Şimdi Ara

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.028
Cevap
407
Favori
401.119
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    akülü vidalama varsa o dairesel cırt zımpara başlığını zımpara için kullanabilirsiniz.
    Ama sık zımpara yapacaksanız bi tane titreşimli alınabilir. Tekzende 70-80 tlye maestro marka olacaktı, ben bikaç kez kullandım gayet yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim arkadaşlar.
  • Metro marketten 20 liraya aldığım 3.6 volt lityum pilli şarjlı tornavidayı açtım. Pil çıkışını ölçtüm 4.2 volt yani pil tam şarj olmuş. Şarj adaptörünün üzerinde çıkış 5 volt 300 mah yazmasına rağmen çıkışı ölçtüğümde 10 volt çıkıyor. Adaptörü tornavidaya takıp şarj soketinin çıkışını ölçtüğümde ise çıkışı 5 voltu gösteriyor. Bu minik soketin içinde voltajı düşüren bir elektronik parça olabilir mi? Soketi çıkarıp atsam ve onun yerine mikro usb soketini takıp telefon şarj aleti ile şarj edersem problem olur mu? Tornavidanın içinde pili şarj eden bir elektronik devre mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: avantis

Metro marketten 20 liraya aldığım 3.6 volt lityum pilli şarjlı tornavidayı açtım. Pil çıkışını ölçtüm 4.2 volt yani pil tam şarj olmuş. Şarj adaptörünün üzerinde çıkış 5 volt 300 mah yazmasına rağmen çıkışı ölçtüğümde 10 volt çıkıyor. Adaptörü tornavidaya takıp şarj soketinin çıkışını ölçtüğümde ise çıkışı 5 voltu gösteriyor. Bu minik soketin içinde voltajı düşüren bir elektronik parça olabilir mi? Soketi çıkarıp atsam ve onun yerine mikro usb soketini takıp telefon şarj aleti ile şarj edersem problem olur mu? Tornavidanın içinde pili şarj eden bir elektronik devre mevcut.
    Problem olmaz çünkü sokette herhangi bir parça bulunmaz. Telefon şarj aletini takarsan olsa olsa cihaza değil şarj aletine zarar gelebilir. Yani eğer bataryanın çektiği akım yüksek olursa telefon şarj cihazı bir ihtimal yanabilir. Şahsi görüşüm %90 olur.

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Peki voltaj sokete 10 volt olarak giriyor 5 volt olarak çıkıyor. Bu konuda bir fikriniz var mı? Adaptörün verdiği akım 300 mah telefon şarj cihazım da 2 ampere kadar akım verebiliyor.

• quote:

Peki voltaj sokete 10 volt olarak giriyor 5 volt olarak çıkıyor. Bu konuda bir fikriniz var mı? Adaptörün verdiği akım 300 mah telefon şarj cihazım da 2 ampere kadar akım verebiliyor.
    O zaman pek emin olamadım. Soketi açmak kolay mı? Eğer isterseniz sizde direnç ile voltajı bölebilirsiniz ama tabii uğraşmış olursunuz.
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Soketi açarsam kırılır. Tahminim , firmanın elinde fazla sayıda adaptör vardı ve bunları değerlendirmek istedi. çıkış voltajını düşürmek için adaptöre müdahale etmeyip şarj soketinin içine direnç ( ya da başka voltaj düşüren parça) taktı ve adaptörleri değerlendirmiş oldu. Müsait bir zamanda soketi çıkarıp atacağım ve onun yerine mikro usb soket takacağım.

• Hobi malzemeleriyle ilgilenen varsa benim gibi bakabilirsiniz.https://www.hirdavat24.com/marka/dremel#labels=14-3
  • quote:

Orijinalden alıntı: retropolbotes

Hobi malzemeleriyle ilgilenen varsa benim gibi bakabilirsiniz.https://www.hirdavat24.com/marka/dremel#labels=14-3
    Fiyatlar güzelmiş.

Bende 4000-4-65 var sıfır gibi garantili. Satmayı, satıp daha küçük ve pilli birşey almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serghat

Fiyatlar güzelmiş.

Bende 4000-4-65 var sıfır gibi garantili. Satmayı, satıp daha küçük ve pilli birşey almayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Akülü veya pilliler de mantıklı ama hep güç hem de pilin maliyeti açısından kablolular daha cazip geliyor. Mobilite isteyen işler yapmıyorsanız tabi
  • avantis A kullanıcısına yanıt
    Benim koçtaştan aldığım da 9 volt gösteriyordu. Emin olamadım, telefon usb şarj aleti ile ediyorum

• Gökhan G. kullanıcısına yanıt
    Sizin cihaz mikro usb girişli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avantis -- 14 Şubat 2019; 20:21:21 >
  • avantis A kullanıcısına yanıt
    Hayır, bir USB kablosunu kesip siyah-kırmızı kabloları uygun sokete lehimledim, bu şekilde şarj ediyorum. Tamamen boşken bayağı uzun sürüyor şarj etmesi(+10 saat), belki içindeki devre ile alakalıdır kurcalamadım hiç.

Anladım. Bende de var. Bir ara denerim. Takılı pil 1300 mah ve şarj aleti 5 volt 300 mah hızla şarj ediyor. Bu da yaklaşık 5 saat süreceği anlamına geliyor. Halen anlam veremedim 10 volt soket çıkışında nasıl 5 volt oluyor.

• quote:

Anladım. Bende de var. Bir ara denerim. Takılı pil 1300 mah ve şarj aleti 5 volt 300 mah hızla şarj ediyor. Bu da yaklaşık 5 saat süreceği anlamına geliyor. Halen anlam veremedim 10 volt soket çıkışında nasıl 5 volt oluyor.
    Küçük bir direnç vardır orda başka açıklaması yok.
  • izeltaş 160 mm pense kargo dahil 45.50 lira. Düşük olmasa da fena değil.
    https://www.hepsiburada.com/izeltas-kombine-pense-opak-160-mm-p-HBV000002LYDK?magaza=Hepsiburada

• merhaba şarjlı derbeli uygun fiyatlı bir ürün arıyorum tavsiyeleriniz neler olur acaba arkadaşlar ?
  • extinct kullanıcısına yanıt
    14/18V darbeli ya da Uneo Maxx gibi aletlerle tecrübem yok ama yakın zamanda Metabo PowerMaxx SB 10.8 aldım.

Darbeli modda hem ele verdiği titreşim resmen dayanılmaz, hem de darbe modu matkabın gücünü çok çalıyor. Darbesiz modda bastırdığım kadar darbelide bastıramadım alet durdu, çünkü titreşim için başka bir yüzey birbirine sürtünüyor. Kavanoz altı gibi düşünün, bu da gücünü azaltıyor.. Darbe olmadan da zaten tuğla veyahut normal beton deliniyor kolaylıkla, *perde betonda ise bu aletlerin darbesi olup olmamış çok farketmiyor, her türlü uğraştırıcı

*şahsi fikir
    zaten perde betonun asıl hakkı sds matkaplar ama 6/8 numara fazla derin olmayan delikler için 18/20v şarjlılarda yeterli olabiliyor.
  • Sn bhazer, Gökhan G. akülü matkaplarda darbeli olmasını tavsiye edermisiniz ? yada şöyle sorayım darbeli özelligi olan bir matkabı almış bulunduk (bosch gsb 12 v gibi) bu özelligi çok kullanışlı degilse teknik yapısından dolayı diğer vidalama ve matkap özelligine dezavantaj etkisi olur mu ?

Birde forumda hyundai hpa 2020 vidalama alan varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terhand -- 22 Şubat 2019; 19:25:53 >
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.