Şimdi Ara

ADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
5
Favori
9.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
131 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SSD Fiziksel Bilgi

SSD Ailesi XPG SX8200 Pro

Fiziksel Boyut M.2 2280

Denetimci Türü Silicon Motion SM2262ENG

Flash Bellek Türü Micron 64-layer 3D TLC NAND

Fiziksel Boyutlar 80 x 22 x 3.5 mm

Ağırlık(En Fazla) 8 g

En yüksek Sıralı Okuma Hızı 3500 MB/s

Arabirim PCI-E 3.0 x4

Arabirim veri oranı 4000 MB/s

• Kurdum ama yazmıyor doğru yere baktıysam.

• Detaylı ve bilgilendirici bir makale olmuş, elinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SanDiskte yoktur ins bir üçkağıt.Western Digital satin almis sorun olmaz diye düşünüyorum.

• Seneler seneler önce bir flash disk almıştım ucuz diye, sonra tövbe ettim bu markaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: ClassımDeğilsin

Su650 mağduru burada. 6 ay civarı kullanabildim sonrasında bi anda gitti alet. Kronik sorunluydu alan hemen herkes yaşadı. Neyseki o dönem para iadesi alabilmiştim

Alıntıları Göster

Aynısı benim başıma geldi hocam 250 gb olanından su 630 mu 650 mi modelini unuttum,7 ay kullandım sonra bozuldu yeni ürün gönderdiler açmadan bir kutuya koydum kaldırdım

başkasının kul hakkına girmemek içinde satmadım

• 45 cevap gelmiş konuya sadece 3 sayfa. Ama nedense gündem haberler arasında ilk sırada. Forum artık komiklik seviyesini de geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 6 Aralık 2020; 11:4:45 >
  • Arkadaşlar linkteki ssdyi almak üzereyim ne dersiniz ?

https://www.n11.com/urun/crucial-bx500-ct240bx500ssd1-540-500-3d-nand-25-240-gb-sata-3-ssd-1036314?magaza=aison

• quote:

Orijinalden alıntı: ccc123

Arkadaşlar linkteki ssdyi almak üzereyim ne dersiniz ?

https://www.n11.com/urun/crucial-bx500-ct240bx500ssd1-540-500-3d-nand-25-240-gb-sata-3-ssd-1036314?magaza=aison

bu da çok iyi değil ucuz ssd lerden uzak durun illa bir sorun çıkartıyorlar

samsung evo'lardan şaşmayın sizi üzmezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 6 Aralık 2020; 11:27:39 >
  • Geçen yıl yeni bilgisayar toplarken F/P kralı diye 1TB ADATA XPG SX8200 Pro almıştım; acaba elimdeki SSD'nin hangi donanım parçalarını kullandığını nasıl anlarım? Konuda bahsedilen incelemede bile aynı modelin 3 farklı konfigürasyonu olduğu ortaya çıkmış. (CPU-Z ve Hardwar Monitor programları bu konuda bilgi vermiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 6 Aralık 2020; 12:6:45 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

Üzerinde etiket yok yazıyor ya zaten belleklerde kontrolcüde hepsi

• ADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash

512gb 8200 pro... Bu değerler düşük sanırım.

• Değerler gayet normal birde AS SSD ile yaparmısın testleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger cage -- 6 Aralık 2020; 14:5:46 >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

PC'nin kasasını açıp bakmam lazım. (Üstünde soğutucu metal plaka varmış)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 6 Aralık 2020; 17:53:38 >
  • ADATA , SSD işini bıraksın ADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash 

• ProgreSsive aTTacK kullanıcısına yanıt

ADATA XPG SX 8200 Pro 1TB değerlerim şöyle. Düşük gibi.

ADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash
    ADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 6 Aralık 2020; 14:42:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

Değerler gayet normal birde AS SSD ile yaparmısın testleri

Benden mi istediniz tam anlamadım ama ekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7ADF8CF23

Kurdum ama yazmıyor doğru yere baktıysam.

Bir de aida64 ile deneyin hocam. Hız testleri de fikir verebilir sisteminiz güzel çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

KaraListe[n+1] = Adata;

ooooo hocam c calışmışız, hiç belli etmiyorsun masallahADATA’nın giderek yavaşlayan SSD’si: Aynı isim altında tamamen farklı/yavaş kontrolcü ve NAND Flash 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.