Şimdi Ara

Aktif Stereo (2.0) Hoparlöre Subwoofer Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki aktif hop.ün sadece pre-in girişi bulunuyor. (Kaynak bağlamak için)

Arada hiçbir entegre amfi veya pre kullanmadan bu hop.e nasıl sub bağlanır? Böyle bir sub bulunurmu? (Vintage diye 10, yeni diye 5 yıllık ürünler önermezseniz sevinirim.)

Teknik olarak ihtiyacım olan pre-in ve pre-out bağlantıları olan bir sub.
    Kaynağı pre-in den sub.a bağlayıp pre-out dan çıkıp aktif hop.e bağlantı yapabileceğim bir sub varmı? (Makul alım bütçesi dahilinde elbette) Tabi birde kaynaktan pre-in e bağladığım frekansı sub.ın istediğim frekansta kesip üst frekansları pre-out dan aktif hop.e göndermesi ve altınıda kendisi çalması lazım.
    Böyle bir sub la karşılaşan oldumu? (Hi-pass out lazım.)

Örnek resimdeki gibi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 20 Eylül 2012; 19:14:53 >

• ben de merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceleri Rca girişi olmayan oto teyplerde hoparlöre giden kabloyu kesip araya bir cihaz/aparat takıp amfiye sinyali bu şekilde gönderiyorlardı.Bu tip bir cihaz/aparat araştırmanı öneririm.Başka bir çözümü yok kesmeden biçmeden.
  • Ne alaka :)
    Rca sinyal taşımak için, oto hop. aktifmiydiki rca ile taşımaya çalışıyor ve taşıyamayınca rca yı kesip araya bişeyler bağlıyordunuz. Ki.. bunu yapma amacınızda teyp üzerinde rca bağlantı olmaması.
    Hiç bişi anlamadım kafamda canlandıramadım açıkcası.

Konuyu değiştirmeyelim çözümü var, bu bağlantıyı destekliyen sub.larda var. Ben bunu tecrübe eden varmı, hangi sub.larla kullanmışlar bunu öğrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 21 Eylül 2012; 0:58:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Ne alaka :)
    Rca sinyal taşımak için, oto hop. aktifmiydiki rca ile taşımaya çalışıyor ve taşıyamayınca rca yı kesip araya bişeyler bağlıyordunuz. Ki.. bunu yapma amacınızda teyp üzerinde rca bağlantı olmaması.
    Hiç bişi anlamadım kafamda canlandıramadım açıkcası.

Konuyu değiştirmeyelim çözümü var, bu bağlantıyı destekliyen sub.larda var. Ben bunu tecrübe eden varmı, hangi sub.larla kullanmışlar bunu öğrenmek istiyorum.

Daha alakali birsey olamaz :) teyplerde genelde 4x45watt amfi var ve bu amfice guclendirilmis sinyali RCA sinyal degerine dusurecek cihazdan/aparattan bahsediyorum.
    İstedigin bu degil mi? Ben mi yanlis anladim yoksa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatı uygun olan sony sa-wm40 olur. bir kaç sony modelde var bu özellik. daha ucuz pure acoustics rb1200 olur.
    sony wm40 line in girip line out çıkabilirsiniz. ama aktif hi-pass, low-pass çalışması yuzde yuz
    yapar mı emin olamadım. yapar bence zira line seviyesinde sinyal. bazı aktif monitorlerin SW out çıkışları olur.
  • Saol cantan bir bakim şu sub lara varmı lineout ları.
  • bende denemediğim bir şey konusunda elektronikse eğer kesin konuşmaktan kaçınırım.
    söz konusu modellerin line in-out çıkışları var.
    12'' sürücü sony sa-wm40, 500 Tekno sa'da satıldı idi. şimdi bulunmaz ama
    fiyat ve çözüm açısından bence uygun.
  • Hop. ler çok çok yakın bir arkadaşıma ait, illede sub bağlamak istiyor. Teknik olarak mümkün ama sub seçiminin önemli olduğunu düşünmüştüm. Daha önce denemediğim için bende sadece fikir yüretebiliyorum.

Bahsettiğim ürünlerin giriş çıkışlarını bir araştırıp buraya yazıcam saol tekrar.

Edit:
    Cantan bu iki üründede stereo line in/out yok yaw :) Mono var sadece LFE için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 21 Eylül 2012; 13:45:10 >
  • iki sub eklesin : P
  • İki sub ekleyerek olsa gene iyi :)
    Üst frekanslar mono mu çalsın.
  • Evet bir tane sub bulduk, teknik olarak aradığımız ürün fakat fiyat olarak bütçenin üzerinde.
    Anthony Gallo TR serisi. Stereo RCA giriş ve çıkışlarına sahip, stereo giren jaynağı xover üzerinden rca outlarına veriyor.

Varmı arttıran
  • hocam SW'ra line out stereo'da girsen SW mono çalışacak. farkı yok.
    ama kaynaktan stereo sinyal yoluna devam edeceği için...
    ant. gal. pre out yerine line out ile verimli-güçlü- çalışacağına emin miyiz?
    yukarda ant. gall. nun resmini görüp anlamadım mı sanıyorsun hocam? bütçe deyip de.
  • Önce alınabilirliğinden ziyade teknik yeterliliğe uygun bulduğum cihazları listeliyorum cantan.
    Sonra alınabilirliğine bakıp bir eleme yapıcaz elbet.

SW nin line in rca sına stereo gireceğim için tüm sinyali xover dan geçirecek ve line out undan xover dan geçen ses çıkacak diye düşünüp ithalatçısıylada irtibata geçip sordum. En azından AG Tr1 bunu yapıyormuş.

Bu arada enteresan şekilde Wharfedale SW150 de line-in ve out olarak çalışıyormuş. İkinci elde temiz ve siyah bulabilirsem değerlendirmenin ilk sırasında olur sanırım

Yada dediğin gibi stereo bağlasakta acaba sadece monomu çıkış veriyor rca line-out undan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 21 Eylül 2012; 15:09:44 >

• he bak whar. sw150 yi atlatık. bence çok iyi bir seçenek oldu. dostum line in girişi olan SW çok lakin istediğin gibi nakil yapan ve işleyen SW az.
  • İşte onu bir şekilde deneyip tecrübe etmek lazım cantan. Benimde derdim o noktada yoğunlaşıyor işte.

Her stereo line level in/out u olan sw kaynaktan gelen sesi stereo olarak xover dan işleyip stereo rcs dan verebiliyormu? Yoksa dediğin gibi yine mono işliyorsa esprisi kalmıyor.
    SW150 nin bulamadım ama SW300 ün manueline baktım benim düşündüğüm gibi bir bağlantı şekli hiç göstermemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 21 Eylül 2012; 15:19:11 >
  • Cantan bak Dali SWA12 yapıyormuş benim istediğim işi

Dali SWA12 manuelinden bağlantı alternatifi
  • Daneel
    satmadıysa hala SW12'yi ona soralım bağlantıyı tecrübe etsin. dali yapmış helal olsun Oronra sayende
    SW'nın gizli kalmış, çoğu kimsenin bilmediği bir özelliğini buldun çıkardın.
    eğer wha. sw150 yapıyorsa tartışmasız alternatif bence.
  • WF ın SW150 sinin ve hatta 300 ve üzerindekilerin (en üst segmentlerine bakmadım) streo rca giriş ve çıkışları var fakat mono çalışıyormuş. Manuelinden anladığım bu yönde. Diyeceksin ki neden stereo görünümlü çift rca koymuşlar :)

Çift sub bağlamak için kendi üzerinden paralel yapılabiliyor belki o yüzden koymuşlardır. Çok işlevsel değil gibi görünüyor.

Bu arada Ilgazda SWA12 vardı doğru diyosun, topiği görsede tecrübe etsen süper olur :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.