Şimdi Ara

AKP Çok Fena Düşüyor.. (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.562
Cevap
66
Favori
517.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1406 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anlamadığım asıl mevzu şudur beyler.Siz burada AKP'ye oy veren seçmene hakaret edip aşağıladıkça onların oyunu alıp desteklediğiniz partileri iktidar yapacağınızı mı zannediyorsunuz ? Ötekileştirme ötekileştirme diye bağırıyorsunuz ama her kelamınızda ötekileştirmenin en büyüğünü siz yapıyorsunuz. Bir kitleyi bu şekilde hakir görerek bu şekilde tepeden bakar şekilde yargılamaya devam edin, sayenizde Ak Parti gün gelecek %60 oy da alacak... Ha Ak Parti bir fikirdir bir akımdır, bugün ismi AK Parti olur yarın başka bir şey ama siz değişmedikçe iktidar da değişmeyecek.Anlayın, araştırın, sorgulayın vs. deyip duruyorsunuz ya siz önce bunu sorgulayın...

Not:Hiçbir alıntıya cevap vermeyeceğim, eksileyin, alıntılayıp/cevaplayıp sövün, acımayın.Bari duygularınızı/egolarınızı tatmin edin...
  • Hdp %10 seçim barajını Açarsa Kürdistan Özerk Cumhuriyeti kurulur Abdullah Öcalan serbest kalır ve Güney Doğuda okullarda Kürtçe eğitim başlar ve Tayyip Erdoğan başkan olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoracle1905

kadınları kapatmaya hükmeden,seçme seçilme hakkından alı koyan , kadın ile erkeği medeni kanunda eşit tutmayan, bugün tüm dünyada islam alimlerinin genel olarak açıklamaları diyanetin milyarlarca doları saçması,arapların dünya kadar parası olmasına rağmen halklarının sefil oluşu,arabistanın yemene girişi vs vs vs. Bir de savunmayın
    müslümanlar değil islam mükemmel diye. 1.5 milyar insan bütün kitabı başka yerinden anlıyor bir biz biliyoruz bunu. Hocam kusura bakma ama seni mantığa çağırıyorum. Ki ben diğer yorumumda o kişilerede saygı duydum onlarda istediği gibi yaşasın ama ben ne şeriat ne de müslümanlıkla ilgili en ufak bir yasada yaşamak istemiyorum.

Arkadasim beni ilgilendirmiyor arapin parasi.
    İnsan dini kullaniyorsa benim yapacagim nedir.

Ben de sana diyorumki bu demokratik ortamda donen firildaklar varken seriati kim ister.

Ben istemem bu demek degildirki ben İslami yada Allahi kabul etmiyorum.

Ben allahin kullanina guvenmiyorum.

Bugum ekmek calan senelerce hapis yatarken Milleti dolandiran serbest geziyor.

Demokrasi demokrasi istiyorum diyen sen .

Sana soruyorum

Bir insan satilmis ise Seriat yada baska bir kanunun gucu eline gecince imanami gelir ?

Kisacasi

Cezayi veren hakimin terazisi Saglam ise Seriatte olsa ne olursan olsa karar adaletli cikar.

Yani senin savundugun sey cokuyor insan insan insan

Olayin odak noktasi insandir iyi kotu insandir.

Kotu birine seriat demokrasi farketmez guc gecerse kotuye kullanir iyi ise iyiye .

Bukadar basit.

Ayrica.

DUNYADA HİCBİR ULKE SERİAT İLE YONETİLMİYOR.

İran arabistan gibi komik ornekler vermeyin .

Keza bir kisinin agzina bakilan yerde seriat olmaz.

Hirsiz ekmek caldi .
    Neden caldin gercekte ihtiyaci varmiydi yokmuydu hirsizi kim bu yola itti seriatte hepsi sorgulanir.

Demokraside caldinmi calmadin mi ?
    Bu sorgulanir
    Hakimin insafina kalmissan ekmek caldin diye ceza yemezsin keza acsindir butun suc seni ac birakan devlettedir.

Kuyumcu terazisinden daha hassas bir adalet anlayisi olan bir insan bulunursa bunlardan binlerce olursa seriat olabilir yoksa .

Demokrasi ile 5 sene yatan cikan adam
    Seriat ile kolu bacagi kaybeder.
    Buda geri donusu olmayan birseydir.

Ve satilmis insanlarin satilmis adaletleri ilede bu is yurumez 5 sene 10 sene yatarsin kolay gibi yaziyorum ama geri gelmeyecek seyler suistimale acik.

Yani senin soylediklerinin meali.

İslam kotudur yoksa insanlar kotu degildir deme deyip.

Demokrasi iyidir insanlar kotudur demek acizliktir.
    Yada kivirmaktir.

Her ikisinide uygulayan insandir iyi kotu kisacasi İNSAN oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sene 2015 hala cahil var,yazık.
  • red01 R kullanıcısına yanıt
    gelmez işine gelmez. seni tatlı su müslümanı seni :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

quote:

Orijinalden alıntı: Jr. Corrado

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Kirk

quote:

He yavrum 50 milyon secmen senin cevrene gore oy veriyor demi? 18 sini gecende bi heves AKP nin inecegi hayallerini kuruyor. Sosyal medyada gaz vermekle kuru sıkmakla olmuyor bu isler.

Edit: Eksileyen muhalif grup, haziran gecesi bir yere kaçmazsiniz insallah yine? Malum 2 seçim aksamidir sizleri goremiyoruz forumda

Sorunlu musun birader? Hırsız,katil partiyi takım tutar gibi destekliyorsun. Kusura bakma ama sorunlusun.

önce fikirlere saygılı olmayı öğren, biz takım tutmuyoruz, MİLLETE HİZMET EDEN ADAMLARA SAHİP ÇIKIYORUZ.

O arkadaş da onu diyor zaten. Hırsıza katile sahip çıkıyorsunuz. Dün ülkenin cumhurbaşkanı 5 saat içinde kendini yalanladı. Ekonomi durgunluğa girdi. İdeolojiye saygı duyulacak bir yanınız kalmadı artık. Ama merak etme yakında(2015 ya da 2019) bir devrilirseniz tarihten öyle bir silineceksiniz ki sokağa çıkmaya yüzünüz olmayacak. Katillere bile zaman aşımı var ama Yüce Divan'da zaman aşımı yok. O zaman görüşürüz bakalım neler olacak. AKP'nin belli bir ideolojik çizgisi bile yok yani ne tarafa evrileceği belli bile değil. Tüm olay tek aeçim kaybetmenize bakar

Hayaller, hayaller ve yine hayaller... Divanmış, tarihden silinmekmiş, yüzümüz olmıyacakmış Allah' a çok şükür ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK

Biz oyumuzu Yeni Türkiye için atıyouruz, attık, atıyoruz ve atacağız. Özgürlük için, zenginlik için, güçlü bir Türkiye için atıyoruz. Çok şükür ki bu parti yolundan hiç şaşmadı şimdiye kadar,davasına sahip çıktı, her seçimde milletin iradesi de bunun kanıtı oldu.

İstediğiniz kadar çamur atın, izi bile kalmaz ak gömleklerimizde

AKP Çok Fena Düşüyor..

Zenginlik? Hangi zenginlik ya? Biz başka bir yerde mi yaşıyoruz da refahtan haberimiz yok? Ha sen sen ve senin gibilerin zenginliğinizden bahsediyosuuuuuun. Tamam. Çünkü ben de az önce haberlerde yıllık gelirin 200 dolar gerilediğini gördüm diyorum allah allah hangi zenginlik.

Büyüme de durdu bu arada. Olsun yeni Türkiye için durmak yok yola devam.

• quote:

ben diyorum ki allahtan bu dindarlar döndürüyo fırıldakları yoksa gerçek islamın şeriatı hiç çekilmez. 1.7 müslüman salaktır bir kitabı anlayamadılar bizim türk milleti zeki anlıyo. Kabullenin islam budur tamda işidin yaptığı iranın rejimi arabistandır islam :)

bati olmasa olmasa uzakdogu olmasa dunya muhtemelen 2000 sene oncesini yasiyordu...

din ile akil ve bilim terstir.. avrupa ronesans ve reform doneminde din zincirlerinden kurtuldu ve bugunku bilime ve teknolojiye ulasti.. islam dunyasi da benzer bir gecirim gecmedikce karanlik cagi yasamaya mahkumdur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut89

BERAAT etmedi, hepsi. Uydurmayalım.

Dalgamı geçiyorsun ? Elektrik yokken çabuk vatandaş görmeden
     AKP Çok Fena Düşüyor..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • voodoo child kullanıcısına yanıt
    aynen öyle bro umuyorum ki islam devletleri dünyayı yöneten ülkelerin arasında bu zihniyetle hiç bir zaman yer almaz.( Zaten yer alamaz da )
  • mhpliyim sırf akp olmasında kim olursa olsun diye chpye oy atıyorum. keşke tüm mhplliler böyle olsa, güçlerimizi birleştirip yıkmalıyız beyler.

böyle olmuyor adamda para var veriyor kömürü dayıyor makarnayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuck Norris

mhpliyim sırf akp olmasında kim olursa olsun diye chpye oy atıyorum. keşke tüm mhplliler böyle olsa, güçlerimizi birleştirip yıkmalıyız beyler.

böyle olmuyor adamda para var veriyor kömürü dayıyor makarnayı

çatı yıkılmadı mı sizin ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: shaftman

şu yazı bana çok ama çok mantıklı geldi.

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/soner-yalcin/bozkurt-mu-mankurt-mu-784727/

al ben açtım konuyu
    okusun birileri..

Türk Bayrağı’nın yakılmasını, göklerden/direklerden indirilmesini protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Türk kimliğinin-kavramının Anayasa’dan çıkarılmak istenmesini protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Devlet nişanından, devlet kurumlarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresi kaldırılmasını protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Andımızın kaldırılmasını protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Atatürk heykellerinin parçalanmasını protesto ettin mi?
    Hayır!..
    23 Nisan, 19 Mayıs milli bayramlarının kaldırılmasını protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Bu ülkenin parsel parsel özelleştirme adı altında satılmasını protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Soma katliamını protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Doğa katliamlarını protesto ettin mi?
    Hayır!…
    Kaçak Sarayı protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Kuzey Irak’ta Türkmenlerin katledilmesini protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Süleyman Şah Türbesi’nden kaçılmasını protesto ettin mi?
    Hayır!..
    Ülkenin parçalanma projelerini protesto ettin mi?
    Hayır!…
    Peki neyi protesto ettin?
    Sadece… Bu ülkenin yüz akı sanatçısı Bedri Baykam‘ı protesto ettin..!
    Beyoğlu Piramid Sanat Galerisi’nde Almanya, Fransa, Japonya ve ABD’den sanatçıların eserlerinin de yer aldığı “Çırılçıplak” başlıklı sergiyi “ahlaki değerlere” aykırı bulup Taksim‘e sokağa çıktın!
    “Bizler; Türk Milliyetçileri, Türk İslam Ülkücüleri, Türk milletinin ahlak değerleri ile ters düşen ve sanat adı altında perdelenmek istenen bu çirkin sergiyi kabul edemeyiz.”
    Demek:
    Türk kavramının yok edilmesi, Türk bayrağının yakılması, Atatürk heykelinin parçalanması, Andımız’ın- ulusal bayramlarımızın kaldırılması, “ahlaki değerlere” uygunmuş ki sesin çıkmadı!..
    Ey benim MHP’li kardeşim…
    Türklüğü sadece “bacak arasına” indirgediğinin farkında değil misin!..
    Bak sana ne anlatacağım..?

Kimin ahlakı?

Bu yazacaklarımı MHP’nin “parti okulu“nda bulamazsın.
    Unutturdular sana çünkü…
    Gagavuz Türk‘ü, Hıristiyan’dır.
    Yunanistan’daki Karaman Türk’ü de, Hıristiyan’dır.
    Karaim ya da Hazar Türk’ü, Yahudi‘dir…
    Altaylar, Tengrici’dir.
    Saha-Yakut Türkleri Şaman‘dır.
    Uygur Türk‘ünün kimi Budist’tir.
    Azeri Türk’ü ya da İran Türk’ü Şii‘dir.
    Anadolu Türkmen‘i Alevi’dir.
    Ne sandın?
    “Türk milliyetçisi” denilince aklına sadece Müslüman Sünni mi geliyor?
    “Türk milliyetçiyiz” diyerek kimin ahlakını kime dayatıyorsun?
    Bak kardeşim!
    Dünyada ilk “Türk Derneği”, Macaristan-Budapeşte’de 1908 yılında açıldı. Üniversitelerde ilk Türkoloji kürsüsü 1870 yılında Budapeşte’de kuruldu.
    Macar Türklerini bilir misin? Turan fikrinin nereden doğduğunu sanıyorsun?
    Bugün…Sadece Devlet Bahçeli‘yi bilmekle olmaz Gabor Vona‘yı da bileceksin!
    Hâlâ Necip Fazıl mı okuyorsun; oysa Attila Jozsef‘i okumalısın!
    Hadi Yusuf Akçura’yı, Sultan Galiyev’i bildiğini düşüneyim; Turar Rıskulov‘u ya da Ethem Nejat‘ı bilir misin?
    Sahiden “sağ” nedir, “sol” nedir hiç kafa yordun mu?
    Tarihindeki Türk milliyetçi hareketler sömürgeciliğe karşı çıkarken, senin neoliberalizme/ vahşi kapatilizme karşı neden hiç sesin çıkmıyor?
    Evet sen kardeşim!..
    “Türk milliyetçileri” adını kullanarak kimin ahlakını dayatıyorsun?
    Kızma bana…
    Bak sana bir Türk efsanesini hatırlatayım.

Aytmatov uyarısı

Cengiz Aytmatov’u bilirsin.
    Kırgız Türk’ü…
    Türk birliğinin yılmaz savunucusu.
    Dünya edebiyatına armağan ettiğimiz Lenin ödüllü usta bir kalem…
    1980 yılında yazdığı bir romanı var: “Gün Olur Asra Bedel”
    Okudun mu? Kişinin, öz köküne yabancılaşmasını anlatır. Bunu Türk “Mankurt Efsanesi”ne dayandırır. Şöyle….
    Juan-Juan adlı barbar bir toplum, tutsak ettiği kişileri işe yarar köleler haline getirmek için belleklerini silerek “mankurt” haline getirirmiş..!
    Bir insanı “mankurt” yapmak istediklerinde bak ne yaparlar:
    - Tutsak kişinin saçları iyice kazınıyor,
    - Kafasına devenin boyun derisi gerdirilerek geçiriliyor,
    - Tutsak başını yerlere vurmasın diye bir kütüğe bağlanıyor,
    - Yürek parçalayan çığlıkları duyulmasın diye elleri ayakları bağlı olarak ıssız bir yerde sıcak güneş altında dört beş gün aç susuz bırakılıyor,
    - Sıcağın etkisiyle deve derisi büzülüyor ve bir mengene gibi kafayı sıkıştırıyor,
    - Deve derisinin artık kafa derisiyle bütünleşmeye başlamasıyla kazınan saçlar yeniden uzamaya başlıyor,
    - Fakat, deri kafaya o kadar yapışıyor ki, zaten sert olan deve derisi sıcağın etkisiyle iyice sertleşiyor ve uzayan saçlar deriyi delip uzamasına devam edemiyor,
    - Bu nedenle saçlar kafanın dışı yönünde değil, içine doğru uzamaya başlıyor,
    - Sıcaktan büzüşen deve derisinin kafatasına yaptığı baskı ve kafanın içinde ters yönde uzayan saçların kafatasını delip, beyne doğru ilerlemesiyle tutsak büyük acılar çekiyor,
    - Beşinci günün sonunda tutsakların çoğu ölüyor,
    - Sağ kalan tutsak zamanla kendine geliyor; yiyip içerek gücünü toparlıyor.
    - Ama o artık bir insan değildir; ölünceye kadar geçmişini hatırlamayan “mankurt” olmuştur. Artık hafızası yoktur…
    Kim olduğunu, hangi soydan geldiğini, anasını, babasını ve çocukluğunu bilmez hale geliyor.
    Düşünememektedir…
    İnsan olduğunun farkında değildir. Ağzı vardır, dili yoktur; kaçmayı dahi düşünmeyen, hiçbir tehlike arz etmeyen bir köledir sadece.
    Bilinci, benliği olmadığı için, sadece efendisine boyun eğen bir köle…
    Evet… Mankurt, için önemli olan tek şey efendisinin emirlerini yerine getirmektir…
    Hikaye budur…
    Akıl yoksunluğunu ifade eden “mankurtlaşma” artık bir kavram olarak kullanılmaktadır.
    Anadolu’da “mankafa” derler!..
    Kimbilir…
    Belki de…
    Cengiz Aytmatov “Bozkurtları” uyarmak istemektedir…
    Anlayana…
    Bir kardeş mektubudur bu…

Okumadım ama haklısın. Niye haklısın onu da bilmiyorum. Bukadar uzun yazacağına kısa ve öz yazmayı deneyebilirdin.

Kopyala yapıştır?
    :)

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Güzel sloganlar, bunlar 19. yüzyılda işe yarardı belki ama şimdi işe yaramaz.

Eski Yunanistan başbakanı Karamanlis'de Türkmüş, sen şimdi bununla da övünürsün!

çıkış ilerde dostum
    okları takip et güneşi göreceksin..
  • quote:

kadınları kapatmaya hükmeden,seçme seçilme hakkından alı koyan , kadın ile erkeği medeni kanunda eşit tutmayan, bugün tüm dünyada islam alimlerinin genel olarak açıklamaları diyanetin milyarlarca doları saçması,arapların dünya kadar parası olmasına rağmen halklarının sefil oluşu,arabistanın yemene girişi vs vs vs. Bir de savunmayın
    müslümanlar değil islam mükemmel diye. 1.5 milyar insan bütün kitabı başka yerinden anlıyor bir biz biliyoruz bunu. Hocam kusura bakma ama seni mantığa çağırıyorum. Ki ben diğer yorumumda o kişilerede saygı duydum onlarda istediği gibi yaşasın ama ben ne şeriat ne de müslümanlıkla ilgili en ufak bir yasada yaşamak istemiyorum.

istemesen de 10 seneye kadar şeriatla yaşamaya mecbur kalacaksın bence şimdiden hangi ülkeye kaçsam diye araştırmalara başla

• quote:

ben diyorum ki allahtan bu dindarlar döndürüyo fırıldakları yoksa gerçek islamın şeriatı hiç çekilmez. 1.7 müslüman salaktır bir kitabı anlayamadılar bizim türk milleti zeki anlıyo. Kabullenin islam budur tamda işidin yaptığı iranın rejimi arabistandır islam :)

şikayet edildi
  • Balyoz davası düştü herkes beraat etti.Bu askerlere darbeci diyen, senelerce içerde süründüren, orduda pilot bırakmayan alçaklar nerede? Forumda da var bunlar inşallah büyük bir tazminat ödersiniz.Bu halk o parayı nasıl olsa sizden alıcak söke söke devran döndüğünde.

• Nerede balyozcu AKP liler iftira atan vatan hainleri. Bunudamı cahape yaptı. Ezeli dostunuz cemaat paralel oldu da siz temizlendiğinizi mi sanıyorsunuz.
  • bir gün aleksis Çipras gibi bi adam gelecek
    son 20 yılın hesabını soracak devrim başlayacak
    30 yaşındayım o günü görürmüyüm bilmiyorum ama şundan eminim
    birgin biri gelecek ve bu yaşanaları ödetecek
  • Orduda bir sürü pilot var çok şükür hepsi de kahraman ve Avrupanın en yeteneklilerinden, balyoz davasında sıkıntılar olduğu davaya sonradan iliştirilmiş vatansever subaylar olduğu da bir gerçekti. Ancaaaaaakkkk bu ordunun içinde sürekli darbe düşünen Kenarların, Alpaslanların, Rüstem paşaların, Enver paşaların olduğu gerçeğini de hiç değiştirmeyecek. Ortada bir hesap verecek varsa bu ülkede her 10 senede bir milletin iradesiyle seçtiği hükümetlere etki eden darbeci vatan düşmanlarıdır. Onların bu milletin ordusunun şerefli üniformasını giymesi bile hakarettir. Biz nerede duracağımızı hep bildik (siz kim biz kim onu da çözemedim de...)siz de kimi nasıl itham edeceğinizi öğrenin artık, hesap vereceksiniz falan kim soracak sen mi soracaksın? Dikkat ediyorum resmen iktidar düşse de şu iktidara oy verenleri bir derdest etsek diye bekliyorsunuz demokrat kesim, sonra da hukuk devleti gibi içi boş tanımlar yapıp iktidarı eleştiriyorsunuz. Siz demokratlar dahi böyle düşünürse o küçük gördüğünüz köylü hasolar, cahil koyunlar size iyi bile tahammül ediyor. Hele de iktidarı 12 senedir ellerinde tutmalarına rağmen...

• ''Bugün itibariyle hayaliniz nedir?'' sorusuna, Kılıçdaroğlu, "En büyük hayalim Başbakan olmak. Başbakan olursam özel hayatımda, yaşamımda elde ettiğim başarıları toplumsal olarak da Türkiye'ye yaşatmak istiyorum" yanıtını verdi.
    ulan kemal
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.