Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.076
Favori
5.538.670
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23522353235423552356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    valla fransa ve portekizde dolaştım arabayla

buralarda otopark büyük sıkıntı

passat gibi bir arabayla sokakta park zor olur diye düşünüyorum

ilk fransada megane hb kiraladık ama dizel sw focus verdiler baya sevinmiştik büyük araba diye

ama havaalanından çıktık marsilyaya girecez baktıkki tek büyük arabay binen biziz

sebebinide anladık sokaklar dar milelt arabayı çarpışan oto gibi kullanmış vuruk olmayan araba yok

ve baya tırstık

ve baya sıkıntı çektik park olayında

bu sebeple portekizde polo kiraladık rahat ettik

bi arkadaşada clio kiraladım almanya fransa belçika hollanda dolandı geldi

senin güzergahı bilmiyorum ama bir bilene sor bence

birde biz arbayı rentalcars.com dan kiralıyoruz çoğu firma var bu sitede
  • Titanik deluxe Belek otel için 22-26 Temmuz 4 gece 5 gün 2080 tl yi 780 tl puanla ödedim. Oran 2,67 kartım premium

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neeenanana N kullanıcısına yanıt
    Thy kampanyasından yararlanmayı düşünüyorsanız ve avans kullanmaya da pek niyetiniz yoksa birden fazla ülke ziyareti çok mantıklı değil bence. Üstelik oteli de puanla almayı düşünüyorsunuz. Gideceğiniz ay Şubat. Hava soğuk. Benim tavsiyem İtalya veya Ispanya'yı düşünün. Güneyde olduklarından daha az soğuktur. Sizin için tek ülkede birden fazla şehir gezmek, birden fazla ülke gezmekten daha mantıklı olur.

• Lokasyon olarak antalyanın batısındaki(muğla ,marmaris,çeşme,lara gibi) her yer olabilir , Aile için uygun ve çok kalabalık olmayan 5 yıldızlı tatil köyü önerebilirmisiniz.
  • devrimkaratas kullanıcısına yanıt
    Araç kiralama olarak firmaların kendi sitelerinden daha pahalı fiyatlar bulursunuz. Acentaya yönelin. Tıpkı otelden rezervasyon yapmakla acentadan yapmak gibi. Bu nedenle JackDaniels'ın dediği gibi rentalcars.com'u öneririm. Üstelik İstanbul'da ofisleri var ve ilgili bir müşteri hizmetleri mevcut. Geçen Şubat Los Angeles'tan araç kiralamak için birkaç ay öncesinden bu siteden araç rezervasyonu yaptım. Benim de alışkanlığımdır ara ara yapmış olduğum otel, uçak ve araba kiralama rezervasyonlarını kontrol ederim. Bu esnada kiralamış olduğum aracın daha üst segmentinde daha ucuz olduğunu fark ettim. Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve aracı sorgusuz sualsiz değiştirdim. Hangi firmadan kiraladığınız ilk etapta belli olmuyor ama konfirmasyon gelince görebiliyorsunuz. Hepsi büyük firmalar. Sonra aldığınız fiyatı bu büyük firmaların kendi sitesinden karşılaştırıyorsunuz. Daha yüksek fiyat ve birçok sigorta ekstraya giriyor. Bu nedenle rentalcars.com'u öneririm.
    Ehliyet konusuna gelince... Bazı araba kiralama şirketleri (örneğin İspanya'da ATESA) nerden gelirseniz gelin Uluslararası ehliyet isteyebiliyor. Avrupa ve Amerika'da birçok şirket ise ehliyetiniz Latin alfabesiyle yazıldığı takdirde kabul ediyorlar.
    Otopark olayına gelince... Burda hangi ülkeye, hangi şehire gideceğiniz önemli San Francisco'dan Dubai'ye, Milano'dan Barcelona'ya kadar birçok yerde araba kiraladım. En çok zorlandığım yer kesinlikle İspanya, hatta Madrid oldu. Otel şehir merkezinde. Arabayı biraz uzağa herkesin bıraktığı bir yere bıraktım. Ertesi gün arabam çekilmişti. Polis istasyonundan arabayı alma çileme mi yanayım, ödediğim euro'lara mı yanayım... En sonunda kızdım şehrin merkezinin merkezine ücretli otoparka günlüğü 30-40 Euro'ya bıraktım! Bir daha Madrid'te, Barcelona'da araba kiralamaya tövbe ettim.
    Bir de küçük bir ayrıntı siz, siz olun araç kiralama makbuzunuzu, ehliyetinizi mutlaka yanınızda taşıyın. Asla kiralama ofisindeki kızın aklına uyup arabada bırakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: eeng

THY promosyonel sınıf biletlerden artık mil kazanılmıyormuş ! Bu ne ya
    Ucuz bilet alana ceza resmen.

dün bende sağa sola baktım biraz göremedim bu yazıyı böyle olacağını düşünmüştüm.
  • merhaba arkadaşlar. ykb play sahibiyim. yıllık kart ücreti olacak mı? internette 90 tl yazıyor...

diğer sorum: diyelim ki uçak bileti için 100 tllik puanımız var. ama yetmiyor. üstüne 30 tllik puan daha avans alıp üstüne de nakit olarak ödeyebiliyor muyuz?
    örnek: 100 tl(karttaki puan) katlancak mı?
    30 tl (avans puan çekmek istiyorum) katlanacak mı?
    50 tl nakit veya kredi kartı normal ----bu katlanmaz zaten

şu durumun hepsini aynı anda yapabiliyor muyuz?
  • celalcaner2 kullanıcısına yanıt
    İlk sayfa...

• quote:

Bu bilgiyi nereden aldınız thy nin sitesinde bununla alakalı bişey yok

• quote:

Yoksa aldığınız bilet anadolu jetin promosyon biletimiydi?cünkü anadolu jetin promosyon biletlerinden mil kazanılmıyor..hatta thy de wingo kampanyasında tüm türkiye 44 tl olan kampanyada bile yarı mil kazanıyorsunuz..

• solidsnake86 S kullanıcısına yanıt
    bir arkadaşım japonya biletinden mil ekleyemedi. internette biraz araştırınca aşağıdaki bilgiye rastladım:

http://m.airporthaber.com/read.php?id=42407
  • devrimkaratas kullanıcısına yanıt
    avrupa'da yollar ülkemize nazaran iyidir tabi ama her yolun aynı kalitede olmayacağını ve otoyollar dahil genellikle tek yönde 2 şerit olduğunu da akıldan çıkartmayın. ayrıca sizin güzergahınızın çoğunluğu doğu avrupa. süprizlere son derece açıktır. üstelik italya'nın yollarına da pek güvenmemenizi tavsiye ederim. seyahatiniz boyunca sadece hız limitlerini değil trafik yoğunluğunu da hesaba katmanız gerekiyor. sürekli optimum yol koşulları oluşacağını düşünmeyin. kendinizi bahsettiğiniz gibi sıkıştırırsanız; güzergahınız üzerinde yarım günde görebileceğiniz stuttgart merkez (porsche ve mercedes müzeleri hariç), karlsruhe, basel, zürih, maribor, bratislava, plzen ve regensburg var. zorlarsanız bir de venedik (murano hariç) olabilir. viyana 3, prag 2, milano 2, budapeşte ve münih 1 tam gün ister. tabi daha önce dediğim gibi amaç derinlemesine gezmek değil sadece görmek ve road trip ise yapılmayacak bir yolculuk değil.

• bulabildiğim mil kazanamama durumları şöyle:

"Mil kazandırmayan Sınflar: X,Z,I
    Charter seferlerinden mil kazanılmamaktadır
    Haftanın Hatları başlığı altındaki Ekonomi kabin, Business kabin veya Comfort kabinden alınan promosyonel ücretli biletlerden üyelerimiz mil kazanamayacaklardır"

ilgili link:http://www.turkishairlines.com/tr-tr/miles-and-smiles/program-ortaklari/hava-yollari/mil-tablosu-turk-hava-yollari
  • 02.01.2014 yatması gereken markafoni 20 tl yatmadı. git gide çamura yatmaya başladılar artık , vip indirim olarak görünüyor ekstrede diye uyardım incelemeleri ne kadar daha sürecek bakalım.
  • Adiosta premium a geçmek için nasıl bir yol izleniyor?
  • Merhaba arkadaşlar. Benim adiosta uzun süredir biriktirdiğim puanlarım var ama bu puanları tatilde kullanamıyotrum. Çünkü tatilimi muhafazakar otellerde yapmayı tercih ediyorum ama setur da bu şansım yok.
    Bu durumda ben bir arkadaşıma tatil ayarlayabilir miyim.? Benim puanlarımla bir arkadaşıma tati ayarlamak istiyorum. Mümkünse nasıl bir yol izlemem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenokulu

Adiosta premium a geçmek için nasıl bir yol izleniyor?

Yapı Krediden Kredi Kartınız varsa ve limiti 8 binin üzerinde ise müşteri hizmetlerini arayarak geçilebiliyordu. Yanlız son zamanlarda dilekçe istendiğini söylüyor arkadaşlar. Böyle bir durumda dilekçe yazıp bankaya göndermeniz gerekiyor. Yapı kredi kredi kartınız yoksa öncelikle kart başvurusu yapmak gerek tabiki. Sonrasında bu işlemler uygulanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftv

Merhaba arkadaşlar. Benim adiosta uzun süredir biriktirdiğim puanlarım var ama bu puanları tatilde kullanamıyotrum. Çünkü tatilimi muhafazakar otellerde yapmayı tercih ediyorum ama setur da bu şansım yok.
    Bu durumda ben bir arkadaşıma tatil ayarlayabilir miyim.? Benim puanlarımla bir arkadaşıma tati ayarlamak istiyorum. Mümkünse nasıl bir yol izlemem lazım

Muhafazakar olarak bildiğim Korel Termal var Seturda bir inceleyin isterseniz.
  • Thy nin sevgililer günü kampanyasi var, ikinci bilet 1 euro diye. Puanlarla bu kampanyadan faydalanabiliyor muyuz?

• birisi sormadan ben söylemiş olayım;

real puanları yatmış..
  • 
Sayfa: önceki 23522353235423552356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.