Şimdi Ara

AKL- ROMANO- KME SIRALI SİSTEM (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
5
Favori
27.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • merhaba ustalar okuduklarımdan anladığım kadarı ile benzin enjektör ms si 2,5 kadar olanlara map sensör basıncı 0,90 olmalı
    ben 1,30 yapmıştım. önceki aracımda öyle idi eğer öyleyse yanlış yaptık. motor bilgisi
    yaris 1.3 motor 66 kW 1,3 de kalsın mı yoksa 0,90 çekeyim mi
    eğer 0,90 na çekersem tekrar kalibrasyon yapmam gerek mi.
    lpg AKL marka ilginize teşkkürler iyi günler
  • Rolantide iken lpg enjeksiyon ms degeri nedir su anda.

Tek basina basincin hic bir anlami yok.

Basinc ve nozzle delik capi sonucu olan enjeksiyon suresi onemli.

Lpg enjeksiyon ms degerini belirtirseniz yardimci olmaya calisirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lpg ms 4.48
  • Akl nin kullandigi enjektorler ile rolantide 3.5 ms lere kadar dusurebilirsin.

Bunun icin, enjektorun ustundeki sari nozzle lari sokup 2 mm matkap ucu ile delin, daha sonra sifirdan kalibrasyon yapmalisin.

Daha sonra lpg enjeksiyon suresine bakip 3.5 ms ustunde ise, basinci biraz acarak sureyi dusurebilirsin. Hedef rolantide (yani dusuk motor yukunde) olabilecek en dusuk sureye ulasmak.

3.5 ms lere dusurmenin avantaji yuksek devirlerde performans dusuklugu yasamazsin

Bu degisiklikleri yapip programdan map1 tablosunun goruntusunu paylasirsan duruma gore 1-2 oneride bulunabilirim.

• ustadım ilgin ve bilgin için teşekkürler. map sensörü bazuk olduğu (garantiden değişmesini bekliyorum) için arkadaşın map sensörü ile deniyorum. şu an matkap ile uğraşma imkanım yok yaptığım son değerle benzin ms si 2.09 a kadar düştü lpg 4 civarı bu değerleri map basıncını 1.30 bar da elde ettm. su an benzinden daha iyi çalışıyor gibi :) yakıtı da arttırmadıysam sorun yok. fotoyu olmazsa birazdan çeker eklerim.
  • Basinci arttirdiktan sonra yeniden kalibrasyon yapilmali. Yaptiniz mi?

Benzin de calisirken benzin ms degeri neyse, lpg de calisirkende benzin ms degeri ayni olmali.

• yaptım enjektör değeri en doğru sonucu onda aldım geçişlerde hissetme yok. aynen çalışıyor. bir sonraki sefer benzin de ms ve lpg de benzin ms değerinide çekerim. 1. resim gaza basıp çektiğimde sonra en düşük değere kadar düştü. fotoda mevcut zaten ilginize teşekkürler.

AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM

• pm telefon numaranızı mesaj atarsanız siz işlemanındayken daha hızlı birşekilde ulabilirim.
  • Benzinde calisirken benzin ms degeride bu kadar dusuk mu?

Lpg suresi rolantide 4.5-5 civari seyrediyor, bunu rolantide 4 ms altina cekmeniz gerekir.

Basinc 1.3 civari ise, nozzle buyutmek gerekir. 2 mm delik delinirse uygun olacak.

2 mm delmeden (veya lpg suresini 3.5-3.6 ms dusurmeden) iyi bir sonuc elde edemezsiniz.

• sanirim iyi bir ayar verdim destekleiniz sayesinde. dlkkat ettigim noktalat lpg enjektor besleme hoetumlari olabildigonce kisa ve esit . delikler benxin emjektorune en yakon mesafe. ayar yaparken de benzin enjektoru benzinde nasil puskurtuyorsa lpg de ayni degwrde puskurtecek sekilde auarladim. spnuc. 41 litre lpg ile 520 km yol uatim. sehir ici ve didi karisik olmak uzere.

• Hayirli olsun iyi gunlerde kullanin

• Ankara'da dağ cey hariç romano servisi var mı arkadaşlar

• Arabamda stop etme problemi var. Dikkat ettim gaz aldıktan sonra ya da ha bitmeye yakınken araç gazdayken ha bitmiş gibi stop ediyor. Hayır gaz bitse benzinse geçemedi Kazım o da olmuyor. Benim tahminin şamandıra vakıf ama bir yere gösterdim hemen regülatör arızası dedi. İşinin ehli bir romano yarasına ihtiyacım var arkadaşlar. Bir de daha önce bilgisayara bağlandığında gaz ısı sensörü arızalı ama sorun olmaz diye değiştirmediler. Bunlardan problem olabilir mi?

• Merhaba üstadlarım, 91 model accord otomatik vites aracım var motor sıfır yapıldı, buji buji kablosu yeni, AKL sıralı sistem lpg var. Üzerinden süper regületör, 3.00 mm nozul, akl 3.0 ohm ahc enjektör var gaz basıncı 1.2 bar ayarlı aracımın hem şehiriçi yakıt tüketimi çokfazla hem lpg biraz azalınca hemen benzine geçiyor, hemde yolda giderken kavaşk ışık vb. yaklaşıp ayağını gazdan çektiğinde stop ediyor, araç kafayı yedirecek bana bir fikir verin lütfen ne yapmalıyım ayar kablom var. İyi akşamlar.
  • Arkadaşlar Aracım 2014 1.4 74kw Opel Corsa 82.000KKM de LPG Değerleri bunlar "Gaz Zam" yazan yerle "T.REGÜL" yazan yer çok farklı geldi bana yardımcı olabilecek var mı ?

AKL- ROMANO- KME  SIRALI SİSTEM
  • Kme fz8 regülatör nerden bulabilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford mondeo 1.5 ecoobus motorlara uygun kitinizin fiyati nedir acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar romano injection system bir sistem var, buna Atiker kablosu ile ayar yapılabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.