Şimdi Ara

ACER XB270HU: 27'' IPS Monitör --> 2560x1440, 144Hz, 4ms, G-SYNC, ULMB (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
9.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buyukbang

Amazon'dan getirtilince herşey dahil fiyat 2800 lira. Bence gayet uygun bir fiyat.

Ben yurt dışından monitör almaya sıcak bakmıyorum çünkü çoğu marka garantisiz ayrıca monitörlerin çoğunda ışık sızması ölü piksek var ben 144 hz asus aldım ölü piksel çıktı ondan sonra aoc 144 hz gsync monütör aldım onda 2 tane ölü piksek çıktı onuda değiştirdim şuan kullandığım aoc 144 hz gsync monitörde herhangi bir sorun yok vatandan monitör almanın en büyük avantajı bu zaten orada test edip alıyorsun sonradan başın ağrımıyor 1 ölü piksel bile göze batan şayler insanı monitörden soğutur yurtdışı alışverişinde kontrol şansın ve garanti yok.
  • Temmuzda 2 tane gtx 980ti getirticem arkadaşa Amerika'dan eğer çıkarsa o zamana kadar. Bu monitörü mü almak daha mantıklı yoksa bekleyip 4K 120hz bir monitör mü almak daha mantıklı? 2K, Fhd ile 4K'nın arasındaki küçük bir basamak gibi geliyor bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

Amazon'dan getirtilince herşey dahil fiyat 2800 lira. Bence gayet uygun bir fiyat.

Ben yurt dışından monitör almaya sıcak bakmıyorum çünkü çoğu marka garantisiz ayrıca monitörlerin çoğunda ışık sızması ölü piksek var ben 144 hz asus aldım ölü piksel çıktı ondan sonra aoc 144 hz gsync monütör aldım onda 2 tane ölü piksek çıktı onuda değiştirdim şuan kullandığım aoc 144 hz gsync monitörde herhangi bir sorun yok vatandan monitör almanın en büyük avantajı bu zaten orada test edip alıyorsun sonradan başın ağrımıyor 1 ölü piksel bile göze batan şayler insanı monitörden soğutur yurtdışı alışverişinde kontrol şansın ve garanti yok.

Amazon'dan almak tamamen farklı bir durum. Amazon'dan aldığım 200 dolarlık bir kulaklık 6 ay sonra bozulunca Amazon'la yazıştım. Amacım tamir edilmesi için yardımcı olmalarıydı aslında. Ama onlar gönderin para iadesi yapalım dediler :D Gönderdim, param iade edildi.

Bir diğer örnek, kredi kartımdan iki kere çekim olmuştu. Aradım böyle böyle konuştum, düzelttirdim. Ama Turkcell fsturamda yurtdışı arama nedeniyle 100tl'lik bir ekstra tutar oldu. Durumu chat'ten yazdım, bana hiçbir kanıt, ffatura beyanı vs istemeden 100 lira bedelinde hediye çeki düzenlediler. Amazon'dan alırken satıcıya dikkat edin, Amazon'sa en güvenli alışverişi yaptınız demektir.

Ölü piksel çıkınca vs geri iade alır, tüm masrafları da öderler eminim. Ama bunlarla uğraşmak istemeyebilirsinizde. Tabii ki size yakın bir yerden almak daha rahattır. Ama bu monitörü Türkiye'de 3500 liraya satarlarsa ben Amazonu tercih ederim şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: alcatraz_tr

Temmuzda 2 tane gtx 980ti getirticem arkadaşa Amerika'dan eğer çıkarsa o zamana kadar. Bu monitörü mü almak daha mantıklı yoksa bekleyip 4K 120hz bir monitör mü almak daha mantıklı? 2K, Fhd ile 4K'nın arasındaki küçük bir basamak gibi geliyor bana.

Beklemenin sonu gelmez.4k 120 hertz kimbilir ne zaman gelir.
    Ayrıca bu monitör bir tane 980 ti yeterli olacaktır.

• Zaman iyice yaklaştı artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Zaman iyice yaklaştı artık.

Türkiye satışıyla ilgili olarak mı söylediniz? Kesinleşen bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Kesin bir bilgi yok. Ellerinde bulunan ve kampanyasını yaptıkları TN panel monitörlerin stoklarının bitmesini bekliyorlar gibime geliyor. Her halükarda zaman azalıyor tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kesin bir bilgi yok. Ellerinde bulunan ve kampanyasını yaptıkları TN panel monitörlerin stoklarının bitmesini bekliyorlar gibime geliyor. Her halükarda zaman azalıyor tabi.

Anladım hocam. Valla Amazon'un şu an ki Türkiye'ye gönderim herşey dahil fiyatı 941.89 dolar (yaklaşık 2430 lira) oldu, ancak tedarik süresi 2 hafta yani hemen gönderilmiyor. Tahminim şu an alsam bir aya elimde olur. Bu fiyat beni al diyor resmen. Bir borç durumum var onu halledince ilk iş monitörümü güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 19 Mayıs 2015; 12:55:43 >
    Fiyat, oldukça yüksek ama.

• quote:

Fiyat, oldukça yüksek ama.

Türkiye fiyatı sizce daha mı düşük olur bu modelin? Asus ROG Swift PG278Q modelini baz aldım fiyat için ama Acer Türkiye fiyat politikasına hakim değilim, daha düşük bir fiyatlandırma olursa tabi memnun oluruz. Monitör dünyasına hakim biri olarak sizin tahmininiz nedir bu konuda?
    quote:

Monitör dünyasına hakim biri olarak sizin tahmininiz nedir bu konuda?

Hakim olmaya gerek yok. TR fiyatları, yurtdışı fiyatlarından her zaman yüksek olmuştur. Haliyle bunda da öyle olacaktır. Acer'la alakası yok yani bunun.

• quote:

quote:

Monitör dünyasına hakim biri olarak sizin tahmininiz nedir bu konuda?

Hakim olmaya gerek yok. TR fiyatları, yurtdışı fiyatlarından her zaman yüksek olmuştur. Haliyle bunda da öyle olacaktır. Acer'la alakası yok yani bunun.

"Pahalı değil mi?" sorunuzu bu ürünü yurt dışından getirmeye yönelik bir yorum olarak düşünerek sormuştum. Anladığım kadarıyla sizin yorumunuz ürünün fiyat seviyesineymiş. Gönül isterdiki daha uygun fiyatlar olsun ama bu özellikte Rog gibi alternatif monitörlerde fiyat seviyeleri genel olarak burada veya daha yukarıda. Geçen seneden beri ROG fiyatlarını takip ediyordum. Fiyatı inmediği gibi dolar sayesinde çıktı. Muhtemelen bu üründe de 3000'ler görülür ilerleyen süreçte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 20 Mayıs 2015; 0:18:17 >

Yurtdışından getirtilebilir tabii ki ama ordan getirtmenin risklerini de gözardı etmemek gerek. Fiyat olarak ise, şu an türünün tek örneği olduğu için, haliyle orda bile pahalı.

• Haziran oldu daha türkiyede satan yer yok
  • tepki süresi ne derece önem arz ediyor? 1 ms tepki süreli monitör kullanıyorum. 4 ms olursa belli olur mu? en ufak şeyden rahatsız oluyorum ekranda oyundan soğuyorum :(
  • amazondan alınan monitörlerin dc çıkışları 110v
    bizim prizlere takılan cihazlarda ömürlerinde kısalma olma ihtimali var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boogiee90

tepki süresi ne derece önem arz ediyor? 1 ms tepki süreli monitör kullanıyorum. 4 ms olursa belli olur mu? en ufak şeyden rahatsız oluyorum ekranda oyundan soğuyorum :(

1 ms ile 4 ms ile arasındaki farkı farkedemezsin bile.
    Burda önemli olan nokta input lag yani toplam gecikme süresi.
    Input lag da asus rog swift 3 ms iken,acer 5-6 ms.
    Fakat bu da çok farkedilebilecek bir şey değil.Ips olması çok daha önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhyildiz

amazondan alınan monitörlerin dc çıkışları 110v
    bizim prizlere takılan cihazlarda ömürlerinde kısalma olma ihtimali var mı?

Bu benim de merak ettiğin bir konu bilen arkadaşlar yardımcı olursa güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbald -- 2 Haziran 2015; 10:38:30 >
  • Arkadaşlar FPS oyuncuları sizce TN paneller kullanmaya devam mı etmeli yoksa bu tarz ips leri mi beklemeli ?
  • tw1s kullanıcısına yanıt
    Gün gelecek, devran dönecek; IPS Paneller 1-2 ms'ye düşüp TN Panellerin yerini alacak. Ki bunun için çok uzun bir süre de gerekmiyor. maksimum 3-sene sonra 1-2ms'li IPS panelleri görürüz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.