Şimdi Ara

Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.091
Cevap
11
Favori
119.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: damn2u

Kasada 200m fanlar için montaj delikleri var içiniz rahat olsun arkadaşlar, üst, ön hatta yan panel'e bile Cooler Master Megaflow fan takabilirsiniz.

o zaman thermaltake fanları sadece thermaltake kasalara uyum sağlıyor.yoksa xpradatora uyum sağlamazmıydı.haksızmıyım sizce.sanırım ölçüleri üniversal değil.
  • @smalll.74

Hocam fan alirken fanin boyutuna baktiktan sonra bir de "mounting holes" kismina bakin cünkü 20 cm bir fan mesela 17-18 cm uzakligindaki deliklerden takiliyor, ayrica deliklerin oldugu yer eger extra platik bir parcadan oluyorsa birden fazla delik olabiliyor daha fazla kasa ile uyumlu olsunlar diyeBence kasada yan kapaktaki büyük fan deliklerinin arasindaki mesafeyi ölcüp almak istediginiz fanlarin montaj deliklerinin mesafesi ile karsilastirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

@smalll.74

Hocam fan alirken fanin boyutuna baktiktan sonra bir de "mounting holes" kismina bakin cünkü 20 cm bir fan mesela 17-18 cm uzakligindaki deliklerden takiliyor, ayrica deliklerin oldugu yer eger extra platik bir parcadan oluyorsa birden fazla delik olabiliyor daha fazla kasa ile uyumlu olsunlar diyeBence kasada yan kapaktaki büyük fan deliklerinin arasindaki mesafeyi ölcüp almak istediginiz fanlarin montaj deliklerinin mesafesi ile karsilastirin

delikler arasındaki mesafeyi zaten ölçmüştüm.18 veya 20cm fan için 22cm 23cm 24cm boyutlardaki fan delikleri var.ekstra plastik parçadan oluşmuyor.büyük ihtimal cooer master 20cm fanı uyar gibi duruyor.arkadaşlar takdığına göre uyum sağlar demişler.sipariş verip deneyeceğim.olmadı geri iade ederim benim için sorun değil.nasıl thermaltake 20cm fanı iade ettiysem.standart fanlar 12 veya 14cm uyuyor zaten yuvaya.neden 18 veya 20cm uymasın.ben bu işle uğraşıyorum zaten ama kendime böyle üst sınıf bi kasada ilk defa topluyorum.fan yuvalarını üniversal sanıyordum yanılmışım :D.başıma böyle şeylerin geleceğini tahmin etmem gerekirdi.saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: smalll.74

quote:

Orijinalden alıntı: Thebabutza

quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

quote:

Orijinalden alıntı: gOkO

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gOkO

quote:

Orijinalden alıntı: babutza

ya ben turuncu ledlerden biri yarım yanıyor diye geri gönderdim kasayı sen nasıl kullanıyosun o sekilde içine siniyormu kaca aldın kasayı heralde arzalarından haberin vardı kasanın en iyi özeliklerinden biri fan kontrolcü olması sende arzalı gerci ek olarak var sendede garip

Sorun etmiyorum açıkçası.zaten söküp tamirini yapabilirim kendim, çalışmasada olur.Koskoca kasayı demonte edip garantiye yollayacağım ve onun gelmesini mi bekleyeceğim :) Bana mantıksız geliyor.Paneli söküp tamir etmek belkide 5 dakkamı alacak ama kendi kontrollerimi kullanıyorum zaten.Turuncu ledmi amaaaan :D

hocam kasayı teknobiyotiktenmi aldın?

Hepsi buradadan aldım...

anlaşılan hepsiburada da satılan xpredator lerin çogu sorunlu

aynen katılıyorum.....ucuz alıyoruz diye seviniyoruz ama piyasa fiyatın altına bosuna satmıyorlar demeki var bir bildikleri defolu ürünleri satıyorlar birde değiştirmeye gönderipde yerine gelcek ürün arzasız olma ihtimalli ne kadar diye merakda etmiyor değilm yani

kasayı daha bugün kurdum.inanın kasa çok süper.yalnız topladığım sistemi ilk çalıştırdığım zaman ön taraftan bakınca sol taraftaki kırmızı ledi biri çalışmıyor.1 saat sonra da xpradator yazısısının ışığı kesildi bilgisayarın kapağını açıp ışığa giden kabloların içindeki drençlerin aşırı ısındığını fark ettim.elimi fena şekilde yaktı.hayal kırıklığına uğradım.aynen dediğiniz gibi değişimle falan uğraşamam.yay yenisinin böyle olmayacğı ne mağlum yada farklı ağrıza.onarım merkezine yollayıyım daha iyi.yarın onarım yetkileriyle görüşüp göndereceğim.

yetkililerle konuştum.akortek firması ilgileniyor kasaların serviisine.üst panale söküp yollayacağım.sistemi komle söküp göndermeyeceğim aslında.power açma tuşu içinse eski kasnın ön panelini söküp tuşlarından faydalanacağım:Dhiç sistemi sök kasayı kolile servise gönder bekle derdim kalmadı.bilginize.

• bu kaçıncı problemli sıfır kasa çindenmi geldi bunlar anlamadım ki
  • Kasada kronik bi sorun var sanirim ,ondeki fan bir sure sonra gevsiyor ,on panele dokununca cizirti gibi bir ses geliyor.
  • Kasada kronik bir sorun yok, ilk gelen seriden almıştım bir senedir sorunsuz kullanıyorum. Teknobiyotik, Inventus ve Eksenbilgisayar dışında ki sitelerden sipariş vermemenizi tavsiye ederim. Bu firmalar hem ürün paketlemesinde özen gösteriyorlar hemde yeni aldığınız üründe her hangi bir arıza vb. durumlarda direkt değişim yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Kasada kronik bir sorun yok, ilk gelen seriden almıştım bir senedir sorunsuz kullanıyorum. Teknobiyotik, Inventus ve Eksenbilgisayar dışında ki sitelerden sipariş vermemenizi tavsiye ederim. Bu firmalar hem ürün paketlemesinde özen gösteriyorlar hemde yeni aldığınız üründe her hangi bir arıza vb. durumlarda direkt değişim yapıyorlar.

bilgisayar kasaları zaten kolili paketinde gelir.köpük desteği tam bir şekilde yani.değişim ise değiştirirdim de ama etmedim çünki aynı kasanın yenisi arızalı çıkmaması garanti değil.tabii ne zaman süreçte yenisi gelir bilemem.hepsiburadaki prasüdür yavaş işliyor maalesef.birde biraz insanda şans da olacak.şans olamadın mı aksilikler hep seni bulur.bu her yarde böyle değil mi sizce?ben bugün gönderdim üst paneli.ama daha vahim olan taraf ne biliyor musunuz akortek firması kargo ücretini benim ödememi nedenini sorduğumda bizden almadınız ki hepsiburadadan aldınız demesi beni rahatsız etmedi değil.bende 7-8 tl masradı olur diye sistemi sökmemek için kabul etmek zorunda kaldım.aslında iade etmek lazımdıda neyse dedim servise göndermeye karar verdim.şu anda pc yi panelsiz çalıştırıyorum.

• kasayı pentadan aldım bakalım bendede bir sorun çıkacakmı
  • quote:

bu kaçıncı problemli sıfır kasa çindenmi geldi bunlar anlamadım ki

lol :D hahahahahaa :D

şu akortekle birde ben görüşeyim benimkinide kabul ederlerse ön paneli sökeyim bitanede yan pileksi kapak içi vida göndersinler bende oda eksikti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thebabutza -- 28 Aralık 2011; 0:08:43 >
  • sistemi xpredatore taşımadan önce kullandığım tüm ledli fanları degiştirme kararı aldım 5x akasa viper 14'' siparişi verdim biraz masraflı oldu ama şekli bile cezbediyor insanı

Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü
  • İmzadaki gibi çakal kasa Xpredator olur sapsarı fanlarla ilginç durur
  • borbet fan yapsa borbet alırdım
  • Benim de pavyon modu istikrarlı bir şekilde devam ediyor. RGB led şeritleri aldım üst ve alta taktım şimdiden rengarenk oldu zaten.

Yarın da disko toplarını yerleştireceğim kasa içine

Bir haftaya kadar da yan tarafa 4 tane şunlardan alacağım

http://www.hepsiburada.com/Liste/khan-gaming-kg1204c-ultra-sessiz-120mm-fan/productDetails.aspx?productId=bd761025&categoryId=1125

Viper alacak paramız yok napalım bi viper parasına 4 tane fan alıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

Benim de pavyon modu istikrarlı bir şekilde devam ediyor. RGB led şeritleri aldım üst ve alta taktım şimdiden rengarenk oldu zaten.

Yarın da disko toplarını yerleştireceğim kasa içine

Bir haftaya kadar da yan tarafa 4 tane şunlardan alacağım

http://www.hepsiburada.com/Liste/khan-gaming-kg1204c-ultra-sessiz-120mm-fan/productDetails.aspx?productId=bd761025&categoryId=1125

Viper alacak paramız yok napalım bi viper parasına 4 tane fan alıyoruz

fanların maşallahı var rengarenk

• CFM'ye ihtiyaç olmadığından görüntü olsun diye alıyorum resmen. Bu arada madeingamer.com'dan alışveriş yapanınız var mı? HB'ye hiç bulaşmak istemiyorum da orada da var aynı fanlar

http://www.madeingamer.com/index.php?route=product/product&path=117_107&product_id=344

Açıkçası HB ile uğraşmaktansa hiç duyulmayan bir siteden alışveriş yapmak bile mantıklı geliyor

• Arkadaşlar ben kasanın fansız modelini aldım ancak bir sorum olacak. Şimdi benim sağ kapakta yani 4 tane fan girişinin olduğu cam bölümde fanlar yok. Ben oraya fan alırsam nasıl takacağım ? PSU'dan mı bağlayacağım çünkü şu şekilde kablolar var fan a1 fan b1 falan gibi ancak hiçbiri bahsettiğim 4 girişe bağlı değil zaten oraya hiç biri takılı değil. Derdimi anlatabilmişimdir inşallah. Resim de ekliyim şöyle:

Şuan elimde olan kabloların da resmini koydum bu kablolarla bağlayabilir miyim 4 tane fan alsam ? Yardımlarınızı bekliyorum.

• arkdaşlar yarın kargo gelıcek kısmetse urun gelınce hemen kontrol etmeyı dusunuyorum bu arada hepsıburada kullanılmış urun yollarsa 15 gun ıcınde ıade talebınde bulunabılırmıym ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

arkdaşlar yarın kargo gelıcek kısmetse urun gelınce hemen kontrol etmeyı dusunuyorum bu arada hepsıburada kullanılmış urun yollarsa 15 gun ıcınde ıade talebınde bulunabılırmıym ?

7 gün içinde iade edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

Arkadaşlar ben kasanın fansız modelini aldım ancak bir sorum olacak. Şimdi benim sağ kapakta yani 4 tane fan girişinin olduğu cam bölümde fanlar yok. Ben oraya fan alırsam nasıl takacağım ? PSU'dan mı bağlayacağım çünkü şu şekilde kablolar var fan a1 fan b1 falan gibi ancak hiçbiri bahsettiğim 4 girişe bağlı değil zaten oraya hiç biri takılı değil. Derdimi anlatabilmişimdir inşallah. Resim de ekliyim şöyle:

Şuan elimde olan kabloların da resmini koydum bu kablolarla bağlayabilir miyim 4 tane fan alsam ? Yardımlarınızı bekliyorum.

a1 a2 ve a3 üst paneldeki a tuneri kontrol eder b1 b2 b3 de b tuneri kontrol eder.hangi fanların a tunerinde hangi fanların b tunerinde kontrol edeceğin size kalmış.üst panaldeki led ile fan kontrol agıtı için 2 tane ide power connektörü var güç kaynağın ide connektörlerini bunlara bağlayacaksın okadar.başka bir espirisi yok zaten.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.