Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.741
Cevap
37
Favori
277.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vodafone'dan aldığım test sonucu altta. ne kadar güvenilir ve SNR sorun yaratır mı acaba?

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 31 Ocak 2017; 19:40:42 >
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    Dedigim gibi 50 mbps alir eger daha yukseklerde gozun yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50Mbps ye fazlasıyla razı olurum sanırım. 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 31 Ocak 2017; 20:3:53 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    FTTB çıktı hocam.
  • 81melih54 kullanıcısına yanıt
    O zaman yapacak bir şey yok zaten kayıp da öyle aman aman bir şey değil.

• sahafiec kullanıcısına yanıt
    Zaten VDSL2 ile SNR artacak. Burada sanırım referans olarak sadece genel hat durumu ve zayıflamaya bakılabilir onlarda da bir sorun yok. 30a profili ile bakarsınız belki 100mbps dahi alabilirsiniz.

Hocam ben biraz düşük yazmışım cümleyi derdimi tam anlatamamışım 45 mbps gözüken hız benim aldığım çok çok daha düşük bazen 480p video bile açamıyor ama steam den falan oyun indirirken gayet iyi 4 mbps de falan indiriyor
  • 81melih54 kullanıcısına yanıt
    Google hizmetleri konusunda sorunlar var. İki nedene bağlı Google hizmetlerinin yavaşlaması.

1.Google Avrupa'daki veri merkezlerindeki kapasite yetmiyor daha yeni Bulgaristan'a kurmuş olmalarına rağmen bu sebeple bir Google tarafından tüm ISS'ler yavaşlatılıyor.

2.Nedense geçen sene Yandex veri merkeezi açtı ülkemizde başka 3-4 büyük firma da açtı açacak bu sebeple Türk Telekom'un tüm omurga ve veri merkezleri tam kapasite çalışıyor Google y9nüne talep çok fazla olduğu için sistem çökmesin diye bir de Türk Telekom yavaşlat8yor. Haliyle bir çok abone 480p video dahi izleyemiyor.

Yeni açılacak veri merkezleri ve yurtdışı çıkıßlarıyla rahatlayacak durum ama en azından 2017'nin ilk yarısı b9yle ağır aksak devam eder Google hizmetleri.

• Vodafone'dan test yaptığımda şöyle bir sonuç çıktı:

Bu sonuç şişirme olabilir tabii.

Bulunduğum bina yeni olmasına rağmen muhtemelen bina içi kablolarda sorun var çünkü yağmur veya kar yağdığında SNR değeri düşüyor ve bağlantı kopuyor. Şu anda 16 Mbit'i kullanmıyorum bu yüzden ve 10 Mbit civarı bir değere sabitliyorum bağlantıyı. Türk Telekom başka bir firmaya geçiş halinde sıkıntı çıkartıyormuş duyduğum kadarıyla, muhtemelen bana da sıkıntı çıkaracaktır ama oldu ki Vodafone'a veya Turknet'e geçtim. Bu bina içi tesisat ile sıkıntı çıkar, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 31 Ocak 2017; 22:52:57 >

• ADSL 16 Mbit kullanıyorum. Vodafone sitesinde vdsl 54 mbit desteklediği yazıyor sizce ne kadar alınabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simos35 -- 31 Ocak 2017; 23:17:46 >
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Ben sana şöyle cevap vereyim sonucu sen bul. Vodafone sitesinden sorgulayınca benim 17 mbit adsl 41 mbit vdsl çıkıyor. Ama modem değerlerinde ulaşılabilir 70 mbite kadar vdsl görünüyor. Yani hattım 70 mbit alabilir.

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Hocam üstteki mesaja resim eklemiştim çıkmamış tekrar güncelledim anlıyorsanız bir bakabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Hocam üstteki mesaja resim eklemiştim çıkmamış tekrar güncelledim anlıyorsanız bir bakabilir misiniz?

Kabin çok yakınınızda 100 megabit alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Kabin çok yakınınızda 100 megabit alırsınız.

Çok sağ olun hocam yanıtladığınız için.

• Arkadaşlar merhaba benim sorunum biraz garip.16 mbpsye kadar adsl2 kullanıyorum ve saat ortalama 05.00 ile 19:00 arası bu profilde kullanıyorum.

Fakat akşam 7 de internet bağlantım gidiyor ve ulaşılabilir hızım 9000e dsl hızımda 8000e sabitleniyor.snr değeri 8 civarında gene.saat sabah 5e kadar böyle.sonra gene hız artiyor.bunun sebebi yoğunluk mudur? Çünkü akşamları birden internet gidiyor 2 3 dklığına ve internet hızım yavaşlatılıyor.hele bi de online oyundaysanız tam sıkıntı oluyor.

FTTN ile FTTC bu durumda vdsl anlamına mı geliyor hocam?

• Konu açılalı 10 yıl olmuş, dert hala aynı. Vay anasını be.
    FTTN'i boş verin.

FTTC ve FTTB (sadece bir kısmı) VDSL oluyor.

Şimdi ben Türk Telekom internetimi arkadaşa devrettim ve turknete başvurdum. Türk Telekomda 8 mbit ile 24 mbit arası geçiş yapınca mhyi kapattığımda anında geçmiş oluyordum 24'e. 8 mbit olunca modemde adsl2 yazıyordu 24 mbit yapınca vdsl2 yazıyordu. Turknette vdsl2 port vermeme gibi bir durum olur mu ki? Bazı arkadaşlar bundan bahsetmiş. Mh üzerinden geçiş yaptığımda oluşan değerleri paylaşayım

Evet Telekom port vermeyebiliyor şansınıza kalmış ya da bazen Türknet o bölgede hiç VDSL port kiralamamış da olabiliyor.

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.