Şimdi Ara

AFT (Ağız İçi Yara) | Tedavi Tavsiyesi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
4
Favori
128.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiyor da geçmiyor. Dilimin ucunda, yanında boğazımda dudağımda her yerde çıktı şerefsiz. Kaç gündür çektiğimi bir ben bilirim.Doğum sancısından sonra 2. sıraya yerleşir belki bu acı . Allah kimseyi aftla terbiye etmesin.
     AFT (Ağız İçi Yara) | Tedavi Tavsiyesi?

• hocam bendede vardı artık sensodyne diş macunu kullanıyorum geçti. (MUTLAKA DENEYİN)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

hocam bendede vardı artık sensodyne diş macunu kullanıyorum geçti. (MUTLAKA DENEYİN)

Öneri için teşekkürler ama her insanda değişik ilaçlar işe yarıyor.Kimi dut pekmezi diyor kimi başka bir şey diyor. Afta diş macunu da neden oluyormuş. O yüzden işe yaramış olabilir. Diş macununu kullandıktan sonra hiç çıkmadı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGÖ

quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

hocam bendede vardı artık sensodyne diş macunu kullanıyorum geçti. (MUTLAKA DENEYİN)

Öneri için teşekkürler ama her insanda değişik ilaçlar işe yarıyor.Kimi dut pekmezi diyor kimi başka bir şey diyor. Afta diş macunu da neden oluyormuş. O yüzden işe yaramış olabilir. Diş macununu kullandıktan sonra hiç çıkmadı mı ?

hiç çıkmadı diğer diş macunlarınıda denedim. ama bunda hiç çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExpendabLes

Aralıklarla ağız içinde yara oluyor. Çevremde bazı kişilerde de aynı sorun var. İnternette araştırdım ve sayısız sebebi olabilir deniliyor ama kesin bi sebewbi veya çaresi yok. Oluştuktan sonra bi kaç şey yapılabiliyor ama oluşmasını önleyici bişey yok. Varmı bu sorunu yaşayıpta denediği bi tedavinin faydalı olduğunu söyleyecek bi arkadaş? Öyle lanet bişeyki insanı konuşurken bile defalarca düşünmeye çoğu kez vazgeçirmeye kadar varabiliyor verdiği acı. Su bile içilmiyor.

Kenakort, gargara doktorlarin ezbere onerdigi tedavi yontem turleridir.

Etkin bir tedavi istiyorsan Rennie hapini kullan.Cunku aft magnezyum eksikliginden meydana gelir ki bu eksikligi bu hapi emerekten giderebilirsin.Entellektuel sermaye olarak 200 Tl alirdim ama sizlere hayrim olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aşırı ateş durumlarında bende de çıkıyor. Doktorun bana söylediği 2 saatte bir tuzlu suyla gargara yapmak, karbonat su tuzu karıştırıp krem kıvamında hazırlayıp yara bölgesine sürmek süreci hızlaştırıyormuş. Bende çıktığı zaman 4-5 günde anca geçiyor.
  • Karbonat veya tuzla gargara yap.1-2 gün tekrarla geçer

• Karbonat veya tuzla gargara yap.1-2 gün tekrarla geçer.ağız temizliğine de dikkat et

• Resimdeki umarım sen değilsindir, bende de küçük ik yerde çıktı daha yeni geçti hayatımı zindan etti valla... Allah şifa versin...
  •  AFT (Ağız İçi Yara) | Tedavi Tavsiyesi?

Bundan başka bir şey gerekmez zaten 3 5 tl birşey.
  • ortaokullar yıllarında sık sık olurdu , doktor bi gargaralık ilaç verirdi 2-3 güne geçerdi. neden olduğuna dair bir fikrim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 17 Eylül 2013; 16:34:56 >
  • Treth kullanıcısına yanıt
    bu ilaçta ayrı gereksiz aftın acısı ayrı dert bu ilacın verdiği olumsuzluklar ayrı dert
  • quote:

Orijinalden alıntı: Decemst

bu ilaçta ayrı gereksiz aftın acısı ayrı dert bu ilacın verdiği olumsuzluklar ayrı dert

Ben kullanıyorum henüz bir problem yaşamadım zaten 7 8 saat sonra afttan geriye eser bırakmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Ben kullanıyorum henüz bir problem yaşamadım zaten 7 8 saat sonra afttan geriye eser bırakmıyor.

malesef bende fayda etmedi rejimden dolayı 40 kilo vermiştim b12 eksiliği olabilir diye b12 vitamini önerdiler şimdi ona başladım bakalım ne olucak
  • tabiki de oralmedic 1 dk içersinde, tek tüple kesin çözüm.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

malesef bende fayda etmedi rejimden dolayı 40 kilo vermiştim b12 eksiliği olabilir diye b12 vitamini önerdiler şimdi ona başladım bakalım ne olucak

Hıım. Olabilir belki rejimden dolayı ilacın ihtiyac duyduğu harekete geçirmesi gereken bir şeyler eksik kalmıştır sende. Bilirsin ilaçlar genellikle tedaviyi kendi yapmaz sadece vücuttaki gerekli zımbırtıları harekete geçirerek düzelmesini sağlarlar.

• bynoun kullanıcısına yanıt
    Maalesef benim sadece o ikisiyle kalsa yine iyi.3 tane dilimde bir tanede bogazimda var.Hayati tekrar sorgulatiyor adama .Cok pis bir illet.Ceken bilir acisini.

• Oralmedic tavsiye ederim ama kronik aft çıkıyorsa oralmedic etkisiz kalıyor. C vitamini tüketin özellikle bu aylarda. Lisede/küçüklen çok çektim afttan artık çıkmıyor

• agrısız , acısız , kesin (bende çok çektim o meredi ve iyi geldi artık çıkmıyor çıktıgında 1 günde geri geçiyor dut pekmezi yediğimde ) ilaçlar gibi böbreklere zarar da vermiyor

• 3 gundur yiyorum hem yaraya temas edince yakiyor hem de bir etkisini gormedim.İlk ciktiginda deneyince ise yariyor olabilir belki ben gec kaldim baya.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.