Şimdi Ara

ADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
5
Favori
9.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
131 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kingston SSDNow V300 ile benzer bir olay yaşamıştım. ADATA SSD de almıyoruz artık anlaşılan.

• Bilgilendirme maksadıyla yazayım bende. WD Green 256 gb. SSD aldım bir sene geçti saçma sapan donmalar, takılmalar başladı. Sağlık testinde %100 sağlık gözüküyor. Sıcaklık sürekli 60 derece civarında dolaşıyor.

• oguzhan_48 O kullanıcısına yanıt

Kitlenip kalan üzerindeki tüm verileri silen evo 970 leri görmediniz herhalde... Samsungcuyum ben de ama çok ısınıyor, kendini kapattığını görmesem inanmazdım o derece güvenerek almıştım zamanında...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen Yerli ve Milli SSD yapalım ... Yallah bismillah

• (Tr için yazıyorum) Adata kardeş biraz daha sıyır, dibinde kalmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedlEyel

Bir tık içim rahatladı, ama bir daha adata tercih etmem.

Bu resimdeki değerleri nasıl görüyoruz.Bende de 512 lik versiyon var.

• Firmaya ait tüm güvenim gitti. Bundan sonra mümkün değil hiçbir ürününe bakmam

• Forumda eskiden bu şekilde tüketiciyi bilinçlendiren daha fazla inceleme ve haber olurdu son zamanlarda epey bir azaldı.

• Arkadaşlar ucuz etin yahnisi olayı tamamen. SSD alıyorsanız almışken Samsung alın pişman olmayın. 2-3 kuruş ucuza kaçacağız diye 2. 3. kalite markalar böyle problem çıkarıyor.

• Samsung'un SSD'lerini tek geçerim. 860 EVO kullanıyorum ve çok memnunum. 1yıldır kullanıyorum ve bugüne kadar herhangi bir yavaşlama olmadı ki kullanıcılarının yorumlarını takip ediyorum herkes çok memnun.

• psu ve ssd’de ekonomi yapmam.
  • aida64 programını açın.. Sol menuden Depolama-ATA seçin. Üstten 8200 pro'seçin. Altta bilgi ekranı var orada en aşağı inin. @okanbagiscan

• Adata ssd zip sıkıştırma veya çıkarma işlemlerinde windowsu kitliyordu, şimdi depo hdd olarak kullanıyorum 6-7 yıl önce aldığım trion bile adata dan iyi durumda, sanırım su630 gibi bir birşeydi.İade etmeyi düşündüm ama şimdi ssd çalışıyor diyip geri göndereceklerdi, bir daha bu markaya elimi sürmem

• 240 gb adata su630 ssd kullanıyorum, 1-2 gb veri yazınca ısınıyor ve okuma-yazma hızı kilobaytlara düşüyor, bilgisayar kilitleniyor hiçbir şey yapamıyorum. 500mb/sn okuma-yazma 3-4 saniye geçerli yani, ondan sonra 1 dakika bekleme süresi var. nerden aldım nasıl yaptım bu hatayı bilmiyorum. bir daha asla adata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak939 -- 7 Aralık 2020; 12:55:0 >
  • Yaklaşık iki senedir Adata XPG SX8200 Pro kullanıyorum ve konuda yazılanların aksine şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

ADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash
  • SU 630 Faciası , bilen bilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de 512gb versiyonu var hızlar normal gözüküyor ama SSD Toolbox yazılımı ssd yi görmüyor güncelleştirme yapamıyorum

• çok güzel haber. DH de görmek istediğim haber bu

• northwood kullanıcısına yanıt

HWinfo ile baktım, şunu diyor. Böyle bir kontrolcü var mı? NAND bilgisi yok.

Host Controller:                                                               ADATA Technology NVMe Controller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 7 Aralık 2020; 17:18:20 >
  • WD kullanıyorum. Çok memnunum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.