Şimdi Ara

Açıkta kaldım Askere gitmeyi düşünüyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayatta bir amacım kalmadı diyebilirim en azından VATANIMA hizmet ederim.

• oku benim gibi eşşek olma
  • Okul hayatına 1 sene geç başladım,1 sene de lisede hazırlık okudum,lise hayatım boyunca sınavlara hep
    1-2 gün önceden çalıştım hep ortalama ile geçtim sınıfı,son sene hep takılmaca ve yatış yaptım,ygs ye 3 ay kala aşık oldum ama öyle böyle bir aşk değil,uzak mesafeli aşktı ama her hafta sonu hatta hafta içi bile gidiyordum yanına, böyle bir hasret yok böyle bir sevgi yok... görenler yıllardır beraberiz sanıyorlardı bizi,bi zaman sonra evlenme kararı aldık, aileme açtım konuyu,2 sene içinde evlenicez dedim, canım annem,annelerin bir tanesi;olumsuz tek birşey söylemedi,üniversiteyi kazanmış gibi varsayarak planlar yaptık,aileleri tanıştırmak için yüzük takmak için gün aldık,okul belli olunca gidip tanışacaktık oturup konuşacaktık nişanı düğünü ama 20 yanlış tercih yapan ben 20.tercihime açık öğretimi kazanabildim, psikolojim 2buçuk saattir berbat halde,gözlerim doluyor,ağlıyorum,gülüyorum,manyak oldum,çıkmazdayım,1 sene daha lys ye çalışma azmini ve sabrını kendimde görmüyorum,zaten 1 sene daha hazırlanmam demek ilişkimin o 1 senel süre zarfı içinde bitmesi demek... Allah'ım bana yardım et

• Bak hocam. Askere erken gitmek dogru bir bolume girmek kadar dogru bir harekettir. Gelincede hersey yeniden baslaya bilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşın kaç bilmiyorum, ama sana dayımın oğlunu örnek göstereyim. Lise 1'i bıraktı, gitti orda burda çalıştı. Sonra dükkan açtı, batırdı. Askere gitti gelince hemen açıköğretime başladı. Liseyi bitirdi, üniversite sınavına girdi. Birinci sene Kamu (galiba) yu kazandı, ertesi sene bir daha sınava girdi. Şu anda son sınıf sosyal bilgiler öğretmenliği okuyor. Seneye mezun olucak. Yaşı galiba 28.
  • arkadaşlar siz kaçış yolu arıyorsunuz kaçmak çok basit ama kaçan kaybeder
    bizde bu yollardan geçtik böyle zor günlerde sabredip onun bunun ne söyleyeceğine aldırış etmeden adam gibi çalışın
    geçmişe bakıp sadece güleceksiniz sizin için bir anı gibi olacak...

pes etmeyin umutsuzluğa düşmeyin yıkılmayın
  • üniversiteyi kazanmak birikim işidir. ilk seneden pes emeyin çok işman olursunuz.
  • Gerekirse 1 sene daha kal ama askere gitme.Askere gidersen hiç birşey eskisi gibi olmaz.
  • 100 puan istiyen bölüme 140+ puanım oldugu halde giremedim.allah belasını versin bu sistemin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just_Savagery

100 puan istiyen bölüme 140+ puanım oldugu halde giremedim.allah belasını versin bu sistemin.

aynısı oldu puan fazla var 190 puanlık yere 250 puanla giremedim meslek liseleri öncelikliymiş
  • Anlık umutsuzluğum ve de şehit olaylarının beni çok etkilemesi üzerine vardığım bir düşünceyedi zaten çok fazla düşündüm ve de mantıklı olmayacağına karar verdim hepinize fikir belirttiğiniz için teşekkür ederim.

Bu ilk sınava girişimdi seneye bir daha hazırlanacak gibiyim yada 2.tercihleri zorlayacağım zaten itüden fln tutan bir kaç mühendislik vardı umarım boşluk olmuştur en kötü seneye tekrar ama toparlanma kısmını bir arkadaşında söylediği gibi yemiyor bir yerim kaçış arıyorum ama hayatta tutunarak kalabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AgUer07

Anlık umutsuzluğum ve de şehit olaylarının beni çok etkilemesi üzerine vardığım bir düşünceyedi zaten çok fazla düşündüm ve de mantıklı olmayacağına karar verdim hepinize fikir belirttiğiniz için teşekkür ederim.

Bu ilk sınava girişimdi seneye bir daha hazırlanacak gibiyim yada 2.tercihleri zorlayacağım zaten itüden fln tutan bir kaç mühendislik vardı umarım boşluk olmuştur en kötü seneye tekrar ama toparlanma kısmını bir arkadaşında söylediği gibi yemiyor bir yerim kaçış arıyorum ama hayatta tutunarak kalabilirim.

Üzülme be kardeşim,askere gitmeyin zaten 4 sene okumadan..Bak ben 2 sene kazanamadım diye üzülüyordum şimdi EŞŞEK gibi gidicem dersaneye 4 sene fakülte kastırıcam artık bıcak kemiğe dayandı.Bu lafta cok popüler oldu ama öle malesef.

• Arkadaşımdan örnek vereyim. Kendisi İstanbul Erkek Lisesi mezunu. Okulu bitirince Almanya'ya gidiyor ve 2 sene orada kalıp bitiremiyor. Sonra Türkiye'ye dönüp askerliğini yapıyor. Bu sene tekrar girdi. Başka bir arkadaşım ise Zonguldak'ta 2 sene Elektrik - Elektronik okudu ama beğenmedi bıraktı. Şimdi tekrar girdi ve 2000. olup Marmara Diş Hekimliğini kazandı. 1989'lu. İnsanlar bütün hayatını harcayabiliyorsa bence 1 2 seneden hiçbir şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LucidEresbos

quote:

100 puan istiyen bölüme 140+ puanım oldugu halde giremedim.allah belasını versin bu sistemin.

aynısı oldu puan fazla var 190 puanlık yere 250 puanla giremedim meslek liseleri öncelikliymiş

saçmalamışsın.Senin puanın hiç bir önemi yok.Önemli olan senin türkiye sıralaman.Tabi tercih yoğunluğu ve talebe göre işler değişebilir.Kontenjanlar da azalıp artabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: LucidEresbos

quote:

Girme zaten o zaman meslek lisesinin önemi ne? Önce meslek liseleri girer varsa kontenjan boşlugu siz girersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

Bak hocam. Askere erken gitmek dogru bir bolume girmek kadar dogru bir harekettir. Gelincede hersey yeniden baslaya bilirsin.

askere erken gitme gibi bi şansımız varmı yaşım daha bugün 19 dan gün aldım eyer varsa gideyim bende
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.