Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.634
Cevap
66
Favori
186.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba aynı durum benim de başıma geldi şu anda çözebildiniz mi sorunu acaba sorun anakartta mıymış yoksa bataryada mı hatırlıyor musunuz uzun süre geçmiş ama :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihaz ile Ryzen 3700u işlemcili bir dizüstü arasında kalsanız hangisini alırdınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Akinci A kullanıcısına yanıt
    Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

i5-8250U daha hızlı görünüyor ama Ryzen olan daha yeni. Çekirdek ve iş parçacığı sayıları aynı. AMD'nin dahili grafikleri daha iyidir.

• benamk B kullanıcısına yanıt

Yeni gördüm mesajınızı sorun anakart imiş anakart değişti

• arkadaşlar pil bulamıyorum. elinde olan veya temin edebilecek birileri irtibata geçerse çok sevinirim.

• Bu laptopta yerleşik bluetooth yokmuydu?

• osgal O kullanıcısına yanıt

Evet dahili bluetooth var.

• opeth35 kullanıcısına yanıt

Acer sitesinde sf315-52g modelinde bluetooth gözükmüyor.ekran görüntüsü atabikirmisiniz?

• Bilgisayar evde, fakat kablosuz (bluetooth) kulaklık (Buds 2) kullanıyorum ve Dualshock 4 ile de oyun oynuyorum.

Acer'ın sitesinden Bluetooth sürücülerini indirebilirsiniz. Ayrıca Kullanıcı Klavuzunda da bluetooth kullanımı ile ilgili bilgi mevcut.

Burada da kullanıcı klavuzunu bulabilirsiniz. Sayfa 27

https://global-download.acer.com/GDFiles/Document/User%20Manual/User%20Manual_Acer_1.0_A_A.pdf?acerid=636614298527181369&Step1=ULTRA-THIN&Step2=SWIFT&Step3=SF315-52G&OS=ALL&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25

• merhaba bend e acer swift 3 sf314-42 4300u modeli var iki ana sorunum var güç tasarrufu her zaman aktifken fan sorunu yok ancak şarja takınca güç tasarrufu devre dışı kalıyor fan sesi başlıyor kafamı şişirmeye bundan nasıl kurtulabilirim?

-2. sorun ise esas sorun oluyor hoparlör de yazılımsal olarak bazen aşırı cızırtı sorunu oluyor ve bunu bir türlü çözemiyorum ?

bu sorunlarla karşılaşanlar acil yardım ederse sevinirim iyi forumlar

• crashris kullanıcısına yanıt

Hocam hoparlördeki cızırtı sorunu bende başlarda vardı, ilk 6 ay gibi. Sonra sürücü (Windows) güncellemeleriyle sorun çözüldü. Windows güncellemelerinin tamamını yaptığınızdan emin olun, çözülmediyse Acer'ın sitesinden modelinizin ses sürücüsünü indirip kurun.

Güç tasarrufu konusuna geldiğimizde, işlemcinin maksimum çalışma yüzdesini düşürmeyi deneyebilirsiniz. Yalnız bunu değiştirmenizle işlemcinin performansı düşebilir.

• Bob The Sponge kullanıcısına yanıt

hocam şu an pil %70 priz %90 ayarladım kendi ayarımı bulacağım fan çalışmasın demiyorum ama chrome da gezen 3-5 sekmede kafa açıyor 3ds max oyun vs açınca istediğini yapsın zaten bişey demiyoruz ama galiba %100 olması sorun yapıyor gibi bakalım deneyeceğim. ses ayarı ise 44100hz yapınca o sorun gidiyor ama o ayarı kendi kendine geri değiştiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Bob The Sponge

Hocam hoparlördeki cızırtı sorunu bende başlarda vardı, ilk 6 ay gibi. Sonra sürücü (Windows) güncellemeleriyle sorun çözüldü. Windows güncellemelerinin tamamını yaptığınızdan emin olun, çözülmediyse Acer'ın sitesinden modelinizin ses sürücüsünü indirip kurun.

Güç tasarrufu konusuna geldiğimizde, işlemcinin maksimum çalışma yüzdesini düşürmeyi deneyebilirsiniz. Yalnız bunu değiştirmenizle işlemcinin performansı düşebilir.

%99 yapınca gücü sorun düzeldi ama ses hala sıkıntı güncel ama düzelmiyor bir türlü 2020 den beri driver yayınlanmamış acer link varsa paylaşır mısınız

• merhaba arkadaşlar ram takmak istiyorum 16 gb gereksiz mi olur
    ram öneriniz varsa paylaşır mısınız?
    oyun vs yok sadece ofis işleri

• Sadece ofis işleri içinse 8 GB yeterli olur. Eğer video edit, oyun, veya grafik yoğunluklu (3D) tasarım vb. yapıyorsanız o zaman 8 GB üstü düşünülebilir. RAM için Kingston, SK Hynix, Crucial gibi bilindik markalar tercih edin, DDR4 ve en az 2400 Mhz olmasına dikkat edin.

• HDD için sata kablosu nerede bulabilirim aliexpress de yok

• baytarsx B kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

bende aliexpressten almıştım. Sadece kablo değil, HDD aparatlarını da almıştım. Aliexpresste hala satışı devam ediyor.

HDD alirken Thin yada Ultra Thin olmasına dikkat ediniz. Normal 2,5' HDD 'ler olmuyor, kalın geliyor.

• arkadaşlar batarya arıyorum "AC17B8K" elinde olan veya temin edebilecek birileri varsa çok mutlu olurum. sevgiler.

• assosyal A kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. benimde başıma benzer bir durum var. bendeki sorun kameradan ziyade bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor arkaya öne hareket ettirince bi yerde görüntü geliyor..

• Merhabalar,

Bu laptopta çeşitli sıkıntılar yaşayanlar olmuş.

Anakart ile alakalı sıkıntı yaşıyordum, kart enerji alıp başlatmıyordu. Garanti süresi bitince piyasada anakart bulmanız çok zor, son çare yetkili servisten parça fiyatı sorguladım ve 14500 TL'lik "muazzam ekonomik" fiyatını öğrendim :) Kaldı ki +işçilik bedeli alınacak. Bilgi için fiyatı paylaşmak istedim.

Anakart değişimini çıkma parçalarla yapan bildiğiniz bir bağımsız servis var mıdır, donanım arızaları konusunda tecrübeli arkadaşlardan fikir almak isterim ?

Son olarak devir onarım devri bile değil. Elektronik cihazlarınıza sahip çıkın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12.aslan -- 28 Aralık 2022; 10:43:32 >
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.