Şimdi Ara

Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
2.092
Cevap
11
Favori
115.579
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

sistemi xpredatore taşımadan önce kullandığım tüm ledli fanları degiştirme kararı aldım 5x akasa viper 14'' siparişi verdim biraz masraflı oldu ama şekli bile cezbediyor insanı

Güzel fan bir süre sonra stoklarda biter :)ama o son ayarda kullanamassın bu fanları hele 5 tanesini cok ses cıkıyor bilgine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeSioN -- 30 Aralık 2011; 23:04:26 >
    quote:

Orijinalden alıntı: smalll.74

quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

arkdaşlar yarın kargo gelıcek kısmetse urun gelınce hemen kontrol etmeyı dusunuyorum bu arada hepsıburada kullanılmış urun yollarsa 15 gun ıcınde ıade talebınde bulunabılırmıym ?

7 gün içinde iade edebilirsiniz.

pekı kargo gelınce görevlının yanında açıp kontrol edıyım mı yoksa bır kırık cızık vb hasar var ıse 7 gun ıcersınde hb da ıade alıyormu yıne ?
    bu sorumun nedenı kargo görevlısının beklememe arzusu ve zorlu bır iş olması 1-2 dk da kutuyu acıp ıncelemek

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
      Kimisi için Ete Duyulan açlık
      Kimisi için Güce duyulan açlık
      Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
      Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
      Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
      Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

• Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

arkdaşlar yarın kargo gelıcek kısmetse urun gelınce hemen kontrol etmeyı dusunuyorum bu arada hepsıburada kullanılmış urun yollarsa 15 gun ıcınde ıade talebınde bulunabılırmıym ?

7 gün içinde iade edebilirsiniz.

pekı kargo gelınce görevlının yanında açıp kontrol edıyım mı yoksa bır kırık cızık vb hasar var ıse 7 gun ıcersınde hb da ıade alıyormu yıne ?
    bu sorumun nedenı kargo görevlısının beklememe arzusu ve zorlu bır iş olması 1-2 dk da kutuyu acıp ıncelemek

tabii kontrol ederseniz iyi olur.zaten çizik hasar oldu ise kargonun ayıbıdır.tutanak tutturup kargoyu teslim almadan korgocuyla postalarsın ürünüsonra kargo şirketi hepsiburadaya tazminatı öder hepsi burada sana yeni kasa gönderir.süreç tabi biraz uzun sürebilir.onun haricinde ürün arızalı çıkması durumunda tabii sistemi kurduktan sonra ister iade edersin 7 gün içinde ister akortek firması bakıyor genelde telefon açıp servise yollarsın.ben böyle yaptım.
    |
    |

• Onbaşı
    26 Mesaj
    zaten kutuya bakrsın darbe izi falan yoksa genelde kasada bir hasar olmaz ama her zaman öyle de olmaya biliyor.kargocu bıraktı gitti diyelim.sen 5-10 dk içinde hemen kutuyu söküp bakarsın %5-10 ihtimal kutu hasar görmeden de kasa kırık çıkabiliyor bizim başımıza geldi öyle bi durumm söz konusu ise hemen kagoya telefon açıp durumu bildirirsin korgocu gelir tutanağı yazar ve ürünle birlikte gider.
    |
    |

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

sistemi xpredatore taşımadan önce kullandığım tüm ledli fanları degiştirme kararı aldım 5x akasa viper 14'' siparişi verdim biraz masraflı oldu ama şekli bile cezbediyor insanı

Güzel fan bir süre sonra stoklarda biter :)ama o son ayarda kullanamassın bu fanları hele 5 tanesini cok ses cıkıyor bilgine.

fanlar 1600 rpm düşük devirde 12 desibel ses cikartıyorlar her biri 110 cfm son ayarda kullanmaya kalksak kasanın içinde kasırga olur heralde o yüzden fazladan gürültüye gerek yok düşük ayarda kullanmak en güzeli
    |
    |

/// Intel® Core™ i7-6700K /// ASUS ROG MAXIMUS VIII FORMULA /// G.SKILL RipjawsV 2xDual kıt 32GB 3000 Mhz CL14
    /// ASUS ROG GTX1080 STRİX /// SAMSUNG 950 PRO 512 GB/// /// SAMSUNG 850 EVO 1 TB /// /// Corsair Force GT 240 GB /// Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion /// WD Caviar Green 2 TB
    /// AeroCool XPREDATOR ROG MOD /// CORSAİR AX1200® /// ASUS VK278Q 27'' LED /// TT eSPORTS Challenger Pro /// Logitech G502 Proteus Spectrum
    ///
    Corsair H100i v2 ///Logitech G27/// Logitech X-530 /// SHARKOON X-Tatic PRO 5.1 Gaming Headset

• Yarbay
    4769 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

Arkadaşlar ben kasanın fansız modelini aldım ancak bir sorum olacak. Şimdi benim sağ kapakta yani 4 tane fan girişinin olduğu cam bölümde fanlar yok. Ben oraya fan alırsam nasıl takacağım ? PSU'dan mı bağlayacağım çünkü şu şekilde kablolar var fan a1 fan b1 falan gibi ancak hiçbiri bahsettiğim 4 girişe bağlı değil zaten oraya hiç biri takılı değil. Derdimi anlatabilmişimdir inşallah. Resim de ekliyim şöyle:

Şuan elimde olan kabloların da resmini koydum bu kablolarla bağlayabilir miyim 4 tane fan alsam ? Yardımlarınızı bekliyorum.

a1 a2 ve a3 üst paneldeki a tuneri kontrol eder b1 b2 b3 de b tuneri kontrol eder.hangi fanların a tunerinde hangi fanların b tunerinde kontrol edeceğin size kalmış.üst panaldeki led ile fan kontrol agıtı için 2 tane ide power connektörü var güç kaynağın ide connektörlerini bunlara bağlayacaksın okadar.başka bir espirisi yok zaten.

Dediklerinizden bir şey anlamadım. Bende b1 b2 ve a3 var sadece, b tuner falan onlar nereler ? Benim bahsettiğim yan kapaktaki 4 tane fan yuvacığına fan nasıl takacağım nereye bağlayacağım ?

you're so pretty
    I'd walk ten miles barefooted
    on a freezing morning
    to stand in your shit

• Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar ben kasanın fansız modelini aldım ancak bir sorum olacak. Şimdi benim sağ kapakta yani 4 tane fan girişinin olduğu cam bölümde fanlar yok. Ben oraya fan alırsam nasıl takacağım ? PSU'dan mı bağlayacağım çünkü şu şekilde kablolar var fan a1 fan b1 falan gibi ancak hiçbiri bahsettiğim 4 girişe bağlı değil zaten oraya hiç biri takılı değil. Derdimi anlatabilmişimdir inşallah. Resim de ekliyim şöyle:

Şuan elimde olan kabloların da resmini koydum bu kablolarla bağlayabilir miyim 4 tane fan alsam ? Yardımlarınızı bekliyorum.

a1 a2 ve a3 üst paneldeki a tuneri kontrol eder b1 b2 b3 de b tuneri kontrol eder.hangi fanların a tunerinde hangi fanların b tunerinde kontrol edeceğin size kalmış.üst panaldeki led ile fan kontrol agıtı için 2 tane ide power connektörü var güç kaynağın ide connektörlerini bunlara bağlayacaksın okadar.başka bir espirisi yok zaten.

Dediklerinizden bir şey anlamadım. Bende b1 b2 ve a3 var sadece, b tuner falan onlar nereler ? Benim bahsettiğim yan kapaktaki 4 tane fan yuvacığına fan nasıl takacağım nereye bağlayacağım ?

bir terslik olmalı siz 2 23cm fanlı aerocol xpradator kasalarda 6 tene fan kontol bağlantı kablosu vardır ön taraftada 2 adet fan control tuneri yani usb lerin olduğu kısımda sağ ve sol da yuvarlak 2 tane tuner. ünitesi olması lazım.iyi bakın

• Teğmen
    186 Mesaj
    quote:

borbet fan yapsa borbet alırdım

caguar marka fanlar nasıl bi arkadas xpredator takmış hem fanların montaj yerlerin titreşim engeleyici kavucuk var hemde kalilteli bir ürüne benziyor türkiyede varmi bullamadım ben
    |
    |

quote:

quote:

quote:

bir terslik olmalı siz 2 23cm fanlı aerocol xpradator kasalarda 6 tene fan kontol bağlantı kablosu vardır ön taraftada 2 adet fan control tuneri yani usb lerin olduğu kısımda sağ ve sol da yuvarlak 2 tane tuner. ünitesi olması lazım.iyi bakın

2 tane tuner ünitesi var zaten ve önde ve yukarda 1'er tane 23cm fanlar var. Ancak fan tuner'ıyla oynadığımda fanların hareketinde bir değişme olmuyor. Son olarak kasanın sağ kapağını açıp baktığımda 4 tane var A3 B1 B2 B3 şimdi geriye A1 ve A2 kalıyor bunlar neresi oluyor ve kabloları nerde?

Bide bu anakartın dışarı bağlanma noktasında yani kasanın arkasındaki usb, ses girişleri falan olduğu yerde hiç bir koruma yok yani direk anakartın girişleri gözüküyor anakartın girişlerine tam olarak oturan kısım falan yok, bu kasanın özelliğinden mi bu ?

you're so pretty
    on a freezing morning
    to stand in your shit

• Onbaşı
    33 Mesaj
    bende de fan kontrolcüde sorun çıktı B2 kısmındaki kablolar çalışmıyor. ve Xpredator yazısının ışığı bazen yanıyo bazen yanmıyor molex de temassızlık var. ancak buunlar halledilebilinecek sorunlar.

bu fan kontrolcüyü söküp garantiye gönderecem sökemedim kaç saat uğraştım. nasıl söküleceğine yardımcı olurmusunuz.

ayrıca bu sorunlar aklınızda şüphe oluşturnmasın kasa mükemmel bir kasa. birtek fan kontrol ünitesi dandik....

Orijinalden alıntı: 1983

bende de fan kontrolcüde sorun çıktı B2 kısmındaki kablolar çalışmıyor. ve Xpredator yazısının ışığı bazen yanıyo bazen yanmıyor molex de temassızlık var. ancak buunlar halledilebilinecek sorunlar.

bu fan kontrolcüyü söküp garantiye gönderecem sökemedim kaç saat uğraştım. nasıl söküleceğine yardımcı olurmusunuz.

ayrıca bu sorunlar aklınızda şüphe oluşturnmasın kasa mükemmel bir kasa. birtek fan kontrol ünitesi dandik....

Hocam şu kasanın arkasında anakartın usb vs. girişlerinin olduğu kısım sizde de açık mı ? Yani ordan baktığımda kasanın içini görebiliyorum bir koruma yok. Toz falan girmez mi ?
    |
    |

you're so pretty
    on a freezing morning
    to stand in your shit
  • Onbaşı
    33 Mesaj
    muhtemelen anakartın aynası takılı değil. o kasadan değil. anakartın aynasını takmadın dan olabilir.

Orijinalden alıntı: 1983

muhtemelen anakartın aynası takılı değil. o kasadan değil. anakartın aynasını takmadın dan olabilir.

Aynayı takmamışım evet de şimdi anakart takılıyken ayna takılmıyor anakartı sökmeden takmanın yolu yok mu ki ya, şimdi uzun iş anakartı sök tak falan.
    |
    |

you're so pretty
    on a freezing morning
    to stand in your shit
  • Onbaşı
    33 Mesaj
    anakartı sökmeden takmak imkansız. anakartı sökmen şart.

ben fan kontrolcüyü nasıl sökecem yardım edecek yokmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1983 -- 31 Aralık 2011; 17:39:20 >
    |
    |

you're so pretty
    on a freezing morning
    to stand in your shit
  • Onbaşı
    33 Mesaj
    eğer teknik bilgin tecrüben yoksa hiç uğraşma. bilgisayarcıya parada verme. teknik bilgisi olan arkadaşın varsa ona yaptırmalısın.

bu arada. fan kontrolcüyü sökmek çok basitmiş. kasanın üstündeki paneli arka tarafından çekip sökülüyo ve daha sonra kablolarla birlikte çektikten sonra vidaları var 4 adet onlarda sökülüyor o kadar basit.... bügün sökseydim kargoya gönderecektim. artık pazartesiye kaldı.
    |
    |

Ya bu konularda tecrübesizim şimdi anakartı söksem bir daha takamayacağımdan korkuyorum, bu tarz sökme takma, PSU kabloları falan hakkında bilgi edinebileceğim bir rehber var mı ?

hocam korkacak bir durum yok power kabloları kolay iş zaten 20+4 pin ve 8pin veya 4+4 pin kabloları var kullandıgın anakartın tam olarak şeklini bilmiyorum ama eger acemi isen takılacagın ve dikkat etmen gereken yer hdd led+ led - power paneli kabloları küçük slotlu ve kalabalıktırlar o yüzden eger sökeceksen söktugün gibi takmaya dikkat et power led vs kabloları karışırsa pc yi açamazsın
    |
    |

/// Intel® Core™ i7-6700K /// ASUS ROG MAXIMUS VIII FORMULA /// G.SKILL RipjawsV 2xDual kıt 32GB 3000 Mhz CL14
    /// ASUS ROG GTX1080 STRİX /// SAMSUNG 950 PRO 512 GB/// /// SAMSUNG 850 EVO 1 TB /// /// Corsair Force GT 240 GB /// Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion /// WD Caviar Green 2 TB
    /// AeroCool XPREDATOR ROG MOD /// CORSAİR AX1200® /// ASUS VK278Q 27'' LED /// TT eSPORTS Challenger Pro /// Logitech G502 Proteus Spectrum
    ///
    Corsair H100i v2 ///Logitech G27/// Logitech X-530 /// SHARKOON X-Tatic PRO 5.1 Gaming Headset
  • Yarbay
    3028 Mesaj
    kasa bu gun elıme ulastı hıght power 730w psu ıle bırlıkte 410 tl ye kargo dahıl
    suanda montaj yapamıyorum cunku elımde dıger donanımlar yok o kronık olup olmadıgı muamma ışık sorununu 10 gun ıcınde kontrol ederım sanırım onun harıcınde sorunsuz guzel bır kasa tasarımına bayıldım
    |
    |

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
      Kimisi için Ete Duyulan açlık
      Kimisi için Güce duyulan açlık
      Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
      Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
      Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
      Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

• Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2 tane tuner ünitesi var zaten ve önde ve yukarda 1'er tane 23cm fanlar var. Ancak fan tuner'ıyla oynadığımda fanların hareketinde bir değişme olmuyor. Son olarak kasanın sağ kapağını açıp baktığımda 4 tane var A3 B1 B2 B3 şimdi geriye A1 ve A2 kalıyor bunlar neresi oluyor ve kabloları nerde?

Bide bu anakartın dışarı bağlanma noktasında yani kasanın arkasındaki usb, ses girişleri falan olduğu yerde hiç bir koruma yok yani direk anakartın girişleri gözüküyor anakartın girişlerine tam olarak oturan kısım falan yok, bu kasanın özelliğinden mi bu ?

a1 ile a2 fan soketlerinin olmaması imkansız.6 fan kontrolcülü bu kasalar.hemen aldığınız yerle görüşün.telefon açın 4 tane fan kontol edebiliyorum 2 tane fan kontrol soketi eksik deyin.gerekirse değişime yollayın.saygılar.
    |
    |

• Yarbay
    4769 Mesaj
    Peki bi sorum olacak mesala B1'e 2 tane fan bağladım birini minik uçla bağladım diğerini de birleştirici ile kablo isimlerini bilmiyorum kusra bakmayın. İkisi de çalışıyor şuan. Gelen enerji bu ikisine bölünüyor mu, yani bunları ayrı ayrı bağlasam daha mı hızlı döner ?

you're so pretty
    on a freezing morning
    to stand in your shit
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
Bey Azura
Mobilya Takımları
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.