Şimdi Ara

Adapazarı - İznik yolu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
4.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

önümüz malum bayram.

Bayram dönüşü Çarşamba günü yolların beter trafik olacağını düşünerek, Bursa sonrasını Yalova - İzmit üzerinden değil de , Bursa Yenişehir - Adapazarı-İznik yolu - Mekece - Geyve - Adapazarından otoban'a bağlanıp karadan İstanbul'a gelme yönünde bir düşüncem var.

Orhangazi'deki yol çalışması, Yalova'daki berbat trafik, 2-3 saat feribot bekleme süresi derken bir kez Bursa'dan İstanbul'a 7 saatte dönme maceramız olmuştu.

bu alternatif yol nasıldır sizce, özellikle bu yolun Adapazarı-İznik yolu kısmı nasıl, bu yoldan daha önce geçmiş ve bilenler yorum yazarsa sevinirim.

• Hocam o yol tek gidiş tek geliş bir yol bilginiz olsun. Ve sanırım suan yht insaatından dolayı kötü durumda diye duydum.

Siz nerden nereye gideceksiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Hocam o yol tek gidiş tek geliş bir yol bilginiz olsun. Ve sanırım suan yht insaatından dolayı kötü durumda diye duydum.

Siz nerden nereye gideceksiniz

Ayvalık tarafından İstanbul'a dönüş yapacağım. Alternatif olarak nasıl bir yol izlesem diye planlıyorum.

Balıkesir - Bursa arasında sorun yok, ama Bursa'dan sonrası ızdırap.. Heleki Yalova..
  • liebermann L kullanıcısına yanıt
    Bandırmadan arabalı vapura binebilirsin. Yada Bursa Mudanyadan arabalı vapurla yeniköy e gecebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

arkadaşlar merhaba,

önümüz malum bayram.

Bayram dönüşü Çarşamba günü yolların beter trafik olacağını düşünerek, Bursa sonrasını Yalova - İzmit üzerinden değil de , Bursa Yenişehir - Adapazarı-İznik yolu - Mekece - Geyve - Adapazarından otoban'a bağlanıp karadan İstanbul'a gelme yönünde bir düşüncem var.

Orhangazi'deki yol çalışması, Yalova'daki berbat trafik, 2-3 saat feribot bekleme süresi derken bir kez Bursa'dan İstanbul'a 7 saatte dönme maceramız olmuştu.

bu alternatif yol nasıldır sizce, özellikle bu yolun Adapazarı-İznik yolu kısmı nasıl, bu yoldan daha önce geçmiş ve bilenler yorum yazarsa sevinirim.

En son haziranda kullandım. Yolun bir kısmı gidiş geliş ama genelde tenha bir yol. O hatta YHT çalışması yoktu ben geçerken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 ay önce kullandım. Ama yenisehir geyve arası gittim. Yol biraz virajli fakat birçok bölüm yapılmış durumda. Bu güzergahta Ortalama hızınız 70-80 civarı rahat olur

• Çok gereksiz bir atraksiyon olur. Ben de aynı gün Bursa'dan İzmit'e döneceğim inşallah. Bursa-İzmit arasını öğleden önce geçmeye bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Çok gereksiz bir atraksiyon olur. Ben de aynı gün Bursa'dan İzmit'e döneceğim inşallah. Bursa-İzmit arasını öğleden önce geçmeye bakın.

öğleden önce geçebilmem mümkün değil, :(
  • Bandirma'dan feribot en mantiklisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Bandirma'dan feribot en mantiklisi.

şu an bandırmadan feribot 185 TL :) misss , ve Anadolu yakasında oturuyorum..

(çok zorluyorum farkındayım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liebermann -- 21 Temmuz 2014; 12:54:43 >
  • bende ayni yola temin adapazarindaki cikisindan girip gemlikten cikacak sekilde kullanıcam. yalova yolundan 10 km daha kısa gösteriyor navigasyon. bu fark icin girmem o yola fakat golcuk yalova orhangazi yolu duble olmasina ragmen bol trafik lambali. oldukca vakit kaybettiriyor bana. sizce bu guzergah denenirmi? trafik isiklari çok mu?

• sepulnation S kullanıcısına yanıt
    Macera arıyorsanız neden denenmesin . Şaka bir yana Türkiye'de navigasyona bakarak güzergah belirlemenin sonu çoğunlukla pişmanlıktır.
  • iznik adapazarı yolunun bir kısmı yenilenmiş bölünmüş yol olmuş sanırım. onun dışında tek gidiş geliş yol ve tanhadır. biraz virajlıdır ama abartılacak derecede değil. bu arada bende o yolu kullanmayı düşünüyorum
  • Iznik karamürsel ızmit de yapabilirsin.

• 80 90 Km lık bı yol. Tek şerıtlıklık Çok iyi bir yol değil ama bayram günü vs fark etmıyor o yol hep boş . Bende Bilecikten cıkıp Osmanelıne gırıp ordan İznik yoluna dalıyorum.

Edit: Virajları unutmusum. Fazla hız yapma o yolda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 21 Temmuz 2014; 14:27:47 >
  • Çanakkale üzeri dönebilirsiniz.
  • yenişehire kadar yol duble ve otoban kalitesindedir. (1 hafta önce kullandım)
    yenişehirden iznik'e kadar tek yön ve yolda çalışmalar olduğu için mıcır dökülmüş(yolun bir bölümü). ayrıca yolun bir kısmı keskin virajlıdır, dikkatli olun.(1 hafta önce kullandım)
    iznikten mekece'ye kadar yine tek yön ama sakin bir yol. mekeceye yaklaşırken sıcak günlerde ve saatlerde asfalt erimiş oluyor. ama bu yolu en son 1.5 sene önce kullandım. son durumunu bilmiyorum.
    mekeceden sonra duble ve kaliteli asfalttı. yine bu yoluda en son 1.5 sene önce kullandım.

bu arada iznik karamürsel yolu tek yön ve çok virajlı bir yoldur. yine en son 1-1.5 sene önce kullandım ve yol çukurluydu.

iyi yolculuklar.
  • arkadaşlar bayram dönüşü Orhangazi - Yalova - İzmit yolu berbat ötesi olur. Feribotların kuyruğu kilometrelerce oluyor. Karadan dolaşayım deseniz gölcük-değirmendere civarlarında hem çok fazla trafik lambası var , hem de bi tek ben değilim ki, herkes o alternatif yolu kullanacaktır.

Sadece alternatif arıyorum, olabilir mi diye.. ya da şöyle yapacağım.

Bursa'dan inegöl'e gidecem, oradan da Antalya'dan gelen yola bağlanıp, tıpkı antalya'dan gelir gibi bozuyük-bilecik-vezirhan-mekece-pamukova-adapazarı otobana bağlanıp gelecem. o da normal yoldan 160km daha fazla uzatıyor ama 3-4 saat yollarda beklemekten iiyidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liebermann -- 21 Temmuz 2014; 14:46:23 >
  • O yol İzmir- Bolu (ben öyle yapıyordum, Bursa-Sakarya diyebiliriz) yaparken, Gemlikten Pamukova'ya kadar tek gidiş-geliş olsa da kullanışlı, rahat bir yol; fakat Sakarya'dan İstanbul'a dönünce yani otobana girdiğiniz anda yoğunluk başlıyor. Ben Bolu'ya giderken karşı şeritte İstanbul trafiği olurdu. Yani körfez yolundan çok rahat olacağını düşünmeyin, olmuyor maalesef.
  • Yolda şifalı pöprek suyu var ihtiyacı olan varsa denenebilir İznik kalesini geçtikten sonra sağda kalır ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.