Şimdi Ara

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.028
Cevap
405
Favori
400.938
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben ilk şarjı 45dk yapmıştım bir dahaki şarjı uzunmu tutsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkangsk kullanıcısına yanıt
    Sizin uç mandrene uygun değil olabilir mi? Mesela bende ki klasik mandren ama hilti ucu kullanıyorum. Mandrene giren yeri ona göre ta ii ve birkaç kere tak çıkar yapmam gerekiyor ayarlayana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperÇorapçıgil -- 23 Haziran 2020; 1:16:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperÇorapçıgil

Sizin uç mandrene uygun değil olabilir mi? Mesela bende ki klasik mandren ama hilti ucu kullanıyorum. Mandrene giren yeri ona göre ta ii ve birkaç kere tak çıkar yapmam gerekiyor ayarlayana kadar.
    Belkide olabilir. Ben bunları standart sanıyordum. Nasıl anlarız uygun olup olmadığını?

• serkangsk kullanıcısına yanıt
    AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR

İşareli yer klasik olan uç. Bende bu tarz var, muhtemelen sizin uç da böyledir.

Taktığım uçun başı ise bu şekilde (sds uç). Bunlar o mandrene baş yapısından dolayı uyumlu değil. Bendeki mandrene ya altıgen (hex uç) ya da silindirik başlı (hss uç) uçlar direkt uyumlu. Onların da birer örneğini koyuyorum.
    AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR

• A101'e şarjlı vidalama gelecekmiş. Piranha marka, 3.6V - 800mah li-on batarya. 50TL fiyatı var alınır mı ?
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. Fotosunu yüklediğim şarjlı matkabı elektrikliye çevirsek bahsettiğiniz Led adaptörü yeterli olur mu? Matkap 10.8 v yazıyor

• Şarjlı vidalama için önerebileceğiniz bir ürün var mı arkadaşlar?
  • Ne zaman şarjlı bir matkap için konuya girsem aklım iyice karışıp konudan kararsız şekilde ayrılıyorum. Kafamdaki sorulara cevap bulabilsem belki ben de bir şarjlı matkap sahibi olabilirim.

Soru 1: Şarjlı bir matkap ile tuğla duvar, fayans gibi yüzeylerde delme işlemi yapılabilir mi?
    Soru 2: Şarjlı bir matkap ile betonda delme işlemi yapılabilir mi?

Bu 2 soruya verilen cevaplara göre şarjlı bir matkap istiyorum, hem delme hem vidalama işlemleri için, çok sık şekilde kullanacağımı sanmıyorum ama kullanılması gerektiğinde de yarı yolda bırakmasını istemiyorum. Kaliteli matkap ucu alacağım, bu kaçınılmaz zaten ama max 750 liraya kadar beni yarı yolda bırakmayacak bir şarjlı matkapa ihtiyacım var ve yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Hocam teşekkür ederim. Fotosunu yüklediğim şarjlı matkabı elektrikliye çevirsek bahsettiğiniz Led adaptörü yeterli olur mu? Matkap 10.8 v yazıyor

evet olur
    12v 20 amper led adaptör al bağla çalışır.
    bağlamasını dikkatli yap artuı ve eksi uçları ve led adaptöre takacağın 220v aman dikkat et.
    amatörsen elektrik işinden almıyorsan bir bilene sor.
    https://www.guvenlikokulu.com/wp-content/uploads/2018/04/Kamera-Sisteminde-Adapt%C3%B6r-Se%C3%A7imi-2.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 25 Haziran 2020; 9:11:13 >

• maxian kullanıcısına yanıt
    Ferm cdm1130 da bir alternatif olabilir Vonroca, hem de çift akülü olarak satılıyor diye biliyorum. Ben iyi bir kupon bulursam almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tork olarak aralarında bayağı bir fark var(26 ya 40), alternatif olarak bence hyundainin hpa201 modeli olabilir(çift batarya-aradaki fark batarya parası zaten). Ama çift bataryaya ihtiyacım yok, vonrocu bekleyeceğim, video performansı çok hoşuma gitti. Ev kullanıcısı için fazla fazla bir alet.
  • maxian kullanıcısına yanıt
    Cdm1120 yazacaktım, yanlış yazmışım. Ama o da tork olarak geride kalıyor tabii (32-40)

• kralkarga kullanıcısına yanıt
    hocam bahsettiginiz işlemleri yapmak icin hem vidalama hemde darbe yapabilme özelliği gerekir
    hem şarjlı olupta hem darbeli matkap cok pahalidir
    bu tamirat islerinden para kazanan ve yıllardir matkap kullanan biri olarak
    ucuzundan bir şarjlı vidalama ve ucuzundan bir darbeli matkap alip gittiği yere kadar ( en az 2 yil garanti )kullanip sonrada tamir mamirle ugrasmadan atip yine aynı sekilde yapmanizi tavsiye ederim

• Merhaba arkadaşlar,

Taşlama bakıyordum ve birşey farkettim. Black&Decker'ın BEG110 ve KG115 diye 2 farklı taşlama makinesi var. Performans açısından bir farkı var mıdır?

Black&Decker KG115 750W 230V 115 mm Taşlama

Yüksüz hızı 11000 dev/dk.
    Maksimum Disk çapı 115mm
    Mil bağlantı dişi M14
    Güçlü motor ile çok çeşitli kesme ve taşlama uygulamaları
    Kompakt gövde tasarımı sayesinde rahat kavranır ve ergonomi sağlar
    Tek elle çalışma ve kullanıcı güvenliği için sürgülü açma / kapama düğmesi • Kilitli tetik kesintisiz kullanım sağlar
    Mil kilidi ile kolay ve hızlı aksesuar değiştirme
    Metal dişli kutusu uzun kullanım ömrü ve dayanıklılık sağlar
    2 konumlu yan tutma kolu kullanım kolaylığı sağlar
    En iyi soğutma için mükemmelleştirilmiş hava kanalları
    Çatlamaya dayanıklı muhafaza maksimum kullanıcı güvenliği sağlar
    Dişli kutusu 90° derece açılar ile döndürülebilir, malzemeye göre en uygun çalışma açısı sağlanır
    Metal ve taş, tuğla, betonda kesme
    Metalde taşlama, çapak alma
    Tel fırçalar ile metalde kazıma
    Zımpara diskleri ile kaba zımparalama
    Ağırlık 2,1 Kg

Black&Decker BEG110 750Watt 115mm Taşlama

Yüksüz hızı : 12000 dev/dk.
    Maksimum Disk çapı : 115mm
    Mil bağlantı dişi : M14
    Güçlü motor ile çok çeşitli kesme ve taşlama uygulamaları
    Kompakt gövde tasarımı sayesinde rahat kavranır ve ergonomi sağlar
    Tek elle çalışma ve kullanıcı güvenliği için sürgülü açma / kapama düğmesi
    Kilitli tetik kesintisiz kullanım sağlar
    Mil kilidi ile kolay ve hızlı aksesuar değiştirme
    Metal dişli kutusu uzun kullanım ömrü ve dayanıklılık sağlar
    3 Konumlu yan tutma kolu kullanım kolaylığı sağlar
    En iyi soğutma için mükemmelleştirilmiş hava kanalları
    Çatlamaya dayanıklı muhafaza maksimum kullanıcı güvenliği sağlar
    Dişli kutusu 180° derece açılar ile döndürülebilir, malzemeye göre en uygun çalışma açısı sağlanır
    Anahtarsız muhafaza ayarı
    Metal ve taş, tuğla, betonda kesme
    Metalde taşlama, çapak alma
    Tel fırçalar ile metalde kazıma
    Zımpara diskleri ile kaba zımparalama
    Ağırlık 1,7 Kg

• NusretSamanci kullanıcısına yanıt
    Ferm şarjlı vidalama aldım hocam, bi de yanına darbeli kablolu bi matkap alıcam şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

https://www.hepsiburada.com/skil-energy-6224-kablolu-vidalama-10-metre-kablo-pm-hrbscf0156224aa

Bende bundan var. Elimdeki akülülerden dolayı pek kullanamadım. Eski akülü cihazım bikaç kez işimi yarım bıraktığı için almıştım. Kablolu olması dezavantaj olsa da akü masrafı olmaması ve akü birme derdi olmaması iyi bişey. Bİr de akülülere göre devir avantajı var tabi.

Alıntıları Göster
    Vidalama için Başlığı uzun zamandır takip eden biri olarak size katılıyorum.

Bu işlerden anlayan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ( yılda 4-5 kez ihtiyacım oluyor) elektrikli vidalama aldım ki tecrübeli arkadaşlar bilir, akülülere göre daha güçlü oluyorlarmış.

kablolu vidalama + 5 metre uzatma kablosu + milwaukee shockwave uç seti Toplam 180 TL civarına denk getirdim.
    https://www.tekzen.com.tr/maestro-mt-gx-ed014-elektrikli-vidalama-300-watt-2564155

• celtic_frost kullanıcısına yanıt
    Ne zaman almıştın hocam? Şu an sitede stokta yok diyor. Acaba mağazasında var mıdır ki? Şarjlı alıp Led adaptörü ile elektrikliye çevireyim dedim onu da vazgeçtim. Ben de elektrikli vidalama alayım diyorum. Yukarıda bir arkadaş saolsun skill aldığını belirtmiş ama nette bulamadım sanırım üretimi kalkmış. Ben de şunu mu alsam diyorum. Yada tekzen mağazasına Bi bakacağım maestro için.

https://www.hepsiburada.com/catpower-5320-torklu-darbesiz-matkap-10-mm-sag-sol-320w-p-HRCATPOWER5320?magaza=4eticaret

• Evde kullanmak için letgo dan en fazla 100 TL ye alacağınız temiz bir 14.4 volt atlas marka vidalama yüzde 98 ev kullanıcısını memnun edecektir. Duvar delmez, yüksek hızda dönmez ama keşke almasaydım diyecek kadar da kötü değil. Aynısından var pilot deliği açmadan çama çok rahat 5 cm lik vida atıyor.

• Merhabalar, yeni ev tadilatı yaptırdım ve eşyalar geliyor vs. Duvar delebilecek hafif olacak şarjlı ev kullanımına yönelik uzun vadede üzmeyecek ürün önerebilir misiniz? Ya da hafif bir şarjlı ve kablolu matkap mi almamı önerirsiniz? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

profesyonel kullanacaksan AEG & Dewalt al

yada kampanyada olanhttps://www.hepsiburada.com/ryobi-rcd1802lll99t-uc-akulu-2-vitesli-vidalama-17-parca-vidalama-seti-lithium-ion-18-v-p-HBV000007N9XH?magaza=Hepsiburada

Bir adet 4.0Ah ve iki adet 1.5Ah akü veriyorlar.

1 akü fiyatı bak öyle karar ver.https://www.hepsiburada.com/ryobi-rb18l25-yedek-aku-lithium-ion-18-v-2-5-ah-p-HBV000007N9XV
    Hocam indirimde akülerle 1000 tl'ye bu ürün gerçekten çok cazip duruyor:https://www.hepsiburada.com/ryobi-rcd1802lll99t-uc-akulu-2-vitesli-vidalama-17-parca-vidalama-seti-lithium-ion-18-v-p-HBV000007N9XH?magaza=Hepsiburada

Lakin işte ne kadar değer karar veremiyorum. Kömürsüz motorların avantajı gerçekten çok fazla bu kadar para vermişken kömürsüz motorlu bir şey mi alınmalı diyorum. Mesela şu ürün var gerçekten çok iyi duruyor incelemelerine falan da baktım ama fiyat direk iki katı:https://www.hepsiburada.com/ryobi-r18pdbl-komursuz-sarjli-darbeli-matkap-lithium-ion-18-v-p-HBV0000081O47?magaza=Hirmanya

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.