar şöyle:

1- çalışır bir adb hazır olsun. (superoneclick içindeki adb klasörünü c'ye kopyala, c:\adb)
    2-http://dump.pargon.nl/alcatel/cwm-recovery/ buradan img dosyasını indirip adb klasörüne at.
    3. USB'den bağla telefonu bilgisayara
    4. Ayarlarda USB hata ayıklama seçili olsun.
    5. Komut satırını aç (Windows/Çalıştır kısmına cmd yaz)
    6. ADB klasörüne gir. Misal cd c:\adb
    7. Komut satırına "adb reboot-downloader" yaz.
    8. biraz bekle. ekran ışıklandığında, komut satırına "fastboot boot recovery-2012.06.05.01.img" yaz.
    9. clockwork mod recovery'ye girdin. Ses düğmesi ile menüler arasında gezebilir, güçtuşuyla menülere girebilirsin. geri tuşu ise bir üst menüye dönmene izin verir.
    10. Bu aşamada backup özelliğini seçerek hafıza kartına telefonunu yedekleyebilirsin. Bundan böyle herhangi bir problem oluşsa dahi bu komple yedeğe dönebileceksin.
    11. Tabi yedeği bizlerle paylaşırsan bizler de sıkıntı olması durumunda kendimizi kurtarabiliriz :)

Recovery esnasında eğer yanlış menülere girmezsen, sadece anlattığım gibi backup alırsan sorunsuz bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsin. yukarıdaki metodla telefona yazılım vesair atılmıyor,geçici olarak cwm recovery açılıp yedek alma işlemi yapıyorsun. yaptığın şey kalıcı olmayacak. sd karta yedek atmakla kalacaksın.

işin bittiğinde eğer telefon açılmazsa bataryayı çıkartıp takman yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 7 Haziran 2012; 14:28:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

aslında recovery image'ından backup alsan hepimiz telefonu şuanda senin telefonun gibi sıfır yazılıma getirebiliriz hiç sıkıntı yaşamadan. ama yapmak ister misin? adımlar şöyle:

1- çalışır bir adb hazır olsun. (superoneclick içindeki adb klasörünü c'ye kopyala, c:\adb)
    2-http://dump.pargon.nl/alcatel/cwm-recovery/ buradan img dosyasını indirip adb klasörüne at.
    3. USB'den bağla telefonu bilgisayara
    4. Ayarlarda USB hata ayıklama seçili olsun.
    5. Komut satırını aç (Windows/Çalıştır kısmına cmd yaz)
    6. ADB klasörüne gir. Misal cd c:\adb
    7. Komut satırına "adb reboot-downloader" yaz.
    8. biraz bekle. ekran ışıklandığında, komut satırına "fastboot boot recovery-2012.06.05.01.img" yaz.
    9. clockwork mod recovery'ye girdin. Ses düğmesi ile menüler arasında gezebilir, güçtuşuyla menülere girebilirsin. geri tuşu ise bir üst menüye dönmene izin verir.
    10. Bu aşamada backup özelliğini seçerek hafıza kartına telefonunu yedekleyebilirsin. Bundan böyle herhangi bir problem oluşsa dahi bu komple yedeğe dönebileceksin.
    11. Tabi yedeği bizlerle paylaşırsan bizler de sıkıntı olması durumunda kendimizi kurtarabiliriz :)

Recovery esnasında eğer yanlış menülere girmezsen, sadece anlattığım gibi backup alırsan sorunsuz bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsin. yukarıdaki metodla telefona yazılım vesair atılmıyor,geçici olarak cwm recovery açılıp yedek alma işlemi yapıyorsun. yaptığın şey kalıcı olmayacak. sd karta yedek atmakla kalacaksın.

işin bittiğinde eğer telefon açılmazsa bataryayı çıkartıp takman yeterlidir.

kardes istanbuldaysan bulusalim laptopla al benim telefonu ne yaparsan yap.ben yapamam bunlari.dump mump ben cok yabanciyim.bilmedigim seyler bunlar.senin icin cok basittir belki belki.iki dakkalik is ama benim icin oyle degil.bana kirilmayin.imkan varsa bulusalim al kendin yap

• İstanbul'da değilim kardeşim. O halde diğer arkadaşlar yardımcı olabilir.Misal bamkan.:D

• quote:

İstanbul'da değilim kardeşim. O halde diğer arkadaşlar yardımcı olabilir.Misal bamkan.:D

Ben de Ankara'dayım ya walla,

Birşey sorcağım, diğer forumdan elemanın yüklediği backup ı yüklemeye çalışıyorum;

1. download the android sdk from developer.android.com
    2. download iuss cwm image (I just put it in the platform-tools directory for convenience, in my case this is C:\Program Files(x86)\Android\android-sdk\platform-tools)
    3. Plug in phone via USB to the PC
    4. On phone settings, make sure you have checked Applications->Development->USB Debugging
    5. On PC open a command window (Flag Key + R, cmd, click OK)
    6. navigate to the path of android platform-tools. e.g. cd \Program Files(x86)\Android\android-sdk\platform-tools
    7. type in: adb reboot-bootloader
    8. after bootloader screen shows (looks the same as booting screen to me), type in: fastboot boot recovery-2012.06.05.01.img
    9. It should boot into clockwork mod recovery. Volume up/down as cursor, power button selects, back key escapes

burada 8. aşamada takıldım, çünkü recovery-2012.06.05.01.img, \Program Files(x86)\Android\android-sdk\platform-tools altında değildi, bi arkadaş oradan komple dump yollamıştı onu sd karta kopyalamıştım, \Program Files(x86)\Android\android-sdk\platform-tools altına da komple koyaladım fastboot boot recovery.img dedim çünkü onun img adı recovery.img idi

C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools>fastboot boot recovery.img
    downloading 'boot.img'...
    OKAY [ 1.283s]
    booting...
    OKAY [ 0.183s]
    finished. total time: 1.467s

yazdı ünlem işareti çıktı telefonda ve takıldı..

bir de boot.img vardı onu mu açmayı deneyeyim ya da oraya kopyalamam yanlışmıydı anlamadım...

• GÜNCELLEMEYİ YAPAMAYANLAR VE ROOTLAYIP SİSTEM DOSYALARINI SİLENLER.

öncelikle güncellemeyi kontrol et diyerek indirmesini sağlayınız, yükleye bastıgınızda güncelleme yüklerken yarıda kalıyorsa pili cıkartıp telefonu acın file explorer acın ve ayarlardan root izni varı seciniz. simdi file explorer adınız fex olarak kısaltacagım.

fex ile sdcarda girerek .downloaded klasörüne giriş yapın ve update.zip üzerine uzunca basarak tüm dosyaları cıkarmasını sağlayın. tüm dosyalar cıktıktan sonra o dosyaları ilgili yere yine fex i kullanarak tasıyın ve üzerine yaz ı secerek islemi tamamlayın. fex e root izni var sectikten sonra yukarı tusuna basarak en kök dizine gidebilirsiniz. evet güncelleme ile gelen dosyaları ilgili yerlere tasıdık. bir nevi el ile güncelleme yaptık.

simdi system appdan sildiklerinizi xda üzerinde arkadasın paylastıgı 995 komple sistem yedeginden alacagız.
    dosyayıhttp://www.mediafire.com/?z9l247tb12rpm8n adresinden bulup indirin,

custpack ve system klasörlerindeki app klasörlerini yine fex kullanarak tasıyın. build.prop dosyasını da tasıyın. hatta benim gibi korkusuzlar komple custpack ve system klasörlerini tasıyıp direk üzerine yaz yapabilirler.

bunları yaparken bir kac kez telefonun ekranı gitti pili cıkartıp yeniden taktım. tamamiyle sizin sorununuz ben güncellemeyi yapamadıgımdan dolayı bu yolu izlemek zorunda kaldım. güncelleme dosyalarını elle tasıyarak güncel yazılıma sahip oldum. radyo geldi ve calısıyor :) daha sağlam olsun istiyorsanız fabrika ayarlarına sıfırlayı secerek tüm uygulamaların yeniden yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

• Son Durum:

TElefon tüm özellikleriyle geri geldi.. Herkese çok teşekkürler, sorusu olana yardımcı olmaya çalışırım;

diğer forumdaki arkadaş kendi dumpını yolladı komple onu çaktım benim telefona telefon hollandaca açıldı elemanın bilgilerini silmek adına factory reset yaptım; bazı değişiklikler oldu haliyle mesela en basiti telefon açılırken Alcatel falan yazmıyor; ANDROID yazıyor sadece ve elemanın kurduğu programlar var benimkiler yok hailye ama radyo falan var yani; telefon arama özelliği de çalışıyor, gayet memnunum şu an..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaMKaN

Son Durum:

TElefon tüm özellikleriyle geri geldi.. Herkese çok teşekkürler, sorusu olana yardımcı olmaya çalışırım;

diğer forumdaki arkadaş kendi dumpını yolladı komple onu çaktım benim telefona telefon hollandaca açıldı elemanın bilgilerini silmek adına factory reset yaptım; bazı değişiklikler oldu haliyle mesela en basiti telefon açılırken Alcatel falan yazmıyor; ANDROID yazıyor sadece ve elemanın kurduğu programlar var benimkiler yok hailye ama radyo falan var yani; telefon arama özelliği de çalışıyor, gayet memnunum şu an..

oh cok sukur

• eyvallah hocam..
  • Azimle .... tasi delermis misali :D gecmis olsun cok.

• quote:

Son Durum:

Önceki mesajınla bu mesaj arasındaki eylemleri aktarabilir misin? Takılmıştın en son, naptın?

Bir de eleman yanlış anlamadıysam gmail şifresini falan açık etti değil mi? Haber verelim de kaldırsın.

• eyvallah, çok azmettim gerçekten, android'le ilk tanışmamda system dosyalarını silerek bayağı stresli anlar yaşadım..
  • quote:

eyvallah, çok azmettim gerçekten, android'le ilk tanışmamda system dosyalarını silerek bayağı stresli anlar yaşadım..

BamKan, elemanın dump dosyasında kişisel verileri var mıydı? Google hesabı misal tanımlı mıydı? Öyleyse o dump'ı kaldırsın, sen factory resetli taze bir romda dump al ve onu koy. Yazık günah adama.

• quote:

quote:

Son Durum:

Önceki mesajınla bu mesaj arasındaki eylemleri aktarabilir misin? Takılmıştın en son, naptın?

Bir de eleman yanlış anlamadıysam gmail şifresini falan açık etti değil mi? Haber verelim de kaldırsın.

Garibim ya bana yardımcı olmak adına, 3 tane mail hesabı aktif şekilde yollamış bana dump'ını; factory reset ile o hesapları sildim hemen, haber vermekte fayda var; ben uyarıda bulunayım arkadaşa..

Yaptıklarıma gelince;

http://dump.pargon.nl/alcatel/cwm-recovery/ linkinden CWM recovery dosyasını çektim.

sonra bu basamakları uyguladım;

1. download the android sdk from developer.android.com
    2. download iuss cwm image (I just put it in the platform-tools directory for convenience, in my case this is C:\Program Files(x86)\Android\android-sdk\platform-tools) link bu: (http://dump.pargon.nl/alcatel/cwm-recovery/ linkinden CWM recovery dosyasını çektim.)
    3. Plug in phone via USB to the PC
    4. On phone settings, make sure you have checked Applications->Development->USB Debugging
    5. On PC open a command window (Flag Key + R, cmd, click OK)
    6. navigate to the path of android platform-tools. e.g. cd \Program Files(x86)\Android\android-sdk\platform-tools
    7. type in: adb reboot-bootloader
    8. after bootloader screen shows (looks the same as booting screen to me), type in: fastboot boot recovery-2012.06.05.01.img
    9. It should boot into clockwork mod recovery. Volume up/down as cursor, power button selects, back key escapes

bu arada backup dosyasını bu linkten çektim ve memory cartın root klasörüne koydum; dl.dropbox.com/u/2889810/cwmbackup-ot995.zip

recovery ekranı açıldı telefonda ses + - tuşlarıyla menüde recover'a geldim ve memory card'daki dump'ı telefona yükledim; sorunların geçti gitti..

Detaylı açıklamalar için ingilizceniz varsa; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1620387&page=24

İyi akşamlar...

• quote:

Garibim ya bana yardımcı olmak adına, 3 tane mail hesabı aktif şekilde yollamış bana dump'ını; factory reset ile o hesapları sildim hemen, haber vermekte fayda var; ben uyarıda bulunayım arkadaşa..

Okey, sen de mesaj at elemana, ben durumdan haberdar ettim.

Yalnız arkadaşın dosyası yerine sen temiz bir dump koyarsan tüm OT-995 kullanıcılarına büyük fayda sağlamış olursun.

Dilersen bunu bir düşün. Telefonundaki tüm ayarların dahil olduğu bir dump al; ardından telefona factory reset çekip internete koymak üzere tekrar bir dump al.

Arkasından ilk aldığın kendi dump'ına dönersin; OT-995 camiasına da çalışır ve temiz bir dump bırakmış olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 8 Haziran 2012; 0:16:11 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.