Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.742
Cevap
37
Favori
277.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Esasında ADSL değerlerinden VDSL için şu hızı alır demek zor ama zayıflama değerleri bir ip ucu verebilir. Ki çok az sizin zayıflamanız yani DSLAM ya da kabine oldukça yakıns8znız VDSL2 ile 100mbps civarı hız alabilme ihtimaliniz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Direkten, evin içine gelen kutudan, modeme CAT6 kablo çektim. Cat6 kablosunun 2 telinin ucuna RJ11 telefon kablosunun 2 telinin ucuyla birleştirdim. Direk CAT6'ya alet olmadığı için çakamadım. Birde direkten eve tek bir kablo içinde birden fazla kablo geliyor. Bunlardan sadece 2 tanesi bağlı. Cat6 kablosunun içinde de 6 tane kablo var ama ben sadece 2 tanesini bağladım. Bu normal mi?
  • Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Belki az bir ihtimal ama ekten dolayı olabilir. Normalde içerideki 6 kqblodan bir çift kabloyu direkt RJ11 çakar bağlarsınız. Tabi dediğiniz gibi onun özel makası lazım. Sırf bunun için gidip alınmaz da ama ödünç falan bulablilirseniz makası rj11 kafa alıp deneyin derim.

Tanıdıkta olması lazım. Birde öyle deneyeyim hocam teşekkürler yardımınız için.
  • Bu hat değerleri ile maksimum internet hızı kaça kadar çıkar ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s) 959
    Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s) 6908
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 6233
    Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü
    Hızlı
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 10.7
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 6
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 21.3
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 34.6
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.2
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.6
    Yukarı yönde CRC 60
    Aşağı CRC 2479
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı FEC 9686
    Hocam bişey sorcaktım. Aşağıda hat değerlerini paylaşıyorum, internetim 50 mbps ama benim aldığım hızın alakası yok bu hızla, speedtest de 45 mbps çıkıyor, müşteri hizmetleri bizden yana bi sıkıntı yok diyor. Telekomun teknik servisinde çalışan komşumuza sordurttum, bina bu interneti kaldıramıyomuş dedi. Kablo değişimiyle falan düzelir mi yardımcı olursanız sevinirim.,

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 51197 2035
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 69776 29810
    SNR Sınırı (dB): 13.2 27.4
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 13.9 6.4
  • BENİM DEĞERLERİM BÖYLE ARKADAŞLAR BAĞLANTIMDA SÜREKLİ KOPMALAR YAŞIYORUM.

-NEDENİ NE OLABİLİR?

-NASIL ÇÖZEBİLİRİM

TEŞEKKÜRLER.

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSSony -- 31 Ocak 2017; 13:1:45 >
  • 81melih54 kullanıcısına yanıt
    Değerler oldukça iyi. Herhangi bir sorun yok. 45mbps gelmesi çok normal 17a profilinde. Zira kayıp oranı hız arttıkça artıyor. Eğer FTTC kullanıcısıysanız müdürlük ile görüşüp bölgede uygunsa 30a prolifine geçirilmenizi talep edebilirsiniz o zaman kayıp oranı 0'a yaklaşacaktır.

• Uydunet kullanıyorum 4 yıldır çok da memnunum efendim
    8 km gibi bir mesafe var santralle aramda (yol olarak havadan hesaplamıyorum) kuş uçumu 5 km falan
  • LegendaryGofret L kullanıcısına yanıt
    Santrale bir hayli mesafeniz var. Su an maks hizdasiniz 6 mbps.

• SSSony S kullanıcısına yanıt
    Upload tarafinda bir sikinti var sinyal dusuk geliyor. Kablo ya da portta sorun var. Sizin tarafinizda sorun olmamasi icin disardan gelen kabloyu direk modeme takip deneyin. Splitter falan varsa cikar dene. Ya da ek vs varsa yeniden onar guzel bir sekilde

• Bunu okuyqbilecek biri var mı bu konuda bilmeiyorum ama zaten sistem fiber olduğu için sanırım düşünecek fazla bir şey de yok. İnşallah uzun yıllar daha sorunz kullanmaya devam edersiniz.

• Uydunette santral mesafesi onemsiz. Zaten fiber panoyla kurulum yapiliyor.

• LegendaryGofret L kullanıcısına yanıt
    Hat felaket durumda. Tam sınırda. Her an kopma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yine 6mbps aldığınıza şükredin bence. Zaten hatta da deli gibi hata oluyor indirme ve yüklemelerinizin bozuk ya da hatalı çıkma olasılığı bir hayli yüksek. Tek teselliniz santrale epey uzak olduğu için bölgede yapılacak bir fiber projesinde öncelikli olabilir bölgeniz.

• Vay be konuyu açalı 10 yıl olmuş herhalde aktif olan en uzun süreli konu bu
  • alttaki değerleri yorumlayabilen arkadaşlar bakarsa memnun olurum.
    şu an 16Mbs ADSL tarife kullanıyorum ve 13Mbs alıyorum, kopma ve sorun yok.
    VDSL'ye geçmek istiyorum ama SNR beni biraz düşündürüyor.
    santrale mesafeyi bilmiyorum.

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 16379 796
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 21936 886
    SNR Sınırı (dB): 6.3 18.4
    Hat Zayıflaması(dB): 10.5 4.3
    Güç (dB): 18.1 12.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 31 Ocak 2017; 18:38:18 >
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Ama ben bu konulardan hiç anlamıyorum, bu işlemi müşteri hizmetlerine mi söyleyeceğim. Bide FTTC kullanıcısı olup olmadığımı da nasıl öğrenebilirim.
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    Hatta su an 16 mbps var. Vdsl de 50 mbps alir tahminimce. Ama once vdsl sinyalini almasi lazim dogru degerlendirmemiz icin. Ya da birkac sitede sorgulama yapabilirsiniz. Vodafone, fixnet birkac site daha vardi tam hatirlayamadim.

• 81melih54 kullanıcısına yanıt
    Profil dediğimiz şey sinyal türü yani tam aynı olmasa da radyodaki farklı frekanslar gibi düşünebilirsiniz.

Neyse 30a profilinden hizmet alabilmek için FTTC kabininden hizmet almanız lazım. Eğer FTTB/H hizmeti alıyorsanız böyle bir şansın8z yok.

Kısaca FTTx sistemleri yazayım.

FTTC= Kabinete kadar fiber. Hani sokaklarda görüyoruz ya beyaz Türk Telekom kabinleri onlar genelde FTTC kabinidir fiber kablo bu kabine kadar gelir kabinden de bakır kablo ile binanıza oradan da dairenize bağlantı olur yani binanızda hiçbir çalışma yapılmaz hiç bir cihaz bulunmaz binanızda.

FTTB=Binaya kadar fiber. Bu sistemde binanıza kadar fiber gelir binanızda bir kutu bulunur fiber bu kutuya bağladır bu kutudan da dairenize kablolar gider.

FTTH=Fiber dairenize kadar gelir ama zaten siz FTTH abonesi değilsiniz bu husus önemli değil o yüzden.

Yani binanızda kabin yoksa büyük ihtiamlle FTTC oluyor. En iyisi siz Fixnet'in sitesinden sorgulama yapın orada zaten FTTC/B/H hangisi olduğunu yazıyor sonucu buraya yazarsanız daha sonrası için ne yapılabilir ortaya çıkar.

Bir de görsel ekliyorum anlatımı kolaylaşt8rması amac8yla.

• IsO6 kullanıcısına yanıt
    Hocam vodafone sorgulayabiliyor ama sanırım YAPA için tahsis edilmiş hızı port sayısına bölüyor zira yaptığım sorgulamalarda bırakın internet hattını telefon hattı dahi olmayan daireler için hız gösteriyordu.

Ha ama tabi ki fikir verir o ayrı.

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.