Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.635
Cevap
66
Favori
186.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anakart tamiri yapabilirler belki eğer önemli parçalar yanmadıysa.

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci
    Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemciyoutube
    ERCAN SALURLU ENSA BİLGİSAYAR ADRESİMİZ: kocasinan merkez mah.site1 sokak no:4/b bahçelievler istanbul İLETİŞİM: 0212 550 48 67 0555 027 89 04 https://www.ensabilgisayar.com.tr
    https://www.youtube.com/@TeknikTakip/videos

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemciyoutube
    2007 Yılından bu yana hizmet verdiğimiz devre onarimi ve bga chipsetlerin yenilenmesi alanında epey tecrübe edindik. Bildiklerimizden bazılarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bga Servis (Hilal Bilgisayar) Osmaniye Mah. Fabrikalar cad. No:1 Bakırköy / İstanbul 0532 328 11 99 pcvelaptopservisi.com
    https://www.youtube.com/@BgaServistr/videos

Burada Profix Elektronik Tamir Videolarını yayınlıyoruz. Profesyonel olarak ekran kartı tamiri, macbook ve her marka notebook laptop tamiri Profix servisi tarafından yapılmaktadır. Notebook & Laptop Cihazlara yapılan işlemleri, anakart ve ekran kartı test videolarını, tamir ve onarım videolarını Profix youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Profix Kanalına Hoş geldiniz... Profix Elektronik tamiri olarak Ekran Kartı Tamiri, Macbook Tamiri & Notebook Laptop Tamiri alanında uzman kadromuz ile İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye'ye tamir ve onarım alanında hizmet veriyoruz. ❱ Laptop, Notebook, Ekran Kartı, Anakart Tamiri ❱ Macbook, iMac, Macbook Pro Tamiri, Macbook Air Tamiri ❱❱ PROFİX PROFESYONEL EKRAN KARTI TAMİR ONARIM ÇÖZÜMLERİ ❱❱ Eğitim Mah. Ünal Sok. No:2 Kat:4 D:35 İstanbul Plaza / Kadıköy ❱❱ WhatsApp; 0541 430 98 79 ❱❱❱ profixelektronik.com ❱❱❱ profixelektronik.net ❱❱❱ ekrankartitamiriistanbul.com
    https://www.youtube.com/@ProfixElektronik

• Geçen ay bir sabah bilgisayarı açtım, internet ve bluetooth çalışmıyor. Device Manager'da daha önce olmayan bir USB hatası çıkmaya başladı. Ne yaptıysam nafile, en son format denedim, sürücüleri yeniden kurdum. Belli ki kablosuz kart bozulmuş. Kablosuz kartın vidası da acayip sıkı, tam uyumlu tornavidamla bile açamadım ve biraz yalama yaptı. USB kablosuz Wi-Fi'ye geçmek zorunda kaldım maalesef.

Yetmedi, Trendyol'dan aldığım TP-Link T2U Nano kablosuz USB adaptörü ilk 3 hafta sıkıntısız çalıştı, bir gün bu adaptör aşırı ısınma yapmaya ve bağlantıyı her iki saniyede bir kesmeye başladı. 3 bilgisayarda denedim sonuç aynı. TP-Link desteğe yazdım, onlara göndermemi istediler. Gönderdim, iade edip bu cihaz sağlam dediler. Tekrar yazdım, dikkate almadılar. Cihaz hala sıkıntılıydı. Gittim TP-Link'in global sitesindeki desteğe yazdım, durumu izah ettim. Bunun üzerine Türk TP-Link desteği yeniden iletişime geçti. Sorunu videoya alıp onlara gönderdim, tekrar cihazı gönder dediler. Neyse ki bu kez cihazın sıkıntılı olduğunu kabullendiler ve stok gelince yenisini göndereceklerini söylediler. 2 haftadır beklemeye devam ediyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bob The Sponge -- 28 Aralık 2022; 22:17:11 >

• tp-link'in ürünleri dandik malesef

• Bilgisayarı güncellemek için ram ve nvme ssd sipariş ettim.
    Şu an windows 11 ile çalışıyor ve lisanslı durumda. Yeni disk veya ssd takıp sıfırdan windows kuranlar; lisanslama için ekstra işlem yapılıyor mu yoksa otomatik lisans mı yapıyor?
    Windows 10 mu kurmak gerekiyor yoksa Windows 11 kurulsa da lisans geçerli oluyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    Windows 11 kurun. Otomatik lisanslama yapar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Ben sene başında NVMe SSD'ye geçmiştim, geçmeden önce bilgisayarda Windows 11 vardı. Yeni SSD'yi takıp Windows 11 kurulumu yaptım, aynı hesap üzerinden giriş yaptım ve lisansı olduğu gibi devam ediyor.

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Ram değiştirmem sebebiyle bilgisayarın üzerinde gelen Adata ram ve sonradan taktığım Kingston 4 gb ram boşa çıktı.
    Bunları satacağım, almak isteyen varsa bana yazabilir.
    Hiçbir sorunları yoktur, yükseltme için çıkarıldı.

• Selamlar, bu laptoptan neye terfi ettiniz merak ettim.

Benzer bir sistem bakıyorum. Belli ölçüde oyun oynatan, ince, hafif ve şarzı uzun giden.

mx550'li bazı laptoplar var ama beğenmedim henüz birini. Sanırım rtx 4060'ı bekleyeceğim, o sırada i5-13xx'de yaygınlaşmış olur. AMD GPU'lara da bakmak lazım, yeni gelenler iddaalı gibi.

Bu laptopu benim gibi ilk zamanlarda alanlar şanslıymış gerçekten. Bazılarımız sıkıntı çekti ama gayet iyi alet ve fiyatı da uygundu.

Birde güncel bilgim eksik olabilir ama daha sonra çıkan işlemciler daha hızlı ama daha çok enerji harcıyor. Bizim CPU sanki kokluyor enerjiyi. Ben CPU çarpanları daha da düşürdüm :D hıza gerek yoksa düşükte takılıyorum. 1 Watt falan yakıyor CPU :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 12 Ocak 2023; 13:0:12 >
  • herkese merhaba 1 yıldan uzun süredir kamera açılmıyor bende yaptırmamıştım ama şuanda online eğitimde lazım olmaya başladı kamera hata veriyor kamera bulunamadı diye benden başka bu sorunu yaşayan arkadaş var mı her yolu denedim driver güncellemesi vs falan hatta acerin kendi sitesinde kamera driveri bile yok nasıl iş anlamadım aygıt yöneticisinden de denedim olmadı son çare format mı ?

• Kassandra10 K kullanıcısına yanıt

Bende de bu sorun var. Acer Community'nin önerdiği her şeyi yapmama rağmen (driver güncelleme, resetleme vb.) işe yaramadı. Windows 11'e geçtikten sonra oldu. En son adam muhtemelen son Windows güncellemeleri bu sürücü sorunlarına neden oluyor çıkarımını yaptı.

• Bob The Sponge kullanıcısına yanıt

Windows 10 sürücüleri dayatarak yüklemek işe yarayabilir.

Donanımsal bir sorun da olabilir. Kablosu kontrol edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 17 Mart 2023; 14:13:10 >
  • Arkadaşlar merhaba, 4 yıllık emektar laptopuma ram eklemek istiyorum. Ancak bilgisayarın iç aksamından hiç anlamam. Ram'i yüklerken batarya hakkında bir şeye dikkat etmemiz gerekiyor sanırım. O nedir, görselle anlatabilecek biri var mı?

Ayrıca, 16 gb ddr4 2666 ya da 3200 mhz bir ram ilâveyle premiere kullanabilir miyim bu bilgisayarla?

• kögüdeymergen K kullanıcısına yanıt

RAM'i takmadan evvel bataryanın soketini sökmenizde fayda var, kısa devre olasılığını ortadan kaldırırsınız. Alttaki görselde üzerinde kırmızı etiket olan soketi çıkarın, RAM'i takın, sonra soketi tekrar takın.

İşlemci maksimum 2400 Mhz desteklediğinden 2400 Mhz üzeri hıza sahip RAMleriniz otomatik 2400'e (veya takılı olan en yavaş RAMin hızına) indirilir. 16 GB bence gayet yeterli video edit için, ben 12 GB ile Davinci Resolve'ta 4K edit yapabiliyorum. 16+4 mü yapacaksınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bob The Sponge -- 16 Nisan 2023; 12:39:17 >

• Bob The Sponge kullanıcısına yanıt

Hocam çok teşekkür ederim nazik cevabınıza. Evet, 16 + 4 yapayım diyorum, aslında muhtemelen macununu da yenilemem gerekir ama hiç girmeyeceğim o toplara. :) Şu kırmızı bantlı olan dimi batarya soketi?

edit: pardon hocam zaten belirtmişsiniz. tekrar çok sağ olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kögüdeymergen -- 16 Nisan 2023; 12:45:15 >
  • Arkadaşlar merhaba, bu linkteki ssd yi bilgisayarım için alsam bilgisayar ile uyum konusunda bir sorun yaşar mıyım? Veya tavsiye edebileceğiniz başka bir ürün var mı? Teşekkür ederim.

Merhaba ssd için sipariş verdiğiniz ürünün linkini gönderebilir misiniz. Teşekkür ederim.

• peytext kullanıcısına yanıt
    Adata Legend 750 500GB 3500/3000 MB/s PCIe Gen3 x4  M.2 NVMe SSD ALEG-750-500GCS

https://www.hepsiburada.com/adata-legend-750-500gb-35003000-mbs-pcie-gen3-x4-m2-nvme-ssd-aleg-750-500gcs-p-HBCV00002KQJZE?magaza=magicteknoloji&url_src=ios-product-detail

• peytext kullanıcısına yanıt

Sorun yaşamazsınız, bizzat kullanıyorum. Bende 500 GB olan sürümü var.

• Arkadaşlar selamlar herkese. Bu RAM'lerden hangisi bizim laptopla uyumlu mu acaba?

1)https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-3200mhz-ddr4-non-ecc-dimm-1rx8-cl22-ram-kvr32n22s8-8-pm-HB000013WSTF?magaza=Hepsiburada

2)

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemciamazon
    Kingston 8GB 2666MT/s DDR4 CL19 Notebook Bellek KVR26S19S6/8
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B085PNQJLP/ref=ewc_pr_img_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&th=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kögüdeymergen -- 26 Nisan 2023; 16:14:25 >

• Arka kasadaki vidaların yarısının kolayca çıkıp diğer yarısının yerinden kımıldamaması normal mi? Yarım saat uğraştım olmayınca taktım yerine. Ne işti anlamadım ya...

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.