Şimdi Ara

ADSL internetten YAPA'ya geçiş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evime daha yeni YAPA interneti ne geldi ne yapmam lazım?
    -ADSL modem kullanıyorum.
    -Ev telefon kablosu 15 yıllık.

Ne yapmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi novaz -- 17 Mart 2019; 12:27:44 >

• YAPA sizin için kullanılabilir olduğu anda geçiriyorlar sizi merak etmeyin. Sizin yapmanız gereken bir şey yok. Otomatik olarak geçeceksiniz mümkün olduğunda.
  • Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız?
  • nomadio N kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hafta Türk.net çalışma yapıyordu santrelde. Bir baktım cuma akşamı bu resmi çektim ve paylaşıyorum. Santrelle yakın oturuyorum

• Hat değerleriniz iyi gözüküyor. Bence VDSL modem alın. YAPA'da bildiğim kadarıyla ADS/VDSL sinyali otomatik olarak seçiliyor. Yani VDSL modem aldığınızda ve kurulum yaptığınızda hattınız otomatik olarak VDSL'e dönüyor olması lazım. Otomatik olmazsa destek kaydı açıp manuel olarak VDSL'e geçirtirsiniz.

Bu arada kablo eski demişsiniz. Yeni bir cat6 kablo ile sıfırdan tesisat çekerseniz hat değerleriniz daha da iyileşebilir. Haliyle hızınız da yükselir.
  • nomadio N kullanıcısına yanıt
    30 download 7-8 de upload gelebilir belki VDSL ile... Sen ne dersin hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

30 download 7-8 de upload gelebilir belki VDSL ile... Sen ne dersin hocam ?
    VDSL'e geçince hat zayıflamasının 2 katına çıkacağını(14db civarı) varsayarsak aynen size katılıyorum hocam 30-40 arası download, 7-8 arası da upload olur gibi duruyor.

Ama hat zayıflaması üzerinden de hız konusunda net bir şey söyleyemiyoruz. Mesela benim geçen sene 1. aboneliğimde hat zayıflaması 18db seviyesindeyken 35mbps hızı rahat görüyordum, diğer aboneliğimde ise 14db hat zayıflaması ile 28mbps civarı hız alabiliyordum. Yani hat zayıflaması düşük olmasına rağmen daha düşük hız alıyordum. Sanırım santraldeki/saha dolabındaki kullanım yoğunluğuyla alakalı bir şey.

Mesela şu anda da 7.2db zayıflama ile 100mbps kullanıyorum. 110mbps'yi de zorlarım. Garip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 18 Mart 2019; 2:12:58 >

• ADSL deki hat değerlerim sizden kötü. 60MBps down 25 civarı up alıyorum bilginize..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.