Şimdi Ara

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.028
Cevap
405
Favori
400.985
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    650W mavi renk olanını amatör olarak senelerdir kullanıyorum.korniş için tavana baya delik atmışımdır.ne zaman aldığımı unuttum üzmedi beni

birde duvar deliminde kaliteli elmas uç kullanırsanız banamısın demez. oh miss

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 8 Temmuz 2020; 15:48:25 >
  • Arkadaşlar selamlar.

Ev işlerinde kullanmak amaçlı birkaç ürüne ihtiyacım var. İşin ehlileri burada. Tavsiyelerinize göre ürün alacağım.

1- Lazer hizalama

Giriş orta seviye bir ürün istiyorum. Zemine koyayım hizalasın deleyim. Aksi halde oradan cm al buradan ölçüm al derken kayıyor yamuk oluyor :(
    Bunlarda sanırım zemin yamuksa düzeltme vs de yapıyormuş, ihtiyaç var mıdır bilemiyorum.

2- Lazer metre

Artık mezura vs yoruyor insanı. Yeri geliyor ölçemiyorsunuz bile. Nokta atışı doğru ölçsün kafi bunda çok teferruata gerek yok

3- Akülü vidalama - matkap

Elimde 10 yıllık bosch var.Pili pek dayanmıyor ama asıl şikayetim güçsüzlüğü. Çok sağlam cihaz ancak en ufak zorlukta tık duruyor. Uğraş dur.

Matkapım da kablosu bozulmuş çalışmıyor temassızlık var.

Bu vidalama ve matkap akülü tek ürün olarak tavsiye eder misiniz ? İkisinin görevleri ayrıdır öyle alın vs derseniz ona göre bakarız. Ancak ikisinde de isteğim kablosuz olması. Fiyat skalam ürünlerin fiyatlarını pek bilmediğim için yok. Çok pahalı olmamakla beraber kaliteli ürüne para verilir mantığındayım.

Ek olarak vida ve matkap uçlarına da ihtiyacım var.
    Eldekilerin perti çıkmış artık, arasan bulamıyorsun, bulsan uçları yemiş. Güzel kutulu bir şey istiyorum.

Yardımcı olacaklara çok teşekkür ederim. sayfa uzun zamandır favorilerimde, takip ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Profesyonel olarak, mesleğiniz icabı mı kullanacaksınız bu ürünleri?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AlperÇorapçıgil kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ev işlerinde lazım oldukça. :)

• Az yukarıda bir önerim vardı dbk marka.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlperÇorapçıgil

Duvar delme için işinizi görür ama vidalama için inanın hiç uygun cihazlar değil bunlar. Haa yapmaz mı, yapar tabii. Ancak duvardaki vidayı söküp çıkarmak için odadan bunu al, priz uzaksa uzatma ekle, tetik hız ayarı yoksa vidaya zarar vermesin diye dikkat et gibi şeyler sebebiyle elime tornavida alır sökerim daha iyi dersiniz. Hele ufak tefek yerlere hiç girip de iş yapamazsınız. Evde ayda yılda bir yer delip ara sıra vidalama yapacağım diyorsanız, bütçeniz doğrultusunda darbe özelliği olan, li-ion çift akülü bir matkap almanız çok daha iyi olacaktır bence. Üst sayfalarda bolca öneri var bu konuda.
    Örneğin şöyle bir ürün, https://m.epttavm.com/item/86135022_dbk-cdi-12-li-cift-akulu-darbeli-matkap-13-parca-set?gclid=Cj0KCQjw3ZX4BRDmARIsAFYh7ZJSiVsj89y2UUwADC6ybPI5OQqXTcUF8yioOJClTgecAA5vwP54Wl8aAuodEALw_wcB

Edit: Örnek ürün linki ekleme
    Hocam ben de aslında sanırım çoğumuz gibi ev içerisinde vidalama işleri ve nadiren bir tablo, saat asmak için bir iki duvar delme işleri için bir cihaz arayışındayım. Nadiren kullanacağım ama kullandığım zaman da işimi görsün istiyorum. Aslında epeydir iki model arasında kararsızdım, indirim kolluyordum ama sizin DBK önerinizi nasıl olduysa fark etmemişim. Dolayısıyla seçenekler üçe çıktı...

https://www.genisreyon.com/urun/einhell-th-cd-12-2-li-akulu-cift-vitesli-matkap-vidalama
    https://www.nalburcuk.com/urun/max-extra-mx1215-li-ion-2-akulu-matkap-vidalama-12v-1-5-ah-sarjli
    https://www.epttavm.com/item/86135022_dbk-cdi-12-li-cift-akulu-darbeli-matkap-13-parca-set

Bunların arasında hangisini tercih etmeliyim? Hepsi de benim işimi görürmüş gibi geliyor. Uzman değilim tabii ki ama Einhell sanki malzeme kalitesi olarak bir parça daha iyi olabilirmiş gibi geliyor ama fiyatı biraz yüksek benim için. Buna karşılık DBK darbeli ve fiyatı uygun, MaxExtra'da ise yüksek torku ilgimi çekiyor ama marka sanki Einhell ve DBK'ya göre bir adım geride gibi geliyor, verilen teknik bilgilerinin doğru olmayabileceği endişesi taşıyorum. Sizce ne yapmalı?

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saig10 -- 8 Temmuz 2020; 22:0:19 >

• saig10 kullanıcısına yanıt
    Einhel ile max arasında kalsam Einhel alırdım. Darbe olmadan da duvar delinebiliyor. Bende 3 yıl önce koçtaş tan aldığım mac allister marka vidalama var. Darbe yok ama çokça duvar deldim. Neticede ya tuğla ya da ytong oluyor. İyi bir uçla bu kapsamda her ihtiyacınızı karşılar. Ancak kolon ve tavan delmek darbe lazım. Olmazsa çok çok zorlanırsınız. Darbeli de olsa yine de bir matkap gibi iş görmez. Einhel ile dbk arasında kalsam darbeden dolayı dbk alırdım. Torka çok takılmayın. Mümkün değil elinizle durduramazsınız. Ev ortamında yüzde 99,9 her işinizi görür rahatlıkla. Benzer torka sahip biri ürünü bir yapı markete gidip kontrol edebilirsiniz. Devir sayısına baktım ikisi de aynı. Malzeme kalitesi nedir bilmiyorum ama çakma bir ürün gibi de kötü değildir ikiside. Pişman etmez ev kullanıcısını.

Mac alırken acaba bosch mu alsam diye çok ikilemde kaldım ama şu ana kadar hiç keşke onu ya da başka bir markayı alsaydım demedim. Evde tezgah testere bile var. Çokça proje bitirdim kendim için. Çift akü olunca hiçbirinde yarı yolda kalmadım. Tork yetmemesi, delememe gibi durumlar yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperÇorapçıgil -- 8 Temmuz 2020; 22:30:20 >

• Arkadaşlar bi darbeli matkap bide şarjlı vidalama makinesi almak istiyorum, evde ufak tefek işler için.Bu ürünler nasıl?

https://www.hepsiburada.com/bosch-easyimpact-570-darbeli-matkap-bosch-sirt-cantali-p-HBV00000EK1BG
    https://www.hepsiburada.com/bosch-ixo-v-kose-adaptoru-p-HRALNAL06039A8001

• quote:

Orijinalden alıntı: sefalonely

Arkadaşlar bi darbeli matkap bide şarjlı vidalama makinesi almak istiyorum, evde ufak tefek işler için.Bu ürünler nasıl?

https://www.hepsiburada.com/bosch-easyimpact-570-darbeli-matkap-bosch-sirt-cantali-p-HBV00000EK1BG
    https://www.hepsiburada.com/bosch-ixo-v-kose-adaptoru-p-HRALNAL06039A8001
    easyimpact almayı dusunuyorum bende 299 tl olmus trendyolda cok kararsızım :)

• İndirimde bu arkadaşı aldım günlük basit ev kullanımı için. Acaba duvara tablo asma vb gerekirse de işimi görür mü merak ettim
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0862LYRYV/ref=pe_4036541_248800641_TE_item?ie=UTF8&psc=1&th=1&tag=spydrop-20
    Çok teşekkür ederim hocam. DBK alıyorum
  • Arkadaşlar günaydın, duvar delmek için hangi elmas uçları kullanıyorsunuz? Ne aldıysam çöp oluyor ... Kaliteli bir şey almak istiyorum.

• Jiraiya kullanıcısına yanıt
    Duvar delmez ama klima montajı gibi büyük işler hariç her dubele ve ahşaba vida atar.

• sefalonely kullanıcısına yanıt
    Böyle 3.6 volt vidalama düşünüyorsanız bir de buna bakın. Marka iyi bir markadır. Ürünün dişlileri metal, plastik değil.

Edit: Linki unutmuşum :D
    https://www.hepsiburada.com/ferm-power-cdm1132-akulu-li-ion-vidalama-3-6v-1-3ah-27-cesit-aksesuarlar-p-HBV00000BUX1G?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6822.shop.nelk.yapi-market-elektrikli-el-aletleri-ssc&gclid=Cj0KCQjwgJv4BRCrARIsAB17JI5xkvxV_6uFPXOU7jyQ30pqdXyy4AinPDoqUEZBd5TQ_z4vjM_bjPYaAohbEALw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperÇorapçıgil -- 9 Temmuz 2020; 11:14:21 >

3,6 v ile yapamayıpta 7,2 V ile işlem yapabileceğimiz ne var mesela? çok farkeder mi?
    Mesele tork meselesi. 3.6 volt olanlar genelde 3-4 Nm torka sahiptir ve bunlarla daha önceden takılmış vidaları söküp takabilirsiniz yeniden. Ağacın cinsine ve vidanın boyuna göre hiç delinmemiş olsa dahi vida atabilirsiniz. Mesela dolap montajı olur ama yatak montajı büyük vidalardan dolayı olmayabilir. Pek zorlayamaz bu vidalamalar. Ancak 7.2 volt genelde daha fazla torka ve dönüş hızına sahiptir. Yaklaşık 8-9 Nm tork evde neredeyse her işinizi çözer. Dönüş hızı daha fazla olacağı için ahşaba daha rahat delik açarsınız. Tork daha fazla olduğu için daha büyük çapta delik açabilirsiniz. 3.6 volt 3-4 Nm nin dönüş hızı delik açmaya yetmez yetse de 2-3 mm çaptan büyük açılmaz zannımca.

Aynı voltta tork ile dönüş hızı ters orantılı oluyor. Ya yüksek hızda döner ama 1 Nm bile tork yoktur ya da yavaş döner ama 3 - 4 Nm tork vardır. Volt 7.2 ya da daha fazla olunca doğal olarak hız ve tork artıyor. Ancak 7. 2 volt ile ahşap delebilseniz de duvar delmeniz mümkün değildir bence.

Küçük bir tecrübe, mesela ahşabın kenarından vida atmak lazım. Kenarda olduğu için delmeden vida atınca ahşabı çatlatır genelde. O nedenle önce delmek işi kolaylaştırır. 3.6 volt ile bu deliği ya açamazsınız ya da dönüş hızı sebebiyle biraz yavaş olur bence.

• Merhabalar ev işleri için ve hobi amaçlı birşeyler yapmak için kullanacağım dekupaj testere ihtiyaçım var hangi ürünü almalıyım sizce ?

Rtrmax Hobby RTH153 Dekupaj Testere 650W
    Black&Decker KS501-QS 400W Dekupaj Testere
    Bosch PST 650 Compact 500 Watt Dekupaj Testere

süper açıklama teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperÇorapçıgil

Mesele tork meselesi. 3.6 volt olanlar genelde 3-4 Nm torka sahiptir ve bunlarla daha önceden takılmış vidaları söküp takabilirsiniz yeniden. Ağacın cinsine ve vidanın boyuna göre hiç delinmemiş olsa dahi vida atabilirsiniz. Mesela dolap montajı olur ama yatak montajı büyük vidalardan dolayı olmayabilir. Pek zorlayamaz bu vidalamalar. Ancak 7.2 volt genelde daha fazla torka ve dönüş hızına sahiptir. Yaklaşık 8-9 Nm tork evde neredeyse her işinizi çözer. Dönüş hızı daha fazla olacağı için ahşaba daha rahat delik açarsınız. Tork daha fazla olduğu için daha büyük çapta delik açabilirsiniz. 3.6 volt 3-4 Nm nin dönüş hızı delik açmaya yetmez yetse de 2-3 mm çaptan büyük açılmaz zannımca.

Aynı voltta tork ile dönüş hızı ters orantılı oluyor. Ya yüksek hızda döner ama 1 Nm bile tork yoktur ya da yavaş döner ama 3 - 4 Nm tork vardır. Volt 7.2 ya da daha fazla olunca doğal olarak hız ve tork artıyor. Ancak 7. 2 volt ile ahşap delebilseniz de duvar delmeniz mümkün değildir bence.

Küçük bir tecrübe, mesela ahşabın kenarından vida atmak lazım. Kenarda olduğu için delmeden vida atınca ahşabı çatlatır genelde. O nedenle önce delmek işi kolaylaştırır. 3.6 volt ile bu deliği ya açamazsınız ya da dönüş hızı sebebiyle biraz yavaş olur bence.
    birde boschun mavi GSB serileri ile yeşil EasyImpactler arasındaki farklar ne acaba?

Benim bildiğim kadarıyla mavi seriler profesyonel kategoride ancak yeşiller değil. Bu yeşillerin iş görmeyeceği anlamına asla gelmiyor. Mesleği icabı kullanan kişide çatır çatır kullanır ama biraz kısıtlamaları olur.

Şöyle bir baktım da gördüğüm modeller arasında gözüme çarpan ilk fark darbe sayıları oldu. Özellikle beton derlerken işini kolaylaştırır bu darbe farkı. İkinci fark ise yeşiller en fazla 10 mm uç desteklerken maviler 13 mm uç destekliyordu. Bu fark da yine meslek icabı kullanan kişinin işini çokça kolaylaştırır. Bir diğer fark da torkları. Doğal olarak yine mavi seri daha fazla torka sahipti. Son olarak kullanılan malzeme kalitesi, titreşim, dönerken yaptığı yalpa vb durumlarda tahminim mavi seriler çok daha iyidir. Düşünsenize, klima montajı yapacaksınız betonu 1 dk boyunca delmeniz gerekiyor ve cihaz titreşimi elinizi uyuşturdu. İşiniz çok daha zorlaşırdı.

Gelelim neticeye, bana göre bu farklar bir ev kullanıcısı hatta işi icabı da olsa basit delmeler yapan biri için hiç gerekli olmayan farklar. İkisi de bu kişiler için çok uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. Ev için alıyorsanız ucuz olanı alın paranız cebinizde kalsın. Bir de mavi serinin kırıcı delicileri var, onlara hiç ihtiyacımız yok, en azından benim olmadı. Bende A101 den zamanında aldığım Attlas marka matkap var ve iyi ki param cebimde kalmış diyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperÇorapçıgil -- 14 Temmuz 2020; 10:15:37 >

• 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.