Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.742
Cevap
37
Favori
277.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAEC -- 24 Ocak 2017; 21:13:2 >
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    nasıl olması lazım hat degerlerimin kopma olmuyorda sınırda derken yani nasıl olması lazım
  • mustafagorhan kullanıcısına yanıt
    Snr değerine göre

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam eve tttneti çağırdım ankastreden eve kadar olan hattı yenilememi söyledi gittim cat6 23 awg kablo aldım splitterida aradan çıkarttım ev telefonunuda iptal ettim ankastreden direk eve kadar yeni hat çektim şuanki hat değerlerim bu  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

tekrar aradım ttneti tekrar geldiler yeni çektiğim kabloyu eksiz çakın dedim yapmadılar illa 10 cm olsada ekli yaptılar modeme girişide ekli yaptılar ankastreye girişide direk çaktıramadım geldiler tekrar kontrol ettiler bu sefer modemi değiştirin dediler modemide değiştirecem yarın DSLAC68U Asus modem aldım dur bakalım bu sefer sorunu ne bulacaklar

hocam
    benm değerlerimi yazıorum hangisinde sorun varsa belirtirmisinz

SNR Margin (Gürültü Değerleri ) Downstream 9.3 DB
    SNR Margin (Gürültü Değerleri ) Upstream 31.4 DB

Line Attenuation (Zayıflama Değerleri) Downstream 6.3 DB
    Line Attenuation (Zayıflama Değerleri) UPstream 5.5 DB

bu durumda diyecek olursak line attenuation değerlerim çok iyi öylemi santrale çok yakınım yani sadece sorunum snr margin downstream değerim çok düşük gerisi iyi yani doğrumu anladım hocam
    Hocam altyapında vdsl2 yok ama santrale yakın olduğun için rahatlıkla adslyi sıkıntısız alman lazım. Hat zayıflaması çok iyi. Ama interneti sınırda kullandığın için snr düşük çıkıyor. Eğer kopma yaşıyorsan hızını 16'dan 14'e düşür dene.

• hocam ttneti aradım alt yapım kacı destekliyor diye sordum benden il ilçe mahalle sokak apartman no daire noya kadar girdi baktı 61 mbit vdsl destekliyor hattınız dedi isterseniz 50 mbit vdsl ye geçirelim sizi die teklifte bulundu
    Hattınızda vdsl desteği yok görünüyor hocam. Port değişimi gibi bişey yapacaklarsa bilemem. Ama bu hat ile vdsl yok.

• hocam modemin desteği yok ondan olmasın hattı bilmiyorum ama modemin yok desteği onu biliyorum
    Hocam şimdi lastik düşün. Hat zayıflaması dediğimiz şey lastiğin üzerindeki eskimiş, kopmak üzere olan, özelliğini yitirmiş yerlerdir. Snr ise bu lastiğin ne kadar esneme gücü olduğunu gösterir. Mesela 12 mbit hızda kullandığında bu snr değeri 20 ise, 16 mbit kullanırken 15'e falan düşer. Yani daha fazla esnetirsin. Bu esnemenin sınırı da 10 falandır. Yani snr 10'un altına düşerse kopma yaşarsın büyük ihtimal. Lastiği gerdikçe lastik zorlanır yani.

• hocam anladımda bu lastiği değiştirmenin zamanı geldi sanırım port değişikliği nasıl yaptırabilirim + faydası olurmu sizce
  • Benim adsl degil ama hat degerlerim iyimi ust pakete gecmeyi dusunuyorum burdan anlasilir mi ? Yardimci olabilirmisiniz.

• SNR Margin 15.1/20.0

Line Attenuation 15.0/10.0

• Selamlar. Hat değerlerim bunlar.

Sürekli CRC hataları alıyorum ve bağlantım kopuyor. Fakat bu her zaman olmuyor. Mesela 2 gün CRC'de hiç artış olmadığı da oluyor modeme reset attıktan 3 dakika sonra 30 lara çıktığıda oluyor. Veya Sabahtan akşama kadar 60-70'lere çıktığıda. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Nasıl çözebilirim? Direkten eve gelen yerden direk modeme kablo çektim. Sadece ucunu telefon kablosuyla ek yaptım modeme bağlayabilmek için. İnternet telefon hattından geliyor fakat telefon kullanmıyorum. Splitter vs... yok. Sadece modeme geliyor sinyal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 25 Ocak 2017; 11:26:19 >

• Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Hat fastpath modunda mı ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Evet.
    O zaman her şey normal hat fastpath modunda olduğu için veriyi aynen yolluyor eğer ping sorununuz yoksa interleaved moduna alırsanız sorun çözülecektir.

• Bu değerler adsl olarak nasıl arkadaşlar vdsl'e geçsek kaç alırız

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 16383 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 21804 1036
    SNR Sınırı (dB): 15.6 11.1
    Hat Zayıflaması(dB): 2.0 3.3
    Güç (dB): 18.4 12.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evropos -- 25 Ocak 2017; 17:13:18 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Her şey normal derken? Bu crc hatalarını almam normal mi yani? Bağlantım kopuyor çünkü. Öte yandan yan komşum da Fast Path onda yok böyle bir sorun. İnternet ikimize de aynı direkten geliyor.
    Ping sorunum oluyor Interleaved modunda. Hatta Fast moda geçirtmek için çok taklalar açtım ttnete laf anlatabilmek için. Birde hat değerlerim iyi mi acaba?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 25 Ocak 2017; 17:35:37 >
    İste o zaman işler değişti aynı direktwn aldığınôza göre ve direkteki ankastreden modeme gelen kabloyi yenlediyseniz eğer kabloda bir sorun yoksa CRC olusmamalı ya da çok az oluşmalı. Acaba telefon kablosuna ek yaptıp derken şöyle mi yaptınız CAT tipi kablonin iki telinin ucuna RJ11 mi çaktınız yoksa normal iki telli ucunda RJ11 olan telefon kablosunun kablolar8 ile CAT tipi kablonun mu ucunu birleştirdiniz ?

Bu arada değerler oldukça iyi. VDSL ile çok iyi hızlar alınabilir gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 25 Ocak 2017; 18:23:6 >
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.