Şimdi Ara

Ağustos Ayı Araç Satış Rakamları Aciklandi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
3
Favori
15.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satışlar azaldı bu zaten biliniyor, ben esas düşüşü Ekim gibi bekliyorum. Çünkü stoktaki araçlar da satılınca fiyatlar daha da artacak. O zaman mecburen ÖTV indirimine gitmek zorunda kalabilir hükümet.
  • evet bayram tatilinin de etkisiyle bu ay satış rakamlarındaki düşüsün otomobilde %38 den % 57 lere kadar çıkmasını bekliyorum. Sad but true.
  • Beklenen rakam 32 bin diye okudum toplam ticari otomobil

Eğer doğruysa çökmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 3 Eylül 2018; 12:20:4 >
  • %60 civarı düştüğü şeklinde haberler çıktı bugün.
  • Bu gidisle 2019 model araba gelmeyecek. Ve boyle giderse sirketler piyasadan cekilir yavas yavas. 2019 subat mart gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ciddi satıl düşüşleri, ciddi sayıda iş yeri kapanması, iflası, çok sayıda personel çıkartılması bekliyorum..umuyorum..

Bütün bunların, lağım medyası sayesinde halktan saklanacağını biliyorum..

Desteklediği adamlar sarayda oturup ,ejder meyveli suşi yiyince kendisinin de sarayda oturmuş sayılmayacağını bu millet anlayacak..

Sana yine makarna..Sana yine kömür..

• umarım fazlasıyla düşer, böyle aptalca bir fiyat etiketiyle araç satılıyorsa ve alan varsa bir şey demiyorum artık , bilinen fiyatları yazmayacağım bu şu kadar dı bu kadar oldu diye, umarım firmaların çoğu da kapatır gider böyle saçma sapan bir yaşam tarzı olamaz zira
  • Bu fiyatlara bu vergilerle sifir araç satiliyorsa fakir olan forum haberiniz olsun...

• 2-3 ortak bir araba aldıkları günlerde gelsin, bir arabanın bir sahibi olması çok saçma.
    birkaç kişi tek araba alsınlar paralarını birleştirip. sırayla binerler
  • 26976 adet otomobil satışı olmuş

Geçen sene 54890

Tam anlamıyla çöküş

• %53 azalmış,

mobildeyim tam rapora bakmak isteyenler

http://www.odd.org.tr/web_2837_1/neuralnetwork.aspx?type=35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veysel93 -- 4 Eylül 2018; 10:28:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

umarım fazlasıyla düşer, böyle aptalca bir fiyat etiketiyle araç satılıyorsa ve alan varsa bir şey demiyorum artık , bilinen fiyatları yazmayacağım bu şu kadar dı bu kadar oldu diye, umarım firmaların çoğu da kapatır gider böyle saçma sapan bir yaşam tarzı olamaz zira
    Küba gibi olalım haklısınız. 300.000 kişi işsiz kalacak olsun.

Kullanım ömrü 10 yıl diyorlar ama 30 yıl kullanılır aslında. Hem turist çeker çok otantik.

• Böyle olacağı belliydi. Dün Bursa'da showroomları gezdim yeni polo highline 150 küsür, fiesta boş paket 120, auris 145, astra k 150 küsür dediler. Aklı başında kimse bu paraları vermez.

Benim merak ettiğim ÖTV indirimi gelirse hesaplamalar nasıl olacak. Yani ne kadar düşülecek misal 100 TL'lik arabadan.
  • Satışlar hala açıklanmadı mı beyler ?

• Bu düşüşlere şaşıran varmı?

ötv zamları mtv zamları falan onları bir kenara attım sadece dolar bazında:

Tam 1 yıl içerisinde dolar 3.40 lardan 6.67 lere geldi.Yani sadece dolar kurundan %96 artış oldu.Yani 2 kat artıştan bahsediyoruz.%60 bence gene son derece düşük geldi.Halk olarak cidden araç olsun ama açlıktan geberirim modundayız.Bu arada benzindir köprüdür daha oralarada girmedim : )
  • loutrec_ kullanıcısına yanıt
    Gümrük Birliği anlaşmasının kapsamına şöyle hızlıca bir göz atın, neden bir markaya özgü (yerli veya yabancı farketmez) vergi indirimi yapılamayacağını kendiniz görebilirsiniz.

Hükümet yerli otomobil için fazlasıyla teşvik verdi şirketlere, ona rağmen harekete geçmiyor özel sektör. Satamayacağı malı kimse üretmez, köprülerdeki geçiş garantisi, ya da şehir hastanelerindeki hasta garantisi gibi yıllık 1 milyon araç alım garantisi verirse hazineden, çok değil bir kaç ay içinde araç modellerini yollarda görebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Reis inşaatçıları kurtarmak yerine sanayicileri kurtarsa, saray yaptıracağına fabrika yaptırsa; bugün "Dış güçler ülkemize savaş açtı" yalanına başvurmak zorunda kalmaz.
    reisin bu beton sevgisinin kaynağı nereden geliyor acaba? küçüklüğüne inmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem7

Gümrük Birliği anlaşmasının kapsamına şöyle hızlıca bir göz atın, neden bir markaya özgü (yerli veya yabancı farketmez) vergi indirimi yapılamayacağını kendiniz görebilirsiniz.

Hükümet yerli otomobil için fazlasıyla teşvik verdi şirketlere, ona rağmen harekete geçmiyor özel sektör. Satamayacağı malı kimse üretmez, köprülerdeki geçiş garantisi, ya da şehir hastanelerindeki hasta garantisi gibi yıllık 1 milyon araç alım garantisi verirse hazineden, çok değil bir kaç ay içinde araç modellerini yollarda görebiliriz.
    Bence otomotiv ile ilgili teşviklerin artık araca değilde parçalarına gelmesi gerekiyor. Örneğin Fiat Egea yurt içinde üretiliyor ancak motor ve şanzıman gibi yüksek maliyetli ve teknolojili parçalarının tümü ithal. Multijet motorlar İtalya, 1.6 benzinli motor Brezilya üretimi. Otomatik şanzımanlarda aynı şekilde ithal. Devletin teşviklerde bu parçaların yerli üretimine odaklanması gerekiyor. Türkiye'de üretim maliyetleri önemli ölçüde düştü. Bu konuda şansımız olabilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.