Şimdi Ara

Acil Yardım - MSİ Laptop Cızırtı Sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    geçen hafta gece indiriminden bu ürünü aldım
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gp62-leopard-pro-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-hdd-15-6-gtx960m-2gb-w10.html

ancak dün elime ulaştı cihaz..
    video ve müzik oynatırken ses normal geliyor ama oyun açtığımda cızırtı yapıyor. Ses driverını güncellemeyi denedim ama zaten güncel, cızırtı devam ediyor haliyle.

Şimdi sormak istediğim; donanımsal bi sıkıntı mı mevcut acaba ? Eğer öyleyse cihazı iade edicem. Eğer değilse nasıl halledebilirim. Lütfen yardım edin - teknolojiden de pek anlamam o yüzden açık bi dil kullanırsanız memnun olurum.
    Teşekkürler şimdiden..

• Merhaba.
    Ürünün BIOS ve FW sürümleri güncelmi acaba, güncel değilse BIOS ve FW güncelleyip birde öyle deneyin. Eğer sonuç alamassanız cihazı yeni almışsınız zaten geri götürüp yetkili arkadaşlara durumu anlatın.
  • Sorunu sadece oyunlarda yaşıyorsan büyük ihtimal yazılım kaynaklı bir sorundur. Temiz bir win kurulumu ve Bios + firmware güncellemesi ile çözülür gibi.
  • Herkese iyi günler bende msi dizüstü bilgisayar aldım. Aynı sıkıntı çıktı acaba sorunu çözdün mü kardeş bi yardımcı olursan sevinirim ...
  • Cherop C kullanıcısına yanıt
    maalesef hocam çözemedim. bu sıra iş yoğunluğundan ve araç eksikliğinden dolayı da götüremedim servise duruyor öyle
  • Bence servise vermeyin birşey yok diye geri yollarlar birde cihaza kaba davranırlar biyerleri çizilir kaça aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: neksusb

Bence servise vermeyin birşey yok diye geri yollarlar birde cihaza kaba davranırlar biyerleri çizilir kaça aldınız

3.331tl sanırım. cızırtı muhtemelen işlemciden kaynaklanıyor.
    servise götürmeyip ne yapmamı önerirsiniz ?
  • Ben dün çözdüm bendeki sıkıntıyı . kısaca anlatayım msi sitesinden modele ait ses driverlarını indirin sonra denetim masasından program ekle/kaldır dan önce nahimic 2 diye bir programı silin sonra realtek ses driverını (sadece realtek sesi diğerine karışmayın) sonra indirdiğiniz driverdan önce ses driverını sonra klasörün içince var nahimic 2 yi kurun
    sonra nahimic2 yi açıp içinde oyun resimli bi sekmede test edin sesi sonra oyunlara girip deneyin sorun çözüldü bende.
    İnşallah yararlı olur size şimdiden kolay gelsin... sorun driver da değil nahimic2 de :)
    teşekkür ederim hocam. akşam eve geçince deniycem
  • ne demek hocam umarım faydalı olur :)
  • Bende de bu sorun olmustu ama butun videolarda oyunlarda hepsinde cizirtili geliyodu.Sorun realtek ses driverdan kaynakli.Ses driveri olmadan kullaniyorum su anda.Nahimic 2 hala yuklu.
    teşekkür ederim hocam işe yaradı :)
  • ne demek sevindim düzeldiğine :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.