Şimdi Ara

Akaryakıt da yeni dönem, katkılı yakitlara elveda..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akaryakıt fiyatları zamlar ile yeniden yükselişe geçerken EPDK’dan araç sahiplerini çok yakından ilgilendiren bir karar geldi. Buna göre aracın performansını arttırdığı öne sürülerek daha yüksek fiyattan satılan VMax, Vpro gibi ifadeler artık kullanılamayacak. Böylece akaryakıtta tek fiyat dönemi başlayacak. Kurum çalışmalara başladığını duyururken, bu gece hem benzin hem de motorin (mazot) fiyatları bir kez daha değişecek.

https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/sadece-benzin-ve-motorin-olacak-epdk-akaryakitta-tek-fiyat-donemini-baslatiyor-artik-o-ifadelerle-pahali-akaryakit-satamayacaklar/479490//

O vakit artik Vmax Vpower tarzında akaryakıt olmayacak, teknik açıdan dpf etkileyecek diye düşünüyorum.. Dpf olan arkadaşlar şimdiden hazırlıklı olsunlar, bence saçma bir karar olmuş o vakit, benzin istasyonlarından yakıt alirken 2-3 kez düşünmek ve emin olmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 20 Mart 2024; 20:13:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok saçma başlık atmışsınız lütfen düzeltin insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Katkılı olan yakıtların kükürt oranıyla zerre alakası yok. Pompada satılan mazot zaten "Eurodiesel" normlarında. Katkılı alıp almamak size kalmış, her ikisi de "Eurodiesel". Bu katkılar gerçekten işe yarıyor mu yoksa para tuzağı mı kimse bilmiyor.

Özetle teknik olark değişen hiçbir şey olmayacak yine Eurodiesel alacaksınız. Katkı olmasa da olur.

haberi yanlış okumuşsun...

Kırsal Motorin 2021 1 Ocak itibari ile tarih oldu...

sadece 2 ürünü göreceksin

Benzin ve Dizel... (2 farklı Dizel satılıyordu 1 tanesi katkılı olduğunu iddia ettikleri...)

o katkılı olanı ayrıca satamayacaklar artık tek çeşit dizel olacak ve tek çeşit benzin...

ultrafoce V power gibi mevzuları kullanmayacaklar...

yıl olmuş 2024 ...uğraştığımız işlere bak...

• click baitte son nokta...

• Ekonomik sıkıntılardan ne yapacaklarını şaşırdılar, önce 97 oktan alamaz olduk sonra benzindeki ethanolü iyice düşürdüler şimdi de sırada bu mu var?

• trafikteki çoğu araç zaten 15-20 yaşlarında bitkisel yağ koysan bile çalışır sıkıntı yok. sıfır araç alıp 10 yıl içinde arıza yapıp mahkemede sürünen insanlar düşünsün bu durum halkın çoğunluğunu etkilemez birde elektrikli porsche binen zenginleri etkilemez onlar gerçi kaza yapsada mısır ğzerinden abd ye gidiyor onları hiçbirşey etkilemez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treyturop -- 20 Mart 2024; 15:9:28 >
  • haberi yanlış okumuşsun...

Kırsal Motorin 2021 1 Ocak itibari ile tarih oldu...

sadece 2 ürünü göreceksin

Benzin ve Dizel... (2 farklı Dizel satılıyordu 1 tanesi katkılı olduğunu iddia ettikleri...)

o katkılı olanı ayrıca satamayacaklar artık tek çeşit dizel olacak ve tek çeşit benzin...

ultrafoce V power gibi mevzuları kullanmayacaklar...

yıl olmuş 2024 ...uğraştığımız işlere bak...

• Sen Oba yağ kullanmış üyesin kırsal motorin ne etsin sana .Akaryakıt da yeni dönem, katkılı yakitlara elveda.. 

Bu Haberden kırsal motorini nasıl bağdaştırdın .Kırsal motorin zaten yasal olarak satılamıyor .Rafineriden çıkmıyor .

Katkı ekledik diye 5 kuruş fazla fiyata sattıkları yakıtı tek fiyata satacaklar .

• 50 ppm'in altında kükürt içeren euro dizel kullanıyoruz zaten. V-power, ultra force gibi katkılar olmayacak artık.

• infinite kullanıcısına yanıt

ben o durumuda hiçbir zaman anlamadım sanırım ucuz ürünü sadece rent a car kiralayanlarlar yada 3 yaşına gelince aracı elden çıkaracak şirket araçları alıyordu. Ben 1 defa aldım arabanın çekişi düşük olduğunu ve zaten yaptığı km de düşünce aynı paraya denk geldiğini görünce birdaha alma ihtiyacı duymamıştım

• 7500 kilometredeyken Opel Astra 1.2 benzinli aracıma tam E5 üzerinden malum mavi renkli markadan yakıt aldıktan 1-2 gün sonra soğuk motorda araç 4 kere üst üste marş bastıktan sonra stop etmiş, 5'incide 90 model karbüratörlü kartal gibi gaz vererek çalıştırabilmiştim. Oradan yakıt almayı kestiğimde bir daha yapmamıştı.

4000 kilometrede Renault Clio 1.0 benzinli aracıma Ankara otoyolu üzerinde yeşil renkli markadan yakıt aldığımın ertesi günü soğuk motorda rölanti adeta dans edip motor ısınana kadar teklemişti.

Youtube'da bazen önüme vatandaşların istasyonlardan aldığı yakıtların oktan ölçüm videoları düştükçe izliyorum. 95 oktan olması gereken yakıtlar 89-90 oktan anca çıkıyor.

Sonumuz hayrolsun

• Markaya para vermeye gerek yok LPG yi örnek vereyim cezayir'den gelen gemiye bütün firmaların tankeri yanaşıyor aynı vanadan dolum yapıyorlar ülkemize lpg'yi tedarik eden Milangaz firması diğer firmalar içine katkı koyup fazla fiyattan satıyorlar Milangaz ise gemiden aldığı yakıtı istasyonlarına direkt sevk ediyor hem daha ucuz hem daha uzun menzilli markaya fazla para vermeyin

• Çok saçma başlık atmışsınız lütfen düzeltin insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Katkılı olan yakıtların kükürt oranıyla zerre alakası yok. Pompada satılan mazot zaten "Eurodiesel" normlarında. Katkılı alıp almamak size kalmış, her ikisi de "Eurodiesel". Bu katkılar gerçekten işe yarıyor mu yoksa para tuzağı mı kimse bilmiyor.

Özetle teknik olark değişen hiçbir şey olmayacak yine Eurodiesel alacaksınız. Katkı olmasa da olur.

• treyturop T kullanıcısına yanıt

depoda 20₺ gibi değmeyecek bir fark oluşuyor bugün için...

almışken sorunsuz olduğunu düşündüğümüz ürünü alıyoruz...

firmalar ise araç başı 20₺x milyonlarca lira,dolar kazanıyor...

eskiden 100 oktan veya GTL gibi dizel ürünler vardı...

ancak maliyetleri sebebi ile devamı gelmedi...

o dönemden kalma uygulama...

aradaki fark şu kadar kuruş olabilir şeklinde düzenleme gelmişti en son ve öyle kalmıştı...

son hamleleler...

batarya istasyonuna dönüşecek bir çoğu yakın gelecekte...

hybrid istasyonlar göreceğiz.

Akaryakıt da yeni dönem, katkılı yakitlara elveda..bizim tv
    Türkiye'de 1150 istasyonu olan akaryakıt devi 500 istasyonunu kapatıyor!
    https://bizimtv.com.tr/guncel/turkiyede-1150-istasyonu-olan-akaryakit-devi-500-istasyonunu-kapatiyor-99887h

• ah gtl üzümlü kekim ne güzel şeydin sen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt

Yağ konusuna nereden geldik Akaryakıt da yeni dönem, katkılı yakitlara elveda.. 

• Diablo kullanıcısına yanıt

Asıl siz saçmalamissiniz.

İsterseniz bir gün uzunyol yapip, eurodiesel alıp ardından birde aynı yolu katkılı " motorin " ile yapın bakalım aradaki farki çok net anlayacaksınız.

Zamanında findik motor 1.4 fiestama shellden eurodiesel ve v power deneyerek uzun yol yaptım. Yolun aynı noktalarında yokuş yukari eurodiesel devir kaybi yaşattı, ve eurodiesel kullandığım zamanda vibrasyon artmisdi motorda.

Kullananbilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 20 Mart 2024; 20:42:59 >
  • Sene bu konuya tekrar bakalım kaç kişinin dpf tıkanmış olacak acaba ?

• Para tuzağı vpower saçmalığı son bulacak işte ne güzel.

• vpower kırmızı çizgimizdir.Akaryakıt da yeni dönem, katkılı yakitlara elveda.. 

• 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt

Okuduğunu bile anlamaktan aciz bir şekilde gelip buraya başlık açmıştın, sonra düzeltmek zorunda kaldın.

Türkiye'de eski usule geri dönülüp kükürtlü mazot satılacak diyordun öyle bir şey mümkün değil dedik şimdi konuyu başka yere çekiyorsun.

Mazotu kim bilir nereden alıyorsun, satan içine ne katıyor...

Ben yakıtı daima opet mehmetçik vakfından alıyordum hep memnun kaldım ama ne olduğu belirsiz yerlerden aldığımda hissedilir fark yaşadığım oldu. Bu sorunlar katkılı yakıttan mı kaynaklanıyor yoksa kalitesiz yakıt mı satılıyor asıl sorulması gereken soru bu. Bahsettiğiniz hissedilir performans farkı veya vuruntu problemleri yakıtın katkısıyla değil kalitesiyle alakalı.

ÖZET : "Adam gibi yakıt versinler, katkı olmasa da olur."

• 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt

Bu v power gibi isimlerin abartıldığını düşünüyorum. 1.4 dizel fiestaya sarı yeşil mavi firmalardan hangisinden alırsam alayım fark hissetmiyorum ve uzun süredir deniyorum bunu . Aynı şekilde turbo benzin aracıma da bu 3 ünden birinden benzin alırım.Sarı firmadan alsam bile ne koyduğuna bakmıyorum zaten söylemeyince genelde fuelsave koyuyorlar. Ama sürüş olarak asla bariz bir fark yok bence. Sadece sarının v power ı biraz daha hızlı bitiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.