Şimdi Ara

AKP düzeltemiyorsa kim düzeltecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2002 de ekonomi dibi görmüştü. AKP işleri düzeltti.Ekonomik şartlar kötüleşince vatandaş "yine düzeltebilirler" diyerek fırsat verdi.
    Şimdi ekonomi yine ayarsız. 2019'a kadar düzeltemezlerse muhtemelen iktidardan olacaklar.
    Ha benim fikrim, etrafımızdaki gelişmelere, günlük maliyeti 100 bin dolarları bulan askeri harcamalara rağmen halen iyi götürüyorlar.

Benim gibi düşünmeyen arkadaşlara sormak istiyorum:
    Sadece Akp gitsin diyorsunuz. Ok, gitsin. Zaten babamızın oğlu değil. Memlekete faydası yoksa gitsin tabi.
    Peki kim düzeltecek?
    Planı projesi, ekibi olan lider kim?
    Akp gittikten sonra belirsizlikle boğuşmamak için alternatifi şimdiden belirlemek gerekli değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumu -- 14 Kasım 2017; 18:27:4 >

• Akp gelmeden önce planı projesi neydi ? Ve Ekonomiyi nasıl düzeltti ? Açıklarsan daha rahat tartışabiliriz.
    Benim bildiğim kafadan 15 yılda 60 Milyar Dolarlık özelleştirme geliri ve el konulup Devlete aktarılan Cem Uzan'ın büyük serveti var.Bunlar kısmi zamanda rahatlama yaşattı.Mal üretip yurtdışına satarak gelir mi elde ettik ?
  • hadi ekonomiyi gectikte,,, yapılan oy para hırsızlıkları baskı politikası korku imparatotlugu insanları kutuplaştırmak ülkeyi parsel parsel yemek cumhuriyet düşmanlıgı atatürk düşmanlıgı daha birçoguna tanık oldugumuz şeyler akp de bir hata yokki akpde 1000 tane kusur var...
  • 2002'den itibaren düzeltme falan yok. Kemal Derviş'in ekonomi politikası uygulanmaya başlandığı için düzeldi. O an kim gelse ekonomi onun elinde düzelmiş olacaktı. Üstüne bir de satılan tonlarca kamu kurumundan gelen paralar ve Amerika ve diğer büyük merkez bankalarının para saçmasıyla beraber ülkeye faizsiz akan oluk oluk para sayesinde oldu. O dönem kim olsa onda da düzelecekti.
  • Muhafazakar kesimin bir tek şeyi yapması yeter. Aramızdaki müslüman görünümlü müslüman olmayan kişilerin temizliği. Sonra herşey düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelen kişi bu zamana kadar milletin parasini yiyenlere ayni cem uzana yapilani yapsin yeter. Oluk oluk para gelir. Delikleri de kapattinmi tamamdir.

Biliyorum bu zor ve korku herseyi yaptirir,koltugu kaybetmemek icin herseyi yapacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 14 Kasım 2017; 19:22:32 >
  • Tamam bu adamlar gitsin Peki yerine kim gelecek? sorusunu muhalif kime sorsan balık gibi etrafa bakıyor. Maalesef yerine gelecek insan çok fakat siyasete girecek riskleri yok. Bugün Ali Ağaoğlu siyasi oluşum kursa rant peşinde koşan 20 milyon insanı yörüngesine sokar. Ülkeyi de 10 numara yönetir. Fakat bu riski almaz tıpkı Ali Koç Saadettin Saran ve niceleri gibi..

• Tek derdiniz cebiniz değil mi? Ekonomi bozuldu ''babamızın oğlu değil gitsin'' diyorsunuz.

AKP'nin bu ülkeye en ucuz faturası ekonomidir, asıl tahribatın faturasını önümüzdeki 40 yıl ödesek bitiremeyiz.

Sadece bir örnek vereceğim;

AKP iktidara geldiğinde tek taraflı ateşkes ilan eden ve tümüyle eylemsizlik kararı almış olan pkk, bugün tüm güney sınırımızı kuşattı hatta devlet oldu. Bunun faturasını kime keseceğiz? Sizce bu faturayı parayla ödeyebilir miyiz? Sıra bedel ödemeye geldiğinde geçmişte bazılarının yaptığı gibi ''aman ekonomimiz bozulmasın mandaya razıyız'' mı diyeceksiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan96

Akp gelmeden önce planı projesi neydi ? Ve Ekonomiyi nasıl düzeltti ? Açıklarsan daha rahat tartışabiliriz.
    Benim bildiğim kafadan 15 yılda 60 Milyar Dolarlık özelleştirme geliri ve el konulup Devlete aktarılan Cem Uzan'ın büyük serveti var.Bunlar kısmi zamanda rahatlama yaşattı.Mal üretip yurtdışına satarak gelir mi elde ettik ?

Bilgi eksiğiniz var.

2002 seçimlerinden bir süre önce "Akp ekipleri" 32.Gün programına katıldılar. Ekonomistler ekonomide, eğitimciler eğitimde, ticaretçiler ticarette ülkenin hangi sorunları olduğunu, neler yapacaklarını, nasıl yapacaklarını vs. tek tek anlattılar. Rahmetli Birand, " Gazetecilik hayatımda ilkkez planı projesi ve yöntemi olan bir ekip gördüm" dedi.
    Sonrasında kısa,orta ve uzun vadeli eylem planları kamuoyuna sunuldu. Ve hedefler büyük oranda tutturuldu.

Özelleştirme dedğiniz şeyden ülkeye trilyon dolar geldi zannediyorsunuz galiba.
    Mal üretip yurt dışına satmıyoruz da, ihracat 20milyar dolardan 150 milyar dolara nasıl geldi sence? İhracatçılara haksızlık yapıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Akp gelmeden önce planı projesi neydi ? Ve Ekonomiyi nasıl düzeltti ? Açıklarsan daha rahat tartışabiliriz.

Bilgi eksiğiniz var.

2002 seçimlerinden bir süre önce "Akp ekipleri" 32.Gün programına katıldılar. Ekonomistler ekonomide, eğitimciler eğitimde, ticaretçiler ticarette ülkenin hangi sorunları olduğunu, neler yapacaklarını, nasıl yapacaklarını vs. tek tek anlattılar. Rahmetli Birand, " Gazetecilik hayatımda ilkkez planı projesi ve yöntemi olan bir ekip gördüm" dedi.
    Sonrasında kısa,orta ve uzun vadeli eylem planları kamuoyuna sunuldu. Ve hedefler büyük oranda tutturuldu.

Mal üretip yurt dışına satmıyoruz da, ihracat 20milyar dolardan 150 milyar dolara nasıl geldi sence? İhracatçılara haksızlık yapıyorsunuz.

ithalat ne oldu?

dış ticaret açığı artıyor.. doğru ihracat artiyor, ama ithalatta artiyor. (açık veriyor)

önemli olan ihracatın ithalattan fazla olması forumu? bunu biliyormusun?

bunu yapmak istiyorsa hükümet,kaliteli eğitim ve nitelik üretim lazım,katma değerli mal satmak lazım. var mı böyle birşey?

bırak almanya, fransa.. Güney kore bir zamanlar aynı olduğumuz ülke,dünya çapı markalarından bir kaçı, samsung,lg,hyundai.. anladın sen onu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Flcnr

Tek derdiniz cebiniz değil mi? Ekonomi bozuldu ''babamızın oğlu değil gitsin'' diyorsunuz.

AKP'nin bu ülkeye en ucuz faturası ekonomidir, asıl tahribatın faturasını önümüzdeki 40 yıl ödesek bitiremeyiz.

Sadece bir örnek vereceğim;

AKP iktidara geldiğinde tek taraflı ateşkes ilan eden ve tümüyle eylemsizlik kararı almış olan pkk, bugün tüm güney sınırımızı kuşattı hatta devlet oldu. Bunun faturasını kime keseceğiz? Sizce bu faturayı parayla ödeyebilir miyiz? Sıra bedel ödemeye geldiğinde geçmişte bazılarının yaptığı gibi ''aman ekonomimiz bozulmasın mandaya razıyız'' mı diyeceksiniz?

Kardeş son 10 yıldaki askeri, ekonomik büyüme uygulamaları olmasa o pkk, ülkenin dışında değil içinde olacaktı.
    Apoyu hayır olsun diye teslim ettiler sanıyorsunuz.
    Pkk,Abdnin planı doğrultusunda Hadep/Dehap aracılığıyla siyasi alan oluştursun diye "saldırmazlık" planı uyguladı. Siz de de zannediyorsunuz ki 2002'de pkknın eline vermiştik ama sonra Akp pkkyı güçlendirdi.

Ayrıca siyasi partiler din değil. Hangisi olursa olsun ülkeye,millete faydası yoksa sahneden silinmeli.

• Akp'nin düzeltmek gibi bir gayesi yok ve hiçbir zaman olmadı(kendimizi kandırmayalım). Eğer öyle olsaydı, Ecevit'ten devraldıkları Türkiye'yi düzelterek bu günlere gelirlerdi. (16. yılları, dile kolay 16 yıl). Bunlar hep günü kurtardılar, geleceği düşünmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 14 Kasım 2017; 20:7:31 >
  • ben akpnin gitmesini reza zarab öttüğü için istiyorum şuan amerika ne isterse vericek ve bu adam sınırsız yetkiyle donatılmış bi şekilde tek adam bunun tek sorumlusu akpliler yani eskide fetö ye tapan kandırılmış kitle gözünde yaş burnunda sümük ilkokul mezunu adam hesapta kandırmış sizi gelip burda bana o gitsin ama kim gelsin diye soruyo utanmadan kimse gelmesin ülke battı zaten bu enkazı kimse kaldırmasın azcık bedel ödeyin daha dur ohal bitsin ki bitmiycek belli oldu seçilene kadar ohal olcak ondan sonra görürüm ucu azcık size dokunsun dolar artıyomu bana ne anasını satayım kaybetçek neyim var eşekten inip yürümek adama koymaz ama arabadan inip eşeğe binmek koyar düzeltmesin akp daha da batsın açlıktan ölümler başlasın umrumda değil gram acırsam namerdim
  • AKP den kotusu gelmediki gelmezde bunlardan kimseye hayir gelmez

Allahtan korkmayip din tacirligi yapan dan herseyi beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Bilgi eksiğiniz var.

ithalat ne oldu?

dış ticaret açığı artıyor.. doğru ihracat artiyor, ama ithalatta artiyor. (açık veriyor)

önemli olan ihracatın ithalattan fazla olması forumu? bunu biliyormusun?

bunu yapmak istiyorsa hükümet,kaliteli eğitim ve nitelik üretim lazım,katma değerli mal satmak lazım. var mı böyle birşey?

bırak almanya, fransa.. Güney kore bir zamanlar aynı olduğumuz ülke,dünya çapı markalarından bir kaçı, samsung,lg,hyundai.. anladın sen onu :)

Hepimizin isteği ihracatın ithalattan fazla olması.
    1945 den sonra hangi yıl ithlat ihracattan az olmuş ki bunu extra başarısızlık olarak görelim. Hepsi aynı.
    kaliteli eğitim ve nitelik üretim lazım,katma değerli mal satmak lazım. Aynen katılıyorum.
    Ve bu konularda emekleme dönemini geçiyoruz diye düşünüyorum. En azından sadece tarım ürünü satmıyoruz.

• Peki akpartinin ekonomi duzeltme projesi nedir? Hangi kadroyla yapacak? Ekonomi basdanismani joleli Yigit Bulut mu duzeltecek?. Eskide Ali Babacan falan vardi. Simdi Reise biat etmeyen kadro disi kalıyor.

• Akpnin hatalarını kabul edip alternatif yok hastalığına yakalanmış insanların ülke geleceğinden tedirgin olması hiç samimi gelmiyor.

• Allah'ın izni ile ümmetin seçimi bellidir,ekonomik kriz olduğunu iddia edenler 2013 den beri aynı şeyi yapmakta.Bunları görüyoruz.Ülkenin durumu gayet iyi,ancak artık burjuva kesimi ülkenin kaymağını yiyemiyor,gerçekten halk bundan faydalanıyor diye kızgınlar.
  • Şüpheli asker ölümlerini araştıran önergeyi reddedenleri savunan " forumu " benim için bitmiştir.

Ne otomobil bölümünde başka bölümde ciddiye alırım artık.
  • Öncelikle 2001 krizini adamakıllı anlamadan bu tarz yorumlarda bulunmak saçmalıktan başka bir şey değil. 2001 krizi, 80 sonrası dönemde yeniden yapılanan Türkiye'nin, bir nebze yıllarca süren ve 80 öncesine dayanan o kamu borçlanmasından beslenen büyüme modelinin sonucuydu. İlginçtir, gerek siyasetten, gerekse toplumdan dolayı nedense zamanı geldiğinde ekonomik değişimleri gerçekleştirmek konusunda oldukça çekimser kalıyoruz, sonucunda ise krizler ile boğuşmak durumunda kalıyoruz. Bir başka deyişle, 2001 öyle son dönem koalisyonlarının vs. ürünü falan değildi, sistem sorunuydu ve derinden vurdu.

Gerçi, abartmayalım, 2008'in etkisi dahi daha uzun sürdü ülkede. Sonuçta 2001'deki hükümet AKP kadar siyasi güce sahip değildi. Eh, siyasi güç olmayınca kolay üstü örtülmüyor bazı gerçeklerin... 2001'den çıkış muhtemelen AKP var olmasa da olacaktı. Ama yiğidi öldür hakkını ver demişler, AKP o oyunu güzel oynadı. Yüksek büyüme oranları yakalandı, fakat aynı zamanda bu büyümeyi sağlayan özel sektör borçlanması ve cari açığın üstü bir güzel örtüldü.

Kısacası kardeşim, haksız değilsin. Bana kalırsa yerine gelecekler çözemez bu işi. Ama AKP falan da çözemez, boşuna ecnebilerin "whataboutism" dedikleri safsata ile "ya onlar? Onlar çözemez ki" diyerek bir temize çıkartma işlemi yapmayın şu parti için. Zira AKP'nin de bir planı, projesi falan yok. Çünkü ciddi anlamda öyle bir vizyonları, kadroları da artık yok.

Bir başka deyişle, şu saçma, b*ktan durum içerisinde savruluyoruz. Hiçbir partinin de bizi düzlüğe çıkartacak vizyonu yok. Boşuna safsatalarla, "ya benim partim yapar ya" argümanları ile kendimizi kandırmaya gerek de yok. Zira kandırmak bir yerden sonra ahmaklığa varıyor, hoş değil. İnsanı dar bir çerçeveye, gerçeklerden uzağa savuruyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.