Şimdi Ara

3 OHM SİSTEME AKTİF SUBWOOFER HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3ohm empendansa sahip 5.1 samsung ht c555 aldım. kendimde bulunan 50 wattlık yine bir 5.1 sistemin amfili subwooferini de sisteme bağladım. gayet tok ve güzel bas alabiliyorum ama bu subwoofer 100 watt olsa daha iyi olacak kanısındayım. 3ohm 100 watt aktif subwoofer bulunur mu? ne tavsiye edersiniz?
    sağlıcakla kalın...

• cevap gelmediğine göre ya önemsiz bir soru sordum ya da yanlış bir soru!
    3 ohm empendansa sahip hop takımlara 4 ohm aktif sub takılmaz mı yani?
  • Sorunun içerisindeki yanlışlıklar nedeniyle kimse cevabı anlatabilecek sabrı bulamamış herhalde

1- Empedans değeri 3Ohm olan hoparlörlerdir. Amfi değil. Amfi 6 veya 8 ohm empedansa sahip hoparlörleri de çalıştırır.

2- Siz 50 wattlık subwoofer bağladım demişsiniz bu sub aktif değil sanırım değil mi?

3- 100watt olarak bağlayacağınız Aktif sub'ın empedansı hiç önemli değildir neticede aktif olduğundan amfinizden sadece düşük Voltaj'da sinyal alacak. Ancak amfinizin Subwoofer Pre Out'u yoksa Speaker Level Input bağlantısı olan bir aktif subwoofer almanız lazım. Ürün konusunda karar verirseniz bizlere danışın almadan önce.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
  • bağladığım subwoofer içinde amfisi olup ta diğer 5 tane uyduyu da çalıştıran bir sub. dolayısıyla aktif oluyor sanırım. bunu diğer pasif sub ın kablosuna bağlayarak taktım sisteme. her ikisi de çalışıyor durumda. aktif olanın sesi sistemi bayağı değiştirdi. çok da memnun kaldım. ancak iki küçük sub yerine daha iyi bir sub alarak performansı arttırma niyetindeyim. her iki subwooferin de hoparlörlerin de empendansları 3 ohm. bu nedenle 3 ohm luk bir aktif sub ın daha uyumlu olabileceğini düşünmüştüm. bunun için 3 ohm luk 100 watt bir subwoofer olur mu sorusunun cevabını arıyorum. daha önce başka bir ses siteminde bağladığımız aktif sub sistemin tüm sesini yutmuştu. ama kocaman bir subwooferdi. yok wattı yüksekti yok ohmu bilmem ama hiç hoş olmamıştı. bunun ohm dan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşündüğümden dolayı bu karmaşaya düştüm sanırım.
    şimdi cevabınızdan edindiklerimden sonra sorumu şöyle değiştireyim;
    ohm u ne olursa olsun alacağım 100 veya 150 wattlık bir aktif subwoofer sistemime uyumlu olur mu?
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110100328&CS_Category=_dvd_li94&CS_Catalog=_ses_ve_goruntu
    linkteki veriler ışığında bildiğiniz bir aktif sub tavsiye ederseniz memnun olurum.

• Kullanma kılavuzunuzun 17. sayfasına bakarsanız tüm sisteminizin amfiyi de içinde bulunduran ana merkez cihazdan beslendiğini görürsünüz.
    Sizin subwoofer aktif değil pasiftir.
    Ancak Speaker level input (high Level input) girişleri olan herhangi bir aktif sub alırsanız bu sisteme bağlanabilir.

Ses konusunda herhangi bir şey diyemeyeceğim sonuçta bu sistemler dizayn edilirken ses harmonizasyonu kendi hoparlörleri için dengeleniyor. Aktif bir sub sistemi yukarı da taşıyabilir diğer seslerin önüne de geçebilir.

Ben bir örnek resim koydum sağ üstdeki bu girişlerin olması şart alacağınız subwooferda

• evet samsungun sistem subwooferi pasif. aktif olan 2. olarak bağladığım PHILIPS A 5.600 100W sistemin (http://forum.donanimhaber.com/m_12541847/tm.htm ) subwooferi.
    şimdi ikisi de harbiden pasif olacaklar yeterki bi aktif sub bulayım. bir çok bilindik bilinmedik sub var ama tutulan, piyasası olan bir sub var mı bildiğiniz? işimi görmese bile rahatlıkla elden çıkartabileceğim bir şey olsun istiyorum.
  • jbl e150
  • arkadaşlar sa.

bi sorum olacak bende eskiden kalma sony hoparlörleri var müzik setinden kalma.

2 tane 24 ohm kabin var.

ses sistemim samsung 3 ohm çıkışı var ikisini bağladım sistemde sizce bi aksaklık sakatlık olurmu

yada performans düşüşü gibi şeyler olurmu__?? cevaplarınızı bekliyorum.

3 ohm sisteme 24 ohm kabin bağlamak.

• merhaba hocam kabinler 4 ohm olabilir mi ? bi daha kontrol et bakalım eğer 24 ohm ise bağlarsan ses çıkışı düşecektir ama içinde kalmasın kısa devre yaptırmadan deneyebilirsin ama pek tatminkar olacağını sanmıyorum belkide yanılırım
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    eminim kabinler eski sony müzik setinden kaldı 24 ohm * 2 kabin..

kısa devre olacağını sanmam uzun süredir kullanıyorum sorun yok sadece daha kaliteli ses veriyor.
  • hocam birde anfinin cıkış gücü kanal başına 3 ohm bunu yükseltmenin bir yolu varmı ???
  • tam benim aradığım konu ama yarım kalmış, bende de phlips htr5000 sinema sistemi var özellikleri aşağıda paylaştım.sanırım sistem 3 ohm üzerine kurulu veya öyle bişe.amfi çıkışı 3ohm mu? bu sisteme 8 ohm luk uydu ve sub bağlayabilirmiyim?yeni uydular ve sub bağlarken hangi özelliklere dikkat etmem gerekir?ayrıca htr5000 i Creative Gigaworks S750 ile bir arıza olmadan nasıl birleştirebilirim? özetle ben htr5000 cihazı nasıl modifiye etmeliyimki daha kaliteli bir sitem olsun elimde... şimdiden tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkano27 -- 18 Ocak 2016; 13:16:36 >

• daha iyi ses için philips htr5000 ni değiş. daha sistem kur uğraşma. veya daha iyi hazır set al derim.
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    3 ohm 50 watt "philips htr5000" amfiye , gigaworks ünki gibi 8 ohm 70 watt uyduların veya piyasadan bulacağım 8 ohm 100 watt uyduların uyacağını düşünüyorum.yanlışmı acaba?
  • empedans 4-6 ohms max. 70 veya max. 100W uydu hop. bağlarsın.
    S750'nin SW kabin içinde hoparlörüne takılı kabloyu sök. Phips amplinin SW Out çıkışından kabloyla bağlayınız. artık ne kadar olursa ses alırsınız.
    tecrübeniz yoksa işi ehil ellerinizi bırakmanızı öneririm.
    s750 uyduları 8 ohm ama, 8 ohm 100 w uydu hoparlör bağlayamam mı?
  • 8 ohm baglarsin ama RMS duser. farkli guclu bir uydu baglama ancak yuksek db sat uydu hop. bagla derdim guzelde olurdu bu sefer elindeki ampli cok iyi birsey degil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kullandığım oda küçük zaten rms düşmesi önemli değil, ben daha yumuşak berrak ses almak istiyorum." farkli guclu bir uydu baglama ancak yuksek db sat uydu hop. bagla " demekle teknik olarak ne demek istedin anlamadım.8 ohm 100 watt bağlasam problem olurmu yani?
  • Net bir şekilde soruyorum arkadaşlar, 6 adet 3 ohm 50w çıkışı olan amfimin, hoparlörlerini değiştirerek 6 adet 8 ohm 100w hoparlör bağlayabilirmiyim?bir problem olurmu?rms düşmesi önemli değil çünkü oda 20 metrekare...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.