Şimdi Ara

Acil Yardım DH hayvan ölecek..! KEDİ ÖLDÜ SS GELDİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
8.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayvan öldü arkadaşlar. Kaskatı oldu gitti. Acı içinde miyavladı... O parazitlerden daha vardı galiba içinde acı veriyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluç.

Hayvan öldü arkadaşlar. Kaskatı oldu gitti. Acı içinde miyavladı... O parazitlerden daha vardı galiba içinde acı veriyordu.

öldü derken ?

çok acı çekiyor anlamında mı ? :/
  • Bildiğin mevta, nakavt, nanay, dead... Ama üzüldüm ya... Neyse en azından temiz, sıcak ve sanırım ruhsal olarak mutlu öldü.
  • :/ Yazık olmuş verdiğin o kadar çabadan sonra
  • Allah rızası için yaptım. Inşallah benim bir hatamdan ölmemiştir.
  • kendinide iyice bi dezenfekte et o parzitler bulaşıcı kurtlanmış hayvanların %90 nı ölür zaten ileri seviyedikiler ben olsam ailemin ve kendi sağlığım için eve sokmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Haziran 2011; 13:06:49 >
  • Veteriner o paraziti anlamadımı hocam ne öküz bir veterinermiş oda öyle.SS leri bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 16 Haziran 2011; 13:09:02 >
  • Veterinerden parazit hapı al 20 tl felan yarıya böl yarım yarım içir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

Veterinerden parazit hapı al 20 tl felan yarıya böl yarım yarım içir.

Ölü hayvana nasıl içirsin artık.Veteriner iç parazit hapı vermemişmiydi ilk gittiğinde?
  • Şu parazitin resmini koyabilirmisin merak ettimde =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

quote:

Ölü hayvana nasıl içirsin artık.Veteriner iç parazit hapı vermemişmiydi ilk gittiğinde?

Hiç birşey vermedi. Ya şimdi hayvan oldu ama olay bana yıkıldı hastalık kapmayalım şimdi iyilik yapalım derken.
  • Yazık olmuş :( evi ve kendini dezenfekte et.kedinin olduğu yerleri çamaşır suyuyla falan sil
  • quote:

quote:

quote:

Hiç birşey vermedi. Ya şimdi hayvan oldu ama olay bana yıkıldı hastalık kapmayalım şimdi iyilik yapalım derken.

onunla baktığın kıyfetleri çıkar 60 derecede iç çamaşırlarını 80 derecede kendinide 30+ derecede yıka + 1000mg penisilin al 1-2 gün ciddiyim şaka değil o durumdaki hayvan bakılmazdı çünkü.+ kutusu dokundurduğun herşeyi at..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Haziran 2011; 13:36:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

quote:

quote:

onunla baktığın kıayfetleri çıkar 60 derecede iç çamaşırlarını 80 derecede kendinide 30+ derecede yıka + 1000mg penisilin al 1-2 gün ciddiyim şaka değil o durumdaki hayvan bakılmazdı çünkü.

amma abarttınız be abicim, uluç kardeş hayvanın bulunduğu yerleri çamaşır suyuyla sil bir de o gün üstünde olan kıyafetleri makinada yıkat zaten kediyi yıkadıktan sonra elini kolunu iyice dezenfekte ettiysen sorun olmaz.

• Kediyi koyduğun kutu ve kağıtları yakarsan senin ve diğer canlılar için daha iyi olur 2 gün boyunca penisilin almanın hiç bir zararı olmaz sana o kadar korkulucak birşey yok açık yarayla yada göz ağız gibi yerlerlede temas etmediysen kediye dokunduktan sonra telaşlanmana hiç gerek yok.

SS bekliyoruz forumca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 16 Haziran 2011; 13:43:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypérion

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

quote:

quote:

onunla baktığın kıayfetleri çıkar 60 derecede iç çamaşırlarını 80 derecede kendinide 30+ derecede yıka + 1000mg penisilin al 1-2 gün ciddiyim şaka değil o durumdaki hayvan bakılmazdı çünkü.

amma abarttınız be abicim, uluç kardeş hayvanın bulunduğu yerleri çamaşır suyuyla sil bir de o gün üstünde olan kıyafetleri makinada yıkat zaten kediyi yıkadıktan sonra elini kolunu iyice dezenfekte ettiysen sorun olmaz.

yakınım köpekten kist oldu bağırsak ve akciğerinden ameliyatla aldılar bunlar ciddi konulardır oyle bize bişey olmaz diyip dersek zaten oooo aidsli karılarla yatıp bişey olmaz diyen türk erkeği mantığı gibi

. Köpek tüyü insanda kist yapar mı? Kist oluşumun önlemek için ne yapılabilir?
    “Öncelikle şu gerçeğin bilinmesini gerekiyor; kisti yapan köpek tüyü değil, tüyler üzerine bulaşan tenya larvalarıdır. Köpeklerden insanlara ağız yoluyla bulaşabilen ”echinococus” larvaları esas olarak akciğer ve karaciğerde kistik yapılar oluşabilir. Bu tenyalar normalde köpeklerin ince bağırsaklarında yaşarlar. İnsanlar ve birçok evcil memeli ise arakonakçıdır.

Bu durumu önlemenin esas ve kesin çözümü köpeklere üç ay ara ile tenyalara karşı ilaç uygulamaktır. Köpeklerimize çiğ et, özellikle de sakatat yedirmemek, sebze ve benzeri yiyeceklerin de yıkanmadan yenmesini engellemek, diğer önemler arasında sayılabilir”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Haziran 2011; 13:44:48 >

• ee sslerr :D
  • İbretlik...

14-15 yaşlarındaki bir kızda durup dururken hamilelik belirtileri başlamış: Karnı hafiften şişkinleşmiş, kusma nöbetleri geliyormuş, sabahları yataktan hasta gibi kalkıyormuş... Fakat kız annesine ısrarla böyle bi şeyin mümkün olamayacağını, çünkü hiç bir erkekle bu sonucu doğuracak kadar yakın temasta bulunmadığını iddia ediyormuş.
    Fakat zaman geçtikçe hem karnı büyümeye devam etmiş, hem de diğer belirtilerde değişiklik olmamış. Annesi, “Bu yaşta... Allahım Allahım, kepazelik bu” dese de kız hala hamile olmadığını söylüyormuş. Sonunda anne küçük bi kasabada yaşıyor olmalarına rağmen çıkacak söylentileri göze alarak kızını hastaneye ***ürmüş. Ancak çekilen ultrasondan sonra kızın inkarlarında samimi olduğu anlaşılmış. Çünkü karnında son derece büyük boyutlara ulaşmış bir tümör tesbit edilince şişkinliğin ve diğer belirtilerin asıl sebebi ortaya çıkmış.

Vakit kaybetmeden, apar topar ameliyata alınmış tabii. Doktorlar rutin kabul edilen bu operasyon sırasında karnı açmışlar ve işte o an gördükleri manzara karşısında şok olmuşlar. Meğerse tümör sandıkları şey kocaman bir ahtapotmuş. Üstelik kıpır kıpırmış da hayvan, yani canlıymış.

Olayın aslı sonradan anlaşılmış. Kız üç-dört ay önce ailesiyle birlikte okyanus kenarındaki bir kasabada tatil yapmış. Ahtapot yumurtaları da mikroskobik boyutlarda olurmuş ve bunlardan doğal olarak okyanus sularında milyarlarca varmış. Kız muhtemelen yüzerken yuttuğu sularla beraber bu yumurtalardan da indirmiş mideye. İşte bunlardan biri de, milyonda bir görülecek biçimde de olsa, kızın vücudunun içinde yaşamayı, hatta büyüyüp gelişmeyi başarmış.

Hocam kusura bakma ama, gerçekten de pek inanasım gelmedi sana. Konuyu baştan beri takip ediyorum. Eğer oldu da bunlar gerçekse, kedi için üzüldüm..

• quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

İbretlik...

14-15 yaşlarındaki bir kızda durup dururken hamilelik belirtileri başlamış: Karnı hafiften şişkinleşmiş, kusma nöbetleri geliyormuş, sabahları yataktan hasta gibi kalkıyormuş... Fakat kız annesine ısrarla böyle bi şeyin mümkün olamayacağını, çünkü hiç bir erkekle bu sonucu doğuracak kadar yakın temasta bulunmadığını iddia ediyormuş.
    Fakat zaman geçtikçe hem karnı büyümeye devam etmiş, hem de diğer belirtilerde değişiklik olmamış. Annesi, �Bu yaşta... Allahım Allahım, kepazelik bu� dese de kız hala hamile olmadığını söylüyormuş. Sonunda anne küçük bi kasabada yaşıyor olmalarına rağmen çıkacak söylentileri göze alarak kızını hastaneye ***ürmüş. Ancak çekilen ultrasondan sonra kızın inkarlarında samimi olduğu anlaşılmış. Çünkü karnında son derece büyük boyutlara ulaşmış bir tümör tesbit edilince şişkinliğin ve diğer belirtilerin asıl sebebi ortaya çıkmış.

Vakit kaybetmeden, apar topar ameliyata alınmış tabii. Doktorlar rutin kabul edilen bu operasyon sırasında karnı açmışlar ve işte o an gördükleri manzara karşısında şok olmuşlar. Meğerse tümör sandıkları şey kocaman bir ahtapotmuş. Üstelik kıpır kıpırmış da hayvan, yani canlıymış.

Olayın aslı sonradan anlaşılmış. Kız üç-dört ay önce ailesiyle birlikte okyanus kenarındaki bir kasabada tatil yapmış. Ahtapot yumurtaları da mikroskobik boyutlarda olurmuş ve bunlardan doğal olarak okyanus sularında milyarlarca varmış. Kız muhtemelen yüzerken yuttuğu sularla beraber bu yumurtalardan da indirmiş mideye. İşte bunlardan biri de, milyonda bir görülecek biçimde de olsa, kızın vücudunun içinde yaşamayı, hatta büyüyüp gelişmeyi başarmış.

Hocam kusura bakma ama, gerçekten de pek inanasım gelmedi sana. Konuyu baştan beri takip ediyorum. Eğer oldu da bunlar gerçekse, kedi için üzüldüm..

ahtapot değil zaten o oyuncak gibi birşey dedi

• Beyler fotolar geldi yalnız penisiline alerjim var geçen ölümden döndüm zaten 2 haftada zor kendime geldim mal doktor yüzünden.Ellerimi güzelce yıkadım hayvanı yere temas ettirmedim zaten peçete üstündeydi ve ayakkabı kutusundaydı yerleri bu akşam hallederim banyoyuda temizleyeceğim banyo yaptırdım ona. Ama dikkatliydim zaten. O kadar korkulacak birşey yok ama yine de sakata gelmeyelim yani.

AssistForte@ Sen bilirsin kardeşim de durduk yere kafamdan hikaye yazacak kadar delirmedim daha. İşte ss'ler...

Bu 2.parazit

Uyurken

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.